Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z nakładkami SIM w iphone 3G


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 18:28

Witam Serdecznie,
Chciałbym skupić w jednym wątku zagadnienia związane z adapterami odblokowującymi (omijającymi SIM-locka) w iphone 3G. Wszyscy wiemy, że jest to sprawa dość kontrowersyjna i nie chodzi mi o to by czynić tutaj spory o to czy stosować, a raczej jeżeli już to jak stosować i jakie stosować. Niech to będzie zgromadzone w jedym miejscu.

Widzę, że ogólnie są dwa problemy z tymi kartami:
1. Nie działa
2. Łatwo weszło ale nie można wyciągnąć - jak mawiał doc. Furman - "Jak w życiu"

Co do pierwszego problemu to wydaje mi się, że wszystkie te karty mają zbliżony hardware. Zatem cały problem tkwi we wsadach. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w programowaniu tych kart to jest to dobre miejsce by się tym podzielić. Ale jakoś bez wiary to piszę.
Osobną kwestią są różne magiczne procedury wymagane czasami by uruchomić kartę. Przykładowo rebel sim-card wymaga by przed włożeniem adaptera kartę sim zapakować do innego (w sensie sim-unlock'owanego) telefonu i (a) zalogować się do sieci, (B) uruchomić transmisję danych i dopiero po tym przełożyć kartę sim z adapterem do iphone.
Pytanie: czy jest to zawsze konieczne? W szczególności czy koniecznie trzeba uruchamiać transmisję danych by potem adapter prawidłowo obsługiwał 3G?


Co do drugiego problemu jest on nader często spotykany ale nie powszechny. Albo trzeba uważać przy wycinaniu sima i bardzo dokładnie badać przyleganie obu kart albo jest jakiś problem który pojawia się przy ładowaniu obu kart do slotu bądź ich wyciąganiu.
Jeżeli macie jakieś sprawdzone metody na wyciąganie sima z nakładką z iphone'a 3G bądź widzieliście gdzieś w sieci sprawdzone patenty to z wdzięcznością przyswoimy tą wiedzę.

Ja widziałem trzy sposoby:
Pierwszy polega na przyklejeniu kawałka taśmy klejącej w górnej części nakładki oczywiście tak by nie zasłaniał styków i był na tyle długi by po zamknięciu traya część taśmy wystawała na zewnątrz. Za piękne to to nie jest ale wyjęcie polega wówczas na pociągnięciu za taśmę. Widziałem takie rozwiązanie na filmach instruktażowych rebel-simcard.
Drugi polega na sklejeniu adaptera z kartą sim. Oczywiście nie pernamentnym lecz za pomocą taśmy dwustronnej. Niektórzy producenci (chyba yessim) dorzucają taką taśmę do zestawu. Moim zdaniem najlepsza by była taśma 3M do przyklejania radiatorów bowiem ma grubość zaledwie 0,05mm. No ale czy to będzie przeszkadzać w działaniu styków, czy kontakt będzie pewny, i co z faktem że jak karta "zawiśnie" to trzeba ją odkleić od nakładki i włożyć do innego aparatu?
Trzeci polega na goleniu karty sim tak by była cieńsza. Jednak czy to rzeczywiście zabezpiecza... sprawa dyskusyjna bo mam wrażenie że zacinanie może wynikać z faktu że nakładka nie jest wystarczająco sztywna, pod wpływem nacisku styków w szufladzie jej górna część może po pewnym czasie odgiąć się realnie pogrubić kanapkę w górnej części ponad rozmiar szpary... i problem gotowy.

No ale dojść tej filozofii. Jak macie jakieś doświadczenia, problemy, możliwe rozwiązania, sprawdzone firmy itd. proszę walić śmiało
Samemu czekam na rebel-simcard, stoję przed wszystkimi tymi potencjalnymi problemami i będę starał się je jakoś rozwiązać.

#2 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2008 - 07:12

Witam! mi sie udalo uruchomic tak taka i playkarte na yessim, oba dzialaja stabilnie jezeli jest wylaczone 3g

#3 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 25 sierpnia 2008 - 07:32

U mnie wlaczone 3G i smiga ze miło

#4 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2008 - 09:35

Mam pytanie do uzytkownikow Play-a i yessimow badz turbo simow: czy komus z was udalo sie uruchomic play w abonamencie poprzez nakladki? jezeli tak to prosilbym o parametry zaprogramowanych kart i informacje czy jest to sim 4-o stykowy czy 8-mio?

#5 bbolss

bbolss
  • 461 postów

Napisano 25 sierpnia 2008 - 09:55

no wlasnie tez chcial bym spytac kto z was uzywa yessima? na 3g? jak zaprogramowana karta? na ten ten wrzut typowo pod iphone ? czy poprostu ostatnie firmware?

#6 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2008 - 09:57

no wlasnie tez chcial bym spytac kto z was uzywa yessima? na 3g?
jak zaprogramowana karta? na ten ten wrzut typowo pod iphone ? czy poprostu ostatnie firmware?


na erze i plusie najnowszy firmware i standardowe ustawienia, oczywiscie chodzi o karte yessim

#7 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2008 - 12:42

witam! ja zakupilem yessim. ponoc wszedzie miala dzialac, ale neistety u mnie nie :( probowalem wszystkich znanych swiatu metod i dalej nie ma zasiegu. mam wlasnie abonament w play

#8 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2008 - 12:45

witam!
ja zakupilem yessim. ponoc wszedzie miala dzialac, ale neistety u mnie nie :(
probowalem wszystkich znanych swiatu metod i dalej nie ma zasiegu.
mam wlasnie abonament w play


z play-em wlasnie nie jest taka prosta sprawa, bo oni maja az 3 rozne karty sim (chodzi o chipy)

#9 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 25 sierpnia 2008 - 15:54

>duchian A jak wyłączysz 3G i przejdzisz na EDGE to telefon łapie zasięg czy też dętka?

#10 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 25 sierpnia 2008 - 16:34

Zacznijcie kupować cos co jest sprawdzone i działa a nie jakieś tanie karty do nokii na allegro

FreePhone dla karty SIM sieci:

ERA/ERA BLUECONNECT/TAKTAK - Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych edge/3G

Heyah - Polaczenia 3G in/out sms/mms

MOBILEKING - Polaczenia 3G in/out sms/mms transmisja danych edge/3G

PlusGSM/Simplus/iPlus - Polaczenia 3G in/out sms/mms rowniez transmisja danych (wystepowac moga problemy ze stabilnoscia transmisji)

SamiSwoi - Polaczenia 3G in/out sms/mms

PLAY - Polaczenia 3G in/out sms/mms

ORANGE - Polaczenia 3G in/out sms/mms (transmisja danych edge/3G/hsdpa jest dostepna, lecz operator wedlug informacji w biurze obslugi blokuje ruch na firewallach i ma odblokowac po premieze iPhone'a w jego sieci)

prosze poszukać informacji na Blog - iPod, iPhone, iPhone 3G - informacje …

#11 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2008 - 18:12

Zacznijcie kupować cos co jest sprawdzone i działa a nie jakieś tanie karty do nokii na allegro [/url]



tak sie sklada ze to karta programowana specjalnie na iphona 3g, nie na jakas tania nokie.
YESSIM.com - Universal unlock sim - Unlock all existing mobile with one sim <- z tego wynika ze dziala be problemu. przynajmniej powinna..

co do edga itp, to tak jak pisalem. probowalem w roznych konfiguracjach i nici...

#12 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 25 sierpnia 2008 - 18:17

Zacznijcie kupować cos co jest sprawdzone i działa a nie jakieś tanie karty do nokii na allegro

ORANGE - Polaczenia 3G in/out sms/mms (transmisja danych edge/3G/hsdpa jest dostepna, lecz operator wedlug informacji w biurze obslugi blokuje ruch na firewallach i ma odblokowac po premieze iPhone'a w jego sieci)

…[/url]


Ale premiera już była, chyba że o czymś nie wiem. Komuś działa transmisja danych 3G w Orange?

#13 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 08:57

witam. wczoraj bylem w serwisie gsm w galerii mokotow, pan zazekal sie ze ebz problemu obejdzie sima karta turbo sim. czekalem 2 godziny i sie nie doczekalem.. z tymi kartami to chyba do konca nie wiadomo co i jak..

#14 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 10:38

wczoraj wyszedl nowy soft do karty i play abonament dziala! w koncu!

#15 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 12:24

wczoraj wyszedl nowy soft do karty i play abonament dziala! w koncu!


na yessim czy turbo sim?

#16 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 12:30

yessim

#17 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 26 sierpnia 2008 - 16:24

Skąd można ściągnąć ten soft?

#18 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 26 sierpnia 2008 - 16:56

Autorem cytatu jest ar3k
Zacznijcie kupować cos co jest sprawdzone i działa a nie jakieś tanie karty do nokii na allegro

ORANGE - Polaczenia 3G in/out sms/mms (transmisja danych edge/3G/hsdpa jest dostepna, lecz operator wedlug informacji w biurze obslugi blokuje ruch na firewallach i ma odblokowac po premieze iPhone'a w jego sieci)

…[/url]

tak sie sklada ze to karta programowana specjalnie na iphona 3g, nie na jakas tania nokie.
YESSIM.com - Universal unlock sim - Unlock all existing mobile with one sim <- z tego wynika ze dziala be problemu. przynajmniej powinna..

co do edga itp, to tak jak pisalem. probowalem w roznych konfiguracjach i nici...


Czyli niedziała !!

#19 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 18:25

Skąd można ściągnąć ten soft?


YESSIM.com - Universal unlock sim - Unlock all existing mobile with one sim

#20 wierzbi

wierzbi
  • 63 postów
  • SkądSopot, Poland

Napisano 26 sierpnia 2008 - 23:30

ja obecnie dzialam na yessimie z najnowszym softem i bez rewelki, 3g mi nie dziala ani wogole transmisja danych w Plusie, pan w serwsie zarzekal sie ze bedzie a tu jajo, zamowilem juz sprawdzona karte od H4F , drozsza ale sprawdzona, narazie yessima uzywam bo musze ale nie polecam przynajmniej do plusa, bo tel nie dziala w pelni

#21 juris

juris
  • 17 postów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 07:17

czyli na yessim działa 3g czy nie?? jest jakaś sprawdzona karta na której dział 3g??

#22 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 27 sierpnia 2008 - 08:02

nie ma, te karty tak dzialaja ze nie dzialaja

#23 juris

juris
  • 17 postów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 08:04

z tego co sie zorientowałem to z yessim powinien działać tylko trzeba go update-ować czy ktoś to potwierdzi??

---- Dodano 27-08-2008 o godzinie 09:04 ----
a do tego potrzebny jest adapter

#24 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2008 - 08:24

dokladnie tak, trzeba kupic programator do yessimow i mozna sie bawic :)

#25 juris

juris
  • 17 postów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 08:34

czytałem na hakintoshu że sa problemy z tym programatorem bo niemożna zainstalować programu do updatu i strowników. pozatym prubowalem zainstalować to i niedziała.

---- Dodano 27-08-2008 o godzinie 09:35 ----
ar3k mam pytanie ty masz yessima i ci działa internet na 3g??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych