Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sciąganie piosenek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lamparci

Lamparci
  • 11 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 09:20

Hej! Mam do was pytanko. Jestem nowa na tym forum więc nie wiem czy juz był taki temat. A wiec. Czy mozna na maca sciągać piosenki z jakiejs strony czy trzeba sciagnac jakis program? Podajcie mi jakies stronki z ktorych mozna sciagac pisenki. Znam kilka takich stron ale z nich sie sciagaja piosenki tylko na windowsa :( Powiedzcie prosze..

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 kwietnia 2008 - 11:02

a czym się różnią piosenki na Windows od piosenek na Mac OSX?

#3 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 21 kwietnia 2008 - 11:21

Jeśli chodzi o strony to z darmowych polacam Mp3.WP.PL

#4 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 21 kwietnia 2008 - 12:58

Polecam torrentami. Naprawdę jest sporo. Chcesz linki do naprawdę dobrych stron z torrentami, napisz na priva.

#5 roro

roro
  • 70 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 21 kwietnia 2008 - 13:20

Polecam program LimeWire

#6 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 kwietnia 2008 - 13:30

polecam empik NSP:)

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwietnia 2008 - 13:37

6, @Lamparci - ściągaj aż zapukają smutni panowie do Twych drzwi, ściągaj - a może pobijesz rekord amerykańskiej nastolatki, która ściągnęła paręnaście tysięcy piosenek a teraz bank ściąga z rodziców odsetki od kredytu na karę, a ona ma kuratora. Ściągaj - aż wszyscy muzycy zaczną rozdawać muzę za darmo aby dostać talon na kuroniówkę. Ściągaj tak jakby nie miało być jutra. Ściągaj - bo ktoś może ściągnąć wszystko przed Tobą i zostanie Ci tylko ściąganie na klasówkach. Ssij, zasysaj, pobieraj, ściągaj, zrzynaj, kopiuj, wgrywaj, przegrywaj, bo wszystkie piosenki na tym świecie są zrobione tylko dla Ciebie i są za darmo. Pamiętaj - za darmo, i to Ci się należy - natychmiast, teraz i już.

#8 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 21 kwietnia 2008 - 14:35

pierwsze linijki to zastraszanie młodzieży, które też jest karalne :P i cóż, są serwisy z DARMOWĄ i NIE KRADZIONĄ muzyką .. ------------------ ale oczywiście jestem realistą, i wiem że to nie o to chodziło .. generalnie zgadzam się z kokosem :]

#9 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwietnia 2008 - 14:46

6, to był taki mały manifest frustracji niemożnością rozwiązania problemu taniego i łatwego dostępu do muzyki w Polsce. Jeszcze bardzie denerwuje mnie sytuacja, w której nie mogę kupić muzyki w iTunes Store w naszym kraju. Wtedy odpowiedź na pytanie Lamparci byłaby oczywista

#10 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 21 kwietnia 2008 - 14:48

Polecam sklepy z oryginalnymi płytami cd bo chyba nie jesteś złodziejem, a tak poważnie to tylko vinyl.

#11 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 21 kwietnia 2008 - 15:39

Smutnych pańow to tylko dzieci się boją. No ewentualnie Panowie na targowiskach, czy studenty w akademikach, bo tam faktycznie policja może zajrzeć, z racji łatwego "dostępu", pewnego łamania prawa no i spektakularnej akcji dla opinii publicznej. Statystyczny Kowalski jest bezpieczny. Swoją drogą nie zdziwie się jak 99% obywateli kraju ma illegal stuff na komputerze (choćby programik film, piosenke etc.). Jest demokracja, więc skoro większość ... :D <żarcik> A co do legalnej muzyki, powtarzam - chętnie wydam pieniądze, nawet spore, ale dajcie mi możliwość legalnego zakupu poprzez internet (nie mówmy o płytach, bo z tymi to nie mam co zrobić) piosenek, z dużej bazy utworów, w sposób łatwy i przyjemny, w cenie uczciwej i do przyjęcia (via iTunes) Toteż podpisuję sie Kokosie pod Twoim manifestem.

#12 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 21 kwietnia 2008 - 16:26

sciaganie w polsce jest legalne, nie wolno udostepniac...... ale tez zgadzam sie z kokosem

#13 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 21 kwietnia 2008 - 19:30

Lamparci - wysłałem Tobie linki na prive.

#14 Orksos

Orksos
  • 164 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 19:37

sciaganie w polsce jest legalne, nie wolno udostepniac......
ale tez zgadzam sie z kokosem


Otóż jesteś w błędzie, ściąganie też jest nielegalne. W wyborzcej był szeroki wywiad na ten temat z oficerem policji zajmującym sie piractwem. Legalnie muzykę można w polsce skopiować jedynie dla najbliższej rodziny i na użytek własny. Ściągnąć legalnie możesz tylko ze sklepów, stron które maja licencje na darmowe upublicznianie i od rodziny. Inne ściąganie (nawet na 24h bo i taką bzdurę słyszałem) jest nielegalne

#15 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 21 kwietnia 2008 - 19:48

Czyli mówisz że skopiowanie płytki na użytek własny z takiego dajmy na to PirateBay to nielegalne jest? Cholera, co ja poczne :P

#16 Topek

Topek
  • 755 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 19:49

oj. Torrenty, LimeWire? ok, za pare dni masz policje. Empik polecam ;D

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 21 kwietnia 2008 - 19:58

„za parę dni” :lol:

#18 Radam

Radam
  • 35 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 20:02

Polecam gorąco stronę jamendo (Jamendo : Strona główna, o której na tym forum była już kiedyś mowa. Muzyka legalnie, bez strachu przed grzechem i policją. Oczywiście nie ma tam Dody, zespołu Feel itp.. Nie ma też U2 i Stinga. Jest za mnóstwo innych, ciekawych zespołów i solistów, którzy mogliby zrobić światową karierę, gdyby tylko zainteresowała się nimi jakaś wielka wytwórnia.

#19 Orksos

Orksos
  • 164 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 20:23

Ale z ta policją za pare dni to wystrzeiłeś.... Mimo że jestem zwolennikiem nie kradzenia własności intelektualnej (bo wiem jak to jest) to między bajki należy włożyć zorganizowane akcje policji (szczególnie Polskiej) na prywatnych userów czegokolwiek... Więc tu arsaghar ma zupełną rację, domowi użytkownicy podlegają dzisiaj właściwie jedynie swojej woli czy będą kopiować czy kupować...

#20 Aronia

Aronia
  • 289 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 20:36

6,

@Lamparci - ściągaj aż zapukają smutni panowie do Twych drzwi,
ściągaj - a może pobijesz rekord amerykańskiej nastolatki, która ściągnęła paręnaście tysięcy piosenek a teraz bank ściąga z rodziców odsetki od kredytu na karę, a ona ma kuratora.
Ściągaj - aż wszyscy muzycy zaczną rozdawać muzę za darmo aby dostać talon na kuroniówkę.
Ściągaj tak jakby nie miało być jutra.
Ściągaj - bo ktoś może ściągnąć wszystko przed Tobą i zostanie Ci tylko ściąganie na klasówkach.
Ssij, zasysaj, pobieraj,
ściągaj, zrzynaj, kopiuj, wgrywaj, przegrywaj, bo wszystkie piosenki na tym świecie są zrobione tylko dla Ciebie i są za darmo.
Pamiętaj - za darmo, i to Ci się należy - natychmiast, teraz i już.


Piękne ...

#21 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 22 kwietnia 2008 - 08:28

Trochę w temacie, trochę nie. Muzyka z gatunku Chillout, Ambient, New Age - gdzie kupić, ew. skąd pobrać utworki (darmowe)?? Oczywiście adresy radiów internetowych znam, nawet mam wykupione abonamenty. Chodzi mi jednak o posiadanie plików na dysku (bez opcji rip) takich artystów jak Xerxes, Blue Stone, Dream Lab, Jupiterhead, HRK, Cell etc. Większości z nich to nawet na Last.FM nie ma :(

#22 popoff

popoff
  • 129 postów
  • SkądSyjon

Napisano 22 kwietnia 2008 - 09:15

szczerze przyznam, ze nie przegladalem wszystkich trzech stron thread'u:

proponuje zerkniecie na myspace - tam powinny byc profile interesujacych Cie artystow, a jesli, to tam najlatwiej znajdziesz info o witrynach oferujacych pliki. Jesli nie, to Discogs - w bazie niemal na pewno znajdziesz info o konkretnych plytach i labelach, w labelach zas spokojnie znajdziesz linki do odpowiednich witryn.
W ostatecznosci szukaj:
http://beatport.com
Dance mp3 & WAVs: over 400,000 dance music tracks at Juno Download - Juno Download
KOMPAKT-MP3
z innych sklepow:
nu-loop, snocap (bodajze) etc.

wiecej na podwieszonym thread'cie w sekcji multimedia>audio:
http://www.myapple.p...nie-muzyke.html

to tyle ode mnie jesli chodzi o witryny handlujace muza

#23 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 22 kwietnia 2008 - 09:52

popoff, ten Discogs, to strzał w dziesiątke!
Fajne, dzięki!

Ja ze swojej strony polecę: Ambient Nights

#24 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 22 kwietnia 2008 - 10:54

ORKOS - Otóż jesteś w błędzie, ściąganie też jest nielegalne. W wyborzcej był szeroki wywiad na ten temat z oficerem policji zajmującym sie piractwem. Legalnie muzykę można w polsce skopiować jedynie dla najbliższej rodziny i na użytek własny. Ściągnąć legalnie możesz tylko ze sklepów, stron które maja licencje na darmowe upublicznianie i od rodziny. Inne ściąganie (nawet na 24h bo i taką bzdurę słyszałem) jest nielegalne policjant moze sobie i mowic ze jest nielegalne.... a w polskim prawie nie ma zdnej wzmianki na tn temat. i nawet jesli Cie zlapia, nic Ci nie moga zrobic. A jak wiadomo, co nie jest zabronione, jest dozwolone.

#25 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 11:44

qty;pvsky, zgodze sie z Toba. Nie ma w PL prawie zadnego zapisu, ze sciaganie muzy czy filmow jest nielegalne i karalne. Nie mozna rozpowszechniac ale sciagac mozna. Ogolnie temat rozbija sie o kwestie etyczne i tyle. Bo mimo, ze nie jest to zabronione to jednak pozbawia dochodow autora utworu. Jednak nic nie bierze sie z niczego. Ceny plyt sa takie a nie inne. ZAIKS jest chciwy i ceny winduje jakby logicznie myslal to ceny bylyby do zaakceptowania i sprzedaz by wzrosla i dochody ZAIKSU a tak zarabia siec sklepow torrent.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych