Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak usunąć konto użytkownika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pilecki

pilecki
  • 6 postów

Napisano 14 grudnia 2008 - 21:08

Witam, Odebrałem z serwisu Macbooka z założonym dodatkowym kontem użytkownika, które pojawia się podczas uruchamiania systemu gdy pojawia sie obraz logowania. Wygląda to tak, że jak oddawałem komputer do serwisu miałem jedno konto - nazwijmy je "Jan Kowalski" - admin, a po odebraniu kompa doszło mi konto "Inne". Proszę o podpowiedź jak zrobić, żeby podczas uruchamiania komputera i przejsciu do strony logowania nie mieć dwóch kont. Chcę się pozbyć konta "inne". Wchodziłem w Preferencje systemu/konta ale tam jest tylko konto tz. Jan Kowalski/administrator i konto Gościnne/wyłączone. Nigdzie żadnej wzmianki o koncie/profilu/loginie "INNE". Jak po uruchomieniu komputera klikam w niechciane konto pojawia sie miejsce na wpisanie loginu i hasla i za zadne skarby nie moge sie na obce konto zalogowac. Inna sprawa ze powinnienem to zglosic przy odbiorze kompa z serwisu, jednak tego nie zrobilem i brdzo prosze o rade co z tym fantem zrobic. Dziekuje.

#2 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 14 grudnia 2008 - 21:44

Konto jest jedno, twoje. Inne to nie jest konto tylko opcja umożliwiająca zalogowanie się na konto które nie jest widoczne na liście, np System Administrator.

#3 pilecki

pilecki
  • 6 postów

Napisano 14 grudnia 2008 - 21:54

dziękuję za wyjaśnienie.czy mozna ta opcje usunac. chcialbym zeby bylo tylko jedno konto moje czyli admin.wczesniej tej opcji nie mialem i chialbym zeby tak nadal pozostalo.

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 grudnia 2008 - 23:29

a w ustawieniach-> konta nie możesz wywalić?

#5 pilecki

pilecki
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2008 - 14:23

tak jak mówiłem wchodziłem w preferencje/konta i za żadne skarby nie mogę odnaleźć tam tego konta/opcji INNE a co za tym idzie usunąć.może jest jeszcze jakieś inne miejsce , z którego można usunąć to konto? - ja go nie odnalazłem.dziękuję za odpowiedz.dalej czekam na podpowiedź co ztym zrobić.pozdrwiam.

#6 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 15 grudnia 2008 - 14:31

a tam gdzie "+" i "-" ?

#7 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 15 grudnia 2008 - 14:38

Pozycja „Inne” w oknie logowania pojawia się dlatego, że Pan Serwisant lub Pani Serwisantka założyli konto użytkownika root w systemie. Nie jest ono widoczne w Preferencjach systemowych. Jak chcesz je wyłączyć, to otwórz Narzędzie katalogowe (jest w katalogu /Programy/Narzędzia), kliknij w kłódkę, podaj nazwę i hasło, po czym wybierz z menu Edycja > Wyłącz użytkownika root.

#8 pilecki

pilecki
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2008 - 19:36

dziękuję serdecznie Wszystkim za odpowiedzi - szczególnie Gregoremu. Jak tylko będę przy Maczku spróbuję się zastosować do polecenia.Pozdrawiam

#9 wisiel

wisiel
  • 1 postów

Napisano 20 lipca 2014 - 17:02

Witam mam taki sam problem jak użytkownik "pilecki". Wyłączyłem konto root ale nadal nie mogę usunąć konta administratora które powstało w serwisie. Proszę o pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych