Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

wzmocnienie WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#26 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 05 września 2006 - 20:50

O ile w domach UKE raczej nie sprawdza, to przy prowadzeniu dziłalnności operatorskiej lepiej nic nie kombinować i po prostu zsumować moc nadajnika + zysk anteny i jak wyjdzie poza tą normę (100 mW=20 dBm), to kombinonwać dalej żeby nie wyszło więcej.


Jeśli moja teoria wydaje się niewiarygodna, to zawsze sygnał można niwelować długością kabla. :)

#27 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2006 - 21:02

Jeśli moja teoria wydaje się niewiarygodna, to zawsze sygnał można niwelować długością kabla. :)


przeciez nadajac z moca 100W z czestotliwscia wifi mozna "ugotowac" czlowieka :/ wydaje mi sie ze nawet miktofalowka nie generuje tak mocnego sygnalu :/ wiec czemu norma jest jeszcze wyzej?

ps. z szkoly pamietam ze nawet nie da sie takiej mocy uzyskac przy tej czestotliwosci ( w domu itp)

myle sie?

przeciez nadajac z moca 100W z czestotliwscia wifi mozna "ugotowac" czlowieka :/ wydaje mi sie ze nawet miktofalowka nie generuje tak mocnego sygnalu :/ wiec czemu norma jest jeszcze wyzej?

ps. z szkoly pamietam ze nawet nie da sie takiej mocy uzyskac przy tej czestotliwosci ( w domu itp)

myle sie?


najwieksze nadajniki GSM maja mocw okolicach 20W wiec 100W w wifi jest nieosiagalne :]

No nie nowość, sam mam wzmacniacz 500mW i nie przekraczam normy ;-)

Wybacz, ale jest to tak:

http://www.dziennik-...l/poz-1955.html

Tłumienie wolnej przestrzeni jest definiowane jako strata sygnału na skutek sferycznego rozpraszania fal radiowych w przestrzeni.

FSL dla częstotliwości 2,4 GHz dane jest wzorem:

Lp (dB) = 100 + 20log10 D, gdzie D ? odległość

Więc po przeliczeniu wychodzi mi, że tłumienie sygnału radiowego w paśmie 2.400,0 - 2.483,5 MHz na wymieninych dystansach w malutkim przybliżeniu wynosi odpowiednio:
2,5m - 48dB
5m - 54dB
10m - 60dB
20m - 66dB
40m - 72dB
80m - 78dB
100m - 80dB

moc nadajnika (dBm) + zysk anteny (dBi) - straty w kablu i złączkach (dB) - 60dB(tłumienie sygnału na dystansie 10m) = bilans (dBm, mW - e.i.r.p.)

Tak więc dla przykładu offsetowka 32dBi - 3dB strat w kablu i złączkach co daje realny zysk 29dBi. Wychodzi mi z tego takie równanie:
29dBi(zysk zestawu antena+kabel+złączki) - 60dB(tłumienie na dystansie 10m) + x(moc nadajnika w dBm) = 20dBm(czyli dopuszczalna norma e.i.r.p.)
Tak więc nadajnik musiałby generować moc 51dBm (czyli 126000 mW - 126W) żeby doskoczyć do normy !!!


ten post w wiekszosci jest skopiowany z wififorum...
link

jak sie poczyta mozna zrozumiec o co w tym chodzi :)

#28 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 06 września 2006 - 10:51

Oki. :) odbiegliśmy od tematu, więc wracając do niego, wnioski są proste aby wzmocnić sygnał trzeba zainwestować w urządzenia.

#29 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2006 - 13:18

Oki. :) odbiegliśmy od tematu, więc wracając do niego, wnioski są proste aby wzmocnić sygnał trzeba zainwestować w urządzenia.


ameryki nie odkryłes ;) wzmocnic sygnał można jeszcze przez odpowiednie ustawienie anten i ich wysokości.. no ale to oczywiste :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych