Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad a ilość uzytch danych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 phatemanx

phatemanx
  • 47 postów

Napisano 08 lipca 2017 - 11:41

Cześć, mam dylemat, chcę kupić nowego iPada ale nie wiem czy wytrzyma moje używanie. Miesięcznie używam na razie na komórce ok 70gb danych nie oglądając netfliksa :-) czy ktoś dłużej w ten sposób używa iPada? Pytanie jest jak najbardziej podstawne gdyż miałem nowego iPhone 5s i po roku zaczęła padać płyta glowna i bateria (nie chodzi o stan wizualny gdyż ten był bardziej niż wzorowy) przy takim używaniu. Potwierdzilem to w app store gdzie powiedziano mi że iPhone nie jest zaprojektowany do tak intensywnego używania.  Teraz mam Moto G4 i też po roku ledwo zipie ... Chodzi oczywiście o zużycie sprzętowe i podzespołów. Czy ktokolwiek używa tak intensywnie iPada dłużej??



#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 lipca 2017 - 12:25

Kup rozszerzona gwarancje i się nie przejmuj.
Fallout ...war, war never changes...

#3 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 08 lipca 2017 - 13:01

Tak z ciekawosci. To co Ty robisz w zyciu oprocz gapienia sie w telefon? Pytam calkiem serio. 



#4 phatemanx

phatemanx
  • 47 postów

Napisano 08 lipca 2017 - 14:36

Czyli rozumiem że nikt z obecnych nie używa tak sprzętu? Kupno dodatkowej gwarancji mija się z celem gdyż wtedy ten sprzęt nie będzie już atrakcyjny cenowo, a po gwarancji w każdej chwili może paść.

Używam telefonu zamiast ultrabooka którego żona często bierze w delegacje. Poza tym mam dużo wolnego czasu w pracy ;-)



#5 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2017 - 22:18

A to jest jakieś ograniczenie czasowe w używaniu iPada? Możesz go używać 24 godziny na dobę i nic nie ma prawa się stać.

#6 phatemanx

phatemanx
  • 47 postów

Napisano 09 lipca 2017 - 06:25

Oj jesteś w błędzie. To że nic nie ma prawa się stać to tylko pobożne życzenie polskiego mniej zamożnego użytkownika który uważa bezkrytycznie że Apple to najlepszy sprzęt na ziemi. Tu gdzie mieszkam iPhony i iPady są rozdawane do przedłużenia kontraktu za pół ceny jaką się płaci w pl i wymieniane bez kosztów co rok. W każdym razie dziękuję za odpowiedzi. Rozwiązania poszukam na forach UK i USA 



#7 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lipca 2017 - 08:31

Jeżeli nie będziesz tym iPadem rzucał to wytrzyma tyle samo bez względu na to czy pobierzesz 1GB czy 100GB. Gdzie ci tych głupot naopowiadali?



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lipca 2017 - 08:39

Jeżeli nie będziesz tym iPadem rzucał to wytrzyma tyle samo bez względu na to czy pobierzesz 1GB czy 100GB. Gdzie ci tych głupot naopowiadali?

Nie chodzi o samą ilość danych, tylko o zobrazowanie intensywności używania sprzętu.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 09:50

To nie ma znaczenia ile czasu w ciągu doby ipad jest w użyciu. Czy używasz godzinę czy 10 godzin jego trwałość powinna być na tym samym poziomie. Jedynie bateria szybciej będzie tracić swoją sprawność. Jednak spokojnie, ja swojego ipada air 2 ładowałem codziennie. Po dwóch latach bateria straciła 10% ze swojej sprawności.

Użytkownik Kardas edytował ten post 10 lipca 2017 - 09:53

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych