Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Blokada icloud na kupionym iPhonie 6s


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciej Chmielowiec

Maciej Chmielowiec
  • 7 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 21:22

Cześć piszę na tym forum, bo może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. Kupiłem telefon od gościa który się nie wywiązuje się z umów i pochodzi z Piły. https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/yb9z/ - tutaj są linki do konta użytkownika. Sprawa zaczęła się od tego że kupiłem od niego telefon iPhone 6s z tego linku. https://www.olx.pl/mojolx/odpowiedz-na-ogloszenie/3623889324/?ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=answers#last. W opisie aukcji było napisane, że telefon był używany i uszkodzony (u2).Owszem telefon dotarł, ale kupując sprzedający obiecał, że jeżeli naprawie telefon poda mi na hasło do iCloud (na kilka minut), żebym przywrócił telefon do ustawień fabrycznych.

Drugą opcją jaką obiecał było to, że wyloguje się zdalnie  - odłączy dostęp do konta poprzez witrynę internetową. Wiem, że jest to możliwe, ponieważ kontaktowałem się z firmą Apple. W trakcie kolejnej próby kontaktu z Panem Adamem i kolejnej prośbie o podanie loginu i hasła do konta, Pan Adam stwierdził, że „nie poda i hasła, bo boi się, że zrobię mu coś z kontem, że posiada pliki powiązane z tym kontem i ważne rzeczy” dlatego też nie zechciał udostępnić mi hasła. Dodam, że nie taka była umowa. Ponownie skontaktowałem się z Panem Adamem i zapytałem co proponuje, bo już pierwszy raz nie wywiązał się z umowy. Zaproponował, żebym wysłał telefon po 24 lipca i wtedy mi go wyczyści i odeśle. Zgodziłęm się, jednak następnego dnia napisał, że jednak nie wraca do Polski, że przebywa  zagranicą. Zaproponował, abym za dostęp do konta zapłacił 500 PLN. Zgodziłem się, ale w między czasie wystawiłem telefon na OLX,  aby go sprzedać, ponieważ straciłem zaufanie do Pana Adama. Pan Adam odezwał się do mnie i zarzucił, że chcę zarobić na sprzedaży telefonu (dodam, że wcześniej utrzymywał, „że nie zależy u na telefonie, że ma nowego iphona 7 i jeśli uda mi się go naprawić będę mógł z niego korzystać”)  i nagle zmienił cenę za dostęp do konta, zażądał 800 PLN ( a nawet jeśli chciałbym sprzedać to co? – ale nie nie chcę go sprzedawać i nie kupiłęm go na żaden handel – po prostu gość się okazuje zwykłym przysłowiowym „psem ogrodnika”. Skontaktowałem się z firmą Apple i dowiedziałem się, że jest możliwe odblokowanie telefonu, jeśli poprzedni użytkownik wyloguje się z konta iCloud, co Pan Adam obiecał zrobić. Odblokowanie telefonu jest też możliwe po okazaniu dowodu zakupu (paragon)- czego Pan Adam również nie chce zrobić. Nie dokonałbym zakupu telefonu, gdybym wiedział od samego początku, że nie będę miał dostępu do kota iCloud (teraz zależy mi  jedynie na tym żeby się odłączył przez Internet z tym telefonem). Byłem skłonny zapłacić 500 PLN za dostęp do konta, ale 800 PLN? To już przesada, oszukiwanie ludzi i wyłudzanie pieniędzy. Pan Adam zmieniał wersję 4 razy.

 

Jeżeli wy mi nie pomożecie będę zmuszony udać się na policję. Jeżeli telefon został sprzedany, a użytkownik obiecał, że uzyskam dostęp do konta iCloud to powinien wywiązać się z umowy, a nie wytaczać argumenty, „że będę na nim zarabiał.

 

Bardzo proszę o pomoc jeżeli znacie jakieś sposoby na rozwiązanie problemu

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.gif   224,15 KB   0 Ilość pobrań


#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2017 - 07:36

Zatwierdzam to tylko ku przestrodze dla innych czyhających na okazje...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 07:42

Kolejna okazja...

Ja bym się wybrał na policję.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 Krzysztof09

Krzysztof09
  • 97 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 07:48

Szkoda, że trafiłeś na oszusta, ale kurcze... takie okazje odrazu na pierwszy rzut oka są podejrzane... Zgłoś sprawę na policję.

#5 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 09:29

Naprawde myslisz ze jak zaplacisz typowi 500 zl to da ci dane do konta ? Tym bardziej ze nie musisz miec danych do jego konta, wystarczy ze sprzedawca sam wejdzie na icloud.com i usunie telefon z konta wtedy normalnie go aktywujesz.

Koles prosto to ujmujac oszukal cie, nie ma dostepu do tego konta i nawet jakbys my wyslal 1000 zl to stracisz te pieniadze bo najprawdopodobniej to nie jego telefon.

Podaj numer imei to sprawdze ci czy jest on w ogole legalny, imei znajdziesz po nacisnieciu literki "i" w prawym dolnym rogu zaraz po wlaczeniu iphone, nie spisuj go z tacki sim bo moze byc to skladak i numer na tacce bedzie inny niz na plycie glownej

Użytkownik Dziadu1993 edytował ten post 19 lipca 2017 - 09:30


#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2017 - 09:39

Oszust, nic nie da bo nie ma a jeszcze chce CIę orżnąć na kolejne pieniądze. Takich układów z obcymi ludźmi na OLX się nie robi. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#7 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 11:43

Dobrze, że przynajmniej nie przelałeś mu tych kolejnych 500/800zł. Postrasz go sądem, ale pisz spokojnie i merytorycznie, zaznacz, że masz screeny wszystkich rozmów (zwłaszcza tych, że odblokuje iCloud, jeżeli masz takie), itp. i będziesz to zgłaszał dalej. Cieżko powiedzieć, czy się tym przejmie, ale warto próbować. 



#8 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 lipca 2017 - 11:46

Telefon najpewniej kradziony.


  • makemymind lubi to

#9 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 lipca 2017 - 14:01

Jak masz jego adres to pojedź tam i spuść mu łomot



#10 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 lipca 2017 - 14:09

Jak masz jego adres to pojedź tam i spuść mu łomot

 

Albo powietrze z dętki z roweru.



#11 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2017 - 14:34

Jak znam życie to kolejna cebula eksportowa, co wyłudziła w UK nowy telefon z ubezpieczenia a stary upchnął w PL i szukaj takiego na wyspach teraz...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#12 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 19 lipca 2017 - 17:16

Dlatego olx jest ok, tylko przy kontaktach face to face. Nigdy nie warto kupować inaczej.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#13 Maciej Chmielowiec

Maciej Chmielowiec
  • 7 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 19:03

Sprawę zgłosiłem już wczoraj, pójdzie do sądu....

Nie był raczej kradziony bo imei z tacki i z oprogramowania się zgadza.... Po prostu gościa żal dupę ścisnął, że go naprawiłem i chciał wyłudzić kolejne pieniądze- jeszcze przedwczoraj jak z nim rozmawiałem, to jak mu przedstawiłem opcje ze może się zdalnie wylogować i druga to żeby mi wysłał dowód zakupu to powiedział " co on z tego będzie miał" (mimo iż wcześniej przed zakupem powiedział, że jeżeli się da to zrobić to to zrobi - skan fragmentu rozmowy w załączniku) - i powiedział że jedyna opcja jest to ze możne mi sprzedać za 800 zl (dziś powiedział ostateczne 750 - buahaha).

 

Zmienił zdanie pierwszy raz (nie podał hasła i loginu - przed kupnem obiecał to zrobić), zmienił zdanie drugi raz (nie wylogował telefony z chmury co też obiecał zrobić), zmienił zdanie trzeci raz (proponował żebym odesłał telefon - on go zresetuje), zmienił zdanie czwarty raz (powiedział ze sprzeda za 500 zł konto - jeszcze bym zapłacił), ale jak już zawołał 800 zł twierdząc, że ja chce na nim zarabiać ,to jakiś absurd...... Nawet jak tak, to co, miałem prawo zrobić z nim co chce bo zapłaciłem za telefon, nie ukradłem go- ale nie, nie kupiłem go na handel tylko dla siebie. Przed kupnem zarzekał się, że już mu nie zależy na tym telefonie i że jak naprawie to będę korzystać......  z reszta widać w opisie ogłoszenia " Podejrzewam ,ze w serwisie apple jest on do naprawiania" - poinformowałem gościa, że tel naprawiłem, a on celowo utrudnia dostęp do dalszego jego użytkowania.

 

przypominam i ostrzegam  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/yb9z/

 

link do fragmentu rozmowy

https://drive.google.com/file/d/0B3ZFbzDdz8E2MEZ2Sk5PNFpsT0k/view?usp=sharing



#14 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 19:30

podaj numer imei jak mozesz to sprawdzimy czy nie jest na czarnej liscie, jak jest to krotka pilka, koles sprzedal ci lewy telefon


Użytkownik Dziadu1993 edytował ten post 19 lipca 2017 - 19:31


#15 Maciej Chmielowiec

Maciej Chmielowiec
  • 7 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 19:44

355431079076731

 

Tak jak pisałem wyżej reki nie dam uciąć, ale z tego co mi się wydaje to raczej go nie ukradł.



#16 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lipca 2017 - 22:11

Ten temat będzie przestrogą dla innych i nauczką dla Ciebie, że nie kupuje się telefonów z aktywną blokadą Znajdź Mój iPhone. Jeśli ktoś przed sprzedażą nie jest w stanie zdjąć blokady to jest praktycznie stuprocentowa pewność, że telefon jest kradziony, znaleziony albo jakoś inaczej kombinowany. 


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#17 Maciej Chmielowiec

Maciej Chmielowiec
  • 7 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 22:31

On jest w stanie to zrobić, tylko tak jak pisałem wcześniej nie chce tego, bo chce żebym mu zapłacił, mimo, iż wcześniej zapewniał, że się wyloguje z chmury. Fakt, nauczka, ale nie odpuszczę tej sprawy, wole wydać 800 na sąd i prawnika niż dać mu za wygraną.



#18 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 12:40

800 zł na prawnika to troche mało :)


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#19 Maciej Chmielowiec

Maciej Chmielowiec
  • 7 postów

Napisano 29 lipca 2017 - 15:48

Witam, temat do zamknięcia, dogadałem się z gościem.

Dzięki za pomoc.



#20 Mirea

Mirea
  • 150 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 29 lipca 2017 - 16:15

Witam, temat do zamknięcia, dogadałem się z gościem.
Dzięki za pomoc.


A z ciekawości jak to się skończyło?

#21 iLuk45z

iLuk45z
  • 595 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 29 lipca 2017 - 17:46

No właśnie miło by było dostać odpowiedź dla pozostałych użytkowników.

iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple  iPads --> iPad Mini 4 WiFi Space Grey -> iPad Air 32GB Silver WiFi+LTE -> iPad 7th Gen 32GB WiFi+LTE -> iPad 9th 64GB WiFi Sapce Grey


#22 MarcinJS

MarcinJS
  • 520 postów

Napisano 30 lipca 2017 - 07:11

Jedno z dwóch albo kombinator wtedy wylogował iCloud albo złodziej i oddał kasę.

#23 Maciej Chmielowiec

Maciej Chmielowiec
  • 7 postów

Napisano 01 sierpnia 2017 - 18:56

Dogadałem się z nim i kupiłem konto, jakoś się udało..... i telefon jest sprawny i już na moim użytkowniku.



#24 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 01 sierpnia 2017 - 21:42

Dogadałem się z nim i kupiłem konto, jakoś się udało..... i telefon jest sprawny i już na moim użytkowniku.

czyli zapłaciłeś mu ponownie (i dodatkowo) za udostępnienie danych do konta iCloud?

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#25 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 04:33

Kupujacy to ze tak powiem bez obrazy, Debil. Kto kupuje telefon bez wylogowania poprzedniego właściciela, no tak sorki zapomnialem ze wlasciciel da namiary do iCloud pozniej.

Szkoda mi takich naiwnych dzieci


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych