Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Telefon sie nie włącza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 11:27

Cześć ! Mam ogoromny problem, otóż mój ip5s się nie włącza. Wczoraj przed spaniem zostawiłem go aby sie ładował rano wstaje i ip się nie chce włączyć. Problem jest też taki, że nie działał mi od jakiegoś czasu przycisk home i przez to też nie mogę próbować obudzić go przez przytyrzmanie home+sleep.  Jak podłączam go do ładowarki zero reakcji. Jakiś pomysł  ?



#2 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2017 - 22:20

A czemu nie działał home?


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#3 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 20 sierpnia 2017 - 08:16

A czemu nie działał home?

 

Po prostu nie dziala z jakiegoś powodu ale to juz wcześniej jakis czas temu.



#4 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 sierpnia 2017 - 21:26

Skoro nie wstaje po podpięciu do ładowarki, może oznaczać, że coś z baterią.


Mac mini 6.1  Late 2012 ///  MBA '14

iPhone XR


#5 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 17:06

Skoro nie wstaje po podpięciu do ładowarki, może oznaczać, że coś z baterią.

Miałeś racje to chyba coś z baterią (tzn ogólnie bateria w tym telefonie już bardzo malo wytrzymywała wczesniej bo dwa razy dziennie ladowana była). A masz rację ponieważ po wielu nieudanych próbach obudzenia telefonu poprzez podłaczania do ładowania 2 dni temu, to wczoraj jako, że to dodatkowy tel tylko to już sobie odpuściłem i nie dotykałem go w ogóle. Jednakże dzisiaj coś mnie podkusiło i podłączyłem raz jeszcze i tym razem zareagował i zaczął się ładować.
Tylko pytanie teraz co ja mogę z tym zrobić ? Bo skoro stało się to raz to jest to pewne, że przytrafi się już kolejny raz.



#6 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 23 sierpnia 2017 - 13:54

No najprościej wymienić baterię. W przypadku 5s nie jest to trudne (ifixit + youtube), tym bardziej, że dostaniesz narzędzia do kompletu, jeśli kupisz na allegro, kosztowne również nie, a można postawić telefon na nogi.


Użytkownik TTomekk edytował ten post 23 sierpnia 2017 - 13:55

Mac mini 6.1  Late 2012 ///  MBA '14

iPhone XR


#7 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 08:39

Nigdy nie słyszałem o tej stronie ale na pewno rozejrze się nad nową baterią, bo sam telefon myślę, że jest w dobrym stanie. Pytanie dodatkowe a czy można skadś kupić oryginalną baterie od apple ? pytam gdyż równięż przymierzam się do zmiany w moim ip6s.



#8 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 24 sierpnia 2017 - 22:17

Nie, nigdzie nie kupisz oryginalnej baterii, apple nie produkuje części zamiennych. Oryginalną można nabyć jedynie z demontażu, czyli de facto używaną. Także polecam poczytać o zamiennikach i wybrać coś pod czym "podpisuje" się jakaś firma, a nie chińska podróbka wyglądająca jak oryginał.


Mac mini 6.1  Late 2012 ///  MBA '14

iPhone XR


#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 23:27

Nigdy nie słyszałem o tej stronie ale na pewno rozejrze się nad nową baterią, bo sam telefon myślę, że jest w dobrym stanie. Pytanie dodatkowe a czy można skadś kupić oryginalną baterie od apple ? pytam gdyż równięż przymierzam się do zmiany w moim ip6s.

Zanim zaczniesz sam grzebać w 6s sprawdź czy nie dostaniesz nowej, oryginalnej baterii za darmo w ASA: https://www.apple.co...pectedshutdown/ .
Jak wymienisz baterię na własną rękę nie skorzystasz już np. z żadnego programu naprawczego Apple.
 


Użytkownik bee3 edytował ten post 24 sierpnia 2017 - 23:27

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 26 sierpnia 2017 - 22:52

Zanim zaczniesz sam grzebać w 6s sprawdź czy nie dostaniesz nowej, oryginalnej baterii za darmo w ASA: https://www.apple.com/pl/support/iphone6s-unexpectedshutdown/ .
Jak wymienisz baterię na własną rękę nie skorzystasz już np. z żadnego programu naprawczego Apple.
 

Dzięki za info ale to już sprawdzałem niestety moja bateria nie podlega tej akcji.



#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 27 sierpnia 2017 - 19:33

Dzięki za info ale to już sprawdzałem niestety moja bateria nie podlega tej akcji.

A gwarancja, rękojmia ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 10:49

Już jest dawno po gwarancji rocznej, więc nici z tego. Ogólnie te baterie w tych telefonach to moim zdaniem to porażka. Telefon lubie bardzo, system dla mnie najlepszy ale baterie to jakieś nie porozumienie. U mojej siostry w iphone 6 tez już bateria do wymiany, bo trzeba conajmniej dwa razy ładować jak się chce coś więcej zrobić niż podstawowe czynności plus jakies portale społecznościowi w małej ilości ( nie wspomne o graniu w gry czy coś bo wtedy to baterie zabija w mgnieniu oka).



#13 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 sierpnia 2017 - 22:40

Już jest dawno po gwarancji rocznej, ...

A rękojmia ? (jak kupiłeś iP jako nowy to masz ustawowe 2 lata u sprzedawcy)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#14 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 29 sierpnia 2017 - 08:56

A rękojmia ? (jak kupiłeś iP jako nowy to masz ustawowe 2 lata u sprzedawcy)

Wiem, że tak jest jak sie kupi u sprzedawcy. Ja kupowałem w apple store za granicą. Więc chyba wtedy mam tylko rok tak ?



#15 pingwinGTS

pingwinGTS
  • 13 postów

Napisano 29 sierpnia 2017 - 13:39

Jezeli nie wlacza sie pod ładowarka to znaczy ze nie tylko z bateria jest problem. Ja w ktoryms ip mialem tak ze nie chcial sie wlaczyc, nie chcial sie ladowac pod zadnym kablem i ladowarka, ale czasem potrafil zalapac i sie naladowac. Mialem przejsciowke usb ktora pokazywala napiecie idace do urzadzenia i po podlaczeniu pokazywal zerowe wartosci ale jak potrzasalem telefonem podpietym do ladowarki to nagle pokazywalo sie ze idzie napiecie takie jak powinno i dawalo sie go naladowac do pelna nie dotykajac go. Jako ze trafila sie okazja na zmiane na nowszy model to tego sprzedalem jako uszkodzony. W kazdym razie to nie byl problem samej baterii.



#16 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 29 sierpnia 2017 - 20:31

Wiem, że tak jest jak sie kupi u sprzedawcy. Ja kupowałem w apple store za granicą. Więc chyba wtedy mam tylko rok tak ?

To zależy "za którą" granicą? Jeżeli w UE to min. 2 lata.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#17 losui

losui
  • 10 postów

Napisano 30 sierpnia 2017 - 09:43

To zależy "za którą" granicą? Jeżeli w UE to min. 2 lata.

Kupiony w USA, przeważnie stamtąd kupuje ip i chyba już automatycznie w głowie mam, że po roku już jest pozamiatane jeśli chodzi o gwarancję.



#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 02 września 2017 - 23:06

Na telefon z USA bez AC+ masz niestety tylko rok.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych