Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

logo za darmo:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mondeo

mondeo
  • 291 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2008 - 23:42

cześć
muszę zrobić na szybko logo firmy
jestem laikiem ale gdzieś wyczytałem że powinno być zrobione techniką wektorową/ bym później mógł dowolne powiększać/pomniejszać/wstawiać do np dokumentów/
ściągnąłem triala 'vector designer' i wszystko byłoby OKI gdyby nie napis 'unlicensed....' na logo:(
pobrałem też inkskape - niestety przy próbie włączenia otrzymuję:
Dołączona grafika
czy znacie jakiś darmowy soft względnie podpowiedź czy koniecznie muszę to robić tą techniką?
wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 01:55

Niestety - według Twoich kryteriów wszystko płatne !!! Z darmowych - ersatz Gimp.

---- Dodano 23-08-2008 o godzinie 03:01 ----
Z płatnych - pomijając Photoshopa - jest The Logo Creator, trial do pobrania przykładowo tu: Download The Logo Creator 5.1 for Mac Free Trial - The Logo Creator - Create custom, professional logos - Softpedia

---- Dodano 23-08-2008 o godzinie 03:39 ----
Jedyne jego ograniczenie to znak wodny - chyba łatwe do ominięcia.

#3 mondeo

mondeo
  • 291 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2008 - 12:37

photoshopa? hmmmm posiadam takowego i nie brałem go pod uwagę muszę w takim razie pogrzebać dzięki baaaardzo!!!!!!

#4 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 sierpnia 2008 - 12:46

no i nie powinnieneś brać tego pod uwagę nadal. Photoshop mimo jakiejś tam implementacji wektorów, nie jest programem do tego przeznaczonym, bo od tego w pakiecie jest Illustrator. Ze starszych programów jest jeszcze Freehand, Macromedia wypuszczała 30'dniowe triale w pełnych wersjach, poszukaj gdzieś po sieci.

#5 andy76

andy76
  • 406 postów
  • SkądDołuje Mierzyn, Zachodniopomorskie, Poland, Poland

Napisano 24 sierpnia 2008 - 11:28

Ja chcesz to podeślij mi logo zrobione w vector designer. Zobaczę czy da się usunąć ten napis na pełnej wersji.

#6 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 24 sierpnia 2008 - 12:57

no i nie powinnieneś brać tego pod uwagę nadal. Photoshop mimo jakiejś tam implementacji wektorów, nie jest programem do tego przeznaczonym, bo od tego w pakiecie jest Illustrator. Ze starszych programów jest jeszcze Freehand, Macromedia wypuszczała 30'dniowe triale w pełnych wersjach, poszukaj gdzieś po sieci.


Adobe tez wypuszcza w pelni funkcjonalne Triale np. Ilustratora link

(trzeba sie zalogowac)

#7 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 sierpnia 2008 - 13:43

Logo niekoniecznie musisz robić techniką wektorową. Ale jeżeli się upierasz przy tej technice - Twoja sprawa.

#8 lubkiewicz

lubkiewicz
  • 155 postów
  • SkądPolska

Napisano 24 sierpnia 2008 - 20:51

"...muszę zrobić na szybko logo firmy..." - logo firmowe musi byc bardzo dokladnie przemyslane. zasadniczo musisz odpowiedziec sobie na co konkretnie chcesz umieszczac logo. jesli przewidujesz ze bedzie to np strona www/wizytowki etc mozesz zaprojektowac je w photoshopie jednak kiedy bedziesz potrzebowal uzyskac wielki format zobaczysz mozajke kolorowych pixeli - zatem zdecydowanie wektor np. adobe illustrator... dlaczego wektory? przede wszystkim ww nieograniczona wielkosc, ostrosc i jakosc.

#9 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 26 sierpnia 2008 - 18:44

No właśnie, nie wiem jakie jest docelowe zastosowanie tego logo tzn. czy będzie z tego jakiś duży banner reklamowy - wtedy bezapelacyjnie technika wektorowa. W przypadku wizytówek, nalepek i ogólnie rzecz ujmując rzeczy małych - wystarczy rastrowa.

---- Dodano 26-08-2008 o godzinie 19:45 ----
Pozatym - nie chcę się czepiać - ale na szybko przemyślanego logo to się raczej zrobić nie da.

#10 mondeo

mondeo
  • 291 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2008 - 22:02

jeszcze raz dzięki za podpowiedzi! 'na szybko' tzn wkrótce :) mam na myśli logo, którego będę używał zarówno i na wizytówkach/papierach firmowych jak i na banerach a być może i na podświetlanej witrynie. rozumiem iż raz zrobione logo będę mógł użyć /dać do wykonania/ w dowolny sposób - jeśli będzie zrobione właśnie tech wektorową? pozdrawiam

#11 emwu

emwu
  • 72 postów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 22:12

Wektory daja Ci pelna skalowalnosc, ktora jest tak potrzebna przy wykorzystaniu loga w druku/na plakatach/bannerach/www/wizytowkach. Dzieki temu logo zawsze bedzie ostre i bedzie ladnie wygladalo.

#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 21 września 2008 - 13:20

Temat być może już nieaktualny lecz znalazłem programik do zamiany grafiki rastrowej na wektorową. Tak więc nie ma znaczenia jaką techniką można (trzeba) robić logo. Są dwie możliwości - robisz to online lub pobierasz program (płatny) i robisz to w domowym zaciszu. Do pobrania (lub sprawdzenia) tu: Vector Magic | Precision Bitmap to Vector Conversion Online

#13 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 21 września 2008 - 16:31

wiesz problem jest taki że to nigdy nie będzie tak dokładne jak robione od A do Z w wektorze. To o czym Ty mówisz to trace, w zależności od jakości obrazka który dajesz do zmiany, ilości jego kolorów, komplikacji krzywych, ten trace wychodzi lepiej lub gorzej. Trace to fajny efekt, ba! nawet to dość przydatne, ale w przypadku logotypu, gdzie liczy się precyzja, nie zaufałbym programowi, który ma mi zaminić rastra na wektor, to nie działa dobrze w tą stronę, w drugą stronę z wektora na raster....hulaj dusza piekła nie ma.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych