Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak skutecznie wyłączyć internet - WiFi, GPRS, 3G ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 centres6666

centres6666
  • 8 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 20:10

witam, tak jak w temacie szukam pomocy - jak wyłączyć internet. Zauważyłem tak jak wielu z was, że przykładowo mimo, że nie wchodziłem do aplikacji telefon sam pobrał pocztę czy zaktualizował dane. Wiąże się to z kosztami jak wiadomo. Z internetu w IPhonie korzystam owszem, ale nie wtedy kiedy mam kompa, bo nie po to go kupowałem. czytałem że można zainstalować aplikacje która tym WIFI i gprs-em skutecznie steruje, pytanie czy naprawdę skutecznie, a dwa - gdzie to znaleźć, jak zainstalować? proszę doświadczonych "jabolowców" o pomoc;)

#2 Zu-Kow

Zu-Kow
  • 137 postów
  • SkądŚwidnik

Napisano 13 stycznia 2009 - 20:18

zainstaluj sobie z Cydii BossPrefs i ciesz się spokojem

#3 centres6666

centres6666
  • 8 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 20:38

witaj, dzięki o to mi chodzi właśnie, jak to znaleźć, co to cyndia? pojęcia nie mam o apple, to mój pierwszy "gadżet" tej firmy...gdzie to można znaleźć?

#4 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 20:57

po pierwsze CYDIA nie cyNdia, a po drugie bosspref ok ale czasami gryzie się z innymi programami przez co np wifi sie nie wyłączy jeśli równocześnie mamy zainstalowanego bitesms, i tu trzeba korzystać z ustawień głównych, co do gprs to ustawienia --> ogólne --> siec --> dane przez sieć komórkową --> i tam radze usunąć APN , użytkownik i hasło jeśli nie chcesz niepotrzebnie mieć kosztów... 3g rowniez mozesz wylaczyc w ustawieniach....co do cydi to proponuje poszperac troche po forum :)

#5 centres6666

centres6666
  • 8 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:13

ustawienia --> ogólne --> siec --> dane przez sieć komórkową ta ostatnia opcja nie jest mi znana... mam w Sieciach VPN, Włącz 3g (już wyłączyłem), roaming, wifi.... Cydia...szukam, troche to potrwa....

#6 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:45

http://www.myapple.p...y-o-iphone.html

#7 iJa

iJa
  • 57 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:55

wylacz wi-fi, 3G i wprowadz bledne dane w ustawieniach internetu. a nic nie bedzie dzialalo

#8 centres6666

centres6666
  • 8 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 22:04

wylacz wi-fi, 3G i wprowadz bledne dane w ustawieniach internetu. a nic nie bedzie dzialalo


witaj
co rozumiesz pod "wprowadź błędne dane"? gdzie można wprowadzić błędne dane i w jakiej formie?

#9 Remik

Remik
  • 758 postów
  • SkądDortmund/Germany

Napisano 13 stycznia 2009 - 22:39

wpisz blabla - to sa np bledne dane :-)

#10 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 22:41

Ja mam pytanie . Po co wam iPhone bez internetu ?????!!!! Ten telefon bez internetu nie zyje !!!

#11 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 stycznia 2009 - 22:43

weź się człowieku wysil i poszukaj - wifi wyłączasz w ustawieniach wifi gprs w ustawieniach apn, bez żadnej cydii

#12 centres6666

centres6666
  • 8 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 11:05

odnośnie internetu, oczywiście że go nie wyłączam, bo ten telefon to wybitnie pod internet, ma wiele użytecznych funkcji i po to go kupowałem. Chcę jedynie ograniczyć możliwość niepożądanych podłączeń pod net. testowałem wyłączenie neta w ustawieniach, wyłączyłem 3g, wyłączyłem pocztę. Patrze czy przybywa danych z sieci (chyba się to sprawdza tutaj: ogólne -> użycie-> dane sieci komórkowej ->wysła ne, odebrane, tak? to są ściągane bajty przez gprs, 3g? musze stwierdzić, że jeżeli chodzi o ustawienia są one dość tępe i intuicyjne, ale wiele ustawień brak, porównując np z nokią pierwszą z brzegu. no i pytanie czy ikonka E , u góry obok wskaźnika sieci, anteny i godziny, oznacza że internet jest aktywny i pobierane są dane czy też że iphone jest w zasięgu Edge? na forum mam sprzeczne informacje. dzięki "jabolowcy" ;) pozdrawiam

#13 anjszulc

anjszulc
  • 160 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 stycznia 2009 - 16:26

ludzie nie widzicie ze macie inny soft niz ON
nie ma tych ustawien APN


PS. jak nie chcecie komus pomagac to nie pomagajcie, po co pisac posty "nie wiesz to poszukaj"
mija sie to chyba z celem forum

centres6666: musisz zrobic odblokowanie iPhona a nastepnie wgrac Cydie,
tutaj masz link do tutoriali jak to zrobic pod win i mac iPhone - Tutoriale - MyApple.pl

---- Dodano 14-01-2009 o godzinie 18:38 ----

odnośnie internetu, oczywiście że go nie wyłączam, bo ten telefon to wybitnie pod internet, ma wiele użytecznych funkcji i po to go kupowałem. Chcę jedynie ograniczyć możliwość niepożądanych podłączeń pod net.
testowałem wyłączenie neta w ustawieniach, wyłączyłem 3g, wyłączyłem pocztę. Patrze czy przybywa danych z sieci (chyba się to sprawdza tutaj: ogólne -> użycie-> dane sieci komórkowej ->wysła ne, odebrane, tak? to są ściągane bajty przez gprs, 3g?
musze stwierdzić, że jeżeli chodzi o ustawienia są one dość tępe i intuicyjne, ale wiele ustawień brak, porównując np z nokią pierwszą z brzegu.

no i pytanie czy ikonka E , u góry obok wskaźnika sieci, anteny i godziny, oznacza że internet jest aktywny i pobierane są dane czy też że iphone jest w zasięgu Edge? na forum mam sprzeczne informacje.
dzięki "jabolowcy" ;)
pozdrawiam


E oznacza ze jestes w zasiegu Edga, 3G = UMTS

#14 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 stycznia 2009 - 20:01

Ile razy można pisać o tym samym? Przecież człowiekowi się odechciewa, szkoda czasu jeśli ktoś nie potrafi tego poszukać. Nie trzeba też robić żadnego jailbreaka.

#15 centres6666

centres6666
  • 8 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 21:26

dzięki szulc, poszukam:) i zobaczę, może mi się uda. Choć póki co nie zauważyłem też aby samoczynnie telefon pobierał boleśnie duże pakiety danych. Przeboleje stratę baru "kilo" w pakiecie. Olek: po to jest forum aby pytać, nie chcesz czytać, nie odpowiadaj, chcesz pisać i gadać o niczym - zostań publicystą pozdrawiam

#16 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 stycznia 2009 - 21:33

Weź centres odpowiedz ileś tam razy na forum na te same pytania i wtedy zabierz głos. Dostałeś wskazówkę żeby skorzystać z wyszukiwarki bo było to już wyjaśniane. Takie są zasady korzystania z myapple - najpierw poszukaj zanim stawisz pytanie. Nie podoba się? Zawsze możesz pytać gdzie indziej.

#17 centres6666

centres6666
  • 8 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 23:50

Weź centres odpowiedz ileś tam razy na forum na te same pytania i wtedy zabierz głos. Dostałeś wskazówkę żeby skorzystać z wyszukiwarki bo było to już wyjaśniane. Takie są zasady korzystania z myapple - najpierw poszukaj zanim stawisz pytanie. Nie podoba się? Zawsze możesz pytać gdzie indziej.


lubimy pouczać innych?;) próbowałeś startować na posła?

#18 icemaster

icemaster
  • 21 postów

Napisano 03 lutego 2009 - 15:52

widze ze nie kazdy jest w stanie zrozumiec, ze np w sofcie 2.2 na IP 3G nie ma ustawien APN, ale nie ktorzy z uporem maniaka probuja wmowic ze one tam sa.

#19 Sexyl3oy

Sexyl3oy
  • 149 postów
  • SkądLondyn

Napisano 15 lipca 2009 - 22:34

siemka, moglby mi ktos krok po kroku wytlumaczyc co zrobic aby nie pobieralo zadnej pogody, maila etc. Na internecie zalezy mi jedynie wifi, nie chce, zeby obciazalo karte sim. Mam nowego iphone'a 3gs 32gb... nic nie ruszalem. Prosze o pomoc!

#20 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 15 lipca 2009 - 22:47

po angielsku moge ci napisac, czy musisz miec po polsku?

---- Dodano 15-07-2009 o godzinie 22:49 ----
po angielsku bedzie leciec tak - general -> network -> Cellular Data Network* i wpisz cokolowiek w polu APN / Username / Password

* jak nie masz tej opcji to napisz

#21 Solar

Solar
  • 115 postów

Napisano 16 lipca 2009 - 00:23

kolega napisał wyżej po co jak siedzę przy kompie to po co ma mi pocztę pobierać albo pogodę aktualizować??.. to jak wychodzę to owszem włączam wszystko s powrotem bo do maila i GG muszę mieć dostęp non stop.. aple po co ma mi zrzerac pakiety jak siedzę przy kompie z netem?? wystarczy mi wtedy ze dochodzą SMSy i połączenia... oszczędność pakietów... i tyle.. i podejrzewam ze to po to są te wszystkie pytania..

#22 jethro1

jethro1
  • 290 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 lipca 2009 - 13:28

bądź jeśli ktoś ma w erze może zadzwonić pod *9602 i zablokować internet za darmo :)

#23 ma_kler

ma_kler
  • 13 postów
  • SkądWloclawek

Napisano 16 lipca 2009 - 16:47

Witam! Kolega wyżej ma problem z wyłączeniem internetu, a ja wręcz odwrotnie. Net działa mi przez EDGE i 3G a nie chce przez WiFi. Mam wszystko włączone. W ogóle telefon nie widzi sieci. Kółeczko kręci się i kręci... Specjalnie kupiłem WiFiTrak programik do szukania wifi i nic :( Stało się to gdy byłem zmuszony zrobić restore. Po całej tej operacji wifi siadło. iPhone po jailbreaku, soft 3.0.Korzystam tylko z sieci ogólnodostępnych. Możecie coś zasugerować? Mam go prawie rok i nigdy nic takiego się nie zdarzyło.Pozdrawiam

#24 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 lipca 2009 - 20:20

Witam!
Kolega wyżej ma problem z wyłączeniem internetu, a ja wręcz odwrotnie. Net działa mi przez EDGE i 3G a nie chce przez WiFi. Mam wszystko włączone. W ogóle telefon nie widzi sieci. Kółeczko kręci się i kręci... Specjalnie kupiłem WiFiTrak programik do szukania wifi i nic :( Stało się to gdy byłem zmuszony zrobić restore. Po całej tej operacji wifi siadło. iPhone po jailbreaku, soft 3.0.Korzystam tylko z sieci ogólnodostępnych. Możecie coś zasugerować? Mam go prawie rok i nigdy nic takiego się nie zdarzyło.Pozdrawiam

Jest to jeden z problemow softu 3.0. Wielu uzytkownikow zanotowalo wystepowanie tego bledu po instalacji 3.0. Albo nie dziala wi-fi, albo dziala znacznie slabiej.

#25 Solar

Solar
  • 115 postów

Napisano 16 lipca 2009 - 20:54

może w nowszych wersjach softu to poprawią..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych