Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Option ICON 225 drivers


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 papriker

papriker
  • 11 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 10:18

witajcie, potrzebuje pomocy w zakresie sterownikow do modemu Option Icon 225 dostarczanego przes PLUS GSM. niestety nie dostarczaja driverow do mac OS X. Czy ktos z Was jest w posiadaniu takiego oprogramowania?. na stronie producenta niestety nie mozna sciagnac do tego urzadzenia. Producent odeslal mnie do PLUSA. Rzekomo sprzedawane jest jako OEM i za to odpowiedzialny jest PLUS GSM. Szanowny PLUS niestety nie odpowiada w tym tamacie. Pozdrav Piotrek

#2 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2008 - 12:18

Hmm, wg. tego co podaje producent w specyfikacji są drivery dla OSX dla tego modemu

http://www.option.co...5_Datasheet.pdf

Co więcej urządzenie to jest:

Zero-CD Plug ‘n’ Play technology supported by 64 MB internal ‘nand’ memory

wygląda na to, że drivery są w modemie

Drivers: Windows™ 2000 Pro, Personal and XP Pro/Home, Vista and MAC OS X

Rumuński Orange również podaje, że modem działa pod OSX, a driverów do pobrania nie ma (przy innych modelach są drivery dla OSX do ściągnięcia)

Orange Romania - support

#3 papriker

papriker
  • 11 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 12:36

Gdyby modem mial drivery w sobie pewnie w preferencjach sieciowych bylaby by mozliwosc wykrycia nowego portu sieciowego. Niestety nie ma takiej mozliwosci. Nie wykrywa nowych portow :( p.

#4 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2008 - 13:02

On ma w sobie drivery pytanie tylko jak to wygląda w przypadku OSX: "With Zero-CD™ technology you don’t need an installation CD and bulky, printed instruction manuals are a thing of the past. Applications, manuals and drivers are downloaded and installed automatically when connecting the device to a computer for the first time." Czy po podłączeniu nie pojawia Ci się napęd na pulpicie jak w przypadku pendrive na USB? Ewentualnie odpal terminal: cd /Volumes ls -la i czy pojawił się jakiś dodatkowy napęd.

#5 lukaszmajewski

lukaszmajewski
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2008 - 13:08

proponuję odwiedzić Option: wireless technology

podać s/n i imei .... będziesz miał dostęp do ostatnich sterowników jakie wydał producent.

Miałem prawie podobną sytuację,..moja karta Icon2 mimo zawartych sterowników nie współpracowała z Leo.... Ściągnąłem soft z ich strony i wszytko poszło jak po maśle....

#6 papriker

papriker
  • 11 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 13:36

niestetey na stronie nie przyjmuje IMEI i SNR :( probowalem w pierszej kolejnosci. p.

#7 lukaszmajewski

lukaszmajewski
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 12:29

hmmmm musisz jeszcze raz spróbować,.... może jakieś błędy robisz wpisując dane ... Ja sprawdziłem na swoim imei i sn - myślałem, że będę miał możliwość przeglądania innych modeli, ale niestety ....dostęp mam tylko do swojego. Jak IMEI i SM nie wejdzie - najszybciej napisać do nich maila..... nie sądzę aby robili problemy.

#8 papriker

papriker
  • 11 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 15:02

To odpowiedz z Option :(


Dear Sir,

Thank you for your e-mail.

I understand your reaction but the situation is as follows:
The card you have purchased from Polkomtel was manufactured and customized by OPTION on behalf of Polkomtel as an OEM product. This means that Polkomtel is responsible for how the software/drivers customization was done and for commercialization and after sales support.

We cannot offer you any upgrades since Polkomtel does not necessarily follow the same upgrade path as OPTION does with our own GPRS cards. All upgrades are presented by OPTION to Polkomtel and it is they who decide which version they choose to release.

I'm sorry we cannot help you with this matter but this is something the operator should assist you with.

Kind regards,

Nele Somers
Internal Sales Assistant
Option nv, Gaston Geenslaan 14, B-3001 Leuven

T:+32 16 317 411
F:+32 16 207 164

Website: [url=http://www.option.com]Option Wireless Technology : IEEE 802.11 ( 802.11g, 802.11a, WIFI - 802.11b, 3G ) PC cards for wireless communication&internet access.[/url]


#9 lukaszmajewski

lukaszmajewski
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 15:23

no to ładnie,...... tak się zastanawiam czy Twoja karta poszła by na moich sterownikach......?? podaj mi na prv adres mailowy prześlę Ci to co mam .... (aplikacja 1m, może pomóc, bo wydaje się być "uniwersalną". Łukasz

#10 kkrycha

kkrycha
  • 18 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 17:17

Zobacz ten link:

[url=http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_porady/internet/dodatkowe_materialy/sterowniki/icon]Sterowniki[/url]


Skrypt na samym dole do sciagniecia
Powinno pojsc tylko podmien konfiguracje ery na plusa

#11 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lutego 2008 - 18:35

To odpowiedz z Option :(


Że nie mogą Ci podesłać cholernego pliku ze sterownikiem??? Co za ściema.

#12 piopawlu

piopawlu
  • 196 postów
  • SkądStockholm, SE

Napisano 20 marca 2008 - 23:57

Udało mi się w końcu uruchomić modem Option Icon 225 na leopardzie korzystając ze sterowników T-Mobile Austria.

1. Należy pobrać sterowniki dla "web'n'walk stick II" http://www.t-mobile....acMac_1_1_6.dmg
2. Zainstalować odpowiednią wersje INTEL/PowerPC
3. Uruchomić ustawienia sieciowe, żeby nam pokazało nowe modemy
4. Uruchomić aplikacje MacMac
Dołączona grafika
5. Czekamy aż znajdzie nasz modem
Dołączona grafika
6. Wpisujemy APN - internet (dla iPlusa)
7. Na nastepnym ekranie klikamy 'Verbinden' => 'Connect'
Dołączona grafika
8. Aby rozlaczyc, naciskamy 'Trennen'

Soft niestety w języku niemieckim.. ale przynajmniej działa.

#13 Juskoluk

Juskoluk
  • 6 postów
  • SkądPoznań (okolice)

Napisano 24 marca 2008 - 21:49

@piopawlu Mozesz podac linka do tych sterownikow, pod ten wlasnie modem? Rozumiem, ze sam program MacMac nie wystarczy.

#14 piopawlu

piopawlu
  • 196 postów
  • SkądStockholm, SE

Napisano 25 marca 2008 - 14:51

Sterowniki znajdują się w pakiecie MacMac.

#15 AerLupus

AerLupus
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2008 - 21:13

Rowniez mam ten sam problem z tym modemem... Czy udalo sie komu uzyskac polaczenie na Mac OS ?? A moze ktos jednak posiadaja jakies sterowniki ??

#16 piopawlu

piopawlu
  • 196 postów
  • SkądStockholm, SE

Napisano 17 maja 2008 - 17:18

Rowniez mam ten sam problem z tym modemem...
Czy udalo sie komu uzyskac polaczenie na Mac OS ??
A moze ktos jednak posiadaja jakies sterowniki ??


Przeciez powyzej napisalem wyraznie, ze sie udalo :) Co konkretnie nie dziala ?

#17 AerLupus

AerLupus
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2008 - 21:13

Przeciez powyzej napisalem wyraznie, ze sie udalo :) Co konkretnie nie dziala ?



Ok juz udalo mi sie podlaczyc, dzieki za pomoc :)

#18 acidattack

acidattack
  • 62 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2008 - 22:26

Dziekuje bardzo za link do sterownikow i aplikacji! :)

#19 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 03 czerwca 2008 - 23:14

Mam pytanie odnosnie Option Icon 225. Zamierzam go kupić razem z blueconnectem. Czy w tym wypadku nie będzie problemów ze sterownikami do Leosia?

#20 piopawlu

piopawlu
  • 196 postów
  • SkądStockholm, SE

Napisano 06 czerwca 2008 - 17:49

Jezeli jezyk niemiecki nie jest przeszkodą, to nie będzie ;)

#21 Kita

Kita
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2008 - 15:30

jeszcze jeden programik

Przedewszystkim to jest nowa wersjatego MacMac'a 2.0.2 na Leosia. To raz.
[url=http://www.t-mobile.at/privat/service_hilfe/Download_Center/_Alle_Downloads/Software/Mac_OS_SW/index.html#wnw_manager]T-Mobile - Mac OS SW[/url]
A dwa jest też alternatywny programik tym razem po angielsku [url]http://www.option.com/data/gtmac/GlobeTroter%20Connect_1.3d0-164.20618.zip[/url] ponoć też sprawdzony i działający.

Pozdrawiam
Kita

#22 piopawlu

piopawlu
  • 196 postów
  • SkądStockholm, SE

Napisano 23 czerwca 2008 - 22:59

Nowa wersja niestety w ogole mi nie dziala.. nie znajduje modemu itp, ale jest duzo prostsza metoda w ogole nie wymagajaca tego programu macmac czy GT connect. Wystarczy zainstalowac same sterowniki, a nastepnie w opcjach sieciowych wybrac modem Generic/GPRS (GSM/3G) wprowadzic APN: internet i normalnie mozna sie laczyc. Nie wiem, czy nie tracimy przez to HSDPA, ale u mnie i tak prawie nigdy nie ma zasiegu tej uslugi.

#23 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 01 lipca 2008 - 13:00

ICON 225 blueconnect działa bezproblemowo na Mac'ach (sprawdziłem MacBook, MacBook Pro). Po włożeniu modemu do USB wyświetla nam się jako dysk CD, wchodzimy, instalujemy, łączymy się z Internetem i tyle :)

#24 Lukaszek_dom@wp.p

Lukaszek_dom@wp.p
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2008 - 18:21

Google -> GT Connect 3.2 -> Instalacja -> Preferencys (Ustawienia) -> zaznacz 3G only -> ciesz się!!! Ja tak zrobiłem i śmiga 6,2 mb/s!!!

#25 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 03 lipca 2008 - 19:11

Wczoraj zakupiłem sobie Blueconnect z modemem iCON 225. Zainstalowałem program GlobeTrotter Connect ver. 1.3.0 (d164) i śmiga bez problemów. Szkoda tylko, że nie wyświetla w jakiej technologii (GPRS/EDGE/UMTS) łączy się w danej chwili z netem. Wskaźnik z kresek niewiele mi mówi.

-> zaznacz 3G only -> ciesz się!!!


Nie lepiej zaznaczyć 3G preffered? Inaczej można mieć trudności z nawiązaniem połączenia, jeżeli ktoś akurat nie znajduje się w zasięgu UMTS.

Na stronach Ery jest do pobrania uaktualnienie firware do tego modemu. Instalował to ktoś? Jeśli tak, to czy jest jakaś różnica w działaniu w stosunku do już zainstalowanego firmware?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych