Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

CIDER czyli gry z PC na OS X (biskupowy poradnik)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
298 odpowiedzi w tym temacie

#51 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 11 września 2008 - 15:24

mam pytanie czy to działa na ppc a jeśli tak to czy ktoś ma link żeby ściagnąć


Nie działa na PPC i nikt na Forum nie daje linków do ściągania Oryginalnego Oprogramowania :!:

#52 latarnik

latarnik
  • 54 postów
  • SkądPoznan, Poland

Napisano 23 września 2008 - 21:28

Czołem! Podpinam się pod temat z zapytaniem odnośnie Half-life 2. Przekopuje ostatnio internet właśnie w poszukiwaniu jakiś wiadomości odnośnie tego jak odpalić różne moje windowsowe gry na Macu. Strasznie nie chcę do tego instalować Windowsa na Boot Campie, bo nie jestem aż tak wielkim graczem,a do niczego innego okienka nie są mi potrzebne. Jak wklepuję w Google 'Half-Life 2 Cider', to w wynikach pokazuje mi linki do różnych stron z torrentami, na których są linki do ponoć bardzo dobrze działającego portu tej gry na Maca. Stąd prośba do Was, czy ktoś umiałby mnie nakierować w jaki sposób mogę sobie z mojego oryginalnego HL2, zrobic wersje grywalna na Macu, bez babrania się jakimiś wynalazkami z torrentów? Pozdrawiam

#53 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 września 2008 - 21:49

najpierw spróbuj sposobów opisanych w tym wątku, jak się nie uda, możesz poszukać informacji na InsanelyMac Forum -> Mac Gaming

#54 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 września 2008 - 22:52

a ja mam problem bo od czasu kiedy próbowałem odpalić mx vs atv przez cidera to żadna gra mi nie działa a wcześniej działały Np: nfs carbon albo gta sa jest tak że klikam w ikonę któ®a na sekundę pokazuje się w doku i znika ... i niewiem próbowałem już od nowa wszystko wrzucać na pc i dalej to samo ;/

#55 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 września 2008 - 23:46

to ze względu na plik ustawień, który domyślnie za każdym razem nazywa się tak samo (możesz zmienić nazwę pliku z ustawieniami edytując plik info.plist)

#56 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 04 października 2008 - 11:49

Down of War - Dark Crusade [samodzielny dodatek, nie wymaga DVD w napędzie] działa u mnie. Jedyny problem, jaki zauważyłem do tej pory, to dźwięk - dostaje jakiejś czkawki.

#57 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 października 2008 - 17:54

to może być kwestia emulacji direct sound... sprawdzałeś na obu paczkach cidera? może zmiana na tą z dema spore coś pomoże.

#58 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2008 - 12:54

Czy ktos probowal portowac Ciderem Wiedzmina ?

#59 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 06 października 2008 - 14:35

to może być kwestia emulacji direct sound...

sprawdzałeś na obu paczkach cidera?
może zmiana na tą z dema spore coś pomoże.


Zrobiłem to na paczce z dema spore. Nie bardzo mam pomysł w czym pogrzebać, żeby to zmienić - po za tym, nie jest to problem, który uniemożliwiałby granie - da się wytrzymać.


PS.
Na partycji bootcamp czeka Oblivion - ale jakoś boję się do tego zabrać, wygląda na to, że to trochę bardziej skomplikowane od Down of War.

#60 Skowronek

Skowronek
  • 29 postów
  • Skądz Wroclawia

Napisano 08 października 2008 - 21:50

hmm, a jak to sie ma do gier online? mmo... :) dokladniej to interesuje mnie lineage2, jak na moje umiejetnosci to :P zgodnie z poradnikiem (zdaje mi sie ze wszystko zgodne) odpalam ... i ikonka startuje ... ale jednak nie, nic sie nie dzieje ikonka znika i bęc :) pobawie sie jak bede pewny ze mmo powinno dzialac, tak szkoda moich jakze laickich prob

#61 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 09 października 2008 - 22:20

Jest nowa Paczka Cidera z Cod4 ;)

#62 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 października 2008 - 22:30

no tak, ale żeby było za darmo i legalnie dla wszystkich to musi być z dema ;)

#63 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 09 października 2008 - 22:42

no tak, ale żeby było za darmo i legalnie dla wszystkich to musi być z dema ;)


Tak tylko wspominam - bo sprawdziłem w Oryginale. Masz rację - pozostaje czekać na demo .... lub kupić Oryginał i mieć Ciderka ;)

#64 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 10 października 2008 - 07:07

W tym miejscu.
Niestety jesli gra jest zabezpieczona (safedisc, securom, starforce, tages itp) to nie odpalisz jej w ciderze bez cracka (NoCD = crack), a jest to nielegalne.

G.


Przepraszam, co jest nielegalne ? Odpalenie własnej, zakupionej gry, w jednej kopii na Ciderze ??
Że nie działa z CD... No nie działa. Trzeba sobie jakoś radzić ale pudełko jest, rachunek jest, w czym problem ??


Z innej beczki.
Znakomity poradnik, kawał dobrej roboty ale takie wynalazki, jak Wine to protezy. Sam używam Darwine i bardzo dobrze znam Crossover ale właśnie dlatego nie mam najlepszego zdania o zakładaniu protezy Windows na Mac OS X. Już pomijam fakt, że Wine na Maku działa o wiele gorzej, niż ten na Linuksa w tej samej wersji. To samo jest z jego klonami (Crossover).
Mac OS to Mac OS a Windows to Windows. Jedno nie zastąpi drugiego ale mogą być obok siebie i tylko wtedy można się na prawdę cieszyć z gry, gdy jest odpalona na systemie, który jest do tej gry dedykowany.

Mimo wszystko dobrze, że jest taki poradnik. Jest rzesza ludzi, którzy nie chcą się przełączać a mają kilka gier, które na tym zadziałają.

Jedna uwaga.
Wine bardzo się nie lubi z własnymi klonami na tym samym systemie. Czasem zależności wariują. Nie znam Cidera ale już nie raz mi się gryzł Crossover z Darwine lub Crossover z samym Crossoverem, np. wbudowanym w Chromium (Chrome dla Maka).

Nie wiem, czy Cider także nie będzie się gryzł z Darwine lub Crossover. Proponuję przed zabawą Ciderem usunąć inne kopie Wine z systemu, w tym Darwine i Crossover, Chromium. Ich usunięcie nie ma wpływu na pseudo-dysk C. Zawsze można do tego wrócić. Powinno się to zrobić przed instalacją Cidera. Wcale się nie zdziwię, gdy usunięcie po instalacji Cidera pozostałych klonów Wine nadal będzie powodowało problemy. To hipoteza ale takie anomalia zauważyłem, gdy jednocześnie miałem kilka różnych wersji Wine na Maku. Bardzo prawdopodobne, że podobnie będzie z Ciderem.

Uwaga ! Wine lubi się niewidocznie zawieszać, co skutkuje zmulaniem systemu i błędami przy odpalaniu kolejnych gier/programów dla Windows. Po zamknięciu programu Windows sprawdzić, czy w Monitorze Aktywności nie pozostały procesy z Wine w nazwie (wine, wineserver) a jak są na liście to je zamordować.

Łe, to szkoda. Crossover jest płatny z tego, co pamiętam niestety. Więc winda zostaje 8) a za to czeka mnie upgrade dysku ;)


Jeszcze ciekawostka, choć nieco OT.

Chromium jest przeglądarką Chrome dla Windows + Crossover. Gdy zainstalujemy tylko Chromium mamy pełna wersję Crossovera, która niechcący odpala a nawet instaluje programy dla Windows na Maku :lol: Od razu dodają się skojarzenia z plikami *.exe.
Gdy dodamy sobie winecfg.exe oraz czcionki Windows (polskie ogonki) mamy pełnowartościowy, w pełni konfigurowalny Crossover zupełnie za darmo.

Nadal jednak jest to Wine, choć lepszy od Darwine (lepiej skonfigurowany) i baaardzo daleko mu do Windows, choć cieszy, że jest
Crossover Chromium pobierzesz stąd: CrossOver Chromium.

Ja tam zostaję przy Darwine. Bardziej wdzięczny i łatwiejszy w tuningowaniu. Jest też wydajniejszy od Crossover ale trzeba się trochę napocić, żeby równie dobrze działał i odpalał to samo, co Crossover.

#65 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 10 października 2008 - 07:37

Przepraszam, co jest nielegalne ? Odpalenie własnej, zakupionej gry, w jednej kopii na Ciderze ??
Że nie działa z CD... No nie działa. Trzeba sobie jakoś radzić ale pudełko jest, rachunek jest, w czym problem ??



Niestety ale ingerowanie w oprogramowanie za pomocą No-Cd jest niedopuszczalne przez warunki umowy licencyjnej - starałem sie swojego czasu wyjaśnić sprawę i niestety tak jest .

#66 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2008 - 07:39

@tygrysio: Dzieki, nie chcialo mi sie po raz kolejny o tym pisac. G.

#67 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 10 października 2008 - 08:00

A jeżeli tak to cofam. Nie czytałem, nie zrozumiałem. Dla mnie to było oczywiste. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.

#68 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 09:08

cider nie gryzie się z wine ani crossover ponieważ tworzy środowisko wine w zupełnie innym katalogu (osobny katalog dla każdej kopii cidera) a z darmowym corssoverem z chromium to bardzo interesująca opcja ;]

#69 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 10 października 2008 - 14:41

Jest nowa Paczka Cidera z Cod4 ;)


Paczka pozyskane z demo spore woła o update - to chyba to?

---- Dodano 10-10-2008 o godzinie 15:42 ----

no tak, ale żeby było za darmo i legalnie dla wszystkich to musi być z dema ;)


A z oryginalnego spore nie może? Miałem najpierw wykorzystać właśnie tę, ale w końcu skorzystałem z dema.

#70 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 15:50

N'Jorl jak masz oryginalną pełną wersję spore to czywiście możesz jej użyć, to że demo woła o update nie ma związku z ciderem i można to wyłączyć w info.plist

#71 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 10 października 2008 - 16:23

N'Jorl jak masz oryginalną pełną wersję spore to czywiście możesz jej użyć, to że demo woła o update nie ma związku z ciderem i można to wyłączyć w info.plist


Samą grę [demo] spore wywaliłem z paczki. Lista zmian, która pojawiła się po aktualizacji dotyczyła w większości plików cidera - tak mi się przynajmniej wydaje. Część wyświetlona na czerwono jako błąd dotyczyła samej gry, której już w paczce nie było (stąd błąd :)).

#72 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 16:30

nie sprawdzałem u siebie ale gdzieś czytałem, że nie ma związku z ciderem... no ale sądząc po tym co piszesz wychodzi na to, że jednak ma ;)

#73 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 10 października 2008 - 17:31

cider nie gryzie się z wine ani crossover ponieważ tworzy środowisko wine w zupełnie innym katalogu (osobny katalog dla każdej kopii cidera)

a z darmowym corssoverem z chromium to bardzo interesująca opcja ;]


Teoretycznie Crosover i Crossocer Chromium a także Darwine i Crossovr także są w odrębnych katalogach, ich drive_c też a jednak u mnie się gryzły.
Nie pamiętam już na czym polegał problem bo było to strasznie dawno ale chyba chodziło o to, że niektóre programy mi się nie odpalały, gdy najpierw uruchomiłem je w Darwine a potem w Crossover, czy jakoś tak. Mogło to być też spowodowane tym, że oba używały tego samego X11 lub wspomnianymi przeze mnie zawieszającymi się procesami wine i wineserver. Dziś już do tego nie dojdę ale pamiętam, że gdy wyrzuciłem oba a potem od nowa zainstalowałem tylko jeden z nich - problem zniknął.


Broń Boże nie chcę mówić, że teraz też tak się będzie działo (nie mam Cidera i nie planuję go instalować) tylko uczulam, że jak będą jakieś anomalia w uruchamianiu programów dla Windows to może być to i na co zwrócić uwagę. Wine często działa dziwnie.

Przypominam też o ReactOS-sie. Ten projekt się nadal rozwija. Co raz więcej jest programów i gier, które na tym działają i z wielkimi bólami ale idzie do przodu.
ReactOS instaluje się identycznie jak Windows. Nadal to wersja Alfa ale na to też warto zwrócić uwagę.

Było by sympatycznie, gdyby twórcy Wine i ReactOS połączyli siły i w końcu ruszyli ten dobrze zapowiadający się ale wciąż kulejący i bardzo powoli rozwijający się projekt.
Wg mnie te wszystkie Cidery, Wine, Darwine, Crossover to ślepa uliczka. Gdyby ReactOS ruszył z kopyta i był przynajmniej stabilny to by dopiero był hit. Kiedyś podobno Apple miało ich wspierać w rozwoju i cisza.

#74 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 17:37

ale właśnie problem polega na tym, że większość osób nie chce mieć drugiego os'a bo restart komputera żeby odpalić jakiś program skutecznie zniechęca do zabawy (podobnie jak pazerność na ram maszyn wirtualnych)... Jak dla mnie cider to jak na razie najciekawszy sposób na integrację programów windowsowych na zasadzie klikasz 2x i działa (oczywiście mówię tu o oficjalnych portach takich jak cod4, homm5 czy spore)

#75 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 10 października 2008 - 23:04

Dokładnie z tego samego powodu używam Darwine a na to, co na nim nie działa mam obraz Windows ME. Niestety Intel (nie tylko) z premedytacją nie robi już do niego sterowników. Szkoda, gdyż wystarczyłby mi zamiast o wiele bardziej wymagającego XP na Bootcamp. Na razie nawet XP nie mogę zainstalować. MacMiniak się przed nim broni, jak tylko może a ja nie mam siły i czasu, aby się z tym użerać, więc Darwine i opcjonalnie ME.vmdk muszą wystarczyć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych