Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z instalacją drukarki hp photosmart c3180


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 saikosoniq

saikosoniq
  • 6 postów

Napisano 21 listopada 2008 - 00:39

Witam Mam poważny problem z zainstalowaniem drukarki hp photosmart c3180 :( Gdy wgrałem instalke to owszem programy się zainstalowały, ale potem setup assistant nie widział żadnej drukarki (mimo że była podłączona przez usb i włączona) odinstalowałem oprogramowanie (w plikach aplikacji był deinstalator),ściągnąłem nowsze oprogramowanie i tutaj to samo, setup assistant nie widział żadnej drukarki. Może problem jest w tym że pierwszy raz jak instalowałem, to drukarkę włączyłem dopiero po zainstalowanie softa po uruchomieniu setup assistanta, a w instrukcji do drukarki było żeby najpierw włączyć drukarke i podłączyć przez usb a potem zacząć instalacj, ale jak odinstalowałem softa i zrobiłem zgodnie z zaleceniem to to samo :( Bardziej wydaje mi się problem leży w tym, że jak podłączam drukarke przez usb to żadnej reakcji ze strony os x, a w windowsie np. była traktowana jako pamięc usb, więc może przyczyną jest to że wogóle os x nie widzi tego sprzętu. Sprawdzałem w ustawieniach drukarki w preferences i tam też nie widzi żadnego hp :( ani też jakiejkolwiek innej drukarki. Jestem świeżym użytkownkiem maca, bo dopiero od tygodnia, byłbym wdzięczny za pomoc, bo niezbędnie potrzebuje korzystać z drukarki jak i skanera. aha mam os x 10.4.11. iMac 20" intel duo core. dzięki :)

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopada 2008 - 01:22

na liście drukarek jej nie ma? nie możesz ręcznie jej wybrać? podłączałeś przez inne porty usb?

#3 saikosoniq

saikosoniq
  • 6 postów

Napisano 24 listopada 2008 - 22:10

próbowałem przez inne porty usb podłączyć - to samo, na liście drukarek też jej nie ma :(

#4 screamer

screamer
  • 21 postów

Napisano 27 listopada 2008 - 10:33

używam tej samej drukarki pod 10.5.5 i nie mam z nią żadnych problemów a jeśli nie widzisz jej na liście drukarek pod 10.4.x to pociągnij sobie sterowniki do HP ze strony Appla - powinno zagrać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych