Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI- MACBOOK PRO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI- MACBOOK PRO (0 użytkowników oddało głos)

  1. TAK (86 głosów [23.06%])

    Procent z głosów: 23.06%

  2. NIE (287 głosów [76.94%])

    Procent z głosów: 76.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 21 sierpnia 2008 - 07:43

Dlaczego przedłużyłeś lub nie gwarancje do macbooka pro?

#2 docentno1

docentno1
  • 46 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 sierpnia 2008 - 08:08

Dlatego nie bo nie można wykupić legalnie w Polsce Apple Care i jej zainstalować na Polską lokalizację. Ale jak tylko bedzie możliwość to kupuję

#3 corrigo

corrigo
  • 183 postów

Napisano 21 sierpnia 2008 - 08:49

Kupiłem sprzet w Kanadzie, kupiłem z 4 mega ramu i maximum apple care bo nie zmieniam kompa co roku, bo stał się niemodny, bo mnie stać na wydawanie praktycznie dowolnych srodków na "konkrety" a nie stać ,na karmienie moimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, nieelastycznych polskich "dystrybutorów", i posłów-osłow np. przez 22% VAT. MBP to komputer bardzo dla mnie "osobisty". I konieczny , jak szczoteczka do zębów i komplet brzytew do golenia :).

#4 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 sierpnia 2008 - 09:04

ja wykupiłem gwarancje 1 + 2 lata w cortlandzie - jest to chyba takie ubezpieczenie dodatkowe zrobiłem to dlatego zeby po 2 latach uzytkowania sprzedac mbp jeszcze z roczną gwarancja co by następny użytkownik nie musiał się obawiać o jego stan techniczny ... a i ja mam wiele stresu mniej :)

#5 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2008 - 09:10

Nie można? Dziwne, bo jakiś czas temu koleżanka z firmy sprzedającej m.in. laptopy Apple opowiadała o przebojach z SADem i przedłużaniem gwarancji na MBP dla ich klienta.

#6 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 21 sierpnia 2008 - 09:13

Teraz jestem w stanch kupiłem mojego macbooka od cizu 2 miesiące temu czy jeśli kupie tutaj apple care to w Polsce będzie wszytko uwzględnione? i co podczas kupowania muszę pokazać rachunek za macbooka czy samego macbooka czy co?

#7 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 21 sierpnia 2008 - 09:50

Bedzie to uwzglednione w Polsce.A podczas gwarancji w Polsce mozesz pokazac sam rachunek.Serwis i tak po numerze seryjnym Twojego Macbooka bedzie wiedzial do kiedy masz gwarancje. Pozdrawiam

#8 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 21 sierpnia 2008 - 14:15

Ponieważ słyszałem, że w MBP psują się szybko stacje płyt cd/dvd więc wolę mieć spokój, poza tym jak bedę chciał go sprzedać za jakiś czas to z gwarancją będzie lepiej.

#9 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 22 sierpnia 2008 - 01:26

Witam! chciałbym sie pochwalić :) dzis zakupiłem appl care :) stała sie bardzo dziwna rzecz apple care kosztował 349$ a pan w apple powiedział ze dostaję obniżkę sprzedał mi za 249$ sam nie wiem jak ale bardzo się ciesze :) oczywiście poprosiłem obrazu żeby to on mi zarejestrował apple care i ciesze sie ze to on mi to zrobił bo był potrzebny apple id a trzeba w nim podać adres z USA a ja nikogo ze znajomych nie mam w USA wiec pan użyczył mi swój adres :P ogólnie jestem zadowolony przynajmniej nie muszę sie teraz martwic :) o mojego kochanego macbooka!

#10 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 22 sierpnia 2008 - 06:50

Kod AC możan kupić np. na eBay'u i przedłużyć gwarancję wpisując kod na specjalnej stronie. Ja mam tak zamiar zrobić w niedługim czasie.

#11 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 22 sierpnia 2008 - 20:49

Dlaczego tak wiele osób nie przedłuża gwarancji? czy to z powodu ceny? a może ufają ze macbooki sie nie psuja :)

#12 interactive

interactive
  • 67 postów

Napisano 24 sierpnia 2008 - 16:19

jakoś się nie spodziewam żeby miał się psuć a jeśli już by nawet, to przepełnia mnie przeświadczenie, że wszelakie tego typu umowy są zbyt często omijane jak przyjdzie co do czego

#13 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 24 sierpnia 2008 - 16:49

od razu kupiłem apple care - przez czytanie tego forum... przez zwaloną grafike, przez psujące sie SD, przez wszystko inne co może się zwalić a ten lap nie jest tani więc niech potem mi go naprawiają :D

#14 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 24 sierpnia 2008 - 18:27

"narkoman" - mam dokładne identyczne podejście :)

#15 isceptyk

isceptyk
  • 20 postów

Napisano 29 sierpnia 2008 - 14:11

witam sceptycznie:))) to forum to wielka sprawa dla takiego nowicjusza applowego jak ja:))) dzięki za info o apple care, mocno się myślę o zakupie, acz zastanawia mnie inna rzecz, a mianowicie, czy w naszym pięknym nadwiślańskim kraju nie ma juz ''rekojmii'', zwanej ''odpowiedzialnościa sprzedawcyĺ'' na mocy której firma sprzedająca sprzęt odpowiada za jego bez awaryjność przez dwa lata!!! ( tak przecież jest ze sprzętem AGD, tel kom, czy pecetami...) apple w tej kwesti jest w jakiejś uprzywilejowanej sytuacji???

#16 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 30 sierpnia 2008 - 07:08

kupiłem dwuletniego mbp i nie mam dokupionej żadnego gwarancji. wymieniłem ram do 2GB i dysk do 320GB. nic się nie psuje nic się złego nie dzieje. Chce wymienić jeszcze SD bo mój staruszek nie czyta DL. pozdrawiam i apeluję cieszcie się z każdego dnia spędzonego ze swoim komputerem bo jak go wam ukradną to żadna gwarancja nie pomoże...

#17 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 sierpnia 2008 - 09:25

no ja też mam dylemat Półtora miesiąca temu kupiłem poleasingowego MBP z Niemiec. Jakiś tydzień temu zauważyłem, że napęd nie czyta CD więc zadzwoniłem na infolinię serwisową. Bardzo miły i konkretny Pan potwierdził gwarancję do października ale powiedział że muszę mieć dowód zakupu przez poprzedniego właściciela. Wiadomo że go nie mam i raczej nie otrzymam. Mam za to fakturę VAT zakupu w Polsce. Mam nadzieję, że to wystarczy no i jak to się ma do zakupu i ewentualnego wykorzystania Apple Care - przecież to będie następny adres np. w Anglii bo w naszym pięknym kraju tego nie kupię.

#18 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 31 sierpnia 2008 - 11:34

Witam! tak jak mówiłem przedłużyłem sobie gwarancje i to ze 100$ obniżką :P Głównym powodem czemu to zrobiłem to było to forum a dokładnie to że prawie codziennie ktoś pisze ze coś mu nawala w macbooku. Boje sie że za niedługo zacznie mi sie tak dziać wiec wole sie zabezpieczyć! inny powód to pieniądze! Dałem za mojego maca kupę kasy wiec jak pomyśle ze miał bym dokładać w przyszłości dodatkowy np. 1000zl to by mnie coś trafiło! Następnie pomyślałem tez w ten sposób ze teraz mam jakąś kasę a nie wiadomo co będzie później (inne wydatki dużo ważniejsze niż naprawa np. karty graficznej). No i jeden z ważniejszych powodów- jak będę sprzedawał za 2 lata mojego macbooka no to będzie z roczną gwarancją :D

#19 reuptake

reuptake
  • 20 postów

Napisano 07 września 2008 - 11:21

dlatego, że zwaliła mi się grafika (wymiana płyty głównej) i dlatego, że jak się można było spodziewać grafika padła PONOWNIE po miesiącu. niekupowanie apple care dla wczesnych MBP z santa rosa jest bardzo nierozsądne.

#20 slash

slash
  • 400 postów

Napisano 06 marca 2009 - 17:27

Przedłużyłem bo nie mam ochoty zarzucać sobie że nie dopełniłem wszystkich formalności by mieć spokój przez czas korzystania MBP. Co do formy, pudełko APP, nie chcę gwarancji importera, chcę gwarancję Apple.

#21 corvus-corax

corvus-corax
  • 29 postów
  • SkądWrocław/Walencja

Napisano 14 maja 2009 - 12:00

no ja też mam dylemat

Półtora miesiąca temu kupiłem poleasingowego MBP z Niemiec.
Jakiś tydzień temu zauważyłem, że napęd nie czyta CD więc zadzwoniłem na infolinię serwisową. Bardzo miły i konkretny Pan potwierdził gwarancję do października ale powiedział że muszę mieć dowód zakupu przez poprzedniego właściciela. Wiadomo że go nie mam i raczej nie otrzymam. Mam za to fakturę VAT zakupu w Polsce. Mam nadzieję, że to wystarczy no i jak to się ma do zakupu i ewentualnego wykorzystania Apple Care - przecież to będzie następny adres np. w Anglii bo w naszym pięknym kraju tego nie kupię.



cooper69:


Mam identyczną sytuacje. Z tego co rozmawiałem z gościem na infolinii Apple to mogą być problemy nie posiadając oryginalnego (pierwszego) dowodu zakupu (ja też nie mam, posiadam tylko fakturę VAT od drugiego właściciela). Powiedz cooper69 jak Ci poszło - udało Ci się to załatwić?

#22 slash

slash
  • 400 postów

Napisano 16 maja 2009 - 00:14

Zapytam wprost, dlaczego ma być problem? Czy Pan cokolwiek powiedział więcej? Daj znać, bo jest to ciekawe. Wiem że apple ma prawo sprawdzić dokument zakupu, nie jest to dokładnie sprecyzowane kiedy. Może wniesiesz trochę nowości.

#23 corvus-corax

corvus-corax
  • 29 postów
  • SkądWrocław/Walencja

Napisano 16 maja 2009 - 19:28

wlasnie nie wiem czemu mialby byc problem, z logicznego punktu widzenia nie powinno go byc. jednak z rozmowy z facetem z apple wynikalo jasno ze taki problem bedzie/jest :(

#24 jaracz

jaracz
  • 40 postów
  • SkądZgorzelec

Napisano 14 września 2010 - 01:30

Ja się zastanawiam nad wzięciem Apple care na mojego MBP. Biorę go w raty i powiem szczerze ze to APP ma swoje Plus i Minusy minusem jest to ze rata będzie większa :P

Czy osoby które kupiły APP na ebay-u miały już przykrość z tego korzystać ??
Bo zastanawiam się nad kupnem tego co wam pokazałem a nad tym z e-bay-a
I czy to w ogóle jakoś funkcjonuje prawidłowo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych