Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Grafika w MBP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Grafika w MBP (0 użytkowników oddało głos)

  1. TAK (117 głosów [11.62%])

    Procent z głosów: 11.62%

  2. NIE (252 głosów [25.02%])

    Procent z głosów: 25.02%

  3. Nie mam MBP (638 głosów [63.36%])

    Procent z głosów: 63.36%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 mackr

mackr
  • 146 postów

Napisano 09 września 2008 - 11:45

Czy masz problem z grafiką w MBP?

#2 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 09 września 2008 - 12:30

Swojego MacBooka Pro mam od końca stycznia tego roku i nie zauważyłem żadnych problemów z przegrzewaniem się GPU (bo chyba o tym problemie mowa?). Jedyne co zauważyłem to czasami (ale bardzo rzadko) po włączeniu się podświetlenia ekranu występuje przesycenie kolorem niebieskim. Po wyłączeniu i włączeniu podświetlenia wszystko wraca do normy.

#3 mackr

mackr
  • 146 postów

Napisano 09 września 2008 - 14:58

chodzi o takiego typu problemy

http://www.myapple.p...8400-8600m.html

---- Dodano 09-09-2008 o godzinie 15:00 ----
opisujcie na czym polegają ewentualne problemy, będę mógł wtedy coś wywnioskować. Dziekuje.

#4 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 09 września 2008 - 21:52

ja mam od lutego MPB z ta sama grafa, 128 mega (nie wiem na czym polega santa rosa, nie wczytywalem sie) i odpukac w niemalowane narazie nie bylo problemu z grafika (ani z niczym innym)

#5 mf.31101985

mf.31101985
  • 723 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 10 września 2008 - 09:45

Możliwe do wyboru odpowiedzi w ankiecie to może takie powinny być ;) 1. TAK 2. Jeszcze NIE 3. Już NIE (po pierwszym oddaniu MBP do serwisu) 4. Już NIE (po drugim oddaniu MBP do serwisu) 5. Już NIE (po n-tym oddaniu MBP do serwisu) 6. Już NIE (pozbyłem się/sprzedałem MBP)

#6 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 września 2008 - 11:33

Możliwe do wyboru odpowiedzi w ankiecie to może takie powinny być ;)
1. TAK
2. Jeszcze NIE
3. Już NIE (po pierwszym oddaniu MBP do serwisu)
4. Już NIE (po drugim oddaniu MBP do serwisu)
5. Już NIE (po n-tym oddaniu MBP do serwisu)
6. Już NIE (pozbyłem się/sprzedałem MBP)


Czy naprawdę jest aż tak źle?
sprzedałem ostatnio mojemu dobremu qumplowi MBP i dałem mu swoją gwarancje.
Na razie tylko dzwonił, że trochę się o niego boi, ale po za drobnymi zwiechami nie zauważył, żeby coś złego się działo.
Jedyne co mu doradziłem, to żeby uważał, żeby nie przegrzewać tego lapa.

#7 mf.31101985

mf.31101985
  • 723 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 10 września 2008 - 11:39

Czy naprawdę jest aż tak źle?
sprzedałem ostatnio mojemu dobremu qumplowi MBP i dałem mu swoją gwarancje.
Na razie tylko dzwonił, że trochę się o niego boi, ale po za drobnymi zwiechami nie zauważył, żeby coś złego się działo.
Jedyne co mu doradziłem, to żeby uważał, żeby nie przegrzewać tego lapa.


Czy aż tak źle to nie wiem, ale na forum są informacje, że problem dotyczy wszystkich kart nVidia serii 8600M :/ Też się martwie o swojego MBP i uważam żeby się nie przegrzewał. Do dnia dzisiejszego nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów (odpukać).

#8 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 września 2008 - 11:58

Czytałem ostatnio, że Afera z wadliwymi GPU NVIDII była nadmuchana :: PCLab.pl

#9 mf.31101985

mf.31101985
  • 723 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 10 września 2008 - 13:19

Czytałem ostatnio, że Afera z wadliwymi GPU NVIDII była nadmuchana :: PCLab.pl


Oby chociaż ten jeden artykuł w tej sprawie był prawdziwy...

#10 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 września 2008 - 23:19

"Santa Rosa" to nazwa kodowa platformy Centrino Duo.

#11 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 01:10

To pytanie jest trochę durne: "czy masz problem z grafiką Santa Rosa w MBP" :/ lepiej zmienić to na "czy masz problemy z kartą graficzną (GF 8600) w swoim MBP" albo na cos podobnego bo to pytanie nie ma sensu, na dodatek platforma nie ma tu nic do rzeczy szczególnie że Ty chcesz kupić najnowszą serie na penrynach. Poza tym odp "nie mam MBP" można wykasować bo i po co ona ma tam być? Jak ktoś nie ma MBP to nie bierze udziału w sondzie i tyle.

Kolego Mackr zamiast zakładać kolejne wątki poczytaj sobie fora zagraniczne oraz wszystkie tematy (dotyczące tego problemu) a będziesz znał mniej więcej skale problemu. Wystarczającą duzo już jest wątków na ten temat i radził bym dyskutować w jednym i ew dokleic sonde bo tak nigdy nie zbierzemy danych w jednym miejscu.

Czy problem jest duży czy nie ciężko ocenić, myślę że jest, ponieważ nie są to pojedyncze przypadki a jest ich wręcz całkiem sporo.

Jeżeli karta graficzna nagrzewa się nawet do 90C to nie ma cudów żeby cokolwiek wytrzymało taka temperaturę przez dłuższy czas, nawiązując do artykułu z PClab, dla mnie temp GPU 80C i jest temperaturą ekstremalną a już na pewno jak utrzymuje sie dość długo. A dlaczego problem dotyka głównie komputery Apple? Bo jest gówniane chłodzenie i temp są wyższe o ok 10C niż w zwykłych laptopach!

Ale nie ma co panikować warto jedynie zaopatrzyć sie w dodatkowa gwarancje i po krzyku, albo czekać na nową serie w której może poprawią chłodzenie i wsadzą lepszą karte (ale znając ignorancje Apple wszystko może sie zdarzyć).

---- Dodano 11-09-2008 o godzinie 02:14 ----

Czytałem ostatnio, że Afera z wadliwymi GPU NVIDII była nadmuchana :: PCLab.pl


Jak by była nadmuchana to nvidia nie wydała by oświadczenia w którym przyznaje sie że karty są uszkodzone a takie firmy jak Dell i HP siedziały by cicho. Na pewno afera ta jest jednak rozdmuchiwana w pewnym stopniu przez brukowce (szczególnie przez jeden) ale jednak pewien problem jest.

Żeby nie było nieścisłości, nie znam sie na tym. Jest to jedynie MOJA OPINIA na ten temat po studiowaniu tego forum oraz for zagranicznych i wynikająca z własnych doświadczeń.

#12 kantrusy

kantrusy
  • 204 postów
  • SkądWARSZAWKA

Napisano 15 września 2008 - 02:54

A jak go przegrzac?? mam go od 5 mc i nic grzeje csie ale wiatrakow nie slychac w poprzednim MB sie odpalaly a tu cisz moze ich nie zalozyli?? :) czasami mi tylko sie rozjasnia i przyciemnia ale to nie wiem czyja zasluga a wogole jest oki jak padnie to kupie ?????? Atari o!!!

#13 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 września 2008 - 06:52

to że się rozjaśnia i przyciemnia to dobrze bo masz wbudowany czujnik, który automatycznie reguluje jasność.

#14 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 września 2008 - 08:47

zastanawiam sie po co sąda jest wyposazona w ostatnią odpowiedz "nie mam MBP". Przez jej umieszczenie wynik sondy jest przekłamany, bo nie wiemy ile procent użytkowników MBP ma problem z GPU, a u ilu działa okey.

#15 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 20 września 2008 - 16:00

juz o tym pisałem ale nikogo to nie obchodzi:/

#16 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 20 września 2008 - 19:07

a ja mam mbp z ATI i umnie wymiata ;)

#17 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 20 września 2008 - 21:31

a ja z nVidią i też wymiata :D ha. no i dostarcza adrenaliny. siedzę przed nim jak przed tykającą bombą - nie wiadomo kiedy trzaśnie. surakuz: jaka "sąda"? ;)

#18 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2008 - 22:52

a ja z nVidią i też wymiata :D


do czasu :P

ciekawy jestem ilu userów z ATI zagłosowało w ankiecie. Nie ich wina z drugiej strony, bo jest źle sformułowane pytanie.

#19 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 23 września 2008 - 16:33

ne wasza ze macie nvie biedaczki :D

#20 rzmota

rzmota
  • 74 postów
  • SkądKrakow/Poland

Napisano 25 września 2008 - 10:11

moja wersja z pazdiernika 2007 santa rosy 8600GT 256 na szczescie nie ma takich problemow,

#21 Blac_ks

Blac_ks
  • 300 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 września 2008 - 17:21

ja mam ATI i zaglosoalem. faktycznie felerna sonda.

#22 kubbiak

kubbiak
  • 5 postów

Napisano 09 października 2008 - 18:18

ja mam takiego MBP. Na czym ma ten problem polegać? wytlumaczcie prosze o co biega

#23 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2008 - 08:44

a nie można przeczytać tematu od początku?!

#24 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 20 października 2008 - 05:34

apple podczas wymiany może zaproponować coś co eliminuje problemy z tą grafą, czy dla mich też to jest loteria? Jestem już po dwóch wymianach płyty głównej - po pierwszej przestał działać na amen, po drugiej artefakty pozostały, dodatkowo mam dominantę po wyłączeniu wygaszacza. Jak długo wedle polskiego prawa można się "bawić w taki nieskuteczny serwis"?

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 października 2008 - 16:51

Jak długo wedle polskiego prawa można się "bawić w taki nieskuteczny serwis"?


Warunki gwarancji określa gwarant (producent).

Ale jest jeszcze odpowiedzialność sklepu za wady towaru, w przypadku której można zarządać wymiany na pozbawiony wad (nowy).

Federacja Konsumentów - poznaj swoje prawa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych