Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak można poprawić jakość rozmów w Skype'ie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 10 czerwca 2006 - 11:30

Od dłuższego czasu rozmowy prowadzone przeze mnie w Skype'ie są bólem w kolanie: olbrzymie opóźnienia, bełkot itp. Dotyczy to zarówno rozmów komputer-komputer jak i komputer-telefon stacjonarny/komórka w Polsce i nie tylko. Trochę mnie to dziwi, bo jeszcze niedawno wszystko było OK i rozmowy były przyjemnością (przynajmniej z technicznego punktu widzenia :)). Nie zauważyłem, żeby stan mojego komputera drastycznie się różnił od tego sprzed 3 tygodni. Przejrzałem forum, ale nic pożytecznego nie znalazłem w tej sprawie. Więc może ktoś ma jakieś porady by poprawić jakość? Używam iBooka G4 1,33 768 MB RAM i jego wbudowanego mikrofonu i głośników, system 10.4.6 i ostatnią wersję Skype'a, mam łącze 2 Mb/s. Dziękuję

#2 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 10 czerwca 2006 - 11:37

mi jakosc rozmow sie schrzanila po tym jak zrobilem update skype'a :/

#3 robcel

robcel
  • 290 postów
  • SkądMA,PL

Napisano 10 czerwca 2006 - 12:35

Nie mam pojęcia co u was bo u mnie chodzi dobrze i na komputer i na stacjonarny...

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 10 czerwca 2006 - 12:35

U mnie najnowszy Skype nie sprawia żadnych problemów

#5 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 10 czerwca 2006 - 12:44

a miewacie czasem takie jakies dziwne odglosy w skypie?? takie rytmiczne stukanie - z rozna glosnoscia i predkoscia. nie wiem jak to opisac ale slychac to na 2 komputerach. jakby problem byl na linii a nie w ktoryms z komputerow.

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 10 czerwca 2006 - 12:50

Jaka sieć ? AirPort czy kabel ?

#7 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 10 czerwca 2006 - 12:55

air port.

#8 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 10 czerwca 2006 - 14:04

W igadu jest opcja "zastosuj renice+20" co zdaje się przyznaje temu programowi więcej "czadu" procesora. Może takie metody pomogą? Jeśli tak, to jak to zrobić? No, ale póki co jest mecz Anglików, trzymam za nich kciuki :)

#9 Quaten

Quaten
  • 2 postów

Napisano 10 czerwca 2006 - 17:18

Mialem ten sam problem... wystarczylo dokupic sluchawki z mikrofonem.
Dlaczego?
Nie jestem ekspertem, ale gdzies czytalem ze uzywanie skypea przez mikrofon i glosniki wbudowane w komputer powoduja rodzaj zapetlania dzwieku, przez co moga powstawac takie objawy jakie opisales.
polecam firme Logitech
[url]http://www.logitech.com/index.cfm/products/productlistns/EEUR/EN,crid=101,categoryid=72[/url]

pozdrawiam

#10 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 10 czerwca 2006 - 17:27

Quaten, mmmmmm... no dobrze, ale BYŁO dobrze i się skończyło. Dokupienie słuchawek z mikrofonem to nie problem, ale gryzie mnie czemu teraz ten Skype tak marnie u mnie działa. Pewnie kupię, ale muszę odczekać, bo się wstydzę wyjść na miasto :( po naszej przegranej. Dzis w banku facet mi powiedział, że jest mu (!!!!) przykro, że nasi tak zagrali. Jemu jest przykro, a mi???

#11 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 10 czerwca 2006 - 20:00

Może podglosiles mikrofon i glosniki? Generalnie to, co napisal przedmowca jest faktem - bardzo latewo zapetlic dzwiek, a przez to zatyka sie skype. Mi jak skype sprawia problemy, to zakladam sluchawki i z reguly pomaga. Pomaga tez znalezienie sie w cichszym miejscu (w przypadku laptopa), ale nie dam glowy czy to ma jakies powazne znaczenie.

#12 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 13 sierpnia 2006 - 21:18

Może mi ktoś powiedzieć jak w skypie zmienić ustawienia aby równoczesnie nie chodził mikrofon i głośniki bo rozmówca słyszy siebie w słuchawce :/ Nie wiem co z tym zrobić :/

#13 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 14 sierpnia 2006 - 15:28

Moze skype 1.5.0.17 (beta) mam tego skypa no i chodzi bez problemow kozystam z mikrofonu wbudowanego w kompa no i kamerka chodzi tyz czego nie moglem powiedziec o wcesniejszych wersjach skypa.

#14 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 14 sierpnia 2006 - 16:48

A dziala kamerka z rozmówcami skypa pod Windowsem ??

#15 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 sierpnia 2006 - 17:00

A dziala kamerka z rozmówcami skypa pod Windowsem ??

Działa. Niby czemu miała by nie działać :-?

#16 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 14 sierpnia 2006 - 17:33

WoW no to super :D Dzięki za odpowiedż :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych