Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

KONKURS - Wygraj licencję A-Dock X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2006 - 19:15

Ostatnio zlokalizowałem program A-Dock X, który umożliwia stworzenie sobie obok systemowego Doka drugiego, dodatkowego Doka z własnym zestawem znaczków, własnym motywem i kilkoma przydatnymi funkcjami nieobecnymi w standardowym Doku.

Dołączona grafika

Z tej okazji otrzymałem od tijeja, autora programu, licencję programu wartą 10 USD do rozdysponowania według własnego uznania. No i przyszło mi do głowy, że najsensowniej będzie urządzić mały konkurs na łamach naszego ulubionego forum. Szczęśliwy zwycięzca przekaże mi swój adres mailowy, na który ma zostać wystawiona licencja, a ode mnie otrzyma numerek. Zwycięzcę wytypuje moja małoletnia córka na zasadzie losowania ;-) Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w przyszłą sobotę, 15 kwietnia 2006 o godzinie 23.59.

A co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w losowaniu? Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe i wysłać do mnie PW. A oto pytanie:

W Książce adresowej Mac OS X do wersji 10.3.x istniała funkcja automatycznego uzupełniania. Polegało to na tym, że po wpisaniu kilku pierwszych liter, na przykład, nazwy miasta, pojawiała się lista pasujących wpisów spośród już istniejących w bazie danych. Innymi słowy działało to podobnie do automatycznego uzupełniania adresów w polu Lokacja przeglądarki Safari. Niestety, funkcja ta zniknęła z Książki adresowej Mac OS X 10.4 - chociaż nie zniknęła zupełnie. Okazuje się, że przestała działać automatycznie i można ją wywołać za pomocą skrótu klawiaturowego. Wystarczy wpisać pierwsze litery, wcisnąć ów skrót i znowu pojawia się lista z propozycjami do wyboru.

Pytanie konkursowe brzmi: jaki skrót wywołuje w Książce adresowej Mac OS X 10.4 Tiger funkcję automatycznego uzupełniania wpisów.

Życzę wszystkim powodzenia i czekam na odpowiedzi.

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2006 - 07:34

No proszę Państwa, wpłynęły do mnie dopiero trzy odpowiedzi, przy czym wszystkie poprawne. Czyżby pytanie było aż tak trudne? :|

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 kwietnia 2006 - 21:12

Sam bym chętnie wziął udział w konkursie ale mój udział jest bez sensu, jakby to wyglądało jakby admin wygrał? - 100% przekręt ;) Zachęcam jednak wszystkich do wzięcia udziału w tym konkursie :)

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 kwietnia 2006 - 21:44

Podpisuje się pod słowami Code'a, piszcie PW z poprawnymi odpowiedziami do Heidiego :D. Pozdrawiam :D

#5 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 14 kwietnia 2006 - 23:59

No proszę Państwa, wpłynęły do mnie dopiero trzy odpowiedzi, przy czym wszystkie poprawne. Czyżby pytanie było aż tak trudne? :|


No niestety dla mnie to jest trudne pytanie. Mi w polu wyszukiwania bez żadnego skrótu wpis jest uzupełniany. Tak więc następnym razem proszę o prostsze pytania :P

#6 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 15 kwietnia 2006 - 00:45


Mi w polu wyszukiwania bez żadnego skrótu wpis jest uzupełniany. :P


no właśnie u mnie też tak jest, że samo uzupelnia po wpisaniu kilku znakow :)

@Heidi

A może po prostu denerwuję Cię ten feature i zapomniałeś jak go wyłączyć ;)

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 kwietnia 2006 - 00:59

Nie chodzi o pole wyszukiwania, lecz o pola danych w samej karcie kontaktu.

#8 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 15 kwietnia 2006 - 02:01

Mi w polu wyszukiwania bez żadnego skrótu wpis jest uzupełniany.


Nie chodzi dokladnie o samo uzupelnianie "as you type", ale o mozliwosc wyboru wpisu z rozwijanej listy w polach kontaktu, np przy wpisywaniu adresu WWW. Wpisujesz w kontakcie np "http://", dusisz skroot i rozwija Ci sie lista z mozliwosciami do wyboru.

#9 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2006 - 09:03

Ja bym proponował jakiś zzrzut ekranu umieścić żeby nie było wątpliwości o co się rozchodzi :wink:

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 kwietnia 2006 - 10:27

Dołączona grafika

#11 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 15 kwietnia 2006 - 13:47

[spam for fun]

Obrazek


Wołomin rządzi:> nie wiedziałem ,że na tym forum też mają wtyki:)

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2006 - 10:12

WYNIKI!

Pytanie okazało się być nadzwyczaj trudnym, gdyż nadeszło tylko sześć odpowiedzi, z czego 5 prawidłowych.

Prawidłową odpowiedzią jest: automatycznie uzupełnianie w Książce adresowej można wywołać za pomocą klawisz F5 lub skrótu Alt+Esc.

Prawidłowych odpowiedzi udzielili:
- Mateusz
- S@ntee
- Krzemień
- Cyprian.pl
- Koniarz.

Losowanie odbyło się w dniu wczorajszym. Komisja nadzorująca miała wolne, więc musiałem się sam pilnować ;-) Jako sierotka wystąpiła moja córa, Asia.

Szczęśliwym zwycięzcą został:

Cyprian.pl

Proszę o skontaktowanie się ze mną na PW, w celu podania danych niezbędnych do wygenerowania kodu rejestracyjnego programu.
Pozostałym uczestnikom gratuluję i życzę powodzenia w następnych, mam nadzieję, konkursach.

#13 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 kwietnia 2006 - 07:29

jeszcze żeby dotyczyły zarówno tygrysa, jak i pantery, byłoby fajowo...

#14 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 kwietnia 2006 - 08:56

W Książce adresowej Mac OS X do wersji 10.3.x istniała funkcja automatycznego uzupełniania.

Niestety, funkcja ta zniknęła z Książki adresowej Mac OS X 10.4 - chociaż nie zniknęła zupełnie.

jeszcze żeby dotyczyły zarówno tygrysa, jak i pantery, byłoby fajowo...

?

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 09:16

Re: [spam for fun]

Obrazek


Wołomin rządzi:> nie wiedziałem ,że na tym forum też mają wtyki:)


Co masz do Wołomina.... ja tam się wychowałem i nadal jestem tam zameldowany :twisted:
A i Heidi coś niecoś z Wołominem ma wspólnego więc uważaj :twisted:

[ Dodano: 2006-04-19, 10:19 ]
Pomijają to że kombinuje z tym skrótem i nadal nie mam pojęcia o co chodzi :?

#16 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2006 - 11:28

Re: [spam for fun]

Pomijają to że kombinuje z tym skrótem i nadal nie mam pojęcia o co chodzi :?

Wypełniając czyjeś dane, na przykład wpisując nazwę miasta, wpisz pierwszą literę miasta i naduś F5 lub Alt+Esc. Pojawi Ci się menu z nazwami wszystkich użytych do tej pory miast zaczynających się na tę literę.

#17 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 19 kwietnia 2006 - 11:40

Dodam do tego, że nazwy miejscowości (lub inne dowolne) powinny być już użyte w adresach. Zwycięzcy GRATULUJĘ!!!

#18 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 11:54

a to o to chodziło :roll:


fajny bajerek, a czy nie dałoby się tego ustawić na stałe? bez duszenia guzików?

[ Dodano: 2006-04-19, 12:59 ]
Gratulacje dla zwycięzcy.

a za program serdecznie dziękuję-wczoraj pobrałem ze strony Heidiego oryginalną ver i narobiło mi kaszanki w systemie :( pobrałem później skin a dock, ale też tylo boruty narobiło :( clear dock też lipa :(

Mógłby mi Ktoś jasno opisać jak ustawić tą łąkę na docku?

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:33

To nie jest "łąka na Doku", ale na A-Docku. A-Dock to oddzielny Dok, niezależny i działający obok systemowego Doka ;-)

A co masz na myśli pisząc o zrobieniu kaszanki w systemie?

#20 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:51

po restarcie komputeru nie miałem menubar'a i o ile pamiętam ikonek na pulpicie. a dzis rano zauwazylem ze w dashboardzie nie mam zadnych widgetow, ale juz jako tako wszystko dziala, menubar jest, jeszcze tylko musze spowrotem widgety powrzucac i bedzie oki:) no to nie da sie wrzucic tej laki na oryginalny dock? mi tylko na tym zależy :lol:

#21 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:54

no to nie da sie wrzucic tej laki na oryginalny dock? mi tylko na tym zależy :lol:


Jak masz mazaka pod ręką i trochę w sobie duszy artysty, łączę sobie możesz zrobić sam :P

#22 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 14:03

ta a na zime korektorem :lol:

#23 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2006 - 15:34

po restarcie komputeru nie miałem menubar'a i o ile pamiętam ikonek na pulpicie. a dzis rano zauwazylem ze w dashboardzie nie mam zadnych widgetow, ale juz jako tako wszystko dziala, menubar jest, jeszcze tylko musze spowrotem widgety powrzucac i bedzie oki:)


I jesteś przekonany, że było to spowodowane uruchomieniem A-Docka, który nie ma nic wspólnego ani z Dokiem, ani ze znaczkami na Biurku? To zupełnie oddzielny program, jak TextEdit czy Mail. Dodatkowo wspominasz, że podobne efekty działy się w przypadku innych programów, więc podejrzewam, że szukasz nie w tym miejscu. Musisz, i to w miarę prędko, przyjrzeć się samemu systemowi, bo odnoszę wrażenie, że coś Ci w nim bardzo szwankuje i to w bardzo niebezpieczny dla Twoich danych (znikające pliki z Biurka) sposób.

#24 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 16:04

nie wyrazilem sie jasno, na biurku nie pokazaly sie zadne ikony, ale odinstalowalem te upiekszacze i zrobilem restart, i wszystko wrocilo do normy.

to jeszcze chcialbym spytac, "skin a dock" zmienia skin w oryginalnym doku czy ten z "a-dock" ?

pytam bo gdy zmienilem w programie skin i dalem na "apply" to dok chowal sie z ekranu i wracal za chwile, ale oryginalny bez skina

[ Dodano: 2006-04-19, 17:06 ]
no dpbra, instalowalem jeszcze frontrow enabler :roll:

wiem nie powinienem :oops:

no nic, jak narazie wszystko dziala, ponawiam wiec pytanie, tylko na serio, czy da sie jakos w miare latwo narzucic ta trawke na docka oryginalnego?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych