Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Komputer nie widzi iPhona i... NIE ŁADUJE SIĘ …POMOCY !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 18 maja 2009 - 17:27

Witam i od razu przechodzę do meritum:

Dzisiaj po wyjęcie iPhona z docka i ponownym włożeniu - komputer (Windows SP3) - nie widzi iPhona...
-zmieniałem gniazda USB,
-zmieniłem stacje dokującą i kabel (na inne do 2G)
-przerestartowałem kompa (kilkukrotnie)
-przerestartowałem iPhona (kilkukrotnie)
-podłączyłem iPhona bezpośrednio do gniazda sieciowego (oczywiście przez odpowiednią wtyczkę) – myślałem, że może to jest problem sterowników do USB, ale cały czas iPhone się nie ładuje.
Po ponownym podłączeniu do kompa, dalej go nie widzi…
Dzisiaj od rana wszystko było ok., kilka razy wyjmowałem i wkładałem iPhona z/do docka.
W pewnym momencie, nie wiem coś ok. 13:00, po włożeniu iPhona w stację - bach, komp przestał widzieć iPhona i przestał go ładować :-(

Jeśli możecie, to proszę o jakieś sugestie, będę naprawdę wdzięczny !
Zastanawiam się też, czy to nie jakiś sprzętowy problem, skoro nawet przez bezpośrednie podłączenie do gniazda sieciowego, dalej się nie ładuje…, ale cienki jestem w te klocki, więc może Wy coś pomożecie ???
p.s.
„coby nie tątać bezsensu” – tak szukałem :)

#2 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 18 maja 2009 - 17:32

-sprobuj Hard Reset Jesli to nie pomoze wprowadz iP w DFU i zrob Restore.

#3 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 maja 2009 - 17:42

jeśli nie pomoże restore,znaczy że masz uszkodzone gniazdo w iPku,albo układ odpowiedzialny za komunikacje

#4 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 18 maja 2009 - 18:00

ok. ale jak mam zrobić restore, skoro komp nie widzi iPhona :-(

---- Dodano 18-05-2009 o godzinie 19:46 ----
Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem iTunes , uruchomiłem diagnostykę :
Posted Image

Po kliknięciu w pomoc:

Posted Image

...i dalej jak byłem głupi, tak jestem głupi :-(

Pomożecie ???

#5 PDAserwis

PDAserwis
  • 38 postów
  • SkądWarszawa / Płońsk

Napisano 18 maja 2009 - 19:01

Jest to naprawa hardwarowa, w tym przypadku jest to koszt 150 zł ( Jeżeli zdecydujesz się na naprawę w naszym serwisie to prosimy o informacje że jesteś forumowiczem myapple wtedy zostanie przyznany ci rabat 30 zł). Diagnoza w naszej firmie jest bezpłatna więc jeżeli usterka będzie poważniejsza niż przewidujemy to zawsze możesz zrezygnować z naprawy.

#6 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 18 maja 2009 - 19:07

Ok. dzięki za pomoc - pod jakim nr tel. mogę się z Wami skontaktować ??

#7 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2009 - 19:13

Przytrzymaj Home i Power do momentu wygaśnięcia ekranu iPhone'a i daj mu odpocząć - godzinę, dwie, może zostaw na noc. Jakiś czas temu był u mnie znajomy - miałem zgrać kilka plików z jego iPhone'a. Podłączamy do PC - cisza. Po kilku próbach przeszliśmy do laptopa - to samo, brak oznak życia. Poszedłem więc po moją ładowarkę i niestety bez zmian. Było dokładnie to samo co u Ciebie. Darowaliśmy sobie, myśląc powoli o serwisie... Znajomy po jakimś czasie zadzwonił od siebie z informacją, że już działa. iPhone był wyłączony od ostatniej próby podłączania go do ładowarki, do momentu powrotu znajomego do domu. Na oko - jakieś 2-3 godziny. W czym rzecz? Nie mam zielonego pojęcia - nie jestem fachowcem w kwestii hardware'u. Sugeruję jedynie, że warto spróbować - a nóż się obudzi... ;)

#8 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 18 maja 2009 - 19:35

a podłączałeś do maka po twardym restarcie?

#9 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 18 maja 2009 - 19:39

Dzwoniłem do PDAserwis, rozmowa ok, służą pomocą.
Davvido - na razie robię tak jak mówisz : wyłączyłem iPhona, poczekam do rana - zobaczymy co się stanie, jeśli nic, to pozostanie mi tylko wysyłka do PDA...

---- Dodano 18-05-2009 o godzinie 20:41 ----

a podłączałeś do maka po twardym restarcie?

Dzięki za pomoc, ale jak pewnie czytałeś - mam windę i iTunes nie widzi iPhona, tak więc restore jest raczej wątpliwy...

#10 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 19 maja 2009 - 20:19

-a wprowadziles w DFU?

#11 ParaMonoV

ParaMonoV
  • 130 postów

Napisano 20 maja 2009 - 15:52

wiesz jak mu nie widzi to może mu i w DFU nie zobaczyć Davvido ja podejrzewam że może się przygrzał trochu i dlatego miał taki opór do zaskoczenia(nie wiem jak mógł się przygrzać )

#12 kulas

kulas
  • 26 postów

Napisano 21 maja 2009 - 08:53

A jesteś pewny, że kabel jest OK?

#13 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 22 maja 2009 - 23:12


---- Dodano 18-05-2009 o godzinie 20:41 ----

Dzięki za pomoc, ale jak pewnie czytałeś - mam windę i iTunes nie widzi iPhona, tak więc restore jest raczej wątpliwy...



Nie ma za co. Po to jest forum - dzielimy sie doswiadczeniami...
Ja ci sie przyznam ( w tajemnicy ) ze poza iBookiem, z ktorego klikam mam pare innych komputerow w tym *jakiś* pecet. I znajomych mam tez.... Nie raz juz tak mialem, ze *popsute* ipody po resecie mak widzial a windoza jakos nie.

No ale mam nadzieje, ze rozwiazesz problem bez szukania maka.

#14 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 23 maja 2009 - 19:56

Czy możecie mi pomóc i powiedzieć gdzie znajdują się zdjęcia i pliki video w iPhonie ? Chodzi mi ogólnie o usunięcie fotek i plików video z "iPod" w iPhonie , chciałbym je wykasować przez WinScp ( WinScp w moim przypadku widzi iP ) - jak wiecie przez iTunes nie mogę :-(

#15 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 24 maja 2009 - 08:41

Mogę OT?;) długo ci trzyma na baterii ;)) Możesz zrobić w iPhone kasowanie pamięci. Tyle że to 2h trwa chyba i mi sie po tym tel nie włączył ;) restore robić musiałem :/

#16 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 25 maja 2009 - 16:30

Ok, więc małe podsumowanie: -iPhone ładuje - ale nie pokazuje stanu ładowania -reszta - bez zmian (sprawdziłem pod makiem - też nie działa) :-( -dzisiaj nadałem na DHL iPhona do PDAserwis... p.s. po kilku rozmowach z firmą PDAserwis - muszę przyznać, że wrażenie bardzo pozytywne, miła obsługa telefoniczna, ludzie chętni do pomocy - nie zbywają klientów, starają się pomóc nawet na odległość, żadnych negatywnych odczuć !!! Jeśli będzie tak dalej... to będę ich mocno promował !!! Teraz nie pozostaje mi nic innego jak uzbroić się w cierpliwość (w/g PDA może to potrwać dwa dni) i czekać na sprawnego iPhona i na koszt... który się zbytnio nie zwiększy :wink: Trzymam kciuki i liczę godziny :wink: , dam znać jak sprawa się zamknie.

#17 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 maja 2009 - 18:28

"Godziny policzone"... iP w domu (ale jestem happy :-D !!!)
Wszystko działa, synchronizacja itp. jednym słowem iP jak nowy :!:
Podsumowanie:
Po otrzymaniu przesyłki przez PDA (w moim przypadku iPhone szedł przez DHL), dostałem maila, potem tel. z informacją o zdiagnozowanym uszkodzeniu i finalną wyceną naprawy.
Po mojej akceptacji wyceny, firma przystąpiła do naprawy.
Następnie otrzymałem kolejne maile z informacją o wysyłce towaru z podaniem nr przesyłki itp. itd. (poniżej skrócona historia korespondencji PDA):

24.05-

Twoje Zlecenie zostało przyjęte, prosimy wydrukować poniższą kartę zgłoszeniową i zamieścić razem z urządzeniem

26.05-

Urządzenie dotarło i czeka w kolejce na naprawę. Następnie urządzenie będzie diagnozowane
i naprawiane. Niebawem zostaną Państwo telefonicznie powiadomieni o kosztach naprawy
(w przypadku gdy cena została ustalona i nie ulegnie zmianie prosimy czekać na kolejnego maila w którym poinformowani zostaną Państwo o rezultacie naprawy).

26.05-

Państwa urządzenie zostało naprawione i niebawem będzie przygotowywane do wysyłki.
Wszystkie informację odnośnie ceny i opisu naprawy znajdziecie Państwo po zalogowaniu się na stronę PDAserwis S.C. - profesjonalny serwis palmtopów, serwis iPhone, naprawa palmtopów, naprawa iPhone i wejściu w „Realizowane zlecenia napraw”. Prosimy czekać na kolejnego maila w którym poinformowani zostaną Państwo że urządzenie zostało odesłane jak również po zalogowaniu się na stronę będzie widoczny numer listu przewozowego za pomocą którego można sprawdzić gdzie obecnie znajduje się wysyłka. Prosimy przygotować się na odbiór przesyłki.

27.05-

Państwa urządzenie zostało zapakowane i czeka na odbiór przez kuriera firmy DHL. W przeciągu 2 dni roboczych powinno zostać dostarczone do Państwa

28.05- odebrałem iPhona :)

Reasumując - iP wysłałem w poniedziałek - w czwartek miałem go z powrotem (całość powiedzmy 3-4 dni).

Krótka ocena firmy jednym słowem... : pełen profesjonalizm, BARDZO POLECAM :!:

p.s.
-co zostało naprawione ?
"Wymieniono główną taśmę łączącą z gniazdem synchronizacyjnym" - starą otrzymałem wraz z iPhonem

-jaki finalny koszt naprawy?
po "oględzinach w tym wątku" -150zł minus 30zł rabatu dla użytkowników forum = 120zł (bez kosztów przesyłki)
po "oględzinach w serwisie" -200zł minus 30zł rabatu dla użytkowników forum = 170zł + koszt przesyłki 50zł = 220zł razem.

ok. i to na tyle ;-) , jeszcze raz wielkie dzięki Wszystkim którzy chcieli mi pomóc... a szczególnie firmie PDAserwis :-D


#18 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 29 maja 2009 - 18:45

no prosze! sa jeszcze uczciwi ludzie :-) gratulacje. a swoja drogą to co sie stalo tej starej taśmie? od wilgoci sie popsuła? przegrzała sie?

#19 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 maja 2009 - 18:56

Kurcze sam nie wiem... tak sobie myślę, myślę i myślę...
...zostawiłem swego czasu swojego iP (jakieś dwa dni przed dniem "0") u kolegi który ma iPoda.
iPhone został u niego na 2 dni, coś przypuszczam (ale to tylko domysły!!!) , że mój iPhone został podpięty pod kabel iPoda :sad: , ale nie wiem, nic nie wiem i nic nie mówię !!!... tak sobie... konfabuluję :wink:
...sami wiecie, gry, filmy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych