Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konfiguracja iPhone dla polskich operatorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#51 promac

promac
  • 8 postów

Napisano 10 października 2008 - 10:12

Orange Ostatnio ku mojemu zdzwiwieniu przestało mi działać EDGE w orange na IP 2G. Ustawienia były takie jak zwykle: APN: internet user: internet pass: internet Gdy wszedłem w ustawienia EDGE okazało się że hasło i pass są ustawione na: "ppp". Zmieniłem na internet i nic, a po ponownej zmianie na "ppp" ruszyło". Wydaje mi się że orange zmieniło troszkę ustawienia więc podaje które u mnie działają: APN: internet user: ppp pass: ppp Pozdrawiam

#52 LuHash

LuHash
  • 10 postów

Napisano 31 października 2008 - 13:50

po moich ostatnich instalacjach i modyfikacjach nie dziala mi internet przez plus'a... czy moze to byc zwiazane z tym, ze dodalem katalog operatora PlusPL (oraz zrobilem do niego linka 26001) z jednego z postow na forum aby miec logo operatora (co zreszta nie zadzialalo ale katalogi zostaly w carrier)?? co moze byc przyczyna tego ze zmiana ustawien - czy to wlaczenie samego roamingu danych czy tez jeszcze sieci 3g - nie daja nic... safari pisze ze nie ma polaczenia internetowego:/ oczywisicie apn ustawiony na plus'a: internet...

#53 midnightr

midnightr
  • 23 postów

Napisano 04 listopada 2008 - 01:03

Przeczytałem kilka tematów (włącznie z tym) i zadam krótkie pytanie: czy z perspektywy iPhone'a lepszym wyjściem jest Tak-Tak czy Heyah? Z gory dzieki za odp. :) w Heyah 100kB tylko 2 gr kosztuje, nie wiem tylko czy nie bede mial zadnych problemow korzystajac z Heyah (rozne tu posty widzialem :P) aha, dodam, ze na poczatku nie mam zamiaru robic jailbreaka.

#54 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 listopada 2008 - 20:09

Przeczytałem kilka tematów (włącznie z tym) i zadam krótkie pytanie:
czy z perspektywy iPhone'a lepszym wyjściem jest Tak-Tak czy Heyah? Z gory dzieki za odp. :)

w Heyah 100kB tylko 2 gr kosztuje, nie wiem tylko czy nie bede mial zadnych problemow korzystajac z Heyah (rozne tu posty widzialem :P)

aha, dodam, ze na poczatku nie mam zamiaru robic jailbreaka.


Bezapelacyjnie Heyah.
Niestety, jeśli masz iPhone z simlockiem Ery to musisz zrobić jailbreaka żeby móc edytować ustawienia APN (do internetu), inaczej nie pójdzie ci internet z kartą Heyah.

#55 remekb

remekb
  • 44 postów
  • SkądZabrze, Poland

Napisano 08 listopada 2008 - 23:28

Mam podobny problem. Zrobiłem wszystko jak napisane: jailbreak za pomoca quick pwn, wejscie w strukture plikow za pomoca iphone browser, odnalazlem plik carrier.plist w katalogu TMobile_pl.bundle oraz 26002 (tel w Heyah), jednak tu pojawil sie problem bowiem plik jest napisany niz ten podany na pierwszej stronie. Nie mam miejsca na wklejenie tej linijki odpowiedzialnej za EDGE. Soft 2.1 IP 3G bez simlocka Prosze o pomoc, z gory dzieki.

#56 himan

himan
  • 149 postów

Napisano 10 listopada 2008 - 14:35

Witam, mam siec z Heyah, a sim na Era, tel. po jailbreaku, i teraz natomiast co musze zrobic aby miec dostep do korzystania z internetu przez karte Heyah ?? jesli chce skonfigurowac konto VPN, to mam 3 zakladki,(gdzie analogicznie wpisujac w jedną, takze wpisywane sa wartosci w pozostale) zakladki to: L2TP / PPTP / IPSec > trzeba wypelnic : Opis / Serwer/ Konto / > reszta jest nie wymagane tj.: RSA SecurID , hasło, hasło wspolne. konfigurowalem na rozne sposoby, ale nici z tego.. Czy moze trzeba miec jakis program przez ktory sie cos wlacza czy juz nie wiem o co chodzi...?? Prosze o pomoc!

#57 midnightr

midnightr
  • 23 postów

Napisano 12 listopada 2008 - 01:10

Bezapelacyjnie Heyah.
Niestety, jeśli masz iPhone z simlockiem Ery to musisz zrobić jailbreaka żeby móc edytować ustawienia APN (do internetu), inaczej nie pójdzie ci internet z kartą Heyah.


Rozumiem. Na razie jeszcze i tak czekam na iPhone'a, wiec jak dojdzie to przez kilka dni pobawie sie bez jailbreaka (i tak mam wi-fi w domu), potem mysle ze zrobie :) Wlasnie przy zakupie zastanawialem sie miedzy wersjami 16GB (chcialem bialego) i 8GB, ale uznalem, ze przy ew. zespuciu sie telefonu strata 16GB bylaby dosyc dotkliwa :) (a 8GB udalo mi sie wyrwac za 830 zl)

Tak czy inaczej zaopatrzylem sie w starter Heyah :)
ps. a czy w przypadku tak-taka tez jailbreak jest wymagany? Z tego co pamietam, to chyba tak... (bo inne apn)

#58 remekb

remekb
  • 44 postów
  • SkądZabrze, Poland

Napisano 13 listopada 2008 - 02:26

Znalazłem pewne rozwiązanie do Heyowców (ale tylko na IPki bez simlocka). Jeśli nie masz ustawień EDGE pod heyah, to najlepiej włożyć kartę z Orange, bo tam można edytować te ustawienia. Jak jużmasz włożonąkartę Orange zmieniasz ustawienia na dane heyah, zachowujesz i NIE WYCHODZĄC Z MENU ORAZ NIE WYŁĄCZAJĄC TELEFONU zmieniasz karte na heyah. U mnie zadziałało :)

#59 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 listopada 2008 - 10:52

Nowość!
Jest możliwość zmiany APN tak żeby działał internet w Heyah bez robienia jailbreak itd.
Na stronie APN Changer (wchodzimy na iPhone) jest możliwość zmiany ustawień APN w iPhonach którym brakuje ten punkt w ustawieniach (jak w tych z ERY).
Podajemy jako APN heyah.pl i po kliknięciu na "Download custom config" dodawany jest w ustawieniach telefonu nowy profil w którym zapisane są nowe ustawienia APN. Metoda jest legalna - podawana przez Apple.
Sprawdziłem sam i działa z Heyah.

#60 ketrabt88

ketrabt88
  • 23 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudnia 2008 - 21:53

a mi w/w metoda nie działa:/ safari w iphonie nie moze pobrac pliku:/

#61 rycha

rycha
  • 1 postów

Napisano 21 grudnia 2008 - 16:14

mam problem prosze o pomoc mam iphone 3G po jailbrakeu iphone jest po siec z ery a mam wsadzona karte z heyah nie mam dostepu do neta ani nic w tym stylu nie mam opcji zmiany APN moze ktos napisac co mam zrobic mam iphona od niedawna dokladnie 2 dni dlatego jestem w im troche zielony z gory dziekuje

#62 EmotiCon

EmotiCon
  • 355 postów
  • Skądmam wziąć kasę na iPad'a?

Napisano 01 stycznia 2009 - 01:17

Orange ma chyba: APN: internet Username: ppp Password: ppp

#63 imaf18

imaf18
  • 1 postów

Napisano 02 stycznia 2009 - 22:39

Witam, mam siec z Heyah, a sim na Era, tel. po jailbreaku, i teraz natomiast co musze zrobic aby miec dostep do korzystania z internetu przez karte Heyah ?? jesli chce skonfigurowac konto VPN, to mam 3 zakladki,(gdzie analogicznie wpisujac w jedną, takze wpisywane sa wartosci w pozostale) zakladki to: L2TP / PPTP / IPSec > trzeba wypelnic : Opis / Serwer/ Konto / > reszta jest nie wymagane tj.: RSA SecurID , hasło, hasło wspolne.Gdzie moge zanleść jakies dane serwerow zeby to skonfiroworac?? Prosze o pomoc! z góry dziękuje:)

#64 szuler

szuler
  • 12 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 08:10

witam :) Mam mały problem... mam sieć pleya na iPhonie i chciałem ustawić danie przez sieć komórkową .... i wpisałem tak jak jest na 1 stronie ale co.. duupa nie działa... ma ktoś jakieś rozwiązanie na ten problem ??

#65 lorid2007

lorid2007
  • 46 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwietnia 2009 - 17:41

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu próbuje skonfigurować EDGE na swoim telefonie. Sieć Plus wersja softu najnowsza. Nigdy nie widziałem nawet ikony E jaka jest przy transferze danych. Próbowałem już wszystkiego i dalej nie mam dostępu do internetu. Safari wskazuje komunikat : "Safari nie może otworzyć tej strony gdyż nie ma połączenia internetowego. Wykupiłem nawet pakiet 20MB i nic. Proszę o pomoc

#66 Ferbi

Ferbi
  • 117 postów

Napisano 01 maja 2009 - 16:27

Witam. Ja również posiadam telefon iphne 3G z ERY, dzisiaj go odblokowałem przez itunes, więc SIMlocka już nie ma. Mam w nim kartę Heyah i niestety również nie mogę ustawić żadnych APN bo nie mam tej opcji. Kiedy włożyłem kartę Orange pojawiła się ta opcja w Ustawienia > Ogólne > Sieć > dane przez sieć komórkową. Wpisałem nawet tak jak ktoś napisał wcześniej, żeby wpisać tam dane Heyah...niestety kiedy włożyłem kartę Heyah ponownie opcja zniknęła, a internetu jak nie było, tak nie ma :) Proszę o pomoc. Nie chcę robić JB itp. wersja softu 2.21

#67 MMAniak

MMAniak
  • 344 postów
  • Skądz domu

Napisano 07 maja 2009 - 15:53

Ma ktoś ustawienia dla PLAY FRESH ? Chodzi mi o mmsy i o edge. Pozdrawiam

#68 eathan

eathan
  • 4 postów

Napisano 14 maja 2009 - 12:45

Mam iPhona 2G i zgodnie z radami dawno temu ustawiłem pocztę głosową dla Ery za pomocą: *5005*86*602950# Teraz na w erze zmieniłem rodzaj poczty na Extra. W jaki sposób włączyć obsługę tej poczty z poziomu iPhona i przywrócić poprzednie działanie przycisku Poczta głowa. Czy to jest potrzebne czy po zmianie na koncie w Erze zmieni się sposób działania telefonu?

#69 kala77

kala77
  • 35 postów
  • SkądWaWa / NY

Napisano 28 czerwca 2009 - 16:22

Wie ktoś jakie ustawienia wpisac dla sieci T-mobile w USA ?

#70 Hotek

Hotek
  • 91 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 10:40

Witam. Skonfigurowałem Iphona (Play) i nie działa mi internet. Mimo środków na koncie (60 groszy;P) Pisze, że nie ma połączenia z internetem. Wiecie może o co chodzi? Mam Play Fresh.

#71 kokokoko

kokokoko
  • 1 postów

Napisano 25 lipca 2009 - 19:22

APn trzeba wejsc w CYDIA i poszukac prgramu APN Editor w Search i zaainstalowac ten program - wtedy pojawi sie opcia zmiany APN w Menu Settings -- General --- Network (Siec) --- Cellular Data Network..... po zmianie nie powinno byc problemu uzywania internetu na iphonie Sorry for my bad polish spelling

#72 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 07 października 2009 - 18:32

A ma ktoś z Was może Iphone'a 3G bez JB, i ze zdjętym Simlockiem przez Itunes (tel. od Ery) i do tego kartę Play Fresh ? Chciałbym skorzystać z dobrodziejstw tanich pakietów internetowych... :) Jakiś link do konfigu ? Żande Cydie/JB itp w grę nie wchodzą. Chcę mieć słuchaweczkę jak z fabryki. Pozdr Aha, wiem że najprościej było by zamontować mu kartę z GlutConnectem, ael niestety to co oferuje Era woła o pomstę do nieba. To chyba najdroższy internet na rynku. A i tak u mnie Era nie ma 3G, a Play ma. Mnie jest potrzebny sporadycznie w telefonie i czasem przez tethering w laptopie. Dlatego skłaniam się ku Fresh i nowym pakietom (np 500MB za 15pln. To super cena). pzdr

#73 sphbart

sphbart
  • 19 postów

Napisano 20 listopada 2009 - 01:05

A ma ktoś z Was może Iphone'a 3G bez JB, i ze zdjętym Simlockiem przez Itunes (tel. od Ery) i do tego kartę Play Fresh ? Chciałbym skorzystać z dobrodziejstw tanich pakietów internetowych... :)
Jakiś link do konfigu ? Żande Cydie/JB itp w grę nie wchodzą. Chcę mieć słuchaweczkę jak z fabryki. Pozdr
Aha, wiem że najprościej było by zamontować mu kartę z GlutConnectem, ael niestety to co oferuje Era woła o pomstę do nieba. To chyba najdroższy internet na rynku. A i tak u mnie Era nie ma 3G, a Play ma. Mnie jest potrzebny sporadycznie w telefonie i czasem przez tethering w laptopie. Dlatego skłaniam się ku Fresh i nowym pakietom (np 500MB za 15pln. To super cena).
pzdr

Mam dokładnie taki telefon jak Ty. Wszystko śmiga aż miło :) Masz TU [URL="http://www.myapple.pl/iphone-tutoriale/116994-3-1-zmiana-logo-operatora-wylaczenie-przekazywania-polaczen-mms-bez-jailbreaka-post1053496.html"]http://www.myapple.pl/iphone-tutoriale/116994-3-1-zmiana-logo-operatora-wylaczenie-przekazywania-polaczen-mms-bez-jailbreaka-post1053496.html[/URL] wszystko z pięknym logo playa :)
pzdr

#74 kaczorek22

kaczorek22
  • 10 postów

Napisano 19 grudnia 2009 - 23:30

Mam dokładnie taki telefon jak Ty. Wszystko śmiga aż miło :) Masz TU [URL="http://www.myapple.pl/iphone-tutoriale/116994-3-1-zmiana-logo-operatora-wylaczenie-przekazywania-polaczen-mms-bez-jailbreaka-post1053496.html"]http://www.myapple.pl/iphone-tutoriale/116994-3-1-zmiana-logo-operatora-wylaczenie-przekazywania-polaczen-mms-bez-jailbreaka-post1053496.html[/URL] wszystko z pięknym logo playa :)
pzdr


Skorzystałem z tej konfiguracji i niby wszystko działa jak trzeba ale niestety gdy na jakiś czas zgubię zasięg Playa (łączy się z Plusem) to później w ogóle nie mogę połączyć się z Internetem. Pomaga tylko restart Iphone - po restarcie wszystko wraca do normy. Może ktoś potrafi mi pomóc bo jst to trochę męczące.

#75 iwers

iwers
  • 1 postów

Napisano 02 stycznia 2010 - 00:02

Podaję konfigurację MMS dla iPhone 3GS (fabrycznie bez simlocka) w Play. APN: mms MMSC: 10.10.28.164/mms/wapenc Proxy MMS: 10.10.25.5:8080 Maks. wielkosc MMS: 300000 reszta puste Okazuje się, że jest ograniczenie w Play na wielkość MMSa do 300kB !!! i trzeba to wpisać. Inaczej nie chce działać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych