Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IBM wypuszcza program pilotażowy do przesiadki na Maki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:03

Posted Image


IBM sprawdza czy jest możliwe, aby w przyszłości grupa pracowników tej firmy korzystała z platformy Apple Mac. Już teraz widać pozytywne opinie uczestników tego eksperymentu, który jest przykładem rosnącego zainteresowania komputerami klasy Macintosh.


IBM pracuje nad uniezależnieniem się od Microsoftu. Firma dąży do stworzenia otwartego oprogramowania, które użytkownik będzie mógł zainstalować nie tylko pod systemem Windows, ale także pod Mac OS X czy Linuksem. „Badania skupiają się nad stworzeniem pakietu aplikacji IBM, dostępnego na wiele platform".


Podczas przeprowadzania badania, IBM udostępnił swoim 24 pracownikom MacBooki Pro zamiast standardowych komputerów PC. Po zakończeniu badania tylko trzech z nich nie chciało zatrzymać MBP - pozostali odpowiedzieli, że to na nim woleliby pracować.


Zalety takiego rozwiązania dla IBM to między innymi:
- jest to alternatywa dla Windowsa
- mniejsze problemy z bezpieczeństwem
- wielu nowych pracowników jest dobrze obeznanych z Makami oraz ich systemem


Uczestnicy owego badania potwierdzili, że zainstalowanie oprogramowania IBM na Makach było proste, odnotowali jednak kilka aplikacji niezbędnych do ich pracy, które w chwili obecnej nie są dostępne dla systemu Mac OS X.



Za: IBM Launches Pilot Program for Migrating to Macs — RoughlyDrafted Magazine

#2 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:04

Literowka IMB => IBM Kurcze, czy powstanie jakis news bez literowki ;)

#3 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:17

Literowka IMB => IBM

Kurcze, czy powstanie jakis news bez literowki ;)


Pewnie nie ;) A i tak sprawdzałem i poprawiłem chyba z 6 ;) Za szybko się to dzieje - ale od czego mamy pomocnych użytkowników? :)

#4 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:19

Ciekawy program. Popieram takie inicjatywy. :-)

#5 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:23

hm... bardzo ciekawe.. zawsze IBM kojarzyło mi się z PC i nigdy bym nie pomyślał, że chcą uciec od Microsoft'u :P Może niedługo nastanie era "Think Different"?

#6 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:27

zawsze IBM kojarzyło mi się z PC i nigdy bym nie pomyślał, że chcą uciec od Microsoft'u :P

Świat PC to nie tylko Microsoft. Od dawna IBM mocno interesował się Linuksem.

#7 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:28

IBM "wynalazl" PC i robil potem OS/2, ale juz dawno "z tym skonczyl". Mi od dluzszego czasu kojarzy mi sie (poza Thinkpadami, ktore teraz robi Lenovo), z procesorami PPC, rozwojem IT i Linuxem... To juz "nie ta firma co kiedys"... ;)

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 kwietnia 2008 - 21:49

ciekawe jakich programów im brakowało??

#9 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:00

ciekawe jakich programów im brakowało??


Są podane w odnośniku.

#10 bartek.trebacz

bartek.trebacz
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:24

ja osobiscie nie popieram takich dzialn. tzn wiem ze lda rynku i uzytkownikow to jest moze i lepiej, sprzet bedzie tanszy itd. ale Mac to (moze to glupio zabrzmi) wartosc taka sama w sobie i wszelkie inicjatywy uniezalezniania mac os x od komputera z jablkiem sa pozbawianiem tej marki swojej niewinnosci. chodzi mi o to ze zawsze bylo tak ze jak ktos chcial miec maka, musial kupic maka, nie mogl miec maka na PC i to zawsze wyroznialo go sposrod innych PCgraczy. ale odpalanie mac os x na IBM, ktory sam produkwoal pc, albo open mac? jestem zdecydowanie przeciwko obdzieraniu maca z godnosci i tego na co sobie zasluzyl przez lata bycia doskonala alternatywa dla windows. WG mnie Apple NIGDY nie powinno sie zgodzic na takie rozwiazanie!!!

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:24

mi jakoś kojarzy się z Lotus Notes :) Oraz Procesorami PPC ... Bardzo dobra inicjatywa :)

#12 Doc

Doc
  • 308 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:36

ja osobiscie nie popieram takich dzialn. tzn wiem ze lda rynku i uzytkownikow to jest moze i lepiej, sprzet bedzie tanszy itd. ale Mac to (moze to glupio zabrzmi) wartosc taka sama w sobie i wszelkie inicjatywy uniezalezniania mac os x od komputera z jablkiem sa pozbawianiem tej marki swojej niewinnosci. chodzi mi o to ze zawsze bylo tak ze jak ktos chcial miec maka, musial kupic maka, nie mogl miec maka na PC i to zawsze wyroznialo go sposrod innych PCgraczy. ale odpalanie mac os x na IBM, ktory sam produkwoal pc, albo open mac? jestem zdecydowanie przeciwko obdzieraniu maca z godnosci i tego na co sobie zasluzyl przez lata bycia doskonala alternatywa dla windows.

WG mnie Apple NIGDY nie powinno sie zgodzic na takie rozwiazanie!!!


Wydałeś 4000zl na komputer który wydajności dorównuje 2 letnim piecom. Nie ma masy rzeczy w stylu pcmia, superdrive, vga out, hdmi. Ma do dupy matrycę, psuję się przegrzewa i na dodatek jego wyposażenie jest tragiczne. Ok ma szybki proc. ale X1300 czy X3100 juz nie pamiętam jest dobre do komputerów w bankach a nie do laptopów za 1000$. Jest to jeden z najbardziej psujących się komputerów na forum. TYLKO konkurencja otworzy Apple oczy na to że pojęcie "inny komputer" mineło wraz z intelem. I że czas na ulepszenie sprzętu. Nie mówie o 2.8 Ghz i 8800GTX co nawet MBP nie ma. Chce tylko coś co nazwę komputerem klasy średnej z laptopów. Coś jak Pavilony, czy Satelity...

#13 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:36

WG mnie Apple NIGDY nie powinno sie zgodzic na takie rozwiazanie!!!


Problemem jest to, o czym pisali już inni redaktorzy MyApple w swoich newsach - to co robi Apple, czyli zabranianie instalowania swojego systemu na innych maszynach niż ich własne, najprawdopodobniej dalej jest tolerowane ze względu na to jaki procent rynku posiadają.

Ja osobiście zdaję sobie sprawę z tego że dla wielu użytkowników sprzętu Apple ważny jest brak jego popularyzacji, ale nie czarujmy się, że tak będzie zawsze.

#14 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:49

ja osobiscie nie popieram takich dzialn. tzn wiem ze lda rynku i uzytkownikow to jest moze i lepiej, sprzet bedzie tanszy itd. ale Mac to (moze to glupio zabrzmi) wartosc taka sama w sobie i wszelkie inicjatywy uniezalezniania mac os x od komputera z jablkiem sa pozbawianiem tej marki swojej niewinnosci. chodzi mi o to ze zawsze bylo tak ze jak ktos chcial miec maka, musial kupic maka, nie mogl miec maka na PC i to zawsze wyroznialo go sposrod innych PCgraczy. ale odpalanie mac os x na IBM, ktory sam produkwoal pc, albo open mac? jestem zdecydowanie przeciwko obdzieraniu maca z godnosci i tego na co sobie zasluzyl przez lata bycia doskonala alternatywa dla windows.

WG mnie Apple NIGDY nie powinno sie zgodzic na takie rozwiazanie!!!


Kolega nie zrozumiał przedmiotu sprawy - tu chodzi o przeniesienie OPROGRAMOWANIA IBM na MacOS X, a nie systemu Mac OS na komputery IBM

Wydałeś 4000zl na komputer który wydajności dorównuje 2 letnim piecom. Nie ma masy rzeczy w stylu pcmia, superdrive, vga out, hdmi. Ma do dupy matrycę, psuję się przegrzewa i na dodatek jego wyposażenie jest tragiczne. Ok ma szybki proc. ale X1300 czy X3100 juz nie pamiętam jest dobre do komputerów w bankach a nie do laptopów za 1000$. Jest to jeden z najbardziej psujących się komputerów na forum. TYLKO konkurencja otworzy Apple oczy na to że pojęcie "inny komputer" mineło wraz z intelem. I że czas na ulepszenie sprzętu. Nie mówie o 2.8 Ghz i 8800GTX co nawet MBP nie ma. Chce tylko coś co nazwę komputerem klasy średnej z laptopów. Coś jak Pavilony, czy Satelity...


A kolega z kolei chyba nie ma pojęcia jakie wady mają Paviliony i Satelity, a do tego jak się psują... to ja dokładnie wiem pracując w serwisie. Po szczegóły zapraszam na PW żeby nie robić off-topa.

#15 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:53

Problemem jest to, o czym pisali już inni redaktorzy MyApple w swoich newsach - to co robi Apple, czyli zabranianie instalowania swojego systemu na innych maszynach niż ich własne, najprawdopodobniej dalej jest tolerowane ze względu na to jaki procent rynku posiadają.

Ja osobiście zdaję sobie sprawę z tego że dla wielu użytkowników sprzętu Apple ważny jest brak jego popularyzacji, ale nie czarujmy się, że tak będzie zawsze.


Podpisuję sie w 100% .... Pewna era skończyła się wraz z przejściem z PPC na x86 .... Apple chcąc nie chcąc weszło w świat PC i niestety będzie musiało się liczyć ze zmianą polityki ... Czy to dobrze czy źle ... czas pokaże - osobiście popieram taki inicjatywy a jak widać powoli bo powoli ale populrność systemów M$ spada tym samy w siłę rosną konkurencyjne rozwiązania (MacOS Linux). Jestem jak najbardziej za tym by użytkownik miał podobne mozliwości bez względu na preferencje co do systemu.

#16 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 16 kwietnia 2008 - 23:08

Dla mnie to super pomysł. Miło by było odpalić w pracy OS X'a. Niestety większość dużych firm korzysta z SAP'a a ten chyba nie ma wersji na Maca.

#17 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 16 kwietnia 2008 - 23:11

ja osobiscie nie popieram takich dzialn. tzn wiem ze lda rynku i uzytkownikow to jest moze i lepiej, sprzet bedzie tanszy itd. ale Mac to (moze to glupio zabrzmi) wartosc taka sama w sobie i wszelkie inicjatywy uniezalezniania mac os x od komputera z jablkiem sa pozbawianiem tej marki swojej niewinnosci. chodzi mi o to ze zawsze bylo tak ze jak ktos chcial miec maka, musial kupic maka, nie mogl miec maka na PC i to zawsze wyroznialo go sposrod innych PCgraczy. ale odpalanie mac os x na IBM, ktory sam produkwoal pc, albo open mac? jestem zdecydowanie przeciwko obdzieraniu maca z godnosci i tego na co sobie zasluzyl przez lata bycia doskonala alternatywa dla windows.

WG mnie Apple NIGDY nie powinno sie zgodzic na takie rozwiazanie!!!


Bartku proszę wskaż mi fragment tekstu w newsie, który stanowczo mówi o tym, że IBM będzie, chce, ma w planach instalowanie Mac OS X na swoich komputerach? Bo ja nie rozumiem twojego komentarza do tego newsa.

#18 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 16 kwietnia 2008 - 23:19

dla mnie takim rozwiązaniem było by wsparcie dla choćby LOTUS NOTES dla OSX ... z tego co wiem to "jakieś" już jest ale popularność tego rozwiązania w zastosowaniach Biznesowych pozostawia wiele do życzenia ....

#19 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 kwietnia 2008 - 23:23

Bartku proszę wskaż mi fragment tekstu w newsie, który stanowczo mówi o tym, że IBM będzie, chce, ma w planach instalowanie Mac OS X na swoich komputerach? Bo ja nie rozumiem twojego komentarza do tego newsa.


Dobrze Panowie, drobna poprawka w jednym zdaniu w newsie nastąpiła - mam nadzieję że teraz już nie będziemy mieli szumu komunikacyjnego ;)

#20 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 17 kwietnia 2008 - 06:10

Ja uważam, że to super pomysł. W sytuacji, gdy komputer zmienia się w terminal, z racji tego, że sporo narzędzi jest w architekturze klient-serwer ja z chęcią powitałbym pomysł wykorzystania np. Macbooka Pro czy iMaca lub Mac Pro do pracy zamiast stojacych na moim biurku dwóch maszyn HP xw4400 z Win2K. Głównie z racji większego komfortu pracy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale próba z Mac OS X i jej kontunuacje oznaczają, że niektórzy dostrzegają potencjał i możliwości Mac OS X w środowisku biznesowym, głównie jako alternatywę dla Windows. Może i jest to odzieranie produktów Apple z ich artystyczno-gejowsko-odmiennościowego wizerunku i doczepianie na siłę krawata ;-) ale ta ironia losu może przynieść miejmy nadzieję jakieś korzyści i dla Apple i dla użytkowników gdy np. poszerzy się wachlarz dostępnego oprogramowania. Kiedyś. W przyszłości ;-)

#21 domix77

domix77
  • 139 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 17 kwietnia 2008 - 07:29

No tak pozbyli się produkcji hardware (lapy i stacje robocze) do Lenovo to teraz cwaniakują.

#22 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2008 - 07:36

IBM pracuje nad tym od dawna. Właściwie są o krok od wprowadzenia takiego rozwiązania w oparciu o Eclipse. Jeśli ktoś śledzi rozwój oprogramowania IBM (np Lotus Notes'a) to doskonale wie, że wersja opatrzona numerkiem 8 jest napisana prawie w całości w środowisku Eclipse, co z założenia uniezależnia je od platformy - w końcu to Java i można ją posadzić wszędzie. Rozwój aplikacji IBM ma dość mocno sprecyzowany kierunek. "Dostarczamy środowisko pracy biurowej/grupowej niezależne od systemu operacyjnego" w tym, klienta poczty (Notes), serwer bazodanowy (DB2), pakiet biurowy (OpenOffice), a wszystko działające w jednej aplikacji i spajane przez jeden Workplace - nawet w telefonie komórkowym. Powiem więcej - oni to zrobią. Mają już solidne podstawy w postaci IBM Portal - wcześniej IBM Workplace Servicess Express - co jest niczym innym jak to co napisałem wyżej tyle, że w postaci portalu internetowego. Miałem okazję wdrażać jedno z pierwszych tego typu rozwiązań w Polsce - 3 lata temu, w dodatku na Linuxie. IBM wtedy już określił, że pracują nad tym, żeby zrobić tzw. "grubego klienta" na desktop, a podstawą będzie Lotus Notes 8. No i w tym roku wypuścili klienta 8 także na Linuxa. IBM chyba znowu zaczął słuchać użytkowników. A przeportowanie aplikacji z Linuxa na MacOS jest dużo prostsze niż z MS Wingrowz na MacOS Zatem Panie i Panowie, IBM jest coraz bliżej - i dobrze! Im bliżej IBM do Apple - tym dalej od Microsoftu.

#23 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 17 kwietnia 2008 - 10:04

A kolega z kolei chyba nie ma pojęcia jakie wady mają Paviliony i Satelity, a do tego jak się psują... to ja dokładnie wiem pracując w serwisie. Po szczegóły zapraszam na PW żeby nie robić off-topa.


Laserman ja też pracowałem kiedyś w serwisie OPTIMUSa i wiem jakie to czasami po serwisach bajki krążą. Byłem odpowiedzialny za drukarki i czego to ja się od ludzi nie nasłuchałem jak to się psuje ta czy inna firma. Pamiętaj, że pracując na serwisie jesteś skazany na kontakt z uszkodzonymi komputerami. Nowego nikt przecież tam nie przyniesie. A trzeba jeszcze wziąć pod uwagę zdolności niektórych userów. Tak więc starajmy się być obiektywnymi bo macbook czy macbook pro wcale nie jest mniej awaryjny od takiego acera czy hp

#24 yidam

yidam
  • 110 postów
  • SkądSpod samiuśkich Ta.. gór Skalistych

Napisano 17 kwietnia 2008 - 11:01

Dla mnie to super pomysł. Miło by było odpalić w pracy OS X'a. Niestety większość dużych firm korzysta z SAP'a a ten chyba nie ma wersji na Maca.

Apple pracuje na SAP, myslisz, ze kupuja do swoich dzialow PC-ty z Microsoftem?

A to, ze wiem, ze Apple pracuje na SAP wynika z doswiadczenia z pracy w Apple Store.

EDIT:
SAPGUI for Mac OS X : Technology Resources : Texas State University

#25 jakubat

jakubat
  • 200 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 19:17

Zalety takiego rozwiązania dla IBM to między innymi:
- jest to alternatywa dla Windowsa
- mniejsze problemy z bezpieczeństwem
- wielu nowych pracowników jest dobrze obeznanych z Makami, oraz ich systemem


Co to za argumenty? Zaletą czarnego jest to że nie jest białe ani różowe, co raz więcej nowych pracowników ceni sobie czerń zamiast innych kolorów. Argument z bezpieczeństwem też taki sobie skoro w ostatnim konkursie dotyczącym bezpieczeństwa(hackowanie trzech maszyn z różnymi systemami) pierwszy padł MacBook Air...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych