Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyłaczenie internetu: krok po kroku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 12:19

Mam zamiar kupić sobie IPHONE 3G ale jak poczytalem komentarze o rachunkach w erze to mnie przerazilo. Czy ktos mógłby i zechciałby napisać instrukcje jak go wyłączyć w iphone, aby nie lączył się z siecią sam. Ale chodzi mi o taka instrukcje krok po kroku. 2. Dość rzadko bywam w miejscach gdzie jest wifi czy pakiet 500 mb starczy aby nie nabilo mi zbyt duzego rachunku?

#2 nt_virus

nt_virus
  • 54 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 12:46

musisz zrobić jb i ściągnąć z cydia aplikacje BossPrefs i w niej wyłączyć Edge 2. zależy co będziesz robił w internecie

#3 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 13:01

musisz zrobić jb i ściągnąć z cydia aplikacje BossPrefs i w niej wyłączyć Edge

Oki, no tyle to wiem :) Ale jak to zrobic (jesli to jest niezgodne z zasadami forum- to post do skasowania) ale czytalem ze to nie jest nielegalne. Ale zalozmy zrobilem jb i jak sie potem instaluje te cuda z cydia?

2. zależy co będziesz robił w internecie


Czasem sprawdzal poczte i poruszal sie po miescie z tel. w kieszeni, zeby mi nie nabilo kasy za net:D

Jedno jeszcze pytanie.... to tylko teoria bo nie jestem przekonany czy sie zdecyduje na to.

Czy jesli podczas JB telefon padnie np w danym korku zostanie czarny ekran czy zawsze moge przywrocic orginalny soft. I czy aby go przywrocic musze jakos zrobic kopie zapasowa? Czy moge np wyjac z pudelka IP podlaczyc do kompa i od razu zrobic JB?

#4 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 04 lutego 2009 - 13:33

No tak... o problemach ludzi przeczytałeś, ale jak sobie z nimi poradzić już nie :) 500MB to nie jest mało i przy takim używaniu o jakim piszesz powinno wystarczyć. Dlatego na początek możesz sobie po kilku dniach sprawdzić w ustawienia > ogólne > użycie ile danych używasz i przeliczyć ile miesięcznie mniej więcej tego wyjdzie. Jednakże samego JB polecam z innych względów. W repozytoriach cydii znajdziesz znacznie więcej wartościowych aplikacji i to często za darmo. Po awarii w większości wypadków można przywrócić oryginalny soft o ile tel w ogóle da się włączyć.

#5 Mef

Mef
  • 16 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 13:57

Przypadki w ktorych telefon pada po JB sa baaardzo rzadkie. Sam proces jest prosty, wiec nie musisz sie obawiac, ze nie dasz rady. Ja zrobilem JB w dniu zakupu, ale przesledzilem wczesniej tutorial na tym forum i niespodzianek zadnych nie bylo. Jesli nie chcesz robic JB zawsze mozesz w 5 min wylaczyc usluge przez internetowe i-boa (w erze, nie wiem jak w orange ale na pewno tez cos takiego maja), dzieki temu masz swiety spokoj, ale z netu w miescie poza zasiegiem hotspotu nie pokorzystasz wcale ;)

#6 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lutego 2009 - 14:31

Na tej stronie można zmienić punkt dostępowy internetu na "niewłaściwy" i w ten sposób wyłączyć transmisję danych w iPhone - APN Changer

Informacja ta jest podawana po raz 147.

#7 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 16:25

Przypadki w ktorych telefon pada po JB sa baaardzo rzadkie. Sam proces jest prosty, wiec nie musisz sie obawiac, ze nie dasz rady. Ja zrobilem JB w dniu zakupu, ale przesledzilem wczesniej tutorial na tym forum i niespodzianek zadnych nie bylo.

Jesli nie chcesz robic JB zawsze mozesz w 5 min wylaczyc usluge przez internetowe i-boa (w erze, nie wiem jak w orange ale na pewno tez cos takiego maja), dzieki temu masz swiety spokoj, ale z netu w miescie poza zasiegiem hotspotu nie pokorzystasz wcale ;)


Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Pewnie, ze przeczytalem o problemach ludzi, bo wole wiedziec w co sie pakuje, anizeli pozniej przywolywac powiedzenie "madry polak po szkodzie". I faktycznie Ci co przezyli to ze musieli wydac kupe kase nie maja za ciekawie i uznanie dla nich ze sie podzielili swoja opinia.

krakers09 wiem ze mogę wyłączyć to w I-BOA, ale to moim zdaniem bez sensu, bo jak bede chcial skorzystac z netu sciagnac poczte to bede musial znow to wlaczyc, czekac az sie zaaktywuje itd...

Czytalem ze mozna tym sterowac tzn. edge/3g i wifi przez BossPrefs dlatego zastanawiam sie nad JB. I pytanie czy ten program jest darmowy (BossPrefs) czy jest jakas oplata, jesli tak to w jakiej wysokosci.

I zaraz 100 osob napisze uzyj szukaj, i moze beda mieli racje ale Mef czy możesz podać mi linka do tego tutka?

I ostatnie pytanie jak to jest z tym powrotem do orginalnego softu, trzeba najpierw zrobic backup czy to jest juz jakos z automatu wgrane w itunes?

#8 nt_virus

nt_virus
  • 54 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 16:37

I zaraz 100 osob napisze uzyj szukaj, i moze beda mieli racje ale Mef czy możesz podać mi linka do tego tutka?

I ostatnie pytanie jak to jest z tym powrotem do orginalnego softu, trzeba najpierw zrobic backup czy to jest juz jakos z automatu wgrane w itunes?



1.http://www.myapple.p...a-quickpwn.html
2. Klikasz odtwórz w iTunes

#9 nielololek

nielololek
  • 706 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 lutego 2009 - 16:43

BossPrefs jest całkowicie darmowy.

#10 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 04 lutego 2009 - 16:44

gregi1: ale, w którym miejscu ja wspominałem o I-BOA? Napisałem, że możesz przez kilka dni normalnie korzystać i sprawdzić ile zużywasz i przeliczyć +/- ile wyjdzie na miesiąc, a w razie czego zablokować czy to BossPrefs czy na stronce, którą podał Olek4.

#11 nielololek

nielololek
  • 706 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 lutego 2009 - 16:46

Nawet się nie zastanawiaj nad robieniem JB.Zrób go od razu po kupieniu.Mówię ci że sie przyda, tym bardziej że już nie długo ma wyjść program dzięki któremu będziemy mieli funkcjonalny bluetooth. Tak jak napisali już koledzy wyżej będziesz miał Cydie oraz Installer , w których znajdziesz dużo fajnych programów.

#12 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 17:36

gregi1: ale, w którym miejscu ja wspominałem o I-BOA? Napisałem, że możesz przez kilka dni normalnie korzystać i sprawdzić ile zużywasz i przeliczyć +/- ile wyjdzie na miesiąc, a w razie czego zablokować czy to BossPrefs czy na stronce, którą podał Olek4.


Sorki krakers09 to nie ty to napisalem tylko Mef . Ale siedze od 12 i czytam o tym necie na IP. Bo moge sobie wymienic od dzis telefon i chcialbym miec wlasnie IP no i wszystko zaczyna mi sie juz mylic.

Ale jednak chyba sie na niego zdecyduje.

Mozecie mi jeszcze powiedziec jak sprawdzic czy poprawnie przechodzi w stan DFU, bo tak jest napisane w tutku do JB. I tam w koncowce czy dobrze zrozumialem trzymamy HOME (5 s) nie puszczamy i naciskamy POWER po 10 sekundach puszczamy POWER caly czas trzymajac home?

#13 nt_virus

nt_virus
  • 54 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 17:42


Mozecie mi jeszcze powiedziec jak sprawdzic czy poprawnie przechodzi w stan DFU, bo tak jest napisane w tutku do JB. I tam w koncowce czy dobrze zrozumialem trzymamy HOME (5 s) nie puszczamy i naciskamy POWER po 10 sekundach puszczamy POWER caly czas trzymajac home?


Tak dobrze zrozumiałeś.

#14 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 04 lutego 2009 - 17:57

@nielololek: z tym BT to się tak nie rozpędzaj...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych