Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do ogladania, zmniejsznia i obracania zdjęć.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 perlazza

perlazza
  • 389 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2006 - 12:01

Prosze polecić mi darmowy mały programik do ogladania, zmniejsznia i obracania zdjęć. Przy czym chce zdjecie obrocić na stałe, nie tak jak w iPhoto obraca sie tylko dla tego programu, a w Finderze pozostaje nie odwrocone. Dzieki z góry.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 12:04

Automator

#3 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 czerwca 2006 - 12:11

IrfanView.

#4 perlazza

perlazza
  • 389 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2006 - 12:14

Automator...wiem...

probowalem ale cos skomplikowane to jest....

nie umiem tego dobrze zaprogramowac, np. jest tak ze zmniejszaja mi sie wszystki zdjecia w danym katalogu, nie wiem gdzie po zmnijszeniu one sie laduja itd.

Nie ma jakiegos malego programiku w stylu ViewIt, ktory mialby opcje zmniejszania?

[ Dodano: 2006-06-01, 13:15 ]

IrfanView.


czy to jest cos malego? darmowego czy shareware?

[ Dodano: 2006-06-01, 13:19 ]
Lack - nie moge tego znaleźć na versiontracker.com

w google widze same wersje na widows

masz moze jakis link do tego IrfanView?

#5 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 12:22

nie ma infranview na maca - lack sie zgrywa jak zwykle.
perlazza, moze pomylisles iphoto z preview - w iphoto mozesz zmiejszyc obrocic i poprawic zdjecia po czym wyeksportowac do plikow...

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 12:24

Lądują tam gdzie sobie zażyczysz. Automator -> Preview -> Scale Images Copy Finder Items To: (Tu wybierasz gdzie mają fotki lądować) Scale Images: (Tu wybierasz jak ma skalować) Analogicznie jest z Rotate Images. Potem zapisujesz akcje automatora Save As Plug-In dla Findera.

#7 perlazza

perlazza
  • 389 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2006 - 13:14

Code - dzieki. Działa! Z tym, że nie moge skopiowac tych zmniejszanych zdjec to tego samego katalogu gdzie sa oryginaly...czemu tak jest? Mozna to jakos zmienic? Przy okazji Code przypomnij mi gdzie moge wywalic stare, nieuzywane pluginy Automatora?

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 13:21

Działa! Z tym, że nie moge skopiowac tych zmniejszanych zdjec to tego samego katalogu gdzie sa oryginaly...czemu tak jest? Mozna to jakos zmienic?

Nie kumam ;)

Przy okazji Code przypomnij mi gdzie moge wywalic stare, nieuzywane pluginy Automatora?

Pluginy są tu
~/Library/Workflows/Applications/Finder/
Wywalasz te, których nie chcesz po prostu do kosza

#9 perlazza

perlazza
  • 389 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2006 - 13:36

[quote="code"][quote=perlazza]Działa! Z tym, że nie moge skopiowac tych zmniejszanych zdjec to tego samego katalogu gdzie sa oryginaly...czemu tak jest? Mozna to jakos zmienic? [/quote]Nie kumam ;)


No po prostu jak chce zapisac gdzie maja sie znalezc te nowe, zmniejszone zdjecia
to musze zrobic jakis nowy katalog i tam je wsadzic. Jak pokazuje mu sciezke dostepu do tego samego katalogu gdzie sa oryginaly to pisze: Workflow Completetd ale zdjecia zmniejszonego nie ma.

Przykladowo: mam zdjecie na Pulpicie, jak chce je zmniejszyc to kopia "ta juz zmniejszona" nie zapisuje sie na pulpicie. Musze wtedy utworzyc jakis nowy katalog na tym pulpicie i wtedy tam zapisac to nowe, mniejsze zdjecie....

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 czerwca 2006 - 13:39

Działa! Z tym, że nie moge skopiowac tych zmniejszanych zdjec to tego samego katalogu gdzie sa oryginaly...czemu tak jest? Mozna to jakos zmienic?

Może mają takie same nazwy :?: i to blokuje kopiowanie :?: Oprócz zmiany wielkości zadaj mu jeszcze zmianę nazwy może mu się uda.

#11 perlazza

perlazza
  • 389 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2006 - 13:45

mam tak: get selected, copy, rename, resize

moze powinno byc: get selected, rename, copy, i potem resize?

tylko on wtedy zamieni najpierw nazwe tego oryginalu chyba....

[ Dodano: 2006-06-01, 14:47 ]
a w ogole to gdzie sprawdzic jak wyglada dany plugin?

w Automatorze w My Workflows jest tylko szereg akcji, ktore wykorzystywalem ale nie sa podzielone na pluginy. Np. moj plugin "resize pix", ktory dziala w Finderze wyglada tak: ...

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 13:55

Musisz operację robić do innego katalogu ponieważ skrypt najpierw kopiuje pliki (z tymi samymi nazwami) a następnie wykonuje na nich operacje zmniejszania itp. Najlepiej załóż sobie jakiś katalog np. na Desktopie o nazwie Automator i tam kieruj wszystkie działania a po skończeniu przenosisz pliki tam gdzie masz ochotę.

#13 perlazza

perlazza
  • 389 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2006 - 14:00

No teraz wszystko rozumiem.

Dziekuje.

[ Dodano: 2006-06-01, 15:01 ]
jeszcze ostatania rzecz:

a w ogole to gdzie sprawdzic jak wyglada dany plugin?

w Automatorze w My Workflows jest tylko szereg akcji, ktore wykorzystywalem ale nie sa podzielone na pluginy. Np. moj plugin "resize pix", ktory dziala w Finderze wyglada tak: ...( i tu są pokazane akcje)

#14 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 14:05

Kliknij dwa razy na dany workflow, wtedy będziesz miał go w okienku po prawej gdzie będziesz mógł go modyfikować.

#15 perlazza

perlazza
  • 389 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2006 - 14:20

...ale mi nie chodzi o workflow, tylko o plugin czyli kilka akcji polaczonych w jedno...

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 15:30

To to samo. Zapisany Workflow to Plugin (chyba ;) )

#17 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 21 czerwca 2006 - 08:45

Zobacz ViewIt z tej strony:) Dosc dlugo szukalem programu na Maca ktory by w miare szybko pokazywal zawartosc katalogu z obrazkami. Ten wyglada, przynajmniej na razie calkiem fajnie:)
http://www.hexcat.com/

#18 pinokio19

pinokio19
  • 27 postów
  • Skądgliwice

Napisano 28 czerwca 2006 - 19:16

a gdzie mozna na wwww znalezc ten program automotor?

#19 magott

magott
  • 241 postów

Napisano 28 czerwca 2006 - 19:21

Automator? w Finder / Aplications - Automator.app standardowo po instalce Tigera powinieneś mieć...

#20 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 czerwca 2006 - 00:26

jeśli dalej szukasz rozwiązania z automatorem i chcesz "nadpisywać" swoje zdjęcia obrócone/zeskalowane LUB też nie (wolisz wybrać inną lokację) zrób tak:
Get Selected Finder Items[Finder] > Copy Finder Items [Finder](tutaj wybierz sobie jakąś lokację, cokolwiek i ustaw by NIE pokazywał tej akcji w ruchu) > Scale/rotate Images [Preview](show this action) > Move Finder Items [Finder](show this action).

Dzięki temu będziesz mógł wybrać dowolną ścieżkę do zapisu swoich plików, jeśli wybierzesz tą samą w której się*one aktualnie znajdują to zostaną one nadpisane przy akcji przesuwania kopi. Ogólnie ten workflow działa tak: Przekazuje wybrane pliki do kopiowania do jakiejś z góry ustalonej lokalizacji tymczasowej, na kopiach wykonywana jest obróbka, następnie obrobione kopie są przesuwane z lokalizacji tymczasowej w dowolną inną.

Jeśli chcesz mogę Ci wysłać gotowce na maila, daj znać na PM po prostu

Dołączona grafika

#21 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 06 lipca 2006 - 13:25

znalazłem coś takiego, malutkie ale dzialające i przydatne
http://www.macosxhin...004092804461334

przydał by sie taki widgecik :)

#22 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 07 lipca 2006 - 21:44

Do wszystkich tego typu operacji polecam ToyViewer.
Jest za darmo i charakteryzuje go łatwy dostęp do funkcji, o których wspominałeś (obracanie, zmiana rozmiaru i wiele innych, jak filtry i efekty).
Coś jak wspomniany IrfanView ;) , tylko że na OS X.

Aha, oto link:

http://www7a.biglobe...X/toyv-eng.html

#23 ksiezniczka_apple

ksiezniczka_apple
  • 15 postów

Napisano 03 grudnia 2006 - 09:54

pomniejszanie zdjec W ktorym z programow moge zmniejszyc zdjecie? Nie mam niestety photoshopa.

#24 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 03 grudnia 2006 - 09:58

Imagewell - prosty i darmowy
http://www.xtralean....IWOverview.html
http://www.versiontr...fo/macosx/19042

#25 ksiezniczka_apple

ksiezniczka_apple
  • 15 postów

Napisano 03 grudnia 2006 - 10:23

aaa to nie mozna pomniejszac zdjec w zadnym z tych programow ktore sie dostaje juz na komputerze, dziekuje i pozdrawiam!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych