Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak nośnika dla A1261


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateusz2552

mateusz2552
  • 6 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 14:13

Witam posiadam MACa model A1261, tydzień temu posypał się dysk twardy więc zakupiłem nowy i robiąc według instrukcji na internecie naciskałem i trzymałem klawisze cmd+r | ctr+r, jednak pokazuje się ciągle ikona folderu z pytajnikiem.

 

Wyszukałem w necie że trzeba mieć nośnik, sprawdziłem że mój model maksymalnie może działać na wersji osx 10.11 więc pobrałem z chomika iso, wykonałem bootowalnego pendriva TransMaciem, podłączyłem do notebooka pendrive pojawił się instalator i po wybraniu wersji językowej otrzymałem komunikat że system nie może zostać zainstalowany na moim sprzęcie. Bardzo proszę o pomoc w mojej sytuacji.

 

Pozdrawiam gorąco :)



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipca 2017 - 19:16

Nie pobieraj z chomików, tylko z App Store. Zadziała.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 mateusz2552

mateusz2552
  • 6 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 10:11

możesz mi powiedzieć jak to mam zrobić, gdyż mam aktualnie nie działającego mac'a, notebooka z windowsem na którym mogę wypalić płytę lub zrobić pendriva.



#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 10:34

Jak masz blisko podejdź do pobliskiego iSpot'a czy Cortlandu z pendrivem i powinni Ci pomóc.

 

To jest najłatwiejszy sposób na zdobycie działającej instalki systemu. 



#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 lipca 2017 - 10:36

W wielu wątkach użytkownicy udostępniali obraz OS X poszukaj może link działa lub autor ponownie da link.
Masz jeszcze wątek o robieniu dysku z OS X na Windows
Fallout ...war, war never changes...

#6 mateusz2552

mateusz2552
  • 6 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 10:47

mieszkam w małej miejscowości gdzie na notebooki mówią laptok a na apple reagują jak na przybyszów z kosmosu tu nie ma ispot itp, ludzie by na to z pochodniami poszli;p

 

co do wątków w takim razie poszukam, pomimo że już 3 dzień ściągam jakieś obrazy i nic z tego nie wychodzi.

 

Gdyby ktoś mógł pomóc z pewnym obrazem który zadziała w moim a1261 będę wdzięczny.



#7 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 15:37

Jak nikt się nie zlituje nad tobą to na Allegro masz instalkę 10.11 na usb za 58 zł z wysyłką.

Pod Windowsem to i tak raczej nie zrobisz dysku, który by zadziałał. Może na jakimś Virtualboxie i zainstalowanym tam systemie Apple. Chyba prędzej, ale nie próbowałem.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 lipca 2017 - 12:26

@mateusz2552

Ponieważ akurat niedawno komuś darowałem i nadal tkwi w chmurze, to łapaj, korzystając z okazji: https://drive.google...SF9uVGxacGczWkk

Link będzie aktywny przez parę dni.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 mateusz2552

mateusz2552
  • 6 postów

Napisano 17 lipca 2017 - 08:39

@mateusz2552

Ponieważ akurat niedawno komuś darowałem i nadal tkwi w chmurze, to łapaj, korzystając z okazji: https://drive.google.com/open?id=0B1pNHtFqpqUVSF9uVGxacGczWkk

Link będzie aktywny przez parę dni.

Bardzo ci dziękuję już pobieram ten obrazek, mam nadzieję że mimo wszystko przez TransMac mi to pójdzie jak nie to będę się bawił virtualboxem jak radził @ciotka_paszczaka, dziękuję.



#10 mateusz2552

mateusz2552
  • 6 postów

Napisano 17 lipca 2017 - 11:23

@cronopioverde

Czy możesz mi powiedzieć co mogę jeszcze zrobić, gdyż zrobiłem pena przez TransMac i niestety nie działa pod maciem tzn nie bootuje - jakaś instrukcja ?



#11 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 lipca 2017 - 12:34

Inny pendrive - maki są wybredne
Fallout ...war, war never changes...

#12 mateusz2552

mateusz2552
  • 6 postów

Napisano 17 lipca 2017 - 14:03

Oki opiszę to tak

obraz od @cronopioverde użyłem stworzenia pena według instrukcji na YT przy użyciu programu TransMac, użyłem 2 pendrivów jakiegoś goodrama i kinstona oba USB 2.0 bo czytałem że z penami 3.0 nie będzie działać.

Aktualnie nie mam pena z np sandisca jak to ktoś w necie polecał i nadal nie zbootował się ani jeden posiadany pen, czy po uruchomieniu notebooka muszę coś naciskać aby zbooktować (nowy dysk jest w pełni czysty, żadnych partycji)



#13 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 17 lipca 2017 - 15:24

Rzadko peny z instalacja macOS robione pod Winda dzialaja. Jak chcesz, to wyslij mi pendrive 8GB w kopercie, wrzuc dyche na odsylke i Ci zrobie solidny instalator. Mozesz tez kupic takie gotowe za okolo 60 zl na allegro/olx. 

 

Przy starcie systemu wciskasz 'alt' i wtedy pojawia sie dostepne dyski, w tym pendrive z instalatorem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych