Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki format filmów polecacie na iPoda?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 darczy

darczy
  • 19 postów

Napisano 10 października 2008 - 19:37

Witam. Nabyłem właśnie iPoda 120GB ze sklepu iStore za 849 PLN z przesyłką (POLECAM TEN SKLEP). Wgrałem muzykę i mam zamiar wgrać kilka filmów. Proszę napisać jaki format video polecacie tak, żeby dało się to odtwarzać na iPodzie i nie zajmowało dużo miejsca. Na razie przekonwertowałem sobie film do formatu AVC H.264 MPEG-4 za pomocą Total Video Convertera. Z 716 MB w DivXie zrobiło się 337 MB i to mnie zadowala, zastanawiam się tylko czy ten format może znacząco skrócić czas pracy na baterii, czy może jednak uda się wyciągnąć te 6 h podawane przez producenta? Z góry dzięki za podpowiedź, Pozdrawiam darczy

#2 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 11 października 2008 - 17:46

Powiem ci szczerze tak sam używam tego i raczej bym polecił H.264 QVGA Stereo 768kbps i według mnie jest to fajny format tylko coś sknociłem przy przerabianiu SITD i stąd w tym filmie pojawiają się czasami przy przechodzeniu obrazu takie kwadraty ale za to 2 na tym formacie to miodzio fajnie się go ogląda polecam. A i był bym zapomniał skąd wziąłeś taki format jak co to ten co ja podałem nie ma AVC H.264 jest H.264 ale QVGA lub VGA a potem są MPEG-4

#3 darczy

darczy
  • 19 postów

Napisano 12 października 2008 - 16:01

AVC to nazwa standardu kodowania H.264. W każdym razie, jest to to samo. Pozdrawiam

#4 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 12 października 2008 - 16:40

Aha już teraz rozumiem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych