Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zewnętrzna nagrywarka DVD do Mini z LightScribe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2008 - 23:21

Witajcie,

poszukuje nagrywarki DVD do mojego Mini, musi ona być wyposażona w port FW i nie przekroczyć najlepiej 200 zł.

Na Allegro znalazłem obudowę Welland za 105 zł -> OBUDOWA 5.25' IDE USB/FW ME-340U2FL .... APEX24_PL (436551492) - Aukcje internetowe Allegro

Proszę teraz użytkowników podobnych rozwiązań o wypowiedzi jakie konkretnie obudowy i przede wszystkim napędy będą działać z LightScribe Labeler od LaCie.

W ostateczności mogę zakupić z Cortlandu napęd od LaCie, ale tylko na USB niestety -> LaCie d2 DVD RW DL / LIGHTSCRIBE / 20x8x16x / USB 2.0

Pozdrawiam prosząc o pomoc

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 września 2008 - 00:15

Odłóż więcej kasy na nagrywarkę (lub obudowę) z FireWire i nie kupuj takowej tylko z USB. Naprawdę warto. LaCie to górna półka jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy. W tym przypadku jakość idzie w parze z ceną. Kiedy kupisz nagrywarkę LaCie z LightScribe ale tylko na USB - nie dostaniesz w zestawie (pudełku) oprogramowania do obsługi LightScribe które działa tylko z firmowym (tzn. autorstwa LaCie) Takie jest dołączane tylko z wersją nagrywarki na FireWire. Programy do LS firm trzecich - nie działają.

#3 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 września 2008 - 08:54

Odłóż więcej kasy na nagrywarkę (lub obudowę) z FireWire i nie kupuj takowej tylko z USB. Naprawdę warto.


Od dwóch lat używam obudowy Welland (wygląda tak samo, jak tak do nagrywarki, tyle że mniejsza) z dyskiem 2.5" przez FireWire i nie mam żadnych problemów. Chciałbym zakupić właśnie tę obudowę - pasowałaby mi do reszty.

LaCie to górna półka jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy. W tym przypadku jakość idzie w parze z ceną. Kiedy kupisz nagrywarkę LaCie z LightScribe ale tylko na USB - nie dostaniesz w zestawie (pudełku) oprogramowania do obsługi LightScribe które działa tylko z firmowym (tzn. autorstwa LaCie) Takie jest dołączane tylko z wersją nagrywarki na FireWire. Programy do LS firm trzecich - nie działają.


Ależ nawet na tym forum są użytkownicy, którym działa program od LaCie z napędami Asus, Lite On i LG (kontaktowałem się z nimi prosząc o model napędu). Poza tym program ów jest bezpłatny do ściągnięcia ze strony producenta. Mam jednak nadzieję, że może jeszcze u kogoś z Was działa taka opcja.

Pozdrawiam

#4 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 26 września 2008 - 08:07

Ja mam to co w podpisie (w miarę współgra kolorystycznie z mini i jest w miarę szybka), ale nie korzystam z Lightscribe. Kiedyś raz spróbowałem jeszcze na PC i dobija mnie wypalanie czarno białego logo przez 45 minut. ;) Zdecydowanie bardziej polecam kupienie drukarki z tacką na płyty np. HP Photosmart D5160 czy jakiegoś Canona) - szybko, kolorowo, nie katuję lasera i bez problemu działa na Macu. Płyty co prawda nieco droższe ale przecież z Lightscribe też są droższe.

#5 Mutii

Mutii
  • 242 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 26 lutego 2009 - 18:32

Pozwolicie że odświeżę temat. Otóż ja mam nagrywarkę DVD light scribe LG i chcę ją podpiąc pod MB kablem IDE - USB .... i mam problem bo OS jej nie widzi co zrobic ???

#6 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lutego 2009 - 21:06

Jaki to kabelek? Z zasilaczem?

#7 Mutii

Mutii
  • 242 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 27 lutego 2009 - 09:41

tak kabel z zasilaczem na allegro kupiony za 30 zł :P

#8 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 lutego 2009 - 09:43

A dysk się*rozpędza (ma zasilanie)? Podłączałeś to pod Windows?

---- Dodano 27-02-2009 o godzinie 10:43 ----
I czy dysk ustawiłeś w trybie master?

#9 Mutii

Mutii
  • 242 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 27 lutego 2009 - 10:17

tak ma zasilanie dysk sie rozpędza niestety windy nie mam i tak jest ustawione w trybie master Juz nie ważne jakoś zadziałało Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych