Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HyperMegaNet UG: sprzedaż Hackintosha w UE jest legalna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 01:22

[NEWSHUGE]http://farm4.static.flickr.com/3372/3261890336_57f30c7db1_o.jpg[/NEWSHUGE]
Sprzedawcy Hackintoshów, czyli komputerów PC, na których można zainstalować także system Apple Mac OS X, otwierają właśnie nowy front - tym razem w Niemczech.

HyperMegaNet UG - mała spółka z niemieckiego Wolfsburga - oferuje w sprzedaży komputery, na których bez przeszkód można zainstalować Mac O SX. Oferta obejmuje :

1. zestaw Starter z procesorem Core 2 Duo w cenie 499 euro
2. zestaw Advanced z procesorami Core2 Duo lub Core 2 Quad w cenie 799 euro
3. zestaw Professional (Intel Core i7) za 1499 euro

Każdy model można rozbudować na życzenie.

Co ciekawe firma wcale nie boi się możliwego procesu ze strony Apple za łamanie End User License Agreement:

Ograniczenia licencji EULA w Niemczech nie mają żadnej mocy prawnej - wyjaśnia rzecznik firmy Dirk Blößl dla portalu Spiegel Online.



Przedstawiciele firmy powołali się również na przepisy antymonopolowe Unii Europejskiej.


Bez komentarza - odpowiedział Georg Albrecht, rzecznik firmy Apple w Niemczech.


HyperMegaNet UG to kolejna firma, m.in. po OpenTech i Psystarze, oferująca sprzedaż komputerów Hackintosh online. Więcej o wojnie Apple z producentami modyfikowanych PC TUTAJ.

Źródło: pearc.de
[NEWSINDEXHUGE]http://farm4.static.flickr.com/3510/3261890272_96cecf79f6_o.jpg[/NEWSINDEXHUGE]
[NEWSINDEXSMALL]http://farm4.static.flickr.com/3418/3261062453_0a46ce0317_o.jpg[/NEWSINDEXSMALL]

#2 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 08 lutego 2009 - 01:34

Nie za dużo piszecie o Hackintoshach?

#3 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 01:39

Nie za dużo piszecie o Hackintoshach?


Czemu? Trzeba pisać o wszystkim.

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 lutego 2009 - 01:56

He he... dla jednych to koniec, dla innych poczatek. Dla jaj skorzystalem z konfiguratora na stronie, za cos takiego: Prozessor: Intel Core 2 Duo E7300 / 2.66 GHz Festplatte: 500 GB, 7200rpm, S-ATA Arbeitsspeicher: 4 GB DDR2 [2x2], 1066 MHz Grafikkarte: GeForce 8400GS, 512MB Optisches Laufwerk: DVD +/- RW 22x Firewire: Firewire 400, 3-Port Wireless LAN: PCI Card 802.11b/g/n, Bis zu 300MBit/s Bluetooth: USB Bluetooth Stick Betriebssystem: Mac OS X Leopard cena: 738,84€ , obudowa i design brzydkie jak noc pazdziernikowa. Nie sadze zeby odjelo to klientow Apple - jedynie ukierunkuje tych, co i tak planowali postawic Mac Osa na zhakowanym "Maku"- zamiast sie bawic w dobor plyt glownych, kart itd po prostu zamowia sobie takiego niby-Maca. Kto ma kupic prawdziwego Maka i tak go kupi. Prawdziwym zagrozeniem dla Apple bedzie moim zdaniem ta firma, ktora pierwsza zacznie wprost trzepac laptopy w pelni kompatybilne z Mac Osem (nie zadne tam hakowane MSI czy Asusy). P.S czytam wlasnie ten artykul w Spieglu - swietny tytul: "Pierwsze niemieckie jablko okazalo sie gruszką" - Apple wiadomo, a firma nazwala swoj twor PearPC i w logo dali gruszke ;)

#5 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 02:06

No cóż Niemcy jak widać nie lepsi od Amerykanów. Myślę, że jednak Apple się nie podda. A najprościej byłoby wrócić do zmoderniozowanego PowerPC. W końcu niedawno wykupili PA Semi, która produkuje np. PA6T-1682M (PWRficient) dwurdzeniowa jednostka pracująca z zegarem 2 GHz bazująca na PowerPC. Apple i tak pozyskało dużo klientów, a zmiana z powrotem na PowerPC automatycznie uciełaby problemy z klonami i instalowaniem Mac OS X na pecetach

#6 radek-wawa

radek-wawa
  • 183 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 02:47

Nie no nie wierze... pana IRO nie widzę jeszcze w tym wątku... jak to się stało ?? ;) EDIT--- Dostałem ostrzeżenie od szanownego moderatora, że nie na temat chyba napisałem. Otóż bardzo na temat - wspomniany przeze mnie kolega Iro to dosyć znany na forum orędownik Hackintosha :) Felippe - następnym razem trochę się zorientuj w kontekście :)

#7 sorn

sorn
  • 8 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 08:17

Prawdziwym zagrozeniem dla Apple bedzie moim zdaniem ta firma, ktora pierwsza zacznie wprost
 trzepac laptopy w pelni kompatybilne z Mac Osem (nie zadne tam hakowane MSI czy Asusy).



alez prosze bardzo.
[url=http://eshop.macsales.com/shop/ModBook]Modbook - The first and only tablet MacŽ computer solution! - Other World Computing[/url]

#8 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 08 lutego 2009 - 08:27

Taa... ale dla mnie to Apple jest troche niekosekwentne. Na Macach moge bez problemu zainstalowac sobie Winde (via programy a'la Parallels) ale OSX'a juz na pececie nie wolno. Troche to mowiac delikatnie nieeleganckie podejscie. Zaleta maca jest to, ze ma doslownie kilka konfiguracji, a nie jak pc - tysiace - i dlatego system jest stabilny i mozna na nim polegac. Wiec nie sadze aby te pcty spowodowaly, ze maci przestana sie sprzedawac. Raczej spopularyzuja go - ktos kto chcial miec OSX, a nie stac go na maca - kupi wlasnie cos takiego, a jak sie dorobi to sprawi sobie oryginal.

#9 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 08 lutego 2009 - 08:41

Iro - wszyscy czekają na Ciebie :)

#10 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 08 lutego 2009 - 08:54

Przepisy antymonopolowe? Fakt... na trzeźwo trudno przełknąć cenę za coś "takiego" ;-) Mimo, że w obecnej chwili sądzę, iż takie działania są skazane na biznesową porażkę (poza "darmową" reklamą dla firmy) to zastanawia mnie jakie będzie podejście Apple gdy nastąpi efekt kuli śniegowej i takie pasożytnicze firmy krzaki zaczną się pojawiać masowo :-)

#11 darek

darek
  • 513 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lutego 2009 - 09:27

I świetnie, że je produkują. Nie dlatego, że są tanie, ale dlatego, że Apple będzie musiało walczyć o klienta.

#12 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 lutego 2009 - 09:36

Iro - wszyscy czekają na Ciebie :)


To ja powiem krótko.

To co się dzieje, było tylko kwestią czasu.

Pisałem o tym wiele razy.
Gdyby Apple dawało większy wybór, nikt by się nie silił, by budować takie maszyny.

#13 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 10:03

I świetnie, że je produkują. Nie dlatego, że są tanie, ale dlatego, że Apple będzie musiało walczyć o klienta.



dokładnie nieco konkurencji dobrze im zrobi ;]

#14 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 08 lutego 2009 - 10:06

Również jestem zdania, że im więcej konkurencji na rynku tym lepiej. Wszystko to napędza rynek. Może Apple bardziej się zmobilizuje.

#15 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 08 lutego 2009 - 10:13

Ja myślę, że Apple się przestraszy i zacznie produkować bezbłędny sprzęt z bezbłędnym systemem i będzie go sprzedawać poniż 1000zł za jednostkę. Wtedy może wreszcie skończy się to jęczenie.

#16 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 08 lutego 2009 - 10:18

po obecnym kursie dolara i euro to ja chyba wolę się zakolegować z iro i mieć gwarancję na sprzęt w Polsce niż dymać do Niemiec

#17 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lutego 2009 - 10:19

A ja się założę, że zamiast skupiać się na sprzęcie, Apple popracuje nad czymś, co zabezpieczy system przed wgrywaniem go na PC - i my na tym stracimy, bo zamiast coraz bardziej dbać o sprzęt, teraz będą wydawać kasę na zabezpieczenia.

---- Dodano 08-02-2009 o godzinie 10:20 ----
poza tym ceny nie do końca są atrakcyjne...

#18 Aryman

Aryman
  • 678 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 08 lutego 2009 - 10:22

ahhh, gdyby to się wydarzyło 2 lata temu to bym sobie kupił to :P ale teraz ja poluje na laptopa, a konkretnie na macbooka alu, którego kupuje w sierpniu ;D

#19 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 08 lutego 2009 - 10:31

Chcemy czy nie, zaczyna sie rewolucja, ktora koniec koncow bedzie dla nas - jako uzytkownikow - korzystna. Tam gdzie jest konkurencja, tam klient zyskuje.

#20 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 10:32

Wrzucilem te sprawe do watku Psysta, ale nie wiem czy w ogole redakcja zauwazyla ;-)

Taka konkurencja to nie konkurencja dla Apple, no ale nareszcie ktos im pokaze, ze o ile w USA moga robic co chca ze wzgledu na wplywy i idiotyczne prawo patentowe, to w UE juz nie bardzo. Bledem Microsoftu jest to, ze nie oferuje w UE sprzetu wraz z OS jak to sprytnie robi Apple unikajac pozwow o praktyki monopolistyczne. Stad moze wlasnie caly problem - Apple nie kieruje sie troska o dbalosc oprogramowania a o wlasny tylek - gdyby oddzielili OSX od sprzetu mieliby podobny problem jak Microsoft, ktory jest pod lupa urzedow antymonopolowych.

Co do samych PearPC designersko sa o lata swietlne od Apple i osobiscie wolalbym sam sobie zlozyc takowego PC w formacie HTPC w obudowie np. Lian Li ze szczotkowanego alu - puryzm w najlepszej postaci Recenzja - LIAN LI PC-V350B - Szykowna kostka - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny.

#21 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 lutego 2009 - 10:38

Taa... ale dla mnie to Apple jest troche niekosekwentne. Na Macach moge bez problemu zainstalowac sobie Winde (via programy a'la Parallels) ale OSX'a juz na pececie nie wolno. Troche to mowiac delikatnie nieeleganckie podejscie.


Nie bardzo rozumiem do czego pijesz... M$ produkuje tylko system więc zależy im na każdej sprzedanej kopii oprogramowania, obojętnie czy zainstalujesz to na pececie, Maku, pralce czy postawisz na półkę. Apple jest producentem sprzętu i systemu i nic dziwnego, że zależy im na sprzedaży jednego i drugiego. Każdy OSX zainstalowany na hackintoshu to dla Apple potencjalny niesprzedany Mak.

#22 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 08 lutego 2009 - 10:38

To ja moze oficjalnie poprosze o zalozenie w dziale Hardware odpowiedniej kategorii, a jako moderatora tego dzialu nie wyobrazam sobie nikogo innego jak Iro. Mamy demokracje, a jak widac przepisy europejskie jednak nie zabraniaja instalacji ORYGINALNEGO systemu na komputerze klasy PC.

#23 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 11:04

Nie przejdzie pewnie - MyApple.pl straci wsparcie mentalne Apple ;-) Kijem przeganiani przez wlascicieli iSpotow i szefa Kort-landu za szerzenie antyapplowskiej propagandy ;) Nie wspomne o utracie 3% znizek na napedy SupaDrajw po 2000 PLN sztuka w autoryzowanym serwisie Apple ;) Zawsze mozna zrobic szybki test - wrzucic na forum link do instalacji OSX na PC oczywiscie wszystko w zgodzie z prawem UE.

#24 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 08 lutego 2009 - 11:07

czyli iphony mozna breakowac czy jak to sie tam nazywa, a udawac, ze tematu hackintoshy nie ma, bo to niepolityczne? :)

#25 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 11:13

A za chwile juz ich nie będzie... Apple posmaruje jak każdy "monopolista" i bedzie po sprawie....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych