Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsza przeglądaraka internetowa??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlepszy

mlepszy
  • 38 postów
  • SkądMława

Napisano 11 marca 2008 - 12:43

Witam wszystkich, zastanawiam sie jaką przegladarkę możecie polecić na maca??? Chodzi mi o przegladark dzięki której byłaby możliwość ogladania filmów w internecie, obsługujaca format active x?? Z góry dziekuje za rady.:grin:

#2 Rocik

Rocik
  • 213 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2008 - 13:18

Chyba tylko IE obsługuje ActiveX zo do filmów to polecam aplikacje flip4mac do obsługi .wma i .wmv

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marca 2008 - 13:21

oczywiście, że tylko IE obsługuje ActiveX - to jest wspaniała technologia MS only chyba każda przeglądarka oprócz IE jest dobra, reszta to już osobiste preferencje

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 11 marca 2008 - 13:27

Na Maku trzeba miec pod reka kilka przegladarek. Bo na codzien sprawdza sie Safari, ale niektore rzeczy pod Safari nie pojda i wtedy trzeba miec inne przegladarki tylko dla pewnych stron. JEdnej uniwersalnej nie ma :)

#5 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 11 marca 2008 - 13:34

Na safari dotychczas nie otworzyły mi się może trzy strony. To wcale nie odbiega od normy, nawet IE i FireFox nie otwierają niektórych stron. Poza tym przyczyną jest sposób pisania stron, jak są napisane kiepsko to może się tak zdarzyć. Wszystkie ważne rzeczy się otwierają, a nawet więcej, dlatego spokojnie wystarczy Safari. Ale oczywiście wybór przeglądarki, jak napisał Roberto, to kwestia osobista.

#6 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 11 marca 2008 - 13:48

mi do gustu przpadła jakieś 10 lat temu Opera i tak zostało ;) pościągaj sobie Firefox, Operę, i co tam jeszcze masz do ściągnięcia z przeglądarek, potestuj i zobacz, która najbardziej będzie Ci odpowiadała:)

#7 roro

roro
  • 70 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 11 marca 2008 - 14:11

Safari sprawdza się najlepiej. Szybciutko chodzi, strony otwierają się błyskawicznie! Ma problemy z niektórymi stronami. Z tego co zauważyłem to niektóre strony banków on-line itp. Do tych celów polecam Firefoxa (szkoda tylko że nadal pamięciożerny :( )

#8 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 11 marca 2008 - 14:15

Ja mam firefox 3 beta 3 i nie mogę powiedzieć że jest pamięciożerny. Zużywa mniej pamięci niż safari.
Na co dzień używam safari i firefox właśnie.

A od kilku dni bawię się przeglądarką ICab
Stronka producenta: iCab - Internet Taxi for the Mac

#9 roro

roro
  • 70 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 11 marca 2008 - 14:26

Ja mam firefox 3 beta 3 i nie mogę powiedzieć że jest pamięciożerny. Zużywa mniej pamięci niż safari.[/url]



Nie wiem jak jest z wersją 3 bo mam ostatnią stabilną i widze jak zabiera pamiec

#10 Googlarz

Googlarz
  • 384 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 marca 2008 - 14:36

Nie wiem jak jest z wersją 3 bo mam ostatnią stabilną i widze jak zabiera pamiec


potestuj 3 - naprawde cool ;-)

#11 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 11 marca 2008 - 14:37

Na maku dobrze dziala jedynie Safari. Inne to jakies ociezale kloce z opera i jej 30 podkokami przy uruchamianiu na czele. Nawet lisek jest jakis traki niedorobiony.

#12 Goorsky

Goorsky
  • 200 postów
  • SkądSzczecin, Poland, Poland

Napisano 11 marca 2008 - 14:51

wyszla przed chwila FF3 beta 4 :) wyglada jeszcze lepiej niz beta3! i jeszcze pewniej chodzi :)

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marca 2008 - 20:26

IMO wygląda paskudnie, ale o gustach... ;)

#14 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 marca 2008 - 20:50

A wg The Acid3 Test najlepsza jest safari z Webkit ;)

Acid3 to aktualnei najbardziej wymagający test standardów dla przeglądarek internetowych. Generalnie teścik ma duży respect ;) Opera moja ma co prawda 46pkt ale i tak ją lubię i używam. A IE7 u mnei na XP zdobył bagatela 12pkt :P

#15 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marca 2008 - 23:10

no najnowszy WebKit ma 90/100 - fakt jeżeli chodzi o wsparcie dla standardów, css3, szybkość itp. to WebKit miecie konkurencję ;) nowa opera ma już coś koło 67, Fx3 ma 66 chyba, więc nie jest źle ;) a jeżeli chodzi o Acid3 i IE to IE5.5 przebija IE6 i 7, jednak beta 8 ma już na szczęście lepszy wynik (17?) jednak dla większości (nowych, nowoczesnych?) stron i przypadków, czy to Fx, czy to Opera czy to WebKit - nie ma znaczenia

#16 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 11 marca 2008 - 23:13

wyszla przed chwila FF3 beta 4 :) wyglada jeszcze lepiej niz beta3! i jeszcze pewniej chodzi :)

To prawda że chodzi dobrze. Gdzieś czytałem też, że Fx 2 był pisany pod Windows i dlatego wersje niewindowsowe były jakieś takie nie bardzo. Trójka pod Ubuntu zasuwa aż miło, pod OS X też chodzi mi bardzo dobrze. O wiele szybciej od Safari.

Niestety, obsługa zakładek jest tak spartolona, że ja tego nie dam rady używać. :(

#17 Altair

Altair
  • 87 postów
  • SkądRydzyna k. Leszna

Napisano 11 marca 2008 - 23:44

Oj przemek u mnie na ubuntu FF2 chodzi super. Może coś źle skonfigurowane masz. Ogólnie to na Xp i FF2 Acid3 - 52/100

#18 embarto

embarto
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2008 - 23:50

wyszla przed chwila FF3 beta 4 :) wyglada jeszcze lepiej niz beta3! i jeszcze pewniej chodzi :)

Wiem o gustach się nie rozmawia, ale IMHO to jest okropne:
Dołączona grafika

#19 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 12 marca 2008 - 00:01

Wiem o gustach się nie rozmawia, ale IMHO to jest okropne:
Dołączona grafika


No racja, ale to tylko motyw, zawsze można zmienić.

#20 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 12 marca 2008 - 00:03

Zrobilem dwa dni temu test Opery, Firefoxa i Safari. Po samym wlaczeniu Opera zre najwiecej Ramu, Safari zjada DWA RAZY mniej. Po obciazeniu kilkoma prostymi stronami Opera zjada wiecej ramu, a firefox dogania ja. Safari wciaz o wiele nizej. Po zaladowaniu masy youtubow i innych pamieciozernych stronek gdzies tam kiedys ta roznica sie zaciera, ale wciaz Safari jest nizej. Boli mnie gdy po kilku godzinach uzywania internetu po prostu zamykam Opere Xsem a nie wylaczam jej calkowicie, patrze w procesy, a ta utrzymuje, ze zajmuje juz 300 MB ramu. Niemniej jednak wciaz uzywam Opery bo jestem do niej strasznie przyzwyczajony. No i strona startowa z moimi ulubionymi stronami w formie miniaturek jest bardzo przystepna. Uzywam FireFoxa tylko do pojedynczych zadan zwiazanych z ogladaniem filmow streamingowanych ktorych nie obsluguje Opera. Chcialbym przerzucic sie na Safari, ale brakuje mi Tabow (wiem, ze mozna jakos dorobic) i tej strony startowej.

#21 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 12 marca 2008 - 03:33

Oj przemek u mnie na ubuntu FF2 chodzi super. Może coś źle skonfigurowane masz.

Straszne wycieki pamięci ma, Trójka ma o 1/2 (albo i więcej) mniejsze. Mówię to o długaśnym surfowaniu, całodniowym na przykład. Mnie nie przeszkadza działanie 2 pod Linuksem ale zauważam, że jest wolniejsza od windowsowej wersji. Wycieki w obu równie tragiczne. :)

#22 Tonden

Tonden
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2008 - 10:00

Absolutnie Safari z Webkit, od Leoparda nie mam już żadnych problemów ze stronami banków - korzystam z Pekao i BPH. Tonden

#23 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 12 marca 2008 - 11:26

przyzwyczajenie drugą naturą, i nie martwi mnie podskakiwanie Opery przy uruchamianiu, jak już odpali to jest dobrze, poza tym przeglądarkę odpalam raz na jakiś czas, niedostatków ramu nie odczuwam więc zostaje :) a 9 ulubionych stron...pyszne rozwiązanie :)

#24 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 12 marca 2008 - 13:29

Chcialbym przerzucic sie na Safari, ale brakuje mi Tabow (wiem, ze mozna jakos dorobic) i tej strony startowej.


W preferencjach musisz zaznaczyc browse using tabs czy cos w tym stylu.

Na codzien Safari jest fajne, ale.. no wlasnie.. problem nie lezy w tym, ze Safari nie otwiera jakis stron. To jest jasne, nie odpala sie strona wiec ladujamy ja czyms innym. Ale czesciej Safari nie wyswietla elementow stron i mozna nawet nie wiedziec ze cos tam pwonno jeszcze byc. Przyklad z ostatnich dni:
-strona Roca (producent armatury), nie odpala menu pod Safari
-w koncie na gmail.com opcja czatu jest nieaktywna, bo Safari nie wyswietla fragmentu menu z kontaktami i opcjami komunikacji
-niemiecki ebay: pod Safari skrypt wyglada wogole calkiem inaczej, dodatkowe opcje menu otwieraja sie w plywajacych oknach, ktore jednak mimo klikniecia nie przekierowuja dalej. W Ff czy Operze niemiecki ebay chodzi normalnie, po bozemu, wedlug listy.
Wspominam te 3 strony, bo akurat takie mialem w tygodniu potrzeby w necie.
Dlatego tak jak napisalem, Safari starcza w 90 % przypadkow, ale wciaz sa jakies problemy ze stronami i na te okazje dobrze miec pod reka Firefoksa czy Opere.

#25 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 marca 2008 - 21:07

Ruczaj - masz zapewne polskiego GMaila na którym jest nadal stary interfejs (nowy się różni chyba głównie technicznie) - jak zmienisz język na angielski (US na pewno, nie wiem jak reszta) to wszystko tam już pięknie działa... albo czekasz aż przetłumaczą to (a jakoś prędko się nie zanosi, bo już jakiś czas się opierniczają). niestety ale pl interfejs to nadal "older version".

co do "pięknego" looku Fx3 - w końcu działa GrApple theme z betami :D GrApple - Aronnax`s Firefox Themes make Fx look like Safari - teraz Fx w końcu porządnie wygląda pod Leosiem :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych