Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HyperMegaNet UG: sprzedaż Hackintosha w UE jest legalna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#176 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 10:25

No tak.
Poczytałeś troche i już myślisz, że tanio sobie zrobie Maca Pro..
Zapomniałeś o jednym. Ta płyta nie ma jednej opcji, która jest potrzebna do wydajnej pracy.
To że ty nie potrafiłeś tego zrobić, to nie znaczy, że się nie da.
Ale tak samo jest z komputerami pod Windows.
Wieli ludzi samodzielnie składa sobie komputery i jakoś działają.

Ty się znasz na montowaniu filmów. Dobrze.
Ja mógłbym poczytać sobie o zrobieniu samochodu i, może sam go złożyć.
Ale i tak nie wiem, co by z tego wyszło.
Możliwe, że by odpalił, pojechał, ale w dalszą trasę by się bał nim jeździć.
Dlaczego?
To już sam sobie na to pytanie odpowiedz.


Wiec jakiej tajemniczej opcji nie ma ta plyta? Czekam.

PS - znam sie na montazu, ale na hardware i software PC tez, nie rob ze mnie idioty. BDB znam od strony administracyjnej systemy unixowe, na serwisie komputerowym pracowalem ponad dwa lata wiec hardware to dla mnie nie problem, komputery to moja pasja, montaz - to praca.

Iro,

to może faktycznie zamieść jakieś testy, dla Video, Photoshopa - rzeczywiście będzie to kawał dobrej roboty !

Pozdr



No wlasnie, czekam.

#177 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 10:27

Panowie, mimo, że całość mocno odbiega od tematu, to chociaż tnjcie cytaty

#178 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lutego 2009 - 10:36

Wiec jakiej tajemniczej opcji nie ma ta plyta? Czekam.

PS - znam sie na montazu, ale na hardware i software PC tez, nie rob ze mnie idioty. BDB znam od strony administracyjnej systemy unixowe, na serwisie komputerowym pracowalem ponad dwa lata wiec hardware to dla mnie nie problem, komputery to moja pasja, montaz - to praca.




No wlasnie, czekam.


AHCI

#179 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 10:47

i Wg Ciebie dlatego FCS instalowal mi sie 6 godzin? bardzo ciekawe, bo kopiowanie z dysku na dysk - rezultat ponad 80 MB/s... zreszta, zeby brak AHCI powodowal to, ze soft ktory normalnie sie instaluje okolo 30 minut instalowal sie ponad 6 godzin... Iro - pracowales kiedys moze na sieci FC? Otoz material zrodlowy znajdowal sie na XSAN Apple podlaczonym pod taka wlasnie siec. I hack i Mac byly pod to podlaczone. Wiec, juz pomijajac AHCI, ktore w tym wypadku nie ma nic do tego, bo scratch disk tez jest na tej macierzy, wytlumacz mi kolosalna roznice w szybkosci renderingu materialu HD na FCS2. edit, niedoprecyzowalem, kompy byly podlaczone pod gigabit ethernet z wlaczonym jumboframe - wiec szanse byly takie same. PS, z niecierpliowscia czekam na rezultaty testow renderu np HD na HA-MAC, a nie nic nie znaczace testy Xbench.

#180 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 10:59

Zacznijmy od tego,*że porządna karta FC, LSI (to samo sprzedaje Apple) lub ATTO kosztuje więcej niż cały hackintosh. Nie wspomnę już o dobrym switchu FC i licencji na XSAN (klient/serwer) Jak dla mnie w takich wypadkach to się robi dyskusja akademicka.

#181 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 11:05

Zacznijmy od tego,*że porządna karta FC, LSI (to samo sprzedaje Apple) lub ATTO kosztuje więcej niż cały hackintosh. Nie wspomnę już o dobrym switchu FC i licencji na XSAN (klient/serwer)
Jak dla mnie w takich wypadkach to się robi dyskusja akademicka.


masz racje, chcialem tylko zwrocic uwage na bezsens przytaczania argumentu, jakoby brak ahci spowodowal az taki spadek wydajnosci, jako dowod przytaczam test: AHCI Vs IDE - Włączyć/Wyłączyć ...oto jest pytanie... - Forum PCLab.pl

Pracuje w TV, wiec dostep do takich kart mam, siedza w kazdym stanowisku montazowym. Ale, jak juz wspomnialem, test wykonany byl na gigabicie plus jumbo frame. Zreszta dokladnie tak samo wygladalo to przy zapisie na lokalnym dysku.

#182 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 11:14

Ale nie porównuj wydajności ethernetu gigabitowego z FC. Oczywiście można robić FC over ethernet, ale moim zdaniem nie ma to większego sensu. Kończę bo zaczyna sie robić off topic.

#183 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 11:18

felippe, wyzej juz pisalem w jakim celu to przytoczylem. Wiem ze gigabitu nie porownuje sie z FC. Wiem tez, ze wydajnosc dysku nie spada dwukrotnie po wylaczoniu AHCI - jak ktos tak twierdzi to sieje jakas herezje... sorry za OT EOT

#184 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lutego 2009 - 15:24

masz racje, chcialem tylko zwrocic uwage na bezsens przytaczania argumentu, jakoby brak ahci spowodowal az taki spadek wydajnosci, jako dowod przytaczam test: AHCI Vs IDE - Włączyć/Wyłączyć ...oto jest pytanie... - Forum PCLab.pl

Pracuje w TV, wiec dostep do takich kart mam, siedza w kazdym stanowisku montazowym. Ale, jak juz wspomnialem, test wykonany byl na gigabicie plus jumbo frame. Zreszta dokladnie tak samo wygladalo to przy zapisie na lokalnym dysku.


Ja też pracuję dla telewizji, a nawet radia. :lol:

Ale wracając do tematu.
Robiłem takie testy pod OSX. Bez AHCI wyszedł transfer o 20MB/s mniej.
Jak znajde zdjęcia, to ci pośle, bo pewnie tutaj nie będzie można tego wkleić.

#185 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 16:08

Oki, czekam:) Tez dobrze by bylo gdyby ktos mi wyjasnil tylogodzinne instalowanie FCS, oraz ponad dwukrotny spadek wydajnosci w renderowaniu plikow. O zacinaniu mkv nie wspominam juz.

#186 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lutego 2009 - 16:24

Oki, czekam:) Tez dobrze by bylo gdyby ktos mi wyjasnil tylogodzinne instalowanie FCS, oraz ponad dwukrotny spadek wydajnosci w renderowaniu plikow. O zacinaniu mkv nie wspominam juz.


Coś nie tak miałeś ze sterownikami ATA/SATA. Dlatego i instalacja się ciągnęła i potem FC się ciął.
Nie wiem jakie masz doświadczenie. Ja to robie od 10 lat, ale też zdarzają mi się nie przewidziane sytuacje.
Najważniejsze jest to, żeby się nie zniechęcać.

Proponuję, żebyśmy ten temat dokończyli na PRIV.
Bo na prawde odbiegamy troche.

#187 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 18:13

Kocham takie inteligentne odpowiedzi, ktore nic nie wnosza do tematu.


Otóż wnoszą: ta ironia miała pokazywać dwie rzeczy: 1) że wpadasz w zbyt emocjonalno-histeryczny ton, co jest w sumie dość śmieszne i 2) że swój jednostkowy przypadek, związany z niekompatybilnością jakiegoś urządzenia, uogólniasz i podciągasz do z góry przyjętej tezy.

#188 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2009 - 02:29

swój jednostkowy przypadek, związany z niekompatybilnością jakiegoś urządzenia, uogólniasz i podciągasz do z góry przyjętej tezy.



Zwolennicy klonów tak robią - udowodniłem to, cytować siebie nie będę.

wpadasz w zbyt emocjonalno-histeryczny ton, co jest w sumie dość śmieszne


Taki mam już charakter, reaguję emocjonalnie gdy ktoś probuje mi wciskać kit, ba próbuje robić to dalej, mimo tego, że udowodniłem że prawda jest inna. Ale to nie podlega dyskusji nieprawdaż? Ten wątek na forum nie jest o moim emocjonalno-histerycznym tonie wypowiedzi:)

Apropo tematu: jak dla mnie - niech sprzedają te buble, ale wg mnie to i tak wiele nie zmieni. Znam wiele osób - często bardzo doświadczonych informatyków, którzy stawiali OSX86 na swoich PC. Rezultat był tylko jeden - po niezbyt długim okresie czasu kupowali sobie Maka. Często był to Mini - ale wielu osobom w zupełności wystarczał i wystarcza do dziś.

#189 iThomas

iThomas
  • 172 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 13:53

A jaka jest w ogole strona tego sklepu sprzedajacego PC z Makami? Bo w Google znalezc nie moge, a ciekawosc mnie zzera co tam za konfiguracje panowie zza zachodniej granicy oferuja ;P

#190 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2009 - 14:51

https://www.pearc.de/

proszę, to ich strona.

#191 iThomas

iThomas
  • 172 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 12:37

https://www.pearc.de/

proszę, to ich strona.


A dziekuje...

Ale jakos mnie odpycha to co zobaczylem, straszna zenada... Jestem przeciwinikiem takiej bezczelnosci z wykorzystaniem Mac'a




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych