Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Windows] Sieć Ad-Hoc pomiędzy iPhone i XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2008 - 19:46

Jak ustawić ad-hoc z iPhone i XP


Wiele wątków na forum nie daje dokładnego opisu zrobienia takiego połaczenia. Myślę że ten tutorial oszczędzi wielu osobom nerwów z konfiguracją.

Potrzebne elementy:
  • Komputer PC z Windows Xp
  • Połaczenie internetowe w PC
  • Dowolny adapter Wi-Fi
  • iPhone bądz iPod Touch z dowolnym oprogramowaniem

1. Wchodzimy w połączenia sieciowe w panelu sterowania
Dołączona grafika
2. Wybieramy połaczenie z którego mamy internet (W moim przypadku będzie to Multimo) i wchodzimy w właściwości.
3. Wchodzimy w zakładkę zaawansowane i zaznaczamy opcje udostępniania tak jak poniżej.
Dołączona grafika
4. W połaczeniach sieciowych wchodzimy w właściwości naszego adaptera Wi-Fi i wybieramy Internet Protocol (TCP/IP)
Dołączona grafika
5. Wpisujemy adres ip jaki chcemy mieć dla adaptera Wi-Fi (adres z puli 192.168.0.x) i klikamy OK.
Dołączona grafikaDołączona grafika
6. Wchodzimy w zakładkę sieci bezprzewodowe i klikamy dodaj.
Dołączona grafika
7. Ustawiamy tak jak poniżej, wpisujemy hasło w polu klucz sieciowy następnie przechodzimy do zakładki połaczenie i też zaznaczamy tak jak poniżej.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
8. Klikamy dwa razy na ikonkę Wi-Fi w trayu i łączymy się z naszą siecią(dopiero gdy klikniemy połącz sieć będzie widoczna dla iPhone).
Dołączona grafika
9. Przechodzimy do iPhone i wchodzimy w ustawienia Wi-Fi. iPhone powinien wykryć naszą sieć.
http://img296.images...g0029pk2.th.png
10. Wchodzimy w zaawansowane ustawienia połaczenia. Klikamy na Statyczny ip i wipsujemy kolejno
Adres ip: dowolny adres z puli 192.168.0.x
Ruter: adres naszego adaptera który wpisywaliśmy w windowsie
http://img413.images...g0030jp0.th.png
11. Cieszymy się Wi-Fi w iPhone

#2 sp1der-9d6d0146a0

sp1der-9d6d0146a0
  • 92 postów
  • SkądDG

Napisano 10 października 2008 - 15:09

Ciekawy tutek, ale kilka uwag mam: a) zbędne jest wykonywanie czynności z DNSami [punkt 5, czesc 7 i 12]; B) na screenie pierwszym w punkcie 9 proponuję ustawić: - uwierzytelnianie sieciowe na 'udostępnione'; - szyfrowanie danych na 'WEP'; - odznaczyć 'otrzymuję klucz automatycznie' i wpisać jakieś hasło w polu 'klucz sieciowy' [WEP jest 'dosyć' słabym zabezpieczeniem sieci WLAN, ale IMHO lepiej takie niż żadne ;)] Pozdrawiam

#3 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2008 - 15:26

Juz poprawiłem. Faktycznie działa bez DNS :D Myślałem, że trzeba wpisać bo X360 nie chciał się łączyć bez DNSów wpisanych.

#4 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 10 października 2008 - 16:04

z innymi fonami tez to dziala,prawda?

#5 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2008 - 16:15

Z HTC TyTN nie chciało działać. Miał na sztywno ustawione DHCP i nie dało rady zmienić ip. Z innymi nie sprawdzałem.

#6 pondito

pondito
  • 10 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 11 października 2008 - 22:52

Witam! Też siedzę w tym temacie ale mam jedno ograniczenie.Nie mam XP , a ponieważ gwarancja nie pozwala na zmianę systemu w moim laptopie- mam viste i tu mi się nasuwa pytanie czy jest to możliwe do zrobienia na VIŚCIE??Na XP to już sam bym doszedł do tego jak to zrobić ,a vista-czarna magia.Jeśli robił już ktoś to na Viście lub przypuszcza jak to zrobić to proszę o odpowiedź.

#7 filipo1993

filipo1993
  • 40 postów

Napisano 11 października 2008 - 23:02

ustawilem wszystko tak jak jest w opisie, gdy próbuje sie połączyć pisze: "nie można przyłączyć sie do sieci (...)" ale ipod sie łączy, przynajmniej komputer tak twierdzi... na komputerze pisze: podłączono. wszystko niby gra. Wychodze z ustawien, wchodze do safi. w ipodzie jest znaczek połączenia, po chwili znaczek znika i połączeniezostaje zerwane. I tak za każdym razem. co moge zrobić zeby to dzialalo tak jak powinno?? pozdrawiam, filipoo

#8 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2008 - 15:51

Jednak są potrzebne DNSy. kolega sp1der wprowadził mnie w bład :D . Musisz w cmd wpisać ipconfig /all i spisać adresy dns dla twojego połaczenia internetowego. W pkt 5 jeszcze dns wpisać i iP wpisać jeden z nich.

#9 filipo1993

filipo1993
  • 40 postów

Napisano 13 października 2008 - 20:54

zrobilem tak jak pisales i dalej to samo...

#10 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2008 - 21:00

Skąd masz neta? Może to działa tylko przy ADSL.

#11 filipo1993

filipo1993
  • 40 postów

Napisano 13 października 2008 - 21:05

moglbyc barzdziej po polsku?? net z kablowki przez modem.

#12 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2008 - 21:42

Wpisz w cmd ipconfig /all i zrób screena.

#13 filipo1993

filipo1993
  • 40 postów

Napisano 14 października 2008 - 07:02

tu jest link, nie wiem jak wrzucić żeby byla miniatura niestety...

Wrzuta.pl - ipconfig

#14 sp1der-9d6d0146a0

sp1der-9d6d0146a0
  • 92 postów
  • SkądDG

Napisano 14 października 2008 - 16:59

Jednak są potrzebne DNSy. kolega sp1der wprowadził mnie w bład :D


Nie wprowadziłem w błąd. Działa bez żadnych bajerów z DNSami.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na iPhone 3G. Zarówno na sofcie 2.0.2 działało, po updacie na 2.1 też. I niedawno po restore rowniez śmiga ;)

@filipo1993
Może firewall blokuje Ci połączenie?


#15 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2008 - 17:09

U mnie po restore za Chiny bez wpisanych DNS nie chciał sie połączyć z netem. Wpisałem DNSy i śmiga aż miło.

#16 filipo1993

filipo1993
  • 40 postów

Napisano 14 października 2008 - 18:21

Raczej nie firewall bo mam ustawione zeby przepuszczał, poza tym w kompie wszystko gra. Pokazjuje ze sie połączył, jakość sygnału: znakomita. Nawet D na zielono sie świeci.

Ale po kolei.
Jak chce sie polaczyc na ipodzie wyskakuje mi: "nie mozna sie przyłączyc do sieci: (...)"
Daje ok, w lewym gornym rogu ipoda jest znaczek aktywnago WiFi, zasieg
na kompie wyswietla ze polaczono
Wszystko gra i po kilku sekundach sie samo rozlacza, rozlacza sie tez jak chce wejsc np. do Safari.

---- Dodano 14-10-2008 o godzinie 19:41 ----
Ok, wziąłem iphone mojego taty i probuje połączyć, ustawilem wszystko jak w ipodzie łącze sie i... udalo sie polączyć, wszystko niby gra, wchodze do safari i... nie znajduje strony, czekalem dosc dlugo i dalej nic.
Próbuje wejść do mozilli w kompie i tam też nie moge otworzyć żadnej stronki. Rozłączyłem iphona i mozilla zaczeła chodzic normalnie. Czego to moze być wina??

P.S. Z moim iPodem dalej sie nie udało...

#17 Gibson81

Gibson81
  • 1 postów

Napisano 17 października 2008 - 12:26

jak zrobic polaczenie na viscie? net mam z PLAY i lapa asus f5vl Dzieki pozdrawiam

#18 filipo1993

filipo1993
  • 40 postów

Napisano 17 października 2008 - 18:55

Czy ktos jest w stanie mi pomoc??

#19 Monolc

Monolc
  • 2 postów

Napisano 20 października 2008 - 12:21

A jak utworzyc taka siec ad-hoc jesli mam internet w iphonie (poprzez Orange Business Everywhere) i chce poprzez iphona miec internet w laptopie? Ustawialam to juz na rozne sposoby grzebiac na forum i nadal nie mam neta. Dzieki z gory za pomoc.

#20 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 21 października 2008 - 16:49

A jak utworzyc taka siec ad-hoc jesli mam internet w iphonie (poprzez Orange Business Everywhere) i chce poprzez iphona miec internet w laptopie? Ustawialam to juz na rozne sposoby grzebiac na forum i nadal nie mam neta. Dzieki z gory za pomoc.


http://www.myapple.p...edge-hsdpa.html

#21 pondito

pondito
  • 10 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 25 października 2008 - 11:38

siedzę w tym temacie ale mam jedno ograniczenie.Nie mam XP , a ponieważ gwarancja nie pozwala na zmianę systemu w moim laptopie- mam viste i tu mi się nasuwa pytanie czy jest to możliwe do zrobienia na VIŚCIE??Na XP to już sam bym doszedł do tego jak to zrobić ,a vista-czarna magia.Jeśli robił już ktoś to na Viście lub przypuszcza jak to zrobić to proszę o odpowiedź.

Ps. nie potrafię w viscie ustawić ręcznie IP mojej karty sieciowej...nie wiem gdzie jest taka funkcja w Viscie

---- Dodano 25-10-2008 o godzinie 12:57 ----
siedzę w tym temacie ale mam jedno ograniczenie.Nie mam XP , a ponieważ gwarancja nie pozwala na zmianę systemu w moim laptopie- mam viste i tu mi się nasuwa pytanie czy jest to możliwe do zrobienia na VIŚCIE??Na XP to już sam bym doszedł do tego jak to zrobić ,a vista-czarna magia.Jeśli robił już ktoś to na Viście lub przypuszcza jak to zrobić to proszę o odpowiedź.

Ps nie moge ustawic recznie ip karty wifi

#22 primax

primax
  • 98 postów

Napisano 26 października 2008 - 10:15

mam problem z punktem 6 ;// poniewaz niemam tej zakladki :((( i jak ja mam to teraz zrobic?

#23 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2008 - 10:23

mam problem z punktem 6 ;// poniewaz niemam tej zakladki :((( i jak ja mam to teraz zrobic?


Jeśli nie ma zakładki sieci bezprzewodowe, to musi być zwykła karta sieciowa LAN, a nie WiFi. Najlepiej daj screena.
Pewnie masz tak:
Dołączona grafikaDołączona grafika

#24 primax

primax
  • 98 postów

Napisano 26 października 2008 - 11:33

u mnie to tak wygląda !:confused: http://img521.images...beztytuurh7.png

#25 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2008 - 17:43

Bo to nie WiFi tylko HSDPA. Nie masz pewnie wgranych sterów od WiFi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych