Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zwiększyć zasięg odbierania Wifi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2009 - 14:17

Chciałbym zostać dobrze zrozumiany, uzywam Macbooka Pro i wbudowanej karty Wifi. Mieszkam blisko darmowej sieci( jednak nie mam mozliwosc wymiany tam anteny, ani zakupu innego sprzetu). Aktualnie raz ja wykrywam raz nie, (ze wszystkich kresek mam tylko i to czasami jedną). W zwiazku ztym czy istnieje mozliwosc dokupienia jakiejs zewnetrznej karty która by zwiększyła moj odbierany zasięg(karta na USB, firewire, albo express card). Jakies konkretne modele mile widziane. Pozdrawiam,

#2 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 09 lutego 2009 - 14:49

Kup sobie i zamontuj repeater albo router oferujący taką funkcję. Mają one mocne anteny, które lepiej wychwycą sygnał i przekażą go dalej. Sposoby konfiguracji znajdziesz w internecie.

---- Dodano 09-02-2009 o godzinie 17:23 ----
Inną opcją byłaby karta wifi pcmcia albo usb z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny. Słyszałem o kartach Alfa Awus036h, są podobno dobre i mają sterowniki do tygrysa i pantery. Co do leoparda to nie wiem.

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lutego 2009 - 16:13

Inną opcją byłaby karta wifi pcmcia albo usb z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny

I to będzie najlepsze rozwiązanie, bo AExpress może nie złapać zasięgu.

#4 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 09 lutego 2009 - 16:26

Są też mniej kosztowne sposoby, pełno tego po internecie. Najprościej jest zwiększyć zasięg odbierania poprzez zwiększenie zasięgu nadawania Ot, choćby zwykła folia aluminiowa, zwiększa sygnał. Poszukaj w google'u.

#5 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 09 lutego 2009 - 16:52

I to będzie najlepsze rozwiązanie, bo AExpress może nie złapać zasięgu.


Dostępne są dodatkowe mocne anteny wymienne do niektórych urządzeń typu router/repeater które z pewnością wyłapałyby słaby sygnał wifi. Wszystko to kwestia kosztów i dostępności.

#6 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 lutego 2009 - 03:25

Linksys WRE54G

#7 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 10:17

Dzięki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych