Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Chcesz kupić iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S i 5? Nie daj się oszukać! [przeczytaj!]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1329 odpowiedzi w tym temacie

#1 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 sierpnia 2008 - 17:08

iPhone czy HiPhone, czyli jak kupić i nie dać się oszukać.


Obecnie świat ogarnięty jest manią posiadania iPhone, jednak nie zawsze idzie to w parze z wiedzą, z umiejętnościami i dlatego zdarza się, że zamiast upragnionego urządzenia otrzymujemy produkt który iPhone'm miał być - jednak nie jest. Zakładam, że każdy z Was wie, jak wygląda nowy iPhone, że każdy z Was zajrzał chociaż raz na stronę Apple i obejrzał wymarzone urządzenie z każdej strony aby nie mieć wątpliwości czego tak naprawdę oczekiwać.

Jednak, nie możemy zapominać, że ciągle obecne na rynku wtórnym są stare iPhone, które pojawiły się na rynku przed premierą iPhone 3G. Tak wygląda zdjęcie poglądowe iPhone, zwanego 2G lub 2.5G.

Dołączona grafika

Ta wersja iPhone według wielu osób charakteryzowała się trwalszą konstrukcją i wielu użytkowników iPhone chwali sobie tą obudowę uznając ją za trwalszą, wytrzymalszą.

Przyjrzyjmy się dokładnie obudowie.

Dołączona grafika

Taki jest tył starego iPhone i nie dajcie się nabrać, że tak może wyglądać nowy iPhone 3G. Niech Was nie zmyli też fakt, że owy iPhone może być nowy, z folią, zapakowany w pudełku (może pochodzić ze starych zapasów), może być sprawny, działający i może być powodem zadowolenia - jednak powinniście mieć to, czego oczekujecie i za co płacicie.

Przyjrzyjmy się szczegółom.

Dołączona grafika

W obszarze zakreślonym przeze mnie znajdziemy informację na temat pojemności. Może to być 8GB lub 16GB (bardzo rzadko może też trafić się 4GB). Obudowy europejskie mogą nieznacznie różnić się od tych pochodzących z USA. O tym mogą świadczyć informacje o certyfikatach itp. Jeżeli zobaczycie nietypowe dla tej obudowy znaki, np. narysowany znak Bluetooth, inną czcionką napisane słowo iPhone, brak loga Apple lub różniące się od prezentowanego, możecie mieć obawy, że napotkaliście na podróbkę iPhone. Jak się tego ustrzec?

Podróbką iPhone, którą według mnie najłatwiej pomylić z oryginałem jest i32/HiPhone

Dołączona grafika

Na pierwszy rzut oka możemy zasugerować się podobieństwami i ulec wrażeniu, że ów telefon to rzeczywiście obiekt naszych westchnień, może ulec osłabieniu nasza ocena, a stąd już maleńki krok do zostania oszukanym.

Zanim staniecie oko w oko z podróbką na pewno będziecie czytać coś na temat tego urządzenia i wtedy przede wszystkim zwróćcie uwagę na to, czy sprzedawca napisał o dodatkowej baterii, slocie na kartę, możliwości używania dwóch kart SIM, w pełni działającego Bluetooth'a. Widząc taki opis - możecie być przekonani, że jest to podróbka. Nic z rzeczy które wymieniłem nie występuje w iPhone.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Niezmiernie istotnym jest fakt, że do iPhone karty SIM nie wkładamy po otwarciu go, lecz karta SIM wkładana jest od góry z prostej przyczyny, że nie możemy otworzyć samodzielnie obudowy, nie możemy wymienić baterii.

Obecne podróbki nie ograniczają się do samego wyglądu zewnętrznego, również działanie urządzenia łudząco podobne jest to oryginału.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jednak, jeżeli przyjrzymy się spokojnie i bez emocji owemu urządzeniu, dostrzeżemy wiele różnic, które nie pozwolą nam popełnić pomyłki.

Nie szukając daleko, w pierwszym urządzeniu występują ikony takie jak "Call log" lub "Multimedia" czego w oryginale nie ma.

Drugie zdjęcie pokazuje sam zegarek, bez daty, przy ikonie zasięgu nie widzimy też nazwy operatora jak również na sliderze brakuje nam napisu odblokuj / unlock.

Natomiast jeżeli chodzi o sam ekran wykonywania połączenia niech zdjęcia trzecie i czwarte pokażą różnice.

Pomijając fakt, że opisywane przeze mnie urządzenie jest podróbką iPhone, jest jednak telefonem, ma możliwość odtwarzania plików muzycznych jak i filmowych.

http://img401.images...iphone01wp4.jpg
http://img204.images...iphone02fz2.jpg

Urządzenie to jest jakąś alternatywą dla tych osób, które z jakiś przyczyn nie mogą stać się posiadaczami oryginału. Jeżeli jest to świadomy i przemyślany wybór - niech tak się stanie, jednak nigdy nie godzę się z faktem, aby stać się właścicielem podróbki w wyniku oszustwa.

Życzę Wam wszystkim rozwagi przy podejmowaniu decyzji o zakupie, a w chwili kiedy iPhone pojawi się w Polsce wierzę, że będzie dostępny dla szerszej rzeszy zwolenników, co z kolei zaowocuje zmniejszeniem się oszustw i prób sprzedania nieoryginalnego produktu.


Źródło: iPhone 3G by Nasedo
Autor: Nasedo



#2 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 24 czerwca 2010 - 15:24

Chcesz kupić iPhone 3G lub 3GS? PRZECZYTAJ i nie daj się oszukać!

Witam,
Z powodu dużej liczby „iphonów” z Chin opiszę proste różnice między:
  • iPhone'm 3G
  • iPhone'm 3GS
  • podróbką Iphone'a (3G,3GS)


iPhone (orginalny) ma kartę sim wkładaną u góry telefonu w specjalną szufladke. Niestety część podróbek ma karte sim wkładaną w ten sam sposób. Jednak w oryginale na szufladce znajdują się numery seryjny i imei.

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Najłatwiej odróżnić podróbkę po dotyku, który jest mniej czuły i obsługuje się go z rysikiem.
Warto również uważnie czytać opis aukcji internetowych i nie wierzyć ślepo w okazje gdyż wiadomo że zakup nowego 3gs 32gb za 600zł jest nie możliwy.

Po lewej iPhone 3GS a po prawej 3G. Jak widać 3gs ma napisy tak jak logo Apple’a.

Dołączona grafika


Często podróbki nie mają wifi jak i 3g.
W sciphonach jak i innych plagiatach ikonki są gorszej jakości LCD ma gorszy kontrast, duży odstęp między szybką a przyciskiem „Home” (1,5cm orginał tylko 0,5cm)
Często jest grubszy i mniejszy. Ekran podróbki iPhone'a ma (około 3’) w oryginale (3,5’)

telefonu nie trzeba aktywować przez iTunes i iTunes nie działa z chińskim telefonem .

Dołączona grafika

Na zdjęciu po lewej mamy podróbkę sciphone podróbka ma port microUsb albo miniusb (w zależności od producenta) warto zwrócić uwagę na dziwną obwódkę aparatu w podróbce. Chiński produkt ma również 2 karty sim, bluetooth, radio FM, Jave, kiepskie i powolne oprogramowanie (bez języka polskiego!) z wieloma błędami, oprogramowania nie można uaktualnić.


iPhone (3G /3GS) ma w zestawie słuchawki, kabel usb, przejściówkę tworzącą z kabla usb ładowarkę i elegancko zapakowane papiery, ściereczkę i naklejki.
Dołączona grafika

Podróbka iPhone’a ma również inne pudełko drugą baterie i rysik.

Dołączona grafika

Oczywiście ten temat jest tylko informacją pomagającą w zakupie iPhone’a oryginalnego.
Wrazie pytań proszę pisać na PW na pewno odpisze i rozwieje wątpliwości z oryginalnością iPhone’a (3G czy 3GS) oczywiście proszę o dodanie zdjęć.



#3 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 18:50

Kolejne kilka zdjęć porównujących podróbkę i oryginał ;)
Zdjęcia są dosyć duże, więc dodam tylko miniaturki, które oczywiście można powiększyć.

Przód:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wejście na kabel, mikrofon i głośniczek:
Dołączona grafika

Pudełko:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

... i jego zawartość ;)
Dołączona grafika


Ładowarka (są również podróbki sprzedawane osobno)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ogólnie bardzo łatwo można rozróżnić kopię od oryginału po jakości wykonania. iPhone, z resztą jak inne produkty Apple są naprawdę wysokiej jakości - począwszy od samego sprzętu po opakowanie i instrukcje.

Chciałem porobić zdjęcia interfejsu, ale podróbka zawiodła i niestety nie chciała się naładować :lol:

#4 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 17 lipca 2010 - 19:06

Mój mail:
mr.jobso@gmail.com
Wrazie pytań prosze o wiadomość i jakieś zdjęcia.

#5 krispp

krispp
  • 13 postów

Napisano 11 kwietnia 2011 - 13:07

Są szanse na wypunktowanie podróbek iphone 4?

#6 GreenJaden

GreenJaden
  • 46 postów
  • SkądGołkowice

Napisano 04 listopada 2011 - 13:28

Różnica między fałszywką iPhone 4 a oryginałem są takie same jak u poprzedników.

Podróba iPhone 4 ma:
Mniejszy wyświetlacz.
Dwie baterie.
Gorszy wyświetlacz.
Inną czcionkę pod ikonkami.
Slot na zwykłe karty Sim - Dual SIM.
Slot karty pamięci.
Niska jakość wyświetlacza.

Zdjęcia podróbki:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

No i dla większego porównania, zamieszczam link do teoretycznie kopii 1:1 iPhone 4, zwanej SciPhone i68 4G. -KLIKNIJ-

#7 trb77

trb77
  • 2 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 10:46

Niedawno do dziewczyny mojego kolegi podszedł przed dyskoteką jakiś koleś, powiedział że znalazł iphone4 i czy nie chciałaby kupić bo jemu niepotrzebny itd. Miała to być 4-ka 16gb, działająca, tylko że znaleziona, więc bez akcesoriów itd. 5 stówek chciał. Kumpel stał obok niej, wziął go, po chwili oddał i kolesia pogonił. Cwaniak nie trafił, bo koleś miał iphone od dobrych 2-3 lat. A telefon już na pierwszy rzut oka nie wyglądał na produkt apple. Na dotyk reagował kiepsko, menu podobne ale inne, do tego obudowa trzeszczała, była źle spasowana i co ważne... był o wiele lżejszy niż oryginał. Także takich okazji wystrzegajcie się przede wszystkim.

#8 iTechniczna

iTechniczna
  • 9 postów

Napisano 14 stycznia 2012 - 02:18

A czy ktoś spotkał się już z podróbką najnowszego iPhona 4S (64GB) ??? I czy jest możliwość -a raczej sens aby produkować iPhone wysokiej jakości (przynajmniej zewnętrznie) -do złudzenia przypominającego iP 4S, który iPhonem nie jest???

#9 czarekpl

czarekpl

  • 245 postów
  • SkądCiechanów, Poland

Napisano 14 stycznia 2012 - 07:58

Ja jeszcze nie widziałem podrobionego 4S chociaż jestem ciekaw jak by wyglądał

#10 iTechniczna

iTechniczna
  • 9 postów

Napisano 14 stycznia 2012 - 18:52

A an jakiej podstawie można stwierdzić nieautentyczność sprzętu jeśli wygląda na autentyk, ktoś wie?? PS: czarekpl jak nie widziałeś to mogę Ci pokazać ;] choć sama nie wiem co ja właściwie posiadam...Nie potrafię tego ustalić ;((

#11 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2 022 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 stycznia 2012 - 18:54

Wrzuć tutaj zdjęcia to zdiagnozujemy. Z ciekawości - gdzie kupiony telefon?

#12 czarekpl

czarekpl

  • 245 postów
  • SkądCiechanów, Poland

Napisano 15 stycznia 2012 - 22:18

A an jakiej podstawie można stwierdzić nieautentyczność sprzętu jeśli wygląda na autentyk, ktoś wie??
PS: czarekpl jak nie widziałeś to mogę Ci pokazać ;] choć sama nie wiem co ja właściwie posiadam...Nie potrafię tego ustalić ;((


wrzuc fotki jestem bardzo ciekaw

#13 Mis24

Mis24
  • 66 postów
  • SkądZagłębie

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:00

Ja się zapytam o jedną rzecz, na pierwszym zdjęciu na tej NÓWKA IPHONE 4S 32GB SUPER OKAZJA! NAJTANIEJ! (2056786581) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. aukcji widać jak obok kamerki do facetime jest jeszcze jedno srebrne kółeczko. Już parę razy się z tym spotkałem jak samemu szukałem zanim zdecydowałem się na zakup w AOS. Tutaj jednak kolega mnie poprosił o pomoc a ja was jako tych obeznanych z tematem ;)

#14 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:09

Ja się zapytam o jedną rzecz, na pierwszym zdjęciu na tej NÓWKA IPHONE 4S 32GB SUPER OKAZJA! NAJTANIEJ! (2056786581) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. aukcji widać jak obok kamerki do facetime jest jeszcze jedno srebrne kółeczko. Już parę razy się z tym spotkałem jak samemu szukałem zanim zdecydowałem się na zakup w AOS. Tutaj jednak kolega mnie poprosił o pomoc a ja was jako tych obeznanych z tematem ;)


Wyglada to conajmniej dziwacznie, tak jakby bąbelki powietrza pod folią. Na 3 zdjęciu jest juz ok wiece raczej można brać. Z tym niedzialaniem w play i plus to bzdura.

#15 Mis24

Mis24
  • 66 postów
  • SkądZagłębie

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:13

Tam widać ten bąbelek powietrza, no ale po przybliżeniu zdjęcia ja tam nadal widzę 2 kółeczka ze srebrną ramką. Fakt na 3 jest OK ale to pierwsze zastanawiające. Za daleko żeby jechać osobiście, chyba powiem mu żeby dalej szukał.

#16 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:18

Albo niech poprosi o nowe fotki.

#17 iTechniczna

iTechniczna
  • 9 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 05:40

Wrzuć tutaj zdjęcia to zdiagnozujemy. Z ciekawości - gdzie kupiony telefon?


Zatem wrzucam do diagnozy ;) Z góry sorrki za jakość zdjęć. Jest póżno i zdjęcia robię przy nocnej lampce (sprzętem nie najciekawszej jakości...ale to tyle co mogę zrobić na tą chwilę ;( ). Może jutro przy świetle dziennym uda mię wykonać lepsze fotki.
Na szybie jest folia (trochę już sponiewierana, gdyż sprzęt noszę zazwyczaj w kieszeni...lub w damskiej torebce ;} ..yhyym ;) z góry prosze o wyrozumiałość zatem ;))
Na zdjęciu "fejsu" odbija się karnisz lampki w folii (ta dziwna kratkowana fakturka). W rzeczywistości wygląda inaczej:jest szarawy (u góry jakby wchodzi w odcień niebieskawy i ma porozrzucane coś w stylu kropelek wody -bąbelki od dużych po małe, poza tym ikonki są bardzo wyraziste i ładnej jakości (może w dzień zdjęcie wyjdzie inaczej).
A telefon dostałam na urodziny... kupiony w Irlandii, bez simlocka.

#18 tom_ww

tom_ww
  • 3 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 08:32

To podróba - ikona od muzyki jest zła i ma napis mp3 :), część aplikacji opisana po angielsku, część po polsku ....

#19 czarekpl

czarekpl

  • 245 postów
  • SkądCiechanów, Poland

Napisano 16 stycznia 2012 - 08:38

iTechniczna chyba dalas sie oszukac poniewaz nie pierwszy rzut oka nie widze w iphonie na przedniej części czujnika zblizeniowego(czarna kreska nad sluchawka) a po drugie nigdy nie widzialem w iphonie czegos takiego ja MP3. Jezeli masz wersje ios 4.3.5 to powinno byc IPod a jezeli niby 5.0.1 to powinno byc muzyka i jeszcze jedna ikonka wideo i dziwi mnie fak ze polowe oprogramowania masz po polsku a polowe po angielsku. zrob zdjecie jak wejdziesz w ustawienia. Zauwazylem jeszcze jedno nie widzialem nigdy czegos takiego jak "ImageView" oraz AppStore poniewaz z tego co wiem App Store pisze sie odzielnie No i nie powinno byc takiego perfidnego napisy Iphone 4S

#20 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2012 - 11:52

Napis iPhone 4s powinien być iPhone samo, nie powinno być wypisanej pojemności, odstęp między home a ekranem jest za duży(klasyka), antena na bokach jest biała a powinna być czarna... nie mówiąc o sofcie. Diagnoza - podróba.

#21 czarekpl

czarekpl

  • 245 postów
  • SkądCiechanów, Poland

Napisano 16 stycznia 2012 - 12:30

A tak na marginesie Siri dziala?

#22 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 16 stycznia 2012 - 13:09

A tak na marginesie Siri dziala?


Jak w podróbie może działać siri? to nawet nie jest ios.

#23 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 stycznia 2012 - 13:28

Nawet czcionka pod ikonami jest inna, dodatkowo na belce z zegarem jest jakas kolorowa ikonka, a w sofcie bez JB nie ma takiej możliwości, a jak wiadomo na 4S nie ma JB.. BTW - ile Cię ten "ajfołn" kosztował?

#24 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 16 stycznia 2012 - 13:51

Dostała na urodziny, ale też mnie ciekawi ile za niego osoba wubyliła .

#25 czarekpl

czarekpl

  • 245 postów
  • SkądCiechanów, Poland

Napisano 16 stycznia 2012 - 15:14

zapytalem tak z ciekawosci




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych