Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Capsule - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#26 petr

petr
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2008 - 12:44

Chyba nie o to chodziło tylko o klonowanie adresu MAC - TC wg mojego śledztwa nie ma takiej opcji, więc musieli mi w kablówce MAC adres zmienić ręcznie.


A to o czym pisze kolega powyżej, to możliwość zdefiniowania dostępu przez WIFi tylko dla komputerów z określonym MAC adresem - przyatna rzecz, bo to zawsze dodatkowy element wzmacniający bezpieczeństwo WiFi.


ja za bardzo nie rozumiem :)

jak mam Pentagram Cerberus WiFi ROUTER DO KABLÓWKA wys24h (361837094) - Aukcje internetowe Allegro + ASTER = to jak kupie TC to coś sie zmieni? mam 3 kompy, jesli dobrze rozumiem to dla mnie nic, ten pentagram nadal nie ma klonowania MAC, wiec musze przy zmianie routera wbić sie na strone ASTER i zalogowac się na TC i wszystko bedzie smigało.

Opcja klonowania MAC jest chyba wtedy ważna gdy nie mam np takiej opcji jak w ASTER i nie moge sobie innego MAC zminić tak?

#27 JARIK

JARIK
  • 323 postów

Napisano 14 maja 2008 - 12:44

Ponieważ wywołałem temat, a kapsułę już mam od jakiegoś czasu - oto moje spostrzeżenia: 1. Absolutnie kapitalna rzecz 2. Wcale nie hałasuje, dysk obraca się jedynie w czasie zapisu/oczytywania, w pozostałym czasie b. cichutka 3. Grzeje się to fakt, ale tak jak pisałem to gdzieś wcześniej - jest tak zaprojektowana, że na pewno się nie przegrzewa, a z drugiej strony nie muszą buczeć cały czas wentylatory. Apple gwarantem ciszy w naszych domach! 4. Wybrałem wersję mniejszą, ze względu na dysk klasy serwerowej do pracy ciągłej (po lekturze na forach internetowych) 5. Działa u mnie również w trybie routera bezprzewodowego - konfiguracja bez problemu. 6. Służy do backupu zarówno Macbooka z Leopardem poprzez Time Machine jak i iMaca z Tigerem poprzez iBackup 7. Nie wiem jak z odzyskiwaniem kopii zapasowych, bo na szczęcie nie miałem do tej pory takiego powodu Aha, nie jestem autoryzowanym sprzedawcą TC w Polsce :D

#28 rastapasta

rastapasta
  • 76 postów
  • Skądz brzucha mamusi

Napisano 22 maja 2008 - 14:58

...a jak jest z zasiegiem wi-fi w time capsule, podczas pracy jako punkt dostepowy? tak sie zastanawiam czy nie wywalic swojego linksysa i przesiasc sie na TC. Co sadzicie? rasta

#29 domix77

domix77
  • 139 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 22 maja 2008 - 20:24

Ponieważ wywołałem temat, a kapsułę już mam od jakiegoś czasu - oto moje spostrzeżenia:

1. Absolutnie kapitalna rzecz

2. Wcale nie hałasuje, dysk obraca się jedynie w czasie zapisu/oczytywania, w pozostałym czasie b. cichutka

3. Grzeje się to fakt, ale tak jak pisałem to gdzieś wcześniej - jest tak zaprojektowana, że na pewno się nie przegrzewa, a z drugiej strony nie muszą buczeć cały czas wentylatory. Apple gwarantem ciszy w naszych domach!

4. Wybrałem wersję mniejszą, ze względu na dysk klasy serwerowej do pracy ciągłej (po lekturze na forach internetowych)

5. Działa u mnie również w trybie routera bezprzewodowego - konfiguracja bez problemu.

6. Służy do backupu zarówno Macbooka z Leopardem poprzez Time Machine jak i iMaca z Tigerem poprzez iBackup

7. Nie wiem jak z odzyskiwaniem kopii zapasowych, bo na szczęcie nie miałem do tej pory takiego powodu

Aha, nie jestem autoryzowanym sprzedawcą TC w Polsce :D



Posiadajac juz router, chcąc wykorzystać zewn dysk nie tylko jako backup - czy nie lepsze jest rozwiazanie dysku sieciowego (juz nie mowie o tych ktorzy maja jeden komputer + router, bo tu to juz wogole TC wydaje mi sie gadzetem dla fanatykow marki) ? Rozumiem, ze Time Machine zadziala tak samo jak jak w przypadku TC? Trudno mi znalezc jakies racjonalne uzasadnienie zakupu TC.

#30 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 maja 2008 - 15:25

Posiadajac juz router, chcąc wykorzystać zewn dysk nie tylko jako backup - czy nie lepsze jest rozwiazanie dysku sieciowego (juz nie mowie o tych ktorzy maja jeden komputer + router, bo tu to juz wogole TC wydaje mi sie gadzetem dla fanatykow marki) ? Rozumiem, ze Time Machine zadziala tak samo jak jak w przypadku TC? Trudno mi znalezc jakies racjonalne uzasadnienie zakupu TC.


1. Nie. Nie da się backupować danych na dysk sieciowy podpięty pod jakiś router. Chyba, że na AirPort Disk podłączony do Airport Extreme, chociaż Apple mówi, że nie bierze odpowiedzialności za korzystanie z tej funkcji...
2. Co??? Jeżeli ktoś ma jeden komputer i router to musi mieć też jakieś inne urządzenia bezprzewodowe... Bo na co byłby mu w innym wypadku router??? A po drugie: racjonalnych uzasadnień zakupu TC jest wiele... Chociażby takie: jak ktoś ma kupować router i dysk zewnętrzny osobno to lepiej jak kupi sobie TC; 2w1, świetne parametry, wygląd, konfiguracja i adekwatna cena.

P.S. Tak, TM działa tak samo przy użyciu TC jak zwykłego dysku zewnętrznego.

---- Dodano 23-05-2008 o godzinie 16:31 ----

...a jak jest z zasiegiem wi-fi w time capsule, podczas pracy jako punkt dostepowy? tak sie zastanawiam czy nie wywalic swojego linksysa i przesiasc sie na TC. Co sadzicie?


rasta


Polecam takie rozwiązanie. Jest to pełnowartościowy AirPort Extreme, czyli jeden z najlepszych routerów bezprzewodowych. Ja używam TC jako Access Point'a i jego zasięg jest fenomenalny. Polecam:)

#31 domix77

domix77
  • 139 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 23 maja 2008 - 22:38

1. A bardziej precyzyjnie nie da się wykorzystać Time Machine? Inny soft do backupu rozumiem, że sobie poradzi? Czy też nie? "Pick a disk. Any disk. You can designate just about any HFS+ formatted FireWire or USB drive connected to a Mac as a Time Machine backup drive. Time Machine can also back up to another Mac running Leopard with Personal File Sharing, Leopard Server, or Xsan storage devices." Trochę mi się nie chce wierzyć, że nie mogę zbackować na dowolne miejsce w sieci na TC mogę. To cytat ze strony apple. Ale jak tak mówisz. 2. Ano ma np router dsl. Co chyba nie rzadkość. I w takim wypadku brakuje mu zewn. dysku. I teraz ma wydać 1700 pln na router/dysk 1 TB? Tylko proszę nie strzelaj tu cenami z USA. Jeżeli tak to przywieź TC w cenie sklepowej z USA. Kazdy wyciera sie tymi cenami, tylko jak przychodzi co do czego to dorzuci swoje 300-400 pln albo wiecej. Widzę po Twojej stopce, że masz sporo apple w domu. Nie wszyscy mają imaca macbooka touchy i jeszcze moze iphona. Może rzeczywiście w Twoim wypadku to dobre rozwiązanie. Masz przynajmniej jeden serwis.

#32 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 23 maja 2008 - 22:50

Ja tam nie myśle o zakupie TM, kolega załatwia mi dysk USB 500GB za 360 zł, i to mi wystarczy. Udostępnie go przez LAN i będzie prawie to samo, zresztą drugi komputer jest praktycznie nie uźywany odkąd pojawił sie mini.

#33 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 25 maja 2008 - 18:33

1. A bardziej precyzyjnie nie da się wykorzystać Time Machine? Inny soft do backupu rozumiem, że sobie poradzi? Czy też nie?
"Pick a disk. Any disk.
You can designate just about any HFS+ formatted FireWire or USB drive connected to a Mac as a Time Machine backup drive. Time Machine can also back up to another Mac running Leopard with Personal File Sharing, Leopard Server, or Xsan storage devices."
Trochę mi się nie chce wierzyć, że nie mogę zbackować na dowolne miejsce w sieci na TC mogę. To cytat ze strony apple. Ale jak tak mówisz.

2. Ano ma np router dsl. Co chyba nie rzadkość. I w takim wypadku brakuje mu zewn. dysku. I teraz ma wydać 1700 pln na router/dysk 1 TB? Tylko proszę nie strzelaj tu cenami z USA. Jeżeli tak to przywieź TC w cenie sklepowej z USA. Kazdy wyciera sie tymi cenami, tylko jak przychodzi co do czego to dorzuci swoje 300-400 pln albo wiecej.
Widzę po Twojej stopce, że masz sporo apple w domu. Nie wszyscy mają imaca macbooka touchy i jeszcze moze iphona. Może rzeczywiście w Twoim wypadku to dobre rozwiązanie. Masz przynajmniej jeden serwis.


1. Inny soft: oczywiście, np. iBackup.
2. Zgadza się. Można backupować na dowolny dysk USB lub FireWire podłączony do Maca. Jest też kilka innych możliwości, które sam podałeś (Mac OS X 10.5: Time Machine doesn't back up to AirPort Disks), lecz niewykonalne jest backupowanie danych przez Time Machine na dysk sieciowy podłączony do zwykłego routera. Funkcja ta działa tylko w Time Capule. Tak jak wcześniej wspomniałem: nawet w AirPort Extreme ta funkcja jest niezamieżona ze strony Apple i nie podlega jakiemukolwiek wsparciu (AppleInsider | Archives).
3. Ja mówiłem o racjonalnym uzasadnieniu kupna TC, wówczas kiedy nie ma się: ani zewnętrznego dysku, ani routera bezprzewodowego i dopiero rozpoczyna się przygodę z sieciami bezprzewodowymi i back-up'owaniem danych...:) Wtedy zakup jest jak najbardziej opłacalny i racjonalny:) W przypadku, który ty podałeś; faktycznie zakup TC jest bezsensowny. Lepiej dokupić sam dysk.

P.S. Niestety nie zajmuję się importem sprzętu Apple'a z USA...:) A pozatym nie bój się... Sprzęt Apple tak bardzo się nie psuje...:) A pozatym lepiej jest mieć jedno eleganckie pudełko (TC) zamiast dwóch małoeleganckich badziew (router+dysk):)

#34 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 26 maja 2008 - 14:37

Szukam dobrego dysku zewnętrznego dla kilku kompów (MacBook + dwa lapy z Windowsem) + iPhone (wkrótce dwóch), który w sposób bezprzewodowy obsłuży wymianę plików między wszystkimi urządzeniami. Czy Time Capsule byłby dobrym rozwiązaniem? Mniej interesuje mnie funkcja Time Machine, bo generalnie dbam o swoje dokumenty... Interesuje mnie możliwość przechowywania danych na jednym dużym dysku, który udostępniałby je kilku urządzeniom. Tych danych nie byłoby fizycznie na żadnym komputerze. Znajdowałyby się one tylko i wyłącznie na dysku zewnętrznym (muzyka, zdjęcia, filmy). Moje pytania: 1. Czy można w TC wyłączyć funkcję backupu danych i korzystać z niego tylko jako dysku zewnętrznego zarówno w przypadku Maka, jak i Windy? 2. Czy mogę go normalnie podłączyć do routera (D-Link) i bezprzewodowo udostępnić wszystkim kompom w domu? 3. Czy mogę na TC umieścić bibliotekę muzyki dla iTunes i zdjęć dla iPhoto (i usunąć je z Maka) i wciąż z nich korzystać na Maku i Windowsie (oczywiście iPhoto tylko na Windzie)? 4. Czy byłoby to optymalne rozwiąznie w moim przypadku?

#35 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 26 maja 2008 - 16:44

... lecz niewykonalne jest backupowanie danych przez Time Machine na dysk sieciowy podłączony do zwykłego routera. Funkcja ta działa tylko w Time Capule.


Troszkę mijasz się z prawdą. Funkcja TM może działać z każdym dyskiem udostępnianym po Sambie.

W Terminalu stukamy:
defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 1

I mamy wszelkie zasoby "Sambowe" dostępne dla Time Machine. Działa ;)

---- Dodano 26-05-2008 o godzinie 19:03 ----

Szukam dobrego dysku zewnętrznego dla kilku kompów (MacBook + dwa lapy z Windowsem) + iPhone (wkrótce dwóch), który w sposób bezprzewodowy obsłuży wymianę plików między wszystkimi urządzeniami.

Czy Time Capsule byłby dobrym rozwiązaniem?


Jak dla mnie bardziej opłaca się kupić AirPort Extreme i do tego duży dysk w obudowie zewnętrznej. Ja sam używam takiego rozwiązania i nie mam z tym problemu. Atutem jest tu możliwość łatwej wymiany dysku np. na większy, a i w razie potrzeby odpięcie aktualnego i podłączenie bezpośrednio do komputera.

1. Czy można w TC wyłączyć funkcję backupu danych i korzystać z niego tylko jako dysku zewnętrznego zarówno w przypadku Maka, jak i Windy?


Jasne.

2. Czy mogę go normalnie podłączyć do routera (D-Link) i bezprzewodowo udostępnić wszystkim kompom w domu?


Jasne.

3. Czy mogę na TC umieścić bibliotekę muzyki dla iTunes i zdjęć dla iPhoto (i usunąć je z Maka) i wciąż z nich korzystać na Maku i Windowsie (oczywiście iPhoto tylko na Windzie)?


Wydaje mi się, że jest taka możliwość, ale trzeba troszkę pokombinować, bo Apple nie przewiduje takiej możliwości. Do tego ma służyć AppleTV.

[url=http://www.ilounge.com/index.php/articles/comments/moving-your-itunes-library-to-a-new-hard-drive/]Managing your iTunes Library on an External Hard Drive | iLounge Article[/url]

#36 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 26 maja 2008 - 20:52


Managing your iTunes Library on an External Hard Drive | iLounge Article


O dzieki. Tego mi bylo trzeba.

#37 JARIK

JARIK
  • 323 postów

Napisano 27 maja 2008 - 09:58

Szukam dobrego dysku zewnętrznego dla kilku kompów (MacBook + dwa lapy z Windowsem) + iPhone (wkrótce dwóch), który w sposób bezprzewodowy obsłuży wymianę plików między wszystkimi urządzeniami.


Niestety, z iPhonem(ami) nie będzie wymiany plików :(

#38 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2008 - 12:41

a ja mam pytanie .... pierwsza archiwizacja TC trwała 2 doby, ale spoko, potem cogodzinne przebiegały sprawie... przez jeden dzień... teraz macbook przygotowuje jedną archiwizację godzinami a gdy już to zrobi to transfer jest śmiesznie wolny... o co chodzi? TC jest podpięte do istniejącej sieci bezprzewodowej.

#39 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 października 2008 - 18:22

no to ponowię już zadane pytanie czy można TC wykorzystywać jednocześnie jako serwer plików - wydzielić przestrzeń? jeżeli tak to w jaki sposób

#40 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 05 października 2008 - 18:40

no to ponowię już zadane pytanie

czy można TC wykorzystywać jednocześnie jako serwer plików - wydzielić przestrzeń?

jeżeli tak to w jaki sposób


Możesz zrobić to na 2 sposoby:

1. Dzielisz dysk na 2 partycje (za pomocą AirPort Utility). Jedną partycję przeznaczasz na dane, a drugą na backupy TC. Minusem jest to, że jeśli zapełnisz partycję TC to nie "przeskoczysz" na tę drugą. Plusem jest to, że TC nie zawali Ci danymi całego dysku i zawsze na partycji z danymi będziesz miał troszkę miejsca.

2. Zostawiasz dysk niepodzielony. Udostępniasz go jako dysk sieciowy (APU) i potem wskazujesz go jako dysk dla TC. Powinno zadziałać.

Można też dysk z TC przeznaczyć na backupy (cały) i dokupić sobie dodatkowy dysk, podłączyć do USB i udostępnić na dane. Ja mam tak zrobione i działa bardzo fajnie. Dysk podpięty przechodzi w standby jeśli nie jest używany.

#41 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 października 2008 - 21:10

żeby podzielić na partycje muszę resetować całość bo w dyskach nie widzę funkcji podziału

#42 w0_kaktus

w0_kaktus
  • 4 postów

Napisano 28 grudnia 2008 - 20:40

Witam, Jako, że jestem nowym forumowiczem i świeżo upieczonym użytkownikiem TC o więcej spstrzeżeń pokuszę się za jakiś czas. Jak na razie opinie pochlebne (oprócz braku możliwości klonowania MAC - co się z tym narobiłem.... :) ) z jednym małym wyjątkiem - do obserwacji i weryfikacji - a mianowicie co jakiś czas tracę połączenie z netem - dopiero restart (wyjęcie zasilania z) modemu DSL pomaga i TC znów zaczyna świecić na zielono zamiast jęczeć na żółto. Czy może ktoś z Was się z czymś takim spotkał i ma jakieś podpowiedzi? Jeśli chodzi o konf. sieci, jest to któryś już z kolei mój router (chociaż TC dla mnie routerem z prawdziwego zdarzenia absolutnie nie jest) więc trochę temat ogarniam. Pozdrawiam Acha, mój ISP to ASTER...

#43 ROBERT KURZAJ

ROBERT KURZAJ
  • 6 postów

Napisano 28 grudnia 2008 - 23:07

Sprowadziłem z USA TC-1tb, koszt-455$. Przez, powiedzmy nieuwagę straciłem część photoshopa Cs3, wystarczyło jedno kliknięcie w time machine i wszystko wróciło na miejsce. Gorąco polecam TC-dla mnie REWELACJA! Nic nie spowolnia, a jak słucham muzyki pracując na compie, to nie słyszę pracy TC. A głośność pracy TC, podobna do efektu chłodzenia w Mackbooku pro 17".

#44 teef.pl

teef.pl
  • 53 postów

Napisano 02 stycznia 2009 - 11:50

TC + TC + AE + AE w trybie WDS ???

#45 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 07 stycznia 2009 - 18:40

@w0_kaktus - u mnie w Aster TC śmiga bardzo ładnie. W przeciwieństwie do poprzedniego routera d-linka nie zawiesza się wcale. Kiedyś miałem podobną sytuację z wieszającym się netem, ale wymiana modemu i pogmeranie w skrzynce na klatce schodowej załatwiło sprawę. Zamów technika, niech sprawdzi poziom sygnału - może pomoże.

#46 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 05 czerwca 2011 - 10:46

Przejrzałem to forum, ale nie widzę odpowiedzi na jedno pytanie: 1. Na czym tak naprawdę polega backup? Czy to jest za każdym razem nadpisywanie poprzednich plików, czy tylko zmiana zmienionych w czasie od ostatniegp backup'u? Może zbyt zakręcone pytanie, ale zastanawiam się nad przejściem z lacie internet space na Time Capsule.

#47 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 07 czerwca 2011 - 22:22

Za pierwszym razem kopiowane jest dosłownie wszystko co Time Machine zastanie na dysku użytkownika. Kolejne kopie w przypadku Time Machine wykonywane są co godzinę. Jest to backup przyrostowy tzn. w nowy backup to są wyłącznie pliki zmienione i nowe oraz odnośniki do plików, które nie uległy zmianie.

#48 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpnia 2011 - 22:53

..... Jeśli chodzi o konf. sieci, jest to któryś już z kolei mój router (chociaż TC dla mnie routerem z prawdziwego zdarzenia absolutnie nie jest) więc trochę temat ogarniam.
..

Tez sie zastanawiam nad TC, mozesz rozwinac swa mysl o tym, ze tc nie jest dla Ciebie ruterem? U mnie jest tak, ze moj dostawca netu zna tylko jeden MAC adres mojego Dlinka i z niego moge sobie rozdzielac sygnal na ile chce urzadzen. Czy TC zrobi to rowniez? Czy mozna zmieniac jego oryginalny adres MAC ?
Co do bardzo dlugiego czasu pierwszego backup'u czy na ten pierwszy raz nie mozna po prostu podpiac TC bezposrednio kablem usb do komputera ?

#49 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 10 sierpnia 2011 - 06:57

Po USB będzie teoretycznie wolniej, 480 Mbit przez USB versus 1 Gb przez sieć.

#50 dooogie

dooogie
  • 5 postów

Napisano 13 sierpnia 2011 - 17:11

streaming przez TC witam, zastanawiam sie nad kupnem TC 2TB, no i duzym argumentem, ktory by mnie sklonil do zakupu jest mozliwosc stramingu mediow np do apple TV. Czy to jest mozliwe? nigdzie nie moglem znalezc odpowiedzi na to pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych