Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

spam z outlooka na macu 5tys dziennie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martius

Martius
  • 5 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 08:33

Witam,

 

Powiem tak jak wiekszosc z Was nie korzystam z antywirusa na Macu stad teraz mam maly problem. Podczas urlopu korzystałem niezabezpieczonej sieci WiFi w hotelu w czarnogorze i od pierwszego takiego korzystania pojawił sie problem. Docelowo myslalem ze to wina serwera ale mam potwierdzenie ze tam jest OK. Była zmiana hasła dla konta na serwerze nie pomogło.

 

Temat jest taki, że rano odpalając outlook odbieram ok 5 000 zwrotek niedostarczonych wiadmosmosci o tresciach +18, Czyli z mojego komputera systematycznie rozsyłany jest spam. 

 

Co wg Was moze pomoc, zaznacze, że to konto firmowe i nie ma opcji jego zmiany.

 

Nie znam sie na tym bede wdzieczny za szybką pomoc.



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 12:17

Całkiem prawdopodobne, że nie z twojego komputera, tylko z twojego adresu mailowego.

 

Na komputerze na wszelki wypadek możesz zapuścić jednorazowo https://www.malwarebytes.com/mac/ (free).

A to sprawdza co ci się uruchamia wraz ze startem systemu: https://objective-se...knockknock.html, przydatna rzecz.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 05 lipca 2017 - 12:20

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 615 postów
  • Płeć:

Napisano 05 lipca 2017 - 12:36

Wszystko możliwe, ale prawie na pewno to nie z Twojego komputera wysyłane są te wiadomości. Z mailem jest tak, jak z tradycyjną pocztą. Mogę sobie na kopercie wstawić w miejsce nadawcy dane dowolnej osoby na świecie i wrzucić do skrzynki. I w razie co, zgadnij, kto dostanie zwrotkę.

 

Wiele zależy od zabezpieczeń serwera pocztowego oraz wpisów DNS dla Twojej domeny. Skoro to jest konto firmowe, Twoim pierwszym kontaktem powinien być administrator poczty w Twojej firmie.



#4 Martius

Martius
  • 5 postów

Napisano 08 lipca 2017 - 11:08

Witam,

 

Dzieki za odp. temat prawie opanowany, po zainstalowaniu avasta (admin kazał mi zainstalować jakis antywirus) wykrył mi ponad 300 zagrozeń, a najlepsze, że w tylko outlooku :)

 

Narodziala sie jeszcze jedna kwestia wysyłając ostatnio maile od siebie na np. gmail. z automatu trafiły do spamu, gdzie jeszcze m-c temu bylo ok. Domyslam sie, że ma to zwiazek z zawirusowaniem skrzynki pytanie mam tylko jak to "odkrecic" w sieci.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych