Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak łatwo nagrać muzyke na ipoda (bez iTunes)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mioda

Mioda
  • 6 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 21:11

Prosze o pomoc. Mam iPoda nano 2gen, ale od tego iTunes mnie wrecz odrzuca. Czy jest jakis prosty sposob, aby: 1. wybrac sobie z HDD jakis katalog z plikami mp3 (wzglednie innymi odtwarzanymi przez ipoda) i nagrac na odtwarzacz 2. Przegrac 1 dowolny plik muzyczny na ipoda 3. Czasami w katalogach z albumem mp3 sa zawarte okladki albumow w plikach jpg. Czy mozna jakos przegrac taki katalog z albumem aby przy odtwarzaniu na ipodzie pojawial sie obrazek tegoz albumu 4. Kasowac z ipoda zbedne utwory/katalogi Ja nie wiem, chyba nie oczekuje od tego ipoda zbyt wiele - pewnie ma on jakies zadziwiajace funkcje, no ale ja juz mam problem z prostym przegraniem na niego muzyki. A jak ten iTunes wrzuca mi w biblioteke wszystkie moje pliki MIDI... Pomocy

#2 Marcin Swatek

Marcin Swatek
  • 72 postów
  • SkądBoronów

Napisano 26 lutego 2008 - 21:53

iTunes prezenuje trochę odmienne podejście to katalogowania muzyki. Ma to związek z jego "pochodzeniem". Ale uwierz mi, nie ma lepszego programu do rzeczy o które pytasz! Poszukaj trochę na temat iTunes a zobaczysz!!! Może i ma jakieś wady ale na pewno nie robi tego o co go oskarżasz: "A jak ten iTunes wrzuca mi w biblioteke wszystkie moje pliki MIDI..."

#3 Vorph

Vorph
  • 272 postów
  • SkądInąd

Napisano 26 lutego 2008 - 22:12

Proponuję dobrze przejrzeć myapple, szczególnie dział poświęcony itunesowi i ipodom :D Ewentualnie można zajrzeć jeszcze tu: Apple - iTunes - Tutorials
iTunes to świetny program, który pokazuje swoje możliwości przy dużej ilości mp3.
Co do przegrywania muzyki na ipoda bez itunesa to wydaje mi się, że jest to niemożliwe, ale nie szukałem, więc mogę się mylić...

#4 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lutego 2008 - 22:21

wiesz nie pamietam zupelnie nic o ipodach 2 gen. czy tam byly okladki albumow, ale iTunes jest naprawde bardzo fajne i w zyciu bym go juz nie porzucil, na rzecz jakiegos winampa. Coz WMP nie jest az takie straszne ale ipod z itunes gra ;). Wylacz automatyczna synchronizacje poprzez itunes na folderze. Wrzuc swoje piosenki do biblioteki muzycznej itunes - po prostu drag and drop folder. Jezeli nie powiesz zeby trzymal je w porzadku nie bedzie ich kopiowal/przenosil, tylko doda informacje do swojej biblioteki gdzie co sie znajduje. A potem przeciagasz po prostu utwor z biblioteki/listy odtwarzania na ikonke ipoda w urzadzeniach w sidebarze po lewej. bezposrednio na ipodzie tez mozesz robic playlisty, wlasnie poprzez itunes. Naprawde to jest superintuicyjne, choc na windowsie intuicyjne, bez super.

#5 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 22:34

na każdym nano są okładki. jeśli Ci się nie pojawiają w opcjach itunes'a, gdy wejdziesz w ipoda, jest coś takiego jak display artworks. też polecam itunes, jak się już ogarniesz i zrobisz porządek z muzyką [przede wszystkim tagi] to będzie tip top. Jeśli chodzi o alternatywy. Nie wiem czy siedzisz na mac'u czy win, ale możesz poprobować z YamiPod, z tego co kojarzę jest też plugin do winampa. Może któryś z nich bardziej Ci podpasuje.

#6 Mioda

Mioda
  • 6 postów

Napisano 27 lutego 2008 - 19:30

No dobrze. Przyznam ze trudno mi sie bedzie przestawic bo do tej pory nie przywiazywalem uwagi do TAGÓW. Ehh, ale skoro jest to wymagane do sprawnego funkcjonowania iTunes to spróbuje :) Bede mial pewnie sporo problemow, ale postaram sie im sprostac - licze po cichu na pomoc doswiadczonych uzytkownikow :) Od razu mam takie pytanie: Jak mozna zaznaczyc na raz wieksza grupe utworow w Bibliotece nie klikajac na kazdy plik z osobna tylko "przejechac" po nich kursorem? W Windowsie wystarczy wcisnac Ctrl, a tutaj? Czy jest mozliwosc zeby iTunes pokazywal w Bibliotece foldery albumow do ktorych moglbym wejsc zeby zobaczyc jakie sa w nich piosenki? Chodzi o to ze majac na tej liscie 4000 utworow poruszanie sie wsrod nich jest troche trudne.

#7 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lutego 2008 - 20:05

Czy jest mozliwosc zeby iTunes pokazywal w Bibliotece foldery albumow do ktorych moglbym wejsc zeby zobaczyc jakie sa w nich piosenki? Chodzi o to ze majac na tej liscie 4000 utworow poruszanie sie wsrod nich jest troche trudne.

nie ma takiej opcji chyba, ze zrobisz sobie takie foldery i/lub playlisty recznie. ale do sprawnego poruszania sie po liscie z muzyka uzywa sie funkcji szukaj (po prawej na gorze). wpisujesz tam cos i lista pokazywanych utworow jest filtrowana tak zeby zawierala szukane slowo. jak do tego dodasz mozliwosc dostosowania jakie kolumny sa wyswietlane i sortowania wg ich zawartosci to nie ma zadnego problemu z blyskawicznym znalezieniem dowolnego utworu. oczywiscie pod warunkiem, ze ma wypelnione tagi. :)

#8 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lutego 2008 - 20:29

em jest inna opcja, wchodzisz do muzyki w bibliotece i na gorze obok szukarki masz 3 opcje widoku, srodkowa jest wlasnie tym co powinno cie zainteresowac + na liscie posortowanie wg. albumow i wtedy masz wszystko poukladane, wszystkie naraz, niestety lub stety. JA bardzo rzadko bawie sie w zabawe w tagach. Mam za to playlisty inteligentne, ktore mowia mi jakich piosenek jeszcze nigdzie nie przesegregowalem i jak mi sie bardzo nudzi slucham nowych utworow i sobie je wstawiam gdzie chce. pozdrawiam. itunes jest na prawde b. dobre

#9 Mioda

Mioda
  • 6 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 19:08

Jakoś to idzie... Choż przyznam że najwieksza niedogodnoscia wydaje sie byc teraz to zaznaczanie/podswietlanie wybranych elementow. To az wydaje mi sie nieprawdopodobne zeby trzeba bylo z wcisnietym Ctrl klikac na kazdy plik z osobna. Rzeczywiscie mozna posluzyc sie wyszukiwarka ale jezeli mam do zaznaczenia kilka roznych grup plikow ktore nie maja nic wspolnego w nazwie. To strasznie niewygodne. Czy naprawde nie mozna "czegos" wcisnac na klawiaturze zeby potem mozna bylo przeciagnac kursorem myszy po grupie utworow (tzw. prostokat podwietlenia) Przeciez nawet głupi Windows to potrafi :-)

#10 Vorph

Vorph
  • 272 postów
  • SkądInąd

Napisano 28 lutego 2008 - 19:14

różne utwory możesz zaznaczać wciskając jabłko+LPM i wtedy sobie wybierasz ile chcesz

#11 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 19:31

no ta. ew. z shiftem zaznaczycz też możesz. identycznie jak pod win.

#12 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 28 lutego 2008 - 19:33

Czy naprawde nie mozna "czegos" wcisnac na klawiaturze zeby potem mozna bylo przeciagnac kursorem myszy po grupie utworow (tzw. prostokat podwietlenia)
Przeciez nawet głupi Windows to potrafi :-)


W makowej wersji iTunes klikasz w pierwszy utwór z grupy, wciskasz Shift i trzymając go klikasz
w ostatni utwór. Wówczas iTunes zaznaczy wszystkie utwory od pierwszego do tego klikniętego.

Nie wiem jak pod Windows, ale pewnie tak samo lub jakoś podobnie ;)

(Ech, spóźniłem się. Palce już nie te, co przed wojną...)

#13 silverball

silverball
  • 218 postów
  • Skądhome is where the heart lies

Napisano 28 lutego 2008 - 23:57

przeciagac mozesz bez klawisza. Z sziftem masz to co w windowsie masz z sziftem, z japkiem masz to, co w windowsie masz z kontrolem.

#14 Mioda

Mioda
  • 6 postów

Napisano 01 marca 2008 - 14:16

różne utwory możesz zaznaczać wciskając jabłko+LPM i wtedy sobie wybierasz ile chcesz


Yyy, o jakim "jabłku" mowisz?
Mam PC...

---- Dodano 01-03-2008 o godzinie 14:30 ----
Ok.
Ten Shift jest dobrym rozwiazaniem.

A powiedzcie jeszcze czy macie jakis sposob na taki problem:
Mam album "skladanke" np. Rock&Roll.
Na niej jest 10 utworow i 10 roznych wykonawcow.

Drugi z "Widoków plikow" pozwala na jednoczesne wyswietlanie plikow i okladek ich albumow
Chodzi o to ze kazdy wykonawca ma swoja oddzielna okladke tego samego albumu.
Czy mozna zrobic cos takiego aby był 1 obrazek albumu (po lewej stronie), a po prawej 10 plikow roznych artystow - pliki te przeciez znajduja sie na tym samym albumie

#15 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 marca 2008 - 17:18

do tego sluzy wlasnie opcja "skladanka" we wlasciwosciach utworow.

#16 Mioda

Mioda
  • 6 postów

Napisano 04 marca 2008 - 20:48

no nie bardzo rozumiem... mam iTunes 7. Mam zaznaczyc w mojej bibliotece wszystkie utwory nalezacer do danej skladanki, kliknac prawym na "informacje" i w otwartym oknie zaznaczyc "Compilation: Tak"? Kiedy tak robie to w "3 widoku" wciaz do kazdej piosenki mam osobna okladke albumu. Co robie zle?

#17 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 marca 2008 - 20:06

w tagach wszystkie pliki musza miec, zdaje sie, jeszcze taka sama nazwe albumu i ta sama okladke.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych