Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konfiguracja iPhone dla polskich operatorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#151 Cadnin

Cadnin
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwca 2012 - 08:53

Podaje oficjalne info z play jak to ma wyglądać.



Znalezione na oficjalnej stronie play pozdro

TO DZIAŁA NA MMSY I INTERNET


Ale jesli ktoś zainstalował uaktualnienie od operatora to nie ma już możliwości wpisania tych danych..

#152 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 20 czerwca 2012 - 09:12

U mnie zniknęło.

#153 grzesiek

grzesiek
  • 128 postów
  • Skądlublin

Napisano 21 czerwca 2012 - 16:58

A po wyzerowaniu ustawień sieciowych? No nie ma bata, powinno działać. W ogólne/to urządzenie/Operator - masz tam Play 12.1?

Dziwna sprawa - sam mam telefon z Orange. Mimo to wszystko działa bez problemów...


Operator: Carrier 9.0
Wyzerowałem ustawienia sieciowe, podłączyłem do iTunes i nadal nic :(

Moze dlatego, że jest to iphone 3g i wsparcie apple już zostało zakończone dla tego modelu?

#154 manio_g

manio_g
  • 8 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 11:10

Witam. Sprawa dotyczy iphone 5. Telefon kupiłem w orange ale zmieniłem sieć na T-mobile. W orange internet telefon i sms/mms chodziły jak należy. zdjąłem simlocka (w salonie orange) włożyłem kartę z t-mobile. Rozmowy chodzą internet chodzi sms chodzi mms nie.. w wiadomości zamiast nadawcy mam link zapoczątkowany jego numerem czyli +48"numer"/type=plmn@mms.project4.pl ... na ekranie początkowym miniaturka zdjęcia sie pojawia jak wchodzę w wiadomości już nic niema ..Zgłupiałem już. Konfiguracji sieci nie mogę nigdzie w prowadzić bo w opcjach tego nie mam na stronie T mobile nie ma w ogóle APPLE w automatycznych konfiguratorach. Czy jest na to jakiś sposób? (wyzerowałem konfiguracje sieci nie pomogło)

#155 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 23 listopada 2012 - 16:20

Witam. Sprawa dotyczy iphone 5. Telefon kupiłem w orange ale zmieniłem sieć na T-mobile. W orange internet telefon i sms/mms chodziły jak należy. zdjąłem simlocka (w salonie orange) włożyłem kartę z t-mobile. Rozmowy chodzą internet chodzi sms chodzi mms nie.. w wiadomości zamiast nadawcy mam link zapoczątkowany jego numerem czyli +48"numer"/type=plmn@mms.project4.pl ... na ekranie początkowym miniaturka zdjęcia sie pojawia jak wchodzę w wiadomości już nic niema ..Zgłupiałem już. Konfiguracji sieci nie mogę nigdzie w prowadzić bo w opcjach tego nie mam na stronie T mobile nie ma w ogóle APPLE w automatycznych konfiguratorach. Czy jest na to jakiś sposób? (wyzerowałem konfiguracje sieci nie pomogło)


Restore + aktywacja kartą T-mobile. Karta sim powinna po włożeniu wysyłać wiadomość do operatora by pobrać ustawienia Internetu/mms itp itd.
Ewentualnie włóż kartę orange i znów t-mobile uważnie patrząc czy sim wysyła tą wiadomość (Czarny ekran zaraz po włożeniu karty sim z napisem "Karta sim wysyła wiadomość" i opcją naciśnięcia "Ok" na zielonym tle u dołu ekranu) :).

#156 manio_g

manio_g
  • 8 postów

Napisano 24 listopada 2012 - 01:08

Restore tzn. odtworzenie ipka przez itunes? Zrobiłem włożyłem t-mobile i dalej kiszka . wszystko się ustawia mms wciąż nie idą jak się należy. Miniaturka na zablokowanej klawiaturze jest (i nadawca właśnie ten dziwny link co podałem) i jak odblokuje wejde w wiadomości zakładka z tą wiad. od tego nadawcy jest pusta ... Przy zmianie kart sim nic się nie pojawia tylko szukanie sieci i łapie odrazu zasięg.. Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze?! W salonach oczywiście nie ma osoby co by się znała na telefonach i nie potrafią mi pomóc ;) aczkolwiek czego się mogłem spodziewać. Specjalnie zmieniłem sieć podpisałem umowę, żeby mieć dużo mms w pakiecie a tu taka draka, że nie mogę ich odbierać :) Bo raczej po wsadzeniu karty orange nie pojawi mi się opcja ręcznej konfiguracji danych sieci(orange sieć macierzysta tele)? A jeżeli tak będzie to czy rozwiązaniem bedzie wpisanie na karcie z orange ustawień sieciowych z tmobile?

#157 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 24 listopada 2012 - 09:03

Spróbuj wyzerować ustawienia sieciowe

#158 manio_g

manio_g
  • 8 postów

Napisano 24 listopada 2012 - 12:36

Niestety nic ... w wolnej chwili spróbuje jeszcze raz restore i z kartą T-mobile ale wątpię raz się nie udało to 2gi raz pewnie też nie... i zadzwonie jeszcze do BOK. Meilowo kazali mi zrobić ręczną konfigurację gdzie nie mam takiej możliwości... spróbuje zadzwonić i zapytać czy mogą zdalnie wysłać mi jakoś sieciowo konfiga. Dodam jeszcze ze z Orange mmsy mi przychodzą... Mmsy z play maja problem...

#159 rafal82

rafal82
  • 10 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 13:06

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#160 Reno

Reno
  • 59 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 24 września 2013 - 12:44

Witam. Iphone 4s, nowy prosto z AppleStore z iOS 7. Od rana próbuję wysłać SMSy i nic... dzwoniłem do BOK. Kazali zerować stawienia sieciowe, wyciągać kartę i poprawnie ją jeszcze raz wkładać, ale wciąż nie można wysłać żadnej wiadomości. W drugą stronę wszystko działa - wszystkie wiadomości dochodzą. Jakieś pomysły? Porady? Pozdrawiam

#161 agnieszkaiza.s

agnieszkaiza.s
  • 3 postów

Napisano 07 grudnia 2013 - 21:20

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Być może ktoś z Was spotkał się już z następującą sytuacją. iPhone 4S przywieziony z Wielkiej Brytanii z blokadą SIMLOCK na sieć Hutchison UK, omijam go jak na razie skutecznie kartą Gevey, ale telefon za każdym razem kiedy wpisuję pin wysyła mi sms'a do Wielkiej Brytanii na numer operatora. To samo jest z pocztą głosową, jest ustawiony numer poczty Hutchison 3G UK, którego nie mogę zmienić. Są to co prawda niewielkie koszty, ale jeśli się da to wolałabym zniwelować je do zera. W Polsce T-Mobile działa bez problemu, wszystkie usługi są dostępne. Chciałam Was zapytać, czy jest możliwość definitywnego ściągnięcia SIMLOCK w Polsce, tak aby nie trzeba było używać karty Gevey i telefon nie wysyłał mi nic przez Brytyjską sieć?

#162 MaxIzzy

MaxIzzy
  • 28 postów

Napisano 20 stycznia 2014 - 19:37

Witam , wie ktoś , może jakie są dane do konfiguracji Internetu i MMS w sieci FM Mobile ?

#163 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 21 stycznia 2014 - 10:00

Internet:
Access point: FM GROUP Mobile - telefonia komórkowa MLM -
MMS:
Access point: mms.fmgmobile.pl
proxy: 212.2.96.16:8080
Wap:
Access point: wap.fmgmobile.pl

#164 zerohunter

zerohunter
  • 248 postów

Napisano 25 stycznia 2014 - 15:36

Nie ogarniam tematu, nigdy nie miałem neta w smartphonie, daję sieć komórkową, i jak to jest włączone to wszystko ma się samo łączyć? Mam heyah.

#165 julaug

julaug
  • 6 postów

Napisano 09 marca 2014 - 13:07

też mam iphone 4s i mam problemy prawdopodobnie z simlockiem. Po podłączeniu telefonu do iTunes wyświetla mi się taki komunikat: [url=http://scr.hu/1650/uo6ya]screenSHU - The fastest screen capture ever.[/url]
Telefon zakupiony w UK, prawdopodobnie sieć Vodafone(taka widnieje w opisie telefonu), iOS 7.0.6.
Jak mam go odblokować? Ktoś mi pomoże?

#166 tokar

tokar
  • 36 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 30 maja 2014 - 12:48

iPhone: rozwiązywanie problemów z połączeniem z siecią komórkową danych

#167 wojtas2931

wojtas2931
  • 559 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2014 - 11:13

Można także wejść na m.apnchanger.org i tam skonfigurować :)

#168 jaro1002

jaro1002
  • 12 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 10:53

Witam, jednak po proszę o pomoc w tym dziale. mam iPhona 4s 8gb z wersja oprogramowania:7.1.2(11D257). Niestety nie mogę wysyłać ani odbierać MMS. czy istnieją jakieś metody na ręczne ustawienie tego? Proszę o pomoc, przeszukałem forum ,ale chyba nie ma nic pod ten numer oprogramowania. Dziękuje

#169 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 06 sierpnia 2014 - 10:57

jaki operator?

#170 jaro1002

jaro1002
  • 12 postów

Napisano 06 sierpnia 2014 - 11:39

Przepraszam T-Mobile

#171 mgross

mgross
  • 2 postów

Napisano 12 sierpnia 2014 - 16:25

Witam, u mnie ten sam problem występuje na iPhone 5 też z wersją 7.1.2 (11D257). Karta w Heyah (czyli operator T-Mobile.pl). Problem zaczął się od wczoraj (11.08). Polecane rozwiązania nie odniosły skutku: wyjmowanie karty SIM, restarty, włączanie i wyłączanie transmisji przez sieć komórkową, przełączanie się w tryb samolotowy i z powrotem, wyłączanie na ok. 15 minut telefonu, zmiana operatora z trybu ręcznego i z powrotem. Zgłosiłem wczoraj i dziś ponownie problem do Heyah. Czekam na odpowiedź na drugiego maila (z podaniem wszystkich szczegółowych informacji i historii "choroby")

#172 mgross

mgross
  • 2 postów

Napisano 13 sierpnia 2014 - 13:45

... i otrzymałem dziś telefon z Infolinii Heyah "Dział techniczny zweryfikował i po stronie operatora wszystko wygląda w porządku". Polecono mi sprawdzenie karty SIM. Przełożenie do innego aparatu lub wykonanie duplikatu w salonie jeżeli nie mam możliwości przełożenia karty nano do innego aparatu. No cóż - wykonam i zobaczę. Czy ktoś miał może tego typu problem z połączeniem do internetu z IPhone? (Może to kwestia aparatu).

#173 jaro1002

jaro1002
  • 12 postów

Napisano 18 sierpnia 2014 - 12:14

Nie wiem , jak u Ciebie, ale u mnie pan zadzwonił i wyjaśnił,ze w tym aparacie z msmi jest tak,ze trzeba mieć włączoną transmisje danych. Dziwi mnie tylko co w tedy jak by,m nie miał internetu, chyba ,że to nie zależne jest. Niestety zauważyłem ,że jestem karany za to ,że używam polskiej czcionki i staram się pisać z użyciem polskich znaków i mogę wysłać tylko 70 znaków. w ustawieniach nie znalazłem żadnej możliwości ustawienia czegoś w typie"oszczędność smsów". Jeżeli faktycznie nie mam możliwości ustawienia tego, to jest bardzo duży minus tego aparatu. Piszę bardzo dużo smsów i jest to dla mnie bardzo istotne. Wiem zaraz się odezwą ludzie ,którzy napiszą,że mają bez limitu i tm podobne, ale chyba nie wszyscy. A druga sprawa,ze jak chcesz pisać polskimi znakami to jesteś karany, więc rośnie pokolenie analfabetów

#174 Daikoku

Daikoku
  • 1 postów

Napisano 28 stycznia 2018 - 10:09

Witam, mam iPhon 8 Plus, jestem w sieci Plus. 

Czy jest jakaś możliwość na włączenie LTE ? W telefonie po włączeniu ,,Głosowe i danych" i zaznaczeniu LTE, mam informację ,,Ta sieć komórkowa nie ma certyfikacji operatora do korzystania z LTE na iPhonie"

Już doczytałam, ze Plus nie ma podpisanej umowy, czyli nic nie mogę zrobić by korzystać z LTE ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych