Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Capsule - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#51 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 13 sierpnia 2011 - 20:16

Powtarzające się, negatywne opinie dotyczą:
1. Spowolnienia sieci (przy wielu urządzeniach podobno dramatycznego)
2. Długiego (pierwszego) backup'u - ale też i kolejnych -liczonego bezmała w dobach:(
3. Hałasowania dysku twardego
4. Temperatury urządzenia (ale to raczej normalne)

ad. 1 - działa normalnie, nie spowalnia.
ad. 2 - zależnie od ilości danych przy tworzeniu pierwszej kopii zapasowej i jaka ilość danych ulega zmianie pomiędzy kolejnymi kopiami.
ad. 3 - dysk w TC działa tylko w momencie wykonywania kopii zapasowej, słychać szum ale subtelny i tylko przez chwilę
ad. 4 - w TC grzejnikiem jest dysk więc nagrzewa się tylko w momencie robienia kopii zapasowej. Normalnie kopia jest wykonywana co ok. godzinę ale można zmienić interwał na np. kilka godzin czy dzień. Zależnie od specyfiki danych na których pracujesz, jak są wrażliwe i jak często je modyfikujesz.

#52 alexkane

alexkane
  • 8 postów

Napisano 22 sierpnia 2011 - 18:46

czy TC oprocz funkcjonalnoscie jako backup wszystkich plikow i tworzenie kopii przyrostowej daje tez mozliwosc uzywania TC jako dysk zewnetrzny do wgrywania plikow i trzymania ich tam nie jako backup z maca (jakies filmy, itp - ktorych nie chce miec na dysku laptopa) ?

#53 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 22 sierpnia 2011 - 18:59

Tak, TC można używać jako normalnego dysku. W zeszłym tygodniu kupiłem nowy model TC i jestem bardzo zadowolony. Zarówno z funkcji routera, jak i dysku wifi.

#54 alexkane

alexkane
  • 8 postów

Napisano 22 sierpnia 2011 - 19:13

dzieki za odp. a czy do TC idzie wpiac sie tez po kablu sieciowym ? nie tym z internetem ale i dodatkowym (jak to routerach jest) ?

#55 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 22 sierpnia 2011 - 19:19

Tak, możesz podłączyć również dodatkowe urządzenia kablem od TC.

#56 dooogie

dooogie
  • 5 postów

Napisano 22 sierpnia 2011 - 20:15

a mozna streamowac media na np apple tv?

#57 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 22 sierpnia 2011 - 20:23

Nie mam akurat Apple TV. Próbowałem streamować z TC na iPada poprzez aplikację Air Video i wszystko działało bardzo fajnie.

#58 juma

juma
  • 43 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 07 października 2011 - 17:29

czyli jeżeli będę trzymał muzykę/filmy na TC to bez problemu mogę je odtwarzać na laptopie? chodzi mi konkretnie o muzykę. pliki trzymam na TC i normalnie listy robię w iTunesie i odtwarzam na MB?

#59 przemas073

przemas073
  • 140 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2011 - 22:21

a mozna streamowac media na np apple tv?


przez apple tv też działa rewelacyjnie. Nie próbowałem 1080p ale na 720 filmy po wifi chodzą bez zawieszek.
Ogólnie świetna sprawa, odtwarzam bibliotekę itunes bez włączania macbooka:)

#60 browcu

browcu
  • 1 postów

Napisano 04 grudnia 2011 - 13:03

Witam, czy wie ktoś czy można połączyć TC z Iphone 4 lub 4S ale w taki sposób żebym mógł na telefonie uzyskać dostęp do zawartości dysku TC? Sieć w telefonie mam skonfigurowaną i wszystko śmiga ładnie tylko nie wiem jak otwierać zawartość dysku. Pozdrawiam

#61 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 04 grudnia 2011 - 14:39

dzieki za odp.

a czy do TC idzie wpiac sie tez po kablu sieciowym ? nie tym z internetem ale i dodatkowym (jak to routerach jest) ?


Time Capsul to dwa urządzenia w jednym:
- dysk zewnętrzny
- router (air port wifi)

Ja ma skonfigurowane:
1. router od dostawcy i na niej sieć wifi np. dom (tu mam podłączone wszystko to co nie od apple - laptop z windowsem)
2. Time capsul podłączone kabelkiem do routera nr1. i nowa sięć wifi np. dom jabłko ( tu mam podłączone: iphone, apple tv, macbookpro, ipad)
Daje to tą przewagę, że jeżeli używasz np. airplay czyli stremujesz nie ma żadnych zacięć. W ustawieniach kopi mam ustawienia standardowe, a Time Capsul leży koło tv i wcale go nie szłyszę.

Time Capsule posiada też 4 porty Lan do podłączenia innych urządzeń kablem Lan

#62 waldeku

waldeku
  • 30 postów
  • SkądŁomianki,PL

Napisano 13 grudnia 2011 - 18:06

Witam. Przymierzam się do zakupu TC z dyskiem 2TB. Występują dwa modele :MC344z/A oraz MD032 cena porównywalna,czy ktoś wie zatem czym one się różnią ???. Będę wdzięczny za informacje.

#63 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 21 grudnia 2011 - 20:09

Cały czas zastanawiałem się po co komu TC, do momentu jak nie padł mi dysk w imacu i jedyny backup jaki miałem danych był na TC ( bo kombinowałem z zewnętrznymi sieciowymi dyskami) polecam kupić TC 500 mb i wsadzić do niej dysk 2TB. Kiedyś była taka opcja TC ze były 2 tyski po 1 TB( czyli de facto 2TB) i jeden klonował 2 czyli nawet jak padł dysk w imacu/mbp/itp..., jednocześnie padł dysk A w TC, to był jeszcze dysk B... Nikt nie napisał ze w TC jest port USB do którego można podłączyć dodatkowy dysk lub drukarkę - po wifi bardzo mizernie robi się kopia zapasowa ale po lan jest to bardzo sprawne i szybkie - u mnie nie słychać jak dysk pracuje, znaczy się słychać jak się kreci ale w porównaniu do pceta to jakby wcale nic nie było słychać - TC widać na xp/win7

#64 Enofax

Enofax
  • 115 postów
  • SkądRybnik

Napisano 08 stycznia 2012 - 23:40

Witam zamierzam kupić TC mam pytanie jak ściągam film i w połowie ściągania wyłączam imaca to film ściąga się na TC ? nie miałem z tym nigdy do czynienia :)

#65 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 08 stycznia 2012 - 23:58

nie

#66 patryk25

patryk25
  • 47 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 00:17

-Kiedy wejdę w finderze w Time Capsule mogę po prostu kliknąć na film, a ten się uruchomi? Czy muszę go przenieść na komputer i dopiero wtedy? Otworzenie filmów full hd, czy różnych formatów nie będzie stanowić problemu? -Bibliotekę muzyki mogę skierować na Time Capsule i odtwarzać z iTunes? Będą jakieś opóźnienia? -Zdjęcia tak samo jak muzykę, dodaję do iPhoto, tak? -Czy mogę bezpośrednio z Safari ew. klienta BitTorrent wybrać miejsce pobierania jako folder na Time Capsule?

#67 DarMed

DarMed
  • 19 postów

Napisano 24 stycznia 2012 - 14:11

Witam,

Występują dwa modele :MC344z/A oraz MD032 cena porównywalna, czy ktoś wie zatem czym one się różnią ?


Model MC344Z/A to opcja z dwoma dyskami (dual band).

Kiedyś była taka opcja TC ze były 2 tyski po 1 TB( czyli de facto 2TB) i jeden klonował 2 czyli nawet jak padł dysk w imacu/mbp/itp..., jednocześnie padł dysk A w TC, to był jeszcze dysk B...


Model MD032 (oraz MD033) ma jeden dysk 2TB (MD033 - 3TB).

#68 cyberneticus

cyberneticus
  • 59 postów

Napisano 29 stycznia 2012 - 23:01

witam, co będzie lepszym zakupem Time Capsule czy Iomega Mac Companion Hard Drive chodzi mi o prędkość zapisu

#69 kamilp0584

kamilp0584
  • 1 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 20:45

Witam wszystkich serdecznie. Proszę mi odpowiedzieć na pytanie jeżeli ktos zna odpowiedz w jaki sposób moge sie polaczyc z TC przez internet z dowolnego miejsca na ziemi a nie tylko w sieci domowej. Z góry dziękuje każdemu kto choć trochę mi pomoże.

#70 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 09 lutego 2012 - 20:34

spróbuj to How-To: Access Your Time Capsule Over the Internet

#71 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 09 lutego 2012 - 23:19

Już nie trzeba kombinować, przez iCloud się da.

#72 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 09 lutego 2012 - 23:27

Już nie trzeba kombinować, przez iCloud się da.


Jak to zrobić przez iCloud?

www.icloud.com - Loguje się przez stronę i nie widzę dysku. W opcjach airport ma zaznaczone udostępnianie dysku. Możesz zrobić krótki FAQ.

#73 thomasg73

thomasg73
  • 90 postów
  • SkądDolnośląskie/Wiedeń

Napisano 10 lutego 2012 - 13:48

Ja sie troche zawiodlem na TC, mialem na niej backupy z mojego MBP. Przy okazji grzebania w systemie (pozostalosc z windows), usunelem sobie w cudowny sposob prawdopodobnie jakies pliki odpowiadajace za komuniakcje w sieci (WLAN, LAN) po czym MBP odmowil mi polaczenia z siecia domowa a co za tym idzie takze z TC... Nagle wszystkie moje Backupy okazaly sie bezuzyteczne... Musialem system stawiac od nowa. Nauczylo mnie to jednego - Nie grzeb w systemie ktory dziala... A tak pozatym jestem zadowolony z TC, backupy przydly sie juz nie raz... Mam podobnie skonfigorowana siec w domu jak moj przemowca z poprzedniej strony: Modem -> Router -> Switch 1GB (tu jest podpiete wszystko co nie ma na sobie jablka) -> TC (tu mam wszystko podpiete z jablkiem) Siec dziala w ten sposob bez zarzutu, do TC podpiety mam dodatkowo HDD 1TB zewn. przez USB na ktorym trzymam filmy ktore streemuje na ATV2

#74 raffter

raffter
  • 30 postów

Napisano 10 lutego 2012 - 22:23

Już nie trzeba kombinować, przez iCloud się da.


Tojot też jestem zainteresowany sposobem na połączenie z TC przez iCloud.

#75 thomasg73

thomasg73
  • 90 postów
  • SkądDolnośląskie/Wiedeń

Napisano 10 lutego 2012 - 22:26

Tojot też jestem zainteresowany sposobem na połączenie z TC przez iCloud.



Strone wczesniej jest link, #70 dziala w 100% sam dzieki temu poradnikowi, ustawilem sobie dojscie przez NET (nie przez iCloud)

http://myapple.pl/ko...tml#post1815167




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych