Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak skutecznie wyłączyć internet - WiFi, GPRS, 3G ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#51 deriscal

deriscal
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2009 - 18:53

Podobnie jak to było z roamingiem i gigantycznymi opłatami - komisja europejska ma sie zabrac rowniez za internet po sygnale komórkowym. Faktycznie to co się dzisiaj dzieje to horror. Dla Ery/Plusa/Orange 2KB = 100KB !!!

#52 draconblair

draconblair
  • 11 postów

Napisano 16 stycznia 2010 - 14:20

Panowie! MAm nowego Iphone'a 3gs 32gb, i non stop łaczy mi się z internetem przed Edge. Mam limit abonamentu, i non stop dostaję smsy " brak srodków na koncie" . Nie chcę robić JB, i przeczytałem już ze 3 tematy, jednak nie widząc dla siebie rozwiązania!Pomozecie?

#53 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 16 stycznia 2010 - 15:25

Hmm, od softu 3.0 jedynym sposobem na pozbycie sie internetu w telefonie jest... pozbycie sie go :) Jak na moj gust literka "i" przed slowem Phone oznacza w skrocie internet. Mozesz jeszcze zadzwonic do operatora i poprosic o wylaczenie internetu... to jedno z dwoch rozwiazan.

#54 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 16 stycznia 2010 - 15:33

SBSettings i fakeAPN, przy nie robieniu Respring'a normalnie działa, po Raspring'u wymagany jest standardowy Restart iPhone... Pozdrawiam

#55 draconblair

draconblair
  • 11 postów

Napisano 16 stycznia 2010 - 15:35

Poradziłem sobie uzywajac [url=http://www.iphonenodata.com]Disable EDGE/3G data on iPhone - iphonenodata.com - for free[/url] ;)

ale dzieki za odp.

#56 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 16 stycznia 2010 - 15:44

ohh 2 razy wysłał się...
do usunięcia...

#57 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 stycznia 2010 - 04:08

hej wyjeżdżam jutro do włoch i jak się pewnie domyślacie chce się zabezpieczyć przed roamingowym internetem... czy wystarczy bym dał roaming danych na pozycję O, czy jeszcze coś muszę robić? chodzi głownie o to żeby facebook nie wysyłał mi powiadomień, mail się bez wifi nie mógł połączyć i tak samo safari, no i żadna pieprzona gra nie wysyłała statystyk etc.

#58 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 29 stycznia 2010 - 08:17

Wystarczy. Jak wyladujesz, to sprawdz na miejscu czy Safari jest w stanie otworzyc strone Google - nie bedzie :)

#59 Sivas

Sivas
  • 5 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2010 - 23:42

Zablokowanie internetu u operatora blokuje również możliwość korzystania z wi-fi ? 80% czasu przebywam w zasiegu sieci wifi i nie potrzebuje innych możliwości łączenia się z netem.

#60 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 30 stycznia 2010 - 23:46

Nie blokuje... No chyba, że łączysz się przez hotspot z tej sieci, ale w to wątpię.

#61 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 stycznia 2010 - 03:01

Czytam i nie wierzę. Ma też takie pytanie: kupiłem iPhone i nie chce wydawać kasy na jego ładowanie. Co zrobić kiedy prąd taki drogi???

#62 d3tr000

d3tr000
  • 1 712 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2010 - 09:03

nie ma bata, trzeba go sprzedać :)

#63 kotylozaur

kotylozaur
  • 71 postów

Napisano 16 lutego 2010 - 19:26

Żeby nie zakładać nowego wątku... mam Erę, iPhone 3G 3.1.2 po JB, zainstalowane BossPrefs, a w tymże wyłączony EDGE i 3G ... jakież było moje zdziwienie (wk...wienie) kiedy po miesiącu przyszedł rachunek wyższy o 200zł, które iP nabił próbując (bo nigdy się nie połączył) łączyć się z netem. Na razie wszedłem do iBOA i wyłączyłem GPRS (znaczy czekam aż to zrobią) Czy ktoś wie jak to się stało?

#64 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 16 lutego 2010 - 21:23

Proste po Respring włączyło się EDGE i żarł przez noc :P

#65 kotylozaur

kotylozaur
  • 71 postów

Napisano 16 lutego 2010 - 21:47

Czyli po respring (włączenie i wyłączenie telefonu pewnie też?) łączy się z EDGE? BossPrefs wciąż jednak "pamięta" moje ustawienia i pokazuje EDGE jako wyłączone.

#66 trugoy

trugoy
  • 6 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 16:24

Witam!

Przeczytałem wszystkie posty dotyczące tego tematu tj: wyłączenia (całkowitego) internetu w IP.

Mój IP - 3G ver. 3.1.3 bez JB

co do ustawień:
3G - wył
Roaming - wył
Modem internetowy - wył
VPN - nieskonfigurowane
Wi-Fi - wył

niestety jak wyzeruje statystyki po kilka godzinach znów są jakieś KB w statach, zauważyłem też nie wiem może dziwną lub normalną sytuacje że jak włączę program lub grę która wyświetla na dole lub na górze jakieś reklamy (banerki) zazwyczaj w wersjach free to po przejściu do statystyk już są KB czy możliwe żeby te reklamy pożerały transfer ? jeśli tak jak tego uniknąć ?

i jeszcze pytanko odnośnie wpisu innego użytkownika w tym poście

"Poradziłem sobie używając Disable EDGE/3G data on iPhone - iphonenodata.com - for free"

czy to naprawdę działa i raz na zawsze wyłączy internet i będe mógł sam kontrolować kiedy i co chce pobrać ?

Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki !

Pozdrawiam !

#67 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 19 lutego 2010 - 16:28

Czy wam człowieki, nie działa możliwość wpisania złych danych APN? Jestem na GaduAir czyli od PLUS'a i mnie wpisanie niepoprawnych, wyłącza Internet bez żadnego problemu...

#68 trugoy

trugoy
  • 6 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 16:35

majkool: na wcześniejszej wersji softu mogłem zmienić dane bez problemu i zmieniłem jednak po aktualizacji do 3.1.3 nie mam czegoś takiego jak APN mam tylko: Ustawienia > Ogólne > Sieć > 3G - wył Roaming - wył Modem internetowy - wył VPN - nieskonfigurowane Wi-Fi - wył sorry za banalne pytanko ale naprawde nie wiem jak to ugryść o ile na ver. 2 nie miałem problemu tak na ver.3 nie wiem gdzie to wyłączyć lub czym..... podasz jakąś nawigacje >? będę wdzięczny.. pozdrawiam

#69 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 19 lutego 2010 - 17:12

Przełóż karty w iPhone od rożnych operatorów i na koniec wsadź macierzystą... Nie ma bata musi pojawić się Tobie opcja w Sieć -> Dane przez sieć komórkową... Jeśli dalej nie będzie to musisz zrobić JB by się uchronić od pobierania pakietów za, które słono płacisz.

#70 tefroit

tefroit
  • 2 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 22:00

witam. mam mały problem z wyłączeniem internetu z sieci (era), próbuję zainstalować SBSetting i pod sam koniec instalacji, gdy instalacje praktycznie jest już zakończona wyrzuca mnie z Cydii do menu a nowej aplikacji nie ma, a w Cydii istnieje jako zainstalowana. Wiecie co może być nie tak?? z góry dzięki za odp. pozdrawiam

#71 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 19 lutego 2010 - 22:43

Było poruszane na forum setki razy, poza tym jak coś się instaluje to czyta się opis...

SBSetting nie pojawia się na pulpicie (SpringBoard), przeciagnij palecem czy to w lewo czy w prawo po zegareczku na StatusBar'ze, tylko nie na tym na LockScreen'ie.

Następnym razem użyj wyszukiwarki -> http://www.myapple.p...cji-szukaj.html

Pozdrawiam

#72 night_hunter

night_hunter
  • 154 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 23:54

Samo SBSetting nie zablokuje laczenia sie z netem. Proponuje zainstalowanie dodatku do SBSetting fakeAPN. Odkad go uzywam, z mojego konta nie ubylo ani grosza.

#73 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 00:15

Jest wtyczka do SBSettings która blokuje wszelkie połączenia z netem, a dzisiaj znalazłem w Cydii to samo ale w wersji stand alone tzn. instalujemy - neta niet, odinstalowujemy - net jest. Metoda w odróżnieniu od innych jest podobno skuteczna. Nieważny push, nieważny itunes, nieważny APN i inne. Fejkowy adres IP załatwia sprawę.

#74 trugoy

trugoy
  • 6 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 08:09

Przełóż karty w iPhone od rożnych operatorów i na koniec wsadź macierzystą...

Nie ma bata musi pojawić się Tobie opcja w Sieć -> Dane przez sieć komórkową...

Jeśli dalej nie będzie to musisz zrobić JB by się uchronić od pobierania pakietów za, które słono płacisz.


niestety nic nie pomogło kombinowanie z kartami z innych sieci na macierzystej dalej nie pojawiła się opcja dane przez sieć komórkową..

chciałem uniknąć JB ale chyba się nie obejdzie no chyba ze ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł jak to obejść

spr jeszcze raz ustawienia w telefonie:

3G, 3.1.3, ORANGE, bez JB

Ustawienia > Poczta, kontakty, inne > Pobieraj nowe dane >

PUSH - wyłączony
FETCH - ręcznie

Ustawienia > Ogólne > Sieć >

3G - wyłączone
ROAMING - wyłączone
MODEM - wyłączone
VPN - Nieskonfigurowane
Wi-Fi - wyłączone

próbowałem jeszcze phonenodata.com jednak efekt ten sam pakiety cały czas uciekają..

#75 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 01 marca 2010 - 10:15

Brat kupil wlasnie nowego 3GS no i telefon sciaga dane. Czy jest jakas mozliwosc zablokowania neta ale bez JB?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych