Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Option ICON 225 drivers


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#26 Acres

Acres
  • 2 postów

Napisano 04 lipca 2008 - 18:32

kompletnie sobie z tym nie radze :/ mam modem icon 225 z orange i zainstalowalam macmac'a a i tak nie dziala:/ gdzie w ustawieniach sieciowych odnajde modem?

#27 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 05 lipca 2008 - 11:06

Spróbuj odinstalować MacMac'a (również miałem z nim problemy), zrestartuj kompa i zainstaluj sobie program GlobeTrotter Connect (link do niego znajdziesz parę postów wyżej). Uruchom GT Connect i w preferencjach w zakładce 3G/EDGE/GPRS wpisz odpowiedni login dla Twojej sieci w każdym z pustych pól (w Blueconnect wpisuje się erainternet). Następnie wpisujesz PIN i po znalezieniu przez modem Twojej sieci, łączysz się z netem.

#28 Acres

Acres
  • 2 postów

Napisano 06 lipca 2008 - 18:01

GT pokazuje mi, że card not found i nie wiem dlaczego;/

#29 borcenty

borcenty
  • 141 postów
  • SkądKatowice / Krakow

Napisano 19 lipca 2008 - 12:59

A dwa jest też alternatywny programik tym razem po angielsku http://www.option.co...0-164.20618.zip ponoć też sprawdzony i działający.

Pozdrawiam
Kita


dzieki za link - u mnie z tym programem ruszylo bez najmniejszych problemow.

#30 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 19 lipca 2008 - 13:10

GT pokazuje mi, że card not found i nie wiem dlaczego;/


to albo nie łączy Ci modem, albo masz problem z kartą SIM :-(

#31 bartek81

bartek81
  • 41 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lipca 2008 - 17:53

Era wprowadziła zestaw BlueConnect Starter wraz z modemem Option iCON 225 w cenie 399 PLN brutto. Pomimo, że na pudełku i na stronach Ery nie ma ani słowa o wspieraniu Mac OS X to potwierdzam, że ruszyło "od kopa". Wkłada się modem do portu USB, pojawia się ikonka instalatora, klikam dwa razy, dalej, dalej, dalej... i już. Instaluje się GlobTroter Connect, a w docku ląduje ikona "bc", w której mamy przycisk "Connect". Co więcej w instrukcji Ery iCON 225 jest na stronie 8 opisana procedura łączenia na Mac OS X. Natomiast zauważyłem pewne problemy: 1. Parallels nie widzi tego interfejsu sieciowego i emulowany Windows nie ma sieci :( - może wie ktoś, co z tym fantem zrobić? To dosyć poważny feler. 2. Brak obsługi SMS w oprogramowaniu dla Mac OS X (dla Windows jest) - co powoduje brak możliwości łatwego sprawdzenia salda konta BlueConnect Starter (trzeba przekładać kartę do telefonu).

#32 sabress

sabress
  • 23 postów

Napisano 30 sierpnia 2008 - 11:59

niestetey na stronie nie przyjmuje IMEI i SNR :( probowalem w pierszej kolejnosci.

p.


u mnie to samo ten sam modem i producent nie przyjmuje imei i snr :(

---- Dodano 30-08-2008 o godzinie 13:34 ----

Nowa wersja niestety w ogole mi nie dziala.. nie znajduje modemu itp, ale jest duzo prostsza metoda w ogole nie wymagajaca tego programu macmac czy GT connect.

Wystarczy zainstalowac same sterowniki, a nastepnie w opcjach sieciowych wybrac modem Generic/GPRS (GSM/3G) wprowadzic APN: internet i normalnie mozna sie laczyc. Nie wiem, czy nie tracimy przez to HSDPA, ale u mnie i tak prawie nigdy nie ma zasiegu tej uslugi.


to bardzo dobra rada zważywszy na to że iPlus nie ma sterowników , options nie chce ich wysłać bo odpowiedzialny jest polkomtel, a imei isnr nie działają , watek dotyczy options 255 :-/

---- Dodano 30-08-2008 o godzinie 13:48 ----

Zobacz ten link:

Sterowniki


Skrypt na samym dole do sciagniecia
Powinno pojsc tylko podmien konfiguracje ery na plusa


ten link nie działa

---- Dodano 30-08-2008 o godzinie 13:53 ----

Udało mi się w końcu uruchomić modem Option Icon 225 na leopardzie korzystając ze sterowników T-Mobile Austria.

1. Należy pobrać sterowniki dla "web'n'walk stick II" http://www.t-mobile....acMac_1_1_6.dmg
2. Zainstalować odpowiednią wersje INTEL/PowerPC
3. Uruchomić ustawienia sieciowe, żeby nam pokazało nowe modemy
4. Uruchomić aplikacje MacMac
Dołączona grafika
5. Czekamy aż znajdzie nasz modem
Dołączona grafika
6. Wpisujemy APN - internet (dla iPlusa)
7. Na nastepnym ekranie klikamy 'Verbinden' => 'Connect'
Dołączona grafika
8. Aby rozlaczyc, naciskamy 'Trennen'

Soft niestety w języku niemieckim.. ale przynajmniej działa.

może wyjdę na debila , ale już tracę cierpliwość, zatem:
1. co to znaczy "odpowiednia wersja" intel/power pc?
2. skąd się bierze aplikację macmac, próbuję guglać, szukać na forum i na apple.com i nie mogę znaleźć, nigdy o tym nie słyszałem
w modemach firmy options nie mam icon 255, tylko modem: gsm
a skoro po niemiecku... also wurde ich "Hilefe, bitte!" schreiben.

#33 wloczykijb

wloczykijb
  • 7 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2008 - 09:59

Tytułem wstępu: używam Macbooka Pro z Leopardem (10.5.5) oraz Parallels 3.0. Windę (z SP3) mam zainstalowaną przy użyciu BootCampa (2.1) ale i Parallels ją widzi. Modem Option iCON 225 mam z Ery. Mnie udało się skonfigurować Parallels w prosty sposób: 1. przy pomocy Network Utility - zakładka Info - zidentyfikowałem interface dodany po podłączeniu modemu (zwróć uwagę na dwa ostatnie wiersze w kolumnie "Interface Information": Vendor: - powinno być Option Model: - powinno być USB W moim przypadku właściwym interface'm był en4 2. uruchomiłem Parallels i w konfiguracji maszyny wirtualnej (w moim przypadku bootcampowej) kliknąłem na Network Adapter, po czym wybrałem zidentyfikowany wcześniej interface. I tu ważna sprawa: jeśli korzystasz z APN'a który dynamicznie przyznaje adresy IP (np. erainternet) to możesz użyć zarówno Bridged Ethernet jak i Shared networking. Jeśli zaś korzystasz z stałego adresu IP (APN'y eradata i eranet) to pozostaje tylko ta ostatnia opcja znaczy Shared networking. Później dołączę screenshoty. A teraz w ramach bonusu napiszę jak zmusić do działania Cisco VPN Client'a na połączeniu opartym na tym modemie: Uruchamianie połączenia Cisco VPN-a z użyciem modemu Option iCON 225 1. Nawiązanie połączenia do internetu z użyciem GlobeTrotter Connect 2. restart daemona CiscoVPN: sudo /System/Library/StartupItems/CiscoVPN/CiscoVPN restart 3. uruchomienie programu VPNClient 4. nawiązanie połączenia VPN

#34 Ganger

Ganger
  • 3 postów

Napisano 08 stycznia 2009 - 16:04

Problem z instalacją

Witam, mam problem z uruchomieniem tego modemu w erze w usłudze bluconnect z Windowsem Vistą 32, mój komputer nie może dokończyć instalacji. Menadżer połączenia zawiesza się na etapie "rejestracji". Proszę o pilną pomoc gg: 5078991 lub e-mail ernest_lachowski@yahoo.co.uk

#35 iTommy

iTommy
  • 50 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 23 lutego 2009 - 14:19

Witam, Mam pytanie dlaczego mac nie widzi modemu Option iCON 225 po podłączeniu nic się nie dzieje, wspomnę, że już kiedyś używałem go i nie było problemu zainstalował się poprawnie, później jednak wywaliłem instalke. Bardzo proszę o pomoc może gdzieś coś zostało w systemie, jiestem początkującym użytkownikiem maca. pozdrawiam

#36 Strzez

Strzez
  • 54 postów
  • SkądPanki

Napisano 07 kwietnia 2009 - 23:15

ZNALAZŁEM ROZWIĄZANIE!
8-)
Miałem dokładnie ten sam problem co pozostali.
Na tą chwilę posiadam każdy z możliwych modemów Orange.
Jak zauważyłem nikt nie może odnaleść serwera za pomocą którego mógłby sciągnąć programu MacMac.
Mi jednak udało się!
Jednak nie będę podawał adresu, który po kilku miesiącach zniknie z sieci, po prostu zrobiłem wam upload na rapidshare, gdzie będziecie mogli zawsze ściągnąc plik instalacyjny.

Oto i on: http://rapidshare.co..._1_1_6.dmg.html

Konfiguracja jest prosta. Po instalacji w panelu: Preferencje systemowe > Sieć
Pojawiają nam się 5 dodatkowe połączenia o nazwie "Globetrotter HSDPA Modem"
W Finder'ze możemy odnaleść program tą drogą: Finder > Programy > MacMac

Klikając na "MacMac"
Do połączenia z internetem potrzebujemy podpiąc modem bezpośrednio do naszego komputera przez wejście USB. Nie podłączajcie przez żadne przejściówki, albo przedłużacze wejść USB, bo program wówczas nie wykryje modemu.

Następnie, wpisać następujące dane:
Do okienka "APN eintragen" wpisujemy: "internet"

W kolejnym etapie będziemy widzieć przycisk "Verbinden" - dzięki któremu połączymy się z internetem.
Aby rozłączyc klikamy odpowiednio na "Trennen"


Jeżeli nasza karta posiada PIN, program automatycznie poprosi nas o jego wpisanie za każdym jego otwarciem.

Jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek problemy, jestem w stanie pomóc.

Program testowany pomyślnie na komputerach: MacBook, oraz iMac

pozdrawiam



#37 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 08 kwietnia 2009 - 19:25

Mam pytanie dlaczego mac nie widzi modemu Option iCON 225 po podłączeniu nic się nie dzieje, wspomnę, że już kiedyś używałem go i nie było problemu zainstalował się poprawnie, później jednak wywaliłem instalke. Bardzo proszę o pomoc może gdzieś coś zostało w systemie, jiestem początkującym użytkownikiem maca.
pozdrawiam


Czy migają diody na modemie? Jeżeli tak, to zainstaluj oprogramowanie Globetrotter Connect i skonfiguruj tak jak to robiłeś za pierwszym razem.
Co do pobierania nowych wersji GlobeTrotter Connecta, to wcześniej nie przyjmowało numeru IMEI mojego modemu (blueconnect). Ostatnio próbowałem i działa. Ściągnąłem sobie najnowszą wersję oprogramowania GTC 1.3.0 (d235).

#38 toyjacek

toyjacek
  • 1 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 22:08

[url=http://www.option.com/en/support/software-download/usb-modems/icon225/]Software download | Option[/url]

#39 Strzez

Strzez
  • 54 postów
  • SkądPanki

Napisano 13 maja 2009 - 18:34

OFICJALNY PROGRAM OD ORANGE Wyszedl specjalny program od ORANGE do Maczków. Jego nazwa to "orange connection manager.dmg" W wolnej chwili wrzucę aplikacje w sieć, bo google nie ma wynikow do tego programu.

#40 philig

philig
  • 53 postów

Napisano 19 maja 2009 - 13:18

30 minut mi zajęło wyszukanie tego, więc dla potomnych, żeby mieli łatwiej:

http://www.orange.pl...387/3468669.zip
jest to Aplikacja Business Everywhere dla systemów Mac OS X

Działa z Option Icon 225 w sieci Orange. Ściągnąć i zainstalować.
Gdyby link przestał być aktywny - strona orange.pl -> klienci biznesowi ->internet ->mobilny dostęp do internetu dla firm->do pobrania

Szkoda, że nikt u nich nie pomyśli i tego nie zainstaluje ani na modemie ani nie wstawi w opisie modemu na swoich stronach.

#41 tadek.subocz

tadek.subocz
  • 1 postów
  • SkądPiaseczno k. W-wy

Napisano 14 stycznia 2010 - 10:54

Poniewaz jestem swiezakiem mam zmienne szczescie w tym temacie. Zainstalowam drivery ze strony Option...wszystko jest Ok do czasu gdy sprzet sie nie zwiesza (usypia i ciezko przywrocic go do zycia, a jezeli juz sie wybudzi - efekt zawieszony internet i nie mozna wylaczyc zakladki polaczenia). wtedy tylko klawisz power. Co mi pozostaje?

#42 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 19 stycznia 2010 - 23:22

GT pokazuje mi, że card not found i nie wiem dlaczego;/


witam,

mam icon 225, net smigal rok bez problemow az do czasu gdy zachcialo mi sie upgradea.. GT przestal dzialac jak zainstalowalem drivera ze strony Option, dla OSx 10.6... Mam OSx 10.5.8.

po zainstalowaniu od nowa GT Connect pojawia mi sie no card found

co moze byc przyczyna? mam aktywna karte sim... nie odinstalowalem drivera? tylko jak..

#43 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 20 stycznia 2010 - 11:15

Spróbuj odinstalować GT poprzez Uninstall (nie zapomnij wcześciej wyciągnąć modemu z portu USB). Sprawdź, czy usunęło Ci lokalizację Globetrotter Connect w preferencjach sieci. Jeżeli nie, to wywal ją ręcznie. Potem wyłącz kompa, włącz i zainstaluj ponownie GT.
Jeżeli używasz Blueconnect, to polecam programik Web'n'walk Manager zamiast GT.
Software Downloads - T-Mobile

#44 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 20 stycznia 2010 - 13:49

zrobilem wg instrukcji, zainstalowalem ponownie po wlozeniu icon 225. w preferencjach sieci pojawil sie : GTM HSDPA WAN samoprzydzielony IP ale po odpaleniu GT znow no card found.. w preferencjach ustawilem apn itd erainternet, w zakladce PIN karty pola te sa "wyszarzone", moge odhaczyc tylko 2 gorne pozycje, automatyczna selekcja sieci jest wyszarzona i z haczykiem.

#45 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 stycznia 2010 - 13:52

U mnie działa na takich ustawieniach pod snow
http://www.myapple.p...ow-leopard.html

#46 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 20 stycznia 2010 - 13:58

dzieki, masz linka do tego drivera, ja mam Leparda 10.5? moze wlasnie w tym jest problem ze go nie mam

---- Dodano 20-01-2010 o godzinie 16:27 ----

Spróbuj odinstalować GT poprzez Uninstall (nie zapomnij wcześciej wyciągnąć modemu z portu USB). Sprawdź, czy usunęło Ci lokalizację Globetrotter Connect w preferencjach sieci. Jeżeli nie, to wywal ją ręcznie. Potem wyłącz kompa, włącz i zainstaluj ponownie GT.
Jeżeli używasz Blueconnect, to polecam programik Web'n'walk Manager zamiast GT.
Software Downloads - T-Mobile



Dzieki, kolego. Programik rewelacja, szczegolowy, nie to co GT...

Smieszne jest to ze po zainstalowaniu Tmobile wszystko zaczelo dzialac. W miedzyczasie instalowalem ponownie GT, ale karty nie widzial...

Nie pocieszajace jest to, ze (dopiero teraz widze w T-mobile) ze w domu odbieram tylko gprs... czy jest jakas mozliwosc aby odbierac hsdpa np. wymiana modemu?

#47 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 stycznia 2010 - 00:54

Jeśli odbierasz gprs dlatego, że Twój modem nie umie więcej, to wymiana pomoże. Jeśli jednak Twój modem umie jakieś 'lepsze' rzeczy, a nie wyciąga, to może po prostu w domu nie jesteś objęty ich zasięgiem?

#48 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 21 stycznia 2010 - 20:02

Jeśli odbierasz gprs dlatego, że Twój modem nie umie więcej, to wymiana pomoże. Jeśli jednak Twój modem umie jakieś 'lepsze' rzeczy, a nie wyciąga, to może po prostu w domu nie jesteś objęty ich zasięgiem?



No wlasnie pytanie czy moze byc lepszy....

wiem tylko ze Play u sasiada odbiera w hsdpa

#49 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 stycznia 2010 - 01:09

A Ty masz Play? Dowiedz się od swojego operatora, co masz w swojej lokalizacji, my tego nie wiemy.

#50 pkpietrzak

pkpietrzak
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2010 - 12:20

Jeżeli chodzi o Orange to jest jedno najprostsze wyjscie. Majac Orange Free, Buisness Everywhere (wszystko jedno jaki masz modem) zainstaluj aplikacje ze strony polskiego orange: [URL="http://www.orange.pl/portal/map/map/corpo_inet_mobile"]KLIKNIJ TUTAJ[/URL] i dziala bez zarzutu! :)

---- Dodano 31-01-2010 o godzinie 12:22 ----
Bezposredni link do aplikacji [url]http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/3387/3468669.zip[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych