Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

wzmocnienie WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 04 września 2006 - 23:41

jak wzmocnic sygnal WiFi? jakis program czy antena na balkon?

#2 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 września 2006 - 01:36

Poklos, ale napisz w czym chcesz wzmocnić sygnał. Pytasz o MBP czy jakiś AP? Napisz jaki sprzęt masz to łatwiej będzie Ci pomóc/odpowiedzieć.

#3 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 05 września 2006 - 01:47

wiec jestem w mieszkaniu w srodmiesciu warszawy i zlapalem sygnal wifi na moim MBP ale nie jest najmosniejszy..wlasciwie jest slaby i chcialem go wzmosnic. pytanie czy jakims programem da rade albo czy istnieja jakies anteny bo na balkonie mam mocny sygnal tyle ze nie chce stac z mbp na balkonie :) tylko siedziec w chacie.

#4 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 września 2006 - 01:54

To ty piracić chcesz ;) Pierwsza sprawa to, że musiałbyś mieć Access Pointa (opcja Bridge) z anteną kierunkową w granicach 7-11dBi. Poza tym to nie Ty musisz wzmocnić sygnał, tylko ten co udostępnia :)

#5 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 05 września 2006 - 07:11

To ty piracić chcesz ;)

Hehe.
Zanim wydasz nawet 5 pln, podejdź z laptopem bliżej źródła sygnału i sprawdź czy sieć nie jest zabezpieczona. Poza tym poczytaj sobie o WarDriving`u.

#6 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 września 2006 - 09:33

Pomijając kwestie łamania zabezpieczeń, to polecam jakąś antenę sektorową , łatwiejsza w ustwieniu, pozatym dobrze zbiera sygnały z odbicia. Jak dołożysz do tego AP o mocy 100 mW (wiem, dopuszczalna norma to 50 mW), to może złapiesz nie tylko tę sieć :D

#7 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 05 września 2006 - 10:43

to skoro trudno bedzie wzmosnic ten sygnal od mojej strony to moze pomozecie zlamac haslo do neostrady bo mam duzo silniejszy sygnal od "neostrada_66d" - bo tak to dokladnie sie nazywa. tylko ze psia kosc maja haslo zalozone jak na zlosc. :)

Włamywanie się do cudzej sieci jest niezgodne z prawem, więc na tym forum nie będą udzielane porady ułatwiające tę czynność. Jeżeli temat złamania hasła będzie dalej rozwijany, wątek zostanie zamknięty i przeniesiony do Kosza.

Heidi - MF


#8 quaint

quaint
  • 250 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 05 września 2006 - 10:45

dopuszczalne jest 100mW dla anteny izotropowej, czyli jezeli mamy antene kierunkowa/sektorowa to odpowiednio mniej.

#9 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 05 września 2006 - 11:32

to skoro trudno bedzie wzmosnic ten sygnal od mojej strony to moze pomozecie zlamac haslo do neostrady bo mam duzo silniejszy sygnal od "neostrada_66d" - bo tak to dokladnie sie nazywa. tylko ze psia kosc maja haslo zalozone jak na zlosc. :)


hasło hasłem, zabezpieczenie WAP może i da się jakoś obejść (choć jakoś wątpię), ale LiveBoxy tepsy wymagaja autoryzacji (?) na modemie każdego nowopodłączanego kompa do sieci. chodzi o wciśnięcie guzika :)

#10 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 05 września 2006 - 11:58

ok to olewamy neostrade. niech bedzie ten slaby sygnal jaki mam tylko zeby maile mi sie wysylaly..juz nie wiem czy to ustawienia mail czy nie wysylaja sie bo slaby sygnal...ale to dziwne bo normalnie odbieram maile.

#11 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2006 - 12:00

To może znaczyć, że serwer SMTP nie pozwala na przekierowywanie (relaying not allowed). Ja mam to samo kiedy usiłuję wysłać maila przez konto Chello nie będąc w domu. Przyjmuje tylko z własnej sieci :-( A odbiór oczywiście działa, bo serwerowi POP to wsio rawno. Można oczywiście użyć webmaila :-)

#12 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 05 września 2006 - 12:32

a da si to zmienic? aby dzialao? co to jest webmail? - wysylanie ze strony?

#13 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 września 2006 - 12:56

Najczęściej tak jest, że dostawcy internetu typu chello ograniczają swoje serwery dla własnych łącz i klientów. Używaj poczty przez www (webmail) jeśli chcesz wysłać pocztę z własnych ustawien jakie masz w domu. Wówczas nie ma kłopotu

#14 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 05 września 2006 - 13:13

wolalbym jednak wysylac z Mail programu. da sie to jakos zalatwic? czy jedyne wyjscie to webmail?

#15 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2006 - 13:28

Może jak masz wujka w TPSA... :D

#16 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 września 2006 - 13:57

Jeśli Ci zależy na kopii wysłanej wiadomości to wysyłaj ją także do siebie i po kłopocie. Potem zrobisz sobie Smart Folder i już masz co trzeba.

#17 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 września 2006 - 14:41

dopuszczalne jest 100mW dla anteny izotropowej, czyli jezeli mamy antene kierunkowa/sektorowa to odpowiednio mniej.



O ile dobrze pamietam to dopuszczalna norma to łącznie AP+antena to ok. 17,5 dBm czyli 50 mW. Przekraczając tą moc, można niestety podpasć UKE ;(.

#18 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 05 września 2006 - 14:53

jeszcze w polsce tego nalogowo nie robia.... A ja mam tak że widze sieć, ale sie podłaczyć do niej nie chce bo wyskakuje jakis error. Sie nazywa INTELE i bodajze nie jest zabezpieczona i chcialbym zobaczyc jaka ma szybkosc, no ale się nie łączy. Jak moge wzmocnic nie stosujac zadnych urzadzen, najlepiej programowo.

#19 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 września 2006 - 15:41

Jak chcesz programowo zwiększyć moc odbiornika lub polepszyć sygnał odbierany? jedyne co możesz zrobić to prosty myk z AP. Postawić laptopa niemal pionowo i odkręcić obudowę dolną, wówczas pozbędziesz się trochę tłumienia jakie powoduje obudowa :P Widziałem gdzieś w sieci przerobionego Ti z przewierconą dziurą w miejscu, gdzie normalnie jest jedna z anten. Gostek dał tam złącze R-SMA (albo S-RMA, zawsze mylą mi się) i dokręcał zewnętrzną antenę, ale to już HardCore :)

#20 SoleJunior

SoleJunior
  • 271 postów

Napisano 05 września 2006 - 15:48

OT: Livebox... z tym guziczkiem to nie wychodzi przy mac'ach, a przynajmniej jak ja próbowałem. Trzeba bylo wprowadzić MAC adress ręcznie na tego LiveBox'sa i wpisać hasełko by się połączyć.

#21 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 05 września 2006 - 15:59

O ile dobrze pamietam to dopuszczalna norma to łącznie AP+antena to ok. 17,5 dBm czyli 50 mW. Przekraczając tą moc, można niestety podpasć UKE ;(.



Bardzo się mylisz, w częstotliwości 2.4GHz maksymalna moc to 100mW.
Więc bardzo trudno uzyskać taką moc ;-) Pamiętaj że UKE mierzy sygnał w odległości 10m od nadajnika!
Proponował bym powtórzyć lekcje z fizyki o tłumieniu fal radiowych.

#22 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2006 - 17:43

Bardzo się mylisz, w częstotliwości 2.4GHz maksymalna moc to 100mW.
Więc bardzo trudno uzyskać taką moc ;-) Pamiętaj że UKE mierzy sygnał w odległości 10m od nadajnika!
Proponował bym powtórzyć lekcje z fizyki o tłumieniu fal radiowych.


ja widzialem routerki z moca wyjsciowa 200mW (przy zamontowaniu odpowiedniej anteny)

#23 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 05 września 2006 - 18:02

OT: Livebox... z tym guziczkiem to nie wychodzi przy mac'ach, a przynajmniej jak ja próbowałem. Trzeba bylo wprowadzić MAC adress ręcznie na tego LiveBox'sa i wpisać hasełko by się połączyć.


Moj iMak polaczyl sie elegancko po nacisnieciu guziczka, wiec to chyba cos u ciebie...

#24 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 05 września 2006 - 18:02

ja widzialem routerki z moca wyjsciowa 200mW (przy zamontowaniu odpowiedniej anteny)


No nie nowość, sam mam wzmacniacz 500mW i nie przekraczam normy ;-)

Wybacz, ale jest to tak:

http://www.dziennik-...l/poz-1955.html

Tłumienie wolnej przestrzeni jest definiowane jako strata sygnału na skutek sferycznego rozpraszania fal radiowych w przestrzeni.

FSL dla częstotliwości 2,4 GHz dane jest wzorem:

Lp (dB) = 100 + 20log10 D, gdzie D ? odległość

Więc po przeliczeniu wychodzi mi, że tłumienie sygnału radiowego w paśmie 2.400,0 - 2.483,5 MHz na wymieninych dystansach w malutkim przybliżeniu wynosi odpowiednio:
2,5m - 48dB
5m - 54dB
10m - 60dB
20m - 66dB
40m - 72dB
80m - 78dB
100m - 80dB

moc nadajnika (dBm) + zysk anteny (dBi) - straty w kablu i złączkach (dB) - 60dB(tłumienie sygnału na dystansie 10m) = bilans (dBm, mW - e.i.r.p.)

Tak więc dla przykładu offsetowka 32dBi - 3dB strat w kablu i złączkach co daje realny zysk 29dBi. Wychodzi mi z tego takie równanie:
29dBi(zysk zestawu antena+kabel+złączki) - 60dB(tłumienie na dystansie 10m) + x(moc nadajnika w dBm) = 20dBm(czyli dopuszczalna norma e.i.r.p.)
Tak więc nadajnik musiałby generować moc 51dBm (czyli 126000 mW - 126W) żeby doskoczyć do normy !!!


#25 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 września 2006 - 20:31

Bardzo się mylisz, w częstotliwości 2.4GHz maksymalna moc to 100mW.
Więc bardzo trudno uzyskać taką moc ;-) Pamiętaj że UKE mierzy sygnał w odległości 10m od nadajnika!
Proponował bym powtórzyć lekcje z fizyki o tłumieniu fal radiowych.



Fakt mój błąd, dopuszczalna moc maksymalna urządzeń to 100 mW i wg. UKE nie można jej przekroczyć. O ile w domach UKE raczej nie sprawdza, to przy prowadzeniu dziłalnności operatorskiej lepiej nic nie kombinować i po prostu zsumować moc nadajnika + zysk anteny i jak wyjdzie poza tą normę (100 mW=20 dBm), to kombinonwać dalej żeby nie wyszło więcej.
http://www.myapple.p...wreply&p=173635 , tu jest kalkulator.

Z tą lekcja fizyki to będzie cięzko ;), bo ostatni raz miałem lekcje fizyki 14 lat temu.
Coż temat podrąże jeszcze jutro w dziale technicznym , zobacze co chlopaki powiedzą . bo ja raczej nie techniczny ;D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych