Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kopiowanie kontaktów z iPhone na kompa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 13 sierpnia 2008 - 13:40

Witam, Czy jest możliwość skopiowania kontaktów telefonicznych (nazwiska, numery telefonów, itp.) z iPhone do kompa? Chodzi mi o zabezpieczenie kontaktów przed ewentualną awarią lub uszkodzeniem telefonu. pzdr nintendo2

#2 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2008 - 13:45

Program iPhone PC Suite. Polecam

#3 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 13 sierpnia 2008 - 13:48

a do softu 2.0 i 2.0.1 co by pasilo??

#4 e-marketing

e-marketing
  • 580 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 13 sierpnia 2008 - 13:52

narazie tylko kopia adressbook .. przez ssh

#5 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 13 sierpnia 2008 - 13:56

z linka, który podałeś, ściągam niekompletną paczkę. na razie szukam pełnej wersji, ale dzięki.

#6 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 13 sierpnia 2008 - 13:57

A mogłbym prosić o ścieżkę do tego pliku? Przy przejściu z 1.1.1 na 2.0.1 wystarczy go ponownie wgrać, dobrze rozumiem?

#7 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 13 sierpnia 2008 - 14:05

ok. mam program. jak zapuszczam instalację, dostaję komunikat, że najpierw muszę zainstalować .NET Framewrok: o co tu chodzi?

#8 sebik

sebik
  • 463 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2008 - 14:10

wejdz na strone microsoft i znajdz install Framework 2.0 chyba

#9 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 sierpnia 2008 - 15:44

a synchro z outlookiem nie ma?

#10 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 13 sierpnia 2008 - 15:47

Albo z Książką Adresową, ja tak zawsze robię i wszystkie mam kontakty na kompie i nie mam później problemów żeby je przywrócić do iPhone

#11 skubielec

skubielec
  • 104 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 13 sierpnia 2008 - 16:57

a synchro z outlookiem nie ma?


Jasne że jest :), ale wszyscy wola kombinować po swojemu na różne sposoby :)

Ja osobiście przy przesiadce z 1.1.4 na 2.0.1 przez iTunes zrzuciłem sobie kontakty do Outlooka , a po instalacji 2.0.1 wgrałem spowrotem :) (zapamiętuje wszystko tak jka było: adresy, maile, numery telefonów etc. etc.)

#12 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 11:30

dobra. jedziemy dalej. mam .NET Framework, zainstalowałem iPhone PC Suite. teraz wyskoczyło mi w kompie okienko, że mój fon został ... i tak dalej... przez ZiPhone. i polecenie: dodaj do źródeł i.unlock.no, znajdź ZiPhone iBrickr Fix w Unlocking Tools i zainstaluj. inaczej PC Suite nie będzie działał. bezpieczne to? nie ma tu podpuchy?

#13 sebik

sebik
  • 463 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 sierpnia 2008 - 11:45

Jak pisze tak zrobić ... ale poprzednie posty dobrze mowia jak chesz same kontakty albo ssh kopiujesz plik masz na kompie i koniec

#14 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 11:50

niby tak. ale ponieważ jestem zupełnie zielony w tej dziedzinie, to nie mam pojęcia jak skopiować kontakty z iPhone do kompa. a jak odpalam iTunes, to tam jest tylko synchro kontaktów z outlookiem. nigdzie nie znlalazłem opcji w stylu "kopiuj z iPhone na dysk" ps: co to jest ssh? a przy okazji co to cydia?

#15 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 12:31

ps: co to jest ssh? a przy okazji co to cydia?


Zapytaj jeszcze co to jest iphone i do czego sluzy wyszukiwarka. Normalnie bym ci odpowiedzial ale jesli ty masz lenia to ja tez sobie na to pozwole.

#16 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 12:43

to, że mam lenia, to nie ulega wątpliwości. ;) myślałem tylko, że na forum można się dzielić swoim doświadczeniem zamiast biegać po wyszukiwarkach. pytania były postawione tylko "przy okazji". główny problem to brak wiedzy nt. pewnych operacji w iTunes. ale spoko. złośliwcy też muszą się tu znaleźć ;) Sebik: wielkie dzięki za pomoc. PC Suite śmiga aż miło.

#17 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 12:53

No jasne, ze forum jest do dzielenia się doświadczeniami. Kwestia jest taka, ze twoje pytania były z zakresu bardzo podstawowego. O ssh to sobie na wikipedii mozesz znalezc info a jakbys w tutejsza wyszukiwarke wpisał "cydia" to tematów mialbys tyle, ze wszystkiego bys sie o niej dowiedział. Podsumowujac. Na napisanie swojego ostatniego nie tak krótkiego posta miales sile ale zeby wpisać trzy- i pięcioliterowe hasło w wyszukiwarce to juz sił zabrakło :) Ja ci pytać nie bronie ale spróbuj sam sie wykazac odrobiną inicjatywy a nie oczekiwać od ludzi, ze sami ci to wyszukaja i wkleją albo napiszą od nowa :)

#18 sebik

sebik
  • 463 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 sierpnia 2008 - 13:09

iPhone jest możne prostym w użyciu ale od strony administracyjnej świat wygląda zupełnie inaczej
co to jest ssh: SSH - Wikipedia, wolna encyklopedia
co to jest cydia: szukaj na forum / ewentualnie Owocówka jabłkóweczka - Wikipedia, wolna encyklopedia jest apple jest i Cydia

#19 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 13:10

dobra kolego, mądrzysz się jak jakiś profesor.
;)

a nie zakładałeś czasem, że "pytania z zakresu bardzo podstawowego" biorą się najczęściej z tego, że ktoś dopiero zaczyna zgłębiać dany temat?
pytania z zakresu rozszerzonego nt. iPhone nawet mi się jeszcze nie śnią.

co do cydii: wszystko już wiem, ssh mimo kilku przeczytanych mądrych artykułow w sieci nadal jest dla mnie niewadomą. po prostu nie jestem informatykiem.

ps: nie zaglądam już do wikipedii po tym, jak przeczytałem definicję kilku haseł, który były totalnie bzdurne i nieprawdziwe. panuje tam beztroska twórczość.

---- Dodano 14-08-2008 o godzinie 14:11 ----
dzięki Sebik jeszcze raz

---- Dodano 14-08-2008 o godzinie 14:14 ----
bardzo śmieszne z tym jabłkiem i robaczkiem
:)))

#20 sebik

sebik
  • 463 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 sierpnia 2008 - 13:22

cala odpowiedz się mnie tyczy czy tylko jakaś cześć ??

#21 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 13:27

Mnie się tyczy ale i tak obstaje przy swoim bo lenistwa w zakresie wyszukiwania informacji na forum nie lubie i sądząc po podobnych uwagach ze strony innych userów, ktore mialy miejsce tutaj na forum nie jestem jedyny. A zeby wyrazic swoje zdanie nie trzeba byc profesorem. Z mojej strony koniec dyskusji bo chciałem jedynie zwrocic uwage a w koncu dojdzie do tego, ze powstanie kilkanascie bzdurnych postów nie na temat.

#22 nintendo2

nintendo2
  • 27 postów

Napisano 14 sierpnia 2008 - 13:31

nie Sebik, o tym profesorze, cydii i wikipedii to oczywiście do Adrianopel.
:))

spoko.

dla ciebie podziękowania.
zajrzałem na towoje linki i dlatego też dziękowałem za jabłko i robaka
;)

---- Dodano 14-08-2008 o godzinie 14:33 ----
ze swojej strony też już kończę.

dla mnie problem kopiowania kontaktów z iPhone na kompa rozwiązany.

pzdr

#23 MMAniak

MMAniak
  • 344 postów
  • Skądz domu

Napisano 19 listopada 2008 - 17:25

Skopiowalem z iPhona na Maca plik z kontaktami, co teraz mam zrobic zeby znalazly sie one w ksiazce adresowej ? Prosze o Pomoc :)

#24 dziunekk

dziunekk
  • 113 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopada 2008 - 21:48

Panowie spokojnie przecież TU macie pełen opis i linki do programów którymi możecie się dostać do iPhona po kablu lub przez WiFi i zarządzać plikami iPhona.
Ja używam Total Commandera z zainstalowaną wtyczką T-Pot.
Podłączamy iPhona kablem do kompa, odpalamy Total Commandera i idziemy po kolei do katalogu \\\private\var\mobile\Library\AddresBokk
W tym katalogu znajdują się dwa pliki o nazwach:
1. AddressBook.sqlitedb - to jest lista kontaktów.
2. AddressBookImages.sqlitedb - to jest plik z fotkami do kontaktów - jeżeli oczywiście dodawaliście jakieś fotki w kontaktach do jakichś osób.
Wystarczy te dwa pliki skopiować sobie do komputera i już gotowe. I po restore iPhona lub po jakichś innych experymentach ponownie wchodzimy do tego katalogu kopiujemy pliki z kompa do iPhona i już mamy przywrócone kontakty łącznie ze zdjęciami przypisanymi do kontaktów.
I po co sie wam tyle kłócić.
Pozdrawiam

#25 MMAniak

MMAniak
  • 344 postów
  • Skądz domu

Napisano 19 listopada 2008 - 21:58

Panowie spokojnie przecież TU macie pełen opis i linki do programów którymi możecie się dostać do iPhona po kablu lub przez WiFi i zarządzać plikami iPhona.
Ja używam Total Commandera z zainstalowaną wtyczką T-Pot.
Podłączamy iPhona kablem do kompa, odpalamy Total Commandera i idziemy po kolei do katalogu \\\private\var\mobile\Library\AddresBokk
W tym katalogu znajdują się dwa pliki o nazwach:
1. AddressBook.sqlitedb - to jest lista kontaktów.
2. AddressBookImages.sqlitedb - to jest plik z fotkami do kontaktów - jeżeli oczywiście dodawaliście jakieś fotki w kontaktach do jakichś osób.
Wystarczy te dwa pliki skopiować sobie do komputera i już gotowe. I po restore iPhona lub po jakichś innych experymentach ponownie wchodzimy do tego katalogu kopiujemy pliki z kompa do iPhona i już mamy przywrócone kontakty łącznie ze zdjęciami przypisanymi do kontaktów.
I po co sie wam tyle kłócić.
Pozdrawiam



Genialne :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych