Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pionowe ułożenie zewnętrznego monitora z MacBookiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stasbar

Stasbar
  • 17 postów

Napisano 02 lipca 2017 - 22:02

Witam.

Jestem posiadaczem MacBooka Pro 2012 15'. Z racji, że zajmuje się programowaniem i spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem to chciałbym w końcu zainwestować w jakieś zdrowsze środowisko do pracy, niż garbienie się przed monitorem laptopa.

Z racji, że touchpad i klawiatura w macbooku jest super to chciałbym dalej z niej korzystać, ale nie wyobrażam sobie pisać na klawiaturze laptopowej i patrzeć na ekran monitora zewnętrznego, po chwili boli szyja. 

Pomyślałem, że tańszym rozwiązaniem od zakupu magic trackpada i klawiatury będzie monitor zewnętrzny nad monitorem MacBooka. Czy ktoś stosuje takie rozwiązanie ? Czy jest to wygodne ? Czy MacBook Pro wspiera takie ułożenie ekranów ?

 



#2 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 03 lipca 2017 - 07:58

Bez problemu podłączysz monitor przez DisplayPort. Wszystko działa dobrze. W ustawieniach ustawisz monitor jako główny lub laptop. Praca stanie się przyjemniejsza

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#3 Stasbar

Stasbar
  • 17 postów

Napisano 16 lipca 2017 - 00:27

Kupiłem monitor Dell 2515H (25' i 2560 x 1440), podłączyłem tak jak pisałem czyli monitor jest nad ekranem laptopa.

macOS daje niesamowite wsparcie dla takiego ułożenia monitorów. Musze przyznać że pracuje się bardzo fajnie. Odrazu polepszyła się postawa ciała, gdy patrze się na monitor na poziomie oczu. Jedyną wadą z której nie zdawałem sobie sprawy jest to, że nie da się tak fajnie przeskalować UI jak na monitorze laptopa. 

Z racji, że monitor leży relatywnie daleko ode mnie, a rozdzielczość jest dość duża to całe UI staje się bardzo małe. Skalowanie rozdzielczości jakie oferuje macos jest w tym przypadku beznadziejne bo poprostu powiela piksele. Fajną opcją było by przeskalowanie UI, a nie samej rozdzielczości.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych