Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Airmail 3 a udostępnianie z Pages.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rotate

rotate
  • 12 postów
  • SkądToruń, Londyn

Napisano 14 lipca 2017 - 14:17

Zainstalowałem w swoim iMacu program pocztowy Airmail 3 w miejsce standardowego Mail. 

W ustawieniach mail wskazałem, że domyślnym programem pocztowym jest Airmail 3  ale tu zaczyna się drobny problem.

W programie Pages w opcji  wyślij kopię  (ikona lub menu) zniknęła opcja Mail (to oczywiste bo zmieniłem domyślny program pocztowy) a nie dodało nowej appki tj Airmail.

Jak sobie z tym poradzić?



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 15:28

Zainstalowałem w swoim iMacu program pocztowy Airmail 3 w miejsce standartowego Mail. 

W ustawieniach mail wskazałem, że domyślnym programem pocztowym jest Airmail 3  ale tu zaczyna się drobny problem.

W programie Pages w opcji  wyślij kopię  (ikona lub menu) zniknęła opcja Mail (to oczywiste bo zmieniłem domyślny program pocztowy) a nie dodało nowej appki tj Airmail.

Jak sobie z tym poradzić?

 

Ja mam jako domyślny program Spark i w Pages jest Wyślij kopię > Spark.

Spróbuj zresetowac ustawienia całkowicie:

Wpisz w terminalu poniższą komendę, zatwierdź enterem. Zrestartuj kompa, ustaw w Mailu na nowo AirMail jako domyślny program i zobacz czy coś pomogło. (uwaga: po resecie ustawień, system będzie się ponownie jednorazowo pytał o pozwolenie w wypadku uruchamiania programów pobranych nie z App Store)

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -seed

Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 15 lipca 2017 - 15:30

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 rotate

rotate
  • 12 postów
  • SkądToruń, Londyn

Napisano 17 lipca 2017 - 22:26

Zrobiłem jak sugerowaleś. Niestety nic to nie dało. Próbowałem na 3 różnych iMacach

#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 01:12

Zrobiłem jak sugerowaleś. Niestety nic to nie dało. Próbowałem na 3 różnych iMacach

 

Może po prostu programu Airmail nie da sie w ten sposób ustawić (w Pages). Jeśli chcesz być pewien zainstaluj na próbę darmowego Sparka z AppStore i sprawdź czy działa. U mnie działa w Pages. Będziesz miał odpowiedź, czy coś robisz źle, czy po prostu się nie da.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2018 - 20:56

Poradziłeś sobie? Trochę czasu minęło... U mnie to działa...

 

Załączone pliki


Użytkownik sportpoz1 edytował ten post 21 sierpnia 2018 - 20:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych