Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Katalogi ukryte - jak je ujawnic ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciex

maciex
  • 45 postów
  • SkądJaworzno / Gliwice /Mainz

Napisano 03 września 2006 - 19:25

Witam W jaki sposob mozna ujawnic katalogi ukryte powiedzmy w katalogu uzytkownika ? Dostalem rysunek od znajomego w oknie Kadu, no i jedynym sposobem wydostania go jest pojscie do ukrytego /users/user_name/.gg/images i skopiowanie w inne widoczne miejsce.

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 września 2006 - 19:30

Zainstalowac tinker tool.

http://www.bresink.c...TinkerTool.html

Uruchomic. W pierwszej zakladce finder uaktywnic opcje "show hidden files".

Kliknac "relaunch finder"

Voila. Gdy niepotrzebne to odznaczyc zaznaczona opcje, ponownie zrestartowac fider i uzyc tinker tool gdy znowu bedzie potrzebny :)

#3 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 03 września 2006 - 19:41

Witam

W jaki sposob mozna ujawnic katalogi ukryte powiedzmy w katalogu uzytkownika ?
Dostalem rysunek od znajomego w oknie Kadu, no i jedynym sposobem wydostania go jest pojscie do ukrytego /users/user_name/.gg/images i skopiowanie w inne widoczne miejsce.


Mozna tez w terminalu:
mv /users/username/.gg/images/nazwa_obrazka /users/username

#4 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2006 - 20:15

Jeżeli skopiować to cp a nie mv ;-)

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2006 - 20:17

W ostateczności można się również posłużyć poleceniem Go to Folder w Finderze (Cmd+Shift+G) z menu Go, wpisując w ścieżce: ~/.gg/

#6 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 03 września 2006 - 20:17

Jeżeli skopiować to cp a nie mv ;-)

Faktycznie, nie przeczytalem dokladnie, ze chodzi o skopiowanie. Przepraszam.

#7 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 03 września 2006 - 21:14

Jeśli używasz Quicksilvera, to wejść do katalogu ukrytego możesz trzymając alt. Wpisujesz w okienko QS swoje user_name (powinien wyświetlić odpowiedni folder), trzymasz alt, wciskasz strzałkę w prawo i jesteś w środku :) A ze wszystkich pozostałych wyżej zaproponowanych myślę, że rozwiązanie Heidi'ego jest najwygodniejsze.

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2006 - 21:27

A ze wszystkich pozostałych wyżej zaproponowanych myślę, że rozwiązanie Heidi'ego jest najwygodniejsze.

Tylko pod warunkiem, że wchodzenie do ukrytych katalogów jest okazjonalne. Jeżeli ma się odbywać częściej, to rozwiązanie podane przez Insidera z użyciem programu TinkerTool będzie szybsze, chociaż jego wadą jest to, że pojawiają się wszystkie ukryte teczki, a to powoduje spory rozgardiasz, szczególnie w katalogu domowym ;-) Szczególnie kiedy się korzysta z programów X11 może się okazać, że zawartość tego katalogu jest znacznie bogatsza niż się nam wydawało. U mnie, na przykład, widać normalnie 18 teczek i plików, a naprawdę jest ich tam 87.

#9 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 03 września 2006 - 21:34

Kiedy pisałem mojego posta wyżej właśnie słowo "okazjonalnie" błąkało mi się po głowie ;)

#10 maciex

maciex
  • 45 postów
  • SkądJaworzno / Gliwice /Mainz

Napisano 05 września 2006 - 20:09

Heidi. dzieki za tipsa, wydaje sie byc najwygodniejszy dla mnie Pozdrawiam

#11 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 września 2006 - 21:13

a ja zadam takie pytanie... Jak wyświetlić choćby listę takich ukrytych teczek i dokumentów w dowolnej lokacji, aby później można było łatwo skorzystać z polecenia GO? Może jakiś skrypt który by się dało w workflowa ułożyć w automatorze i zapisać jako plug-in Findera? Albo do script menu?

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2006 - 21:32

A może wystarczy Terminal i
ls -la


#13 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 września 2006 - 21:50

no niby tak, ale to wyświetla listę w katalogu głównym, a jeśli by się chciało podejrzeć taką listę w dowolnym katalogu?

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2006 - 21:55

To wtedy "ls -la " (tu specjalnie spacja na końcu) i przeciągasz na okno Terminala okno teczki, którą chcesz w ten sposób podejrzeć. Albo "cd " i przeciągasz okno teczki, potem enter (to przenosi Cię w Terminalu do tej teczki) i wtedy już samo "ls -la".

#15 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 września 2006 - 22:06

aaa... bo sobie kombinuje jak by tu zrobić w automatorze taką akcję co by wywoływała taką komendę w terminalu i podawała ją do pliku TXT powiedzmy. Na razie wychodzi mi coś takiego, że owszem, jest lista plików, ale w katalogu głównym, a ja bym wolał chociaż domowym, a najlepiej dowolnym... Póki co stoję w tym punkcie z automatorem: * Run Shell Script (/Bin/Bash) ls -la * New Text File Fajnie by było na przykład dodać dzięki ask for folders, czy get selected finder items możliwość wyboru ścieżki do wyświetlenia listy, niż ustawiać tak na sztywno...

#16 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2006 - 22:11

Nie ma potrzeby. Wystarczy:
touch nazwapliku.txt
ls -la > nazwapliku.txt
i masz listing w pliku ;-)

sorry: touch nie trzeba, plik zrobi się sam...

#17 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 września 2006 - 22:13

duh, ale ja wolę poklikać automatorem nuuu x D

A póki co znalazłem coś takiego ;) Przyda się pewnie w budowaniu takiego workflowa
http://www.automator...paths-of-files/
Akcja bierze z poprzedniego ruchu (na przykład get selected finder items) plik/teczkę i przekształca to na ścieżkę dostępu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Żebym tylko wpadł na pomysł jak wynik takiej akcji wykorzystać przy, bądź co bądź pre definiowanym następnym kroku workflowa jakim byłoby wywołanie komendu terminala.

BTW, znalazłem workflow, ktory włącza i wyłącza wyświetlanie ukrytych plików jakby ktoś chciał ;)
http://www.macosxhin...030409015020645
Wystarczy tylko oprzeć na tym cały workflow do zbudowania (run Applecript)

Dobra, doszedłem do tego bez takich wynalazków. to właśnie kocham w automatorze ^.^ dodam, że z terminalem i ze skryptowaniem mam tyle wspólnego co kot napłakał x D Tylko zbieram do kupy już istniejące pomysły i konspekcje i dostosowuje je do swoich potrzeb ;)

Workflow wygląda tak:
* Ask for confirmation (standard u mnie)
* Ask for Finder Items (input tylko foldery, tylko pojedynczy wybór)
* Run Shell Script (/Bin/Bash) input as arguments a jego treść wygląda tak:
ls -la "$@"
(akcja ta jest niewidoczna i nie powoduje otwarcia okna terminalu)
* New Text File (docelowo - biurko, nazwa "List.txt")

Dzięki wszystkim za pomoc i mam nadzieję, że przyda się ten mały skrypcik co se na niego wpadłem teraz i ten co go znalazłem wyżej (Turn On/Off Hidden Files)

#18 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 05 września 2006 - 23:44

...zawsze też możesz się posłużyć programem uwidaczniającym kryte pliki/teczki: InVisibles 1.4.3

http://www.versiontr...fo/macosx/14722




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych