Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co kupić: iPhone 5,5", iPad 10,5" czy MacBook Air do 4500 zl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 02 lipca 2017 - 15:10

Witam. Aktualnie używam iphone'a 6s w wersji 64gb i nie mam z nim żadnych problemów. W domu mam notebooka z windowsem 10 z którego nie mam potrzeby korzystać i nie chce nawet, bo Windows mnie denerwuje ogólnie. Jako, ze mam prace, która wymaga czasem podróżowania, chciałbym kupić cos większego, na którym sie lepiej przegląda strony www, wiadomości na fb, czasami gra w gry oraz filmy. Urządzenie musi miec tez dobra baterie, aby wytrzymalo sporo w terenie, ale rownież posiadam powerbank.

Myślałem nad kupnem iPada pro 10,5" z klawiatura, macbookiem air lub wymiana swojego 6s na większego brata 7 plus (Ew. Poczekać na 7s+ lub 8). Kwota na zakup któregoś z tych urządzeń to 4500 zł.

Najmniej wygodna opcja bedzie napewno iPhone w wersji plus. Najmniejszy ekran, ale mam 1 urządzenie, które i tak mam zawsze przy sobie. Bateria moze troszkę słabsza od iPada i macbooka.

iPad Pro 10,5 to fajna opcja i zbiera mnóstwo pozytywnych opinii. Jest mega mobilny, długi czas pracy na baterii oraz nowe podzespoły, które wydajnościowo przewyższają macbooka. Dodatkowo iOS 11 wprowadzi mnóstwo nowości, które jeszcze bardziej usprawnia prace na iPadzie. Dodam, ze nigdy nie miałem żadnej styczności z jakimkolwiek tabletem i jest to najdroższe rozwiązanie z pośród tych 3.

MacBook Air to super lekki i cienki notebook, który stworzony jest do pracy w terenie ze względu na długi czas pracy na baterii (podobny jak na iPadzie?) ma największy ekran z moich propozycji i jest najtańsza opcja. Wydajnosciowo wypada słabo, ale nie bede grał w gry (jak juz to tylko mobilne na iOS), montował filmów oraz przerabiał zdjęć. Dodam, ze nigdy nie miałem do czynienia z Mac OS, wiec bedzie to dla mnie nowość i pewnie bede musiał sie przyzwyczaić na początku.

Jak juz pisałem, sprzęt ma służyć głównie na wyjazdach/poza domem w pracy do internetu, fb, filmów, magazynowaniu zdjęć oraz czasem gier mobilnych na iOS (tutaj macbook odpada, ale zostaje obecny iPhone). Moim faworytem jest iPhone, chociaż boje sie, ze 5,5 cała bedzie za małe po jakimś czasie i bedzie nie wygodny/ za duży podczas rozmów przez telefon. Na drugim miejscu jest rewelacyjny iPad Pro, a na trzecim MacBook Air, ze względu na najmniejsza mobilność, bedzie zajmował najwiecej miejsca oraz potrzeba dodatkowej torby do przenoszenia.

Mam nadzieje ze pomożecie w tym trudnym wyborze

#2 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 04 lipca 2017 - 23:09

Chciałbym dodać rownież, ze chciałbym miec możliwość pobierania mp3, filmów z torrentow oraz magazynowanie zdjeć i innych plików (chociaż moze to byc tez pendrive z lightning na usb) na wyżej wymienionych urządzeniach, aby notebooka z windowsem juz. Je używać. W najgorszym wypadku, bede musiał go raz na jakiś czas użyć, aby cos nowego wgrać na iPhone/iPada/MBA.

#3 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 05 lipca 2017 - 04:47

To tylko MacBook, ale kupuj minimum 2013 rocznik. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#4 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 07:54

Do takich zastosowań tylko Macbook, rozważ model Retina 12" - do 4500 używany spokojnie znajdziesz. Mobilność niewiele gorsza niż iPad 10,5 z klawiaturą i brak ograniczeń iOS.



#5 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 08:09

Dlaczego nie kupić Air'a, tylko macbooka? Co skreśla pozostałe urządzenia, ze ich nie polecacie? Osobiście byłem mocno nastawionybna iPada i myślałem, ze to on jest faworytem

#6 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 08:51

W porównaniu do Air znacznie lepszy ekran, większa mobilność (mniejszy i lżejszy, można ładować z powerbanków). Gdyby nie to "chciałbym miec możliwość pobierania mp3, filmów z torrentow oraz magazynowanie zdjeć i innych plików" iPad faktycznie byłby bardzo dobrym wyborem ale na Macbooku zrobisz to wszystko w sposób łatwy, bez obchodzenia różnych ograniczeń systemu i będziesz miał możliwość używania najzwyklejszych zewnętrznych dysków/pendrive'ów (wystarczy prosta przelotka z USB-C ale to grosze). Na iPadzie będzie z tym sporo kombinowania, trafisz na ograniczenia iOS, zewnętrzne pamięci muszą mieć obsługę iOS i będą droższe.



#7 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 08:58

MacBook 12" Można kupić w tych pieniądzach.



#8 El Cheetos

El Cheetos
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipca 2017 - 09:05

Lepiej szukać jakiegoś MacBook'a lub używanego Pro z 2015 - w Air masz przedpotopowy ekran, który nawet nie ma FullHD...


K: iMac 5k 2017/ MacBook Pro 13 2017 / MacMini i5, 8GB, 256 SSD + Dell U2515H / iPad Pro 10,5 2017

T: iPhone X 64 gb


#9 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 11:29

Juz wszystko mniej wiecej wiem. Z tym ściąganiem mp3 i torrentow to moge zrezygnować i robić na drugim komputerze z windowsem. Aż tak często muzyki i filmów nie ściągam, za to częściej bede brał któreś z urządzeń ze sobą do pracy czy w pole. Jak juz pisałem, dysków zewnętrznych nie używam, a pendrive' a moge kupić z portem lightning na usb, który jest faktycznie droższy, ale i tez pojemny i wystarczający do przenoszenia plików.

Czyli jeśli zależy mi na ściąganiu torrentow i mp3 to polecacie macbooka, a jeśli z tego zrezygnuje to iPad Pro? Rozumiem, ze większy iPhone 7s plus lub bezramkowy iPhone odpadają?

O czym tez zapomniałem napisac, to chciałbym, aby jedno z ww. Urządzeń było kupione jako nowe, nie używane, gdyz rozważam zakup sprzętu na raty lub na firmę (jeśli sa z tego jakieś korzyści). Nowego macbooka raczej w tej cenie nie kupie.

#10 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 11:43

Jeżeli jesteś nastawiony na konsumowanie jedynie treści, to zdecydowanie iPad Pro 10,5, ale jeżeli choć trochę potrzebujesz sprzętu do tworzenia czegoś, do wygodnego pisania czy zarządzania treśćmi to zdecydowanie Macbook, najlepiej 12, bo ma Retinę i jest bardzo mobilny.

#11 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 05 lipca 2017 - 11:50

Ściąganie torrentów jest brzydkie.



#12 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 13:03

Juz wszystko mniej wiecej wiem. Z tym ściąganiem mp3 i torrentow to moge zrezygnować i robić na drugim komputerze z windowsem. Aż tak często muzyki i filmów nie ściągam, za to częściej bede brał któreś z urządzeń ze sobą do pracy czy w pole. Jak juz pisałem, dysków zewnętrznych nie używam, a pendrive' a moge kupić z portem lightning na usb, który jest faktycznie droższy, ale i tez pojemny i wystarczający do przenoszenia plików.

Czyli jeśli zależy mi na ściąganiu torrentow i mp3 to polecacie macbooka, a jeśli z tego zrezygnuje to iPad Pro? Rozumiem, ze większy iPhone 7s plus lub bezramkowy iPhone odpadają?

O czym tez zapomniałem napisac, to chciałbym, aby jedno z ww. Urządzeń było kupione jako nowe, nie używane, gdyz rozważam zakup sprzętu na raty lub na firmę (jeśli sa z tego jakieś korzyści). Nowego macbooka raczej w tej cenie nie kupie.

 

To może zamiast się chwalić ściąganiem mp3/filmów rozważ wykupienie subskrypcji Apple Music czy innego Spotify, do tego Netflix/Amazon Prime i jeden problem z głowy ;) iPad Pro to bardzo fajny sprzęt i będziesz zadowolony tylko wszystkiego na nim nie zrobisz, jak zrezygnujesz z tej typowo pecetowej zabawy z torrentami to do konsumpcji treści będzie świetny. A z klawiaturą to i do mniej skomplikowanych zadań biurowych też da radę.

Co do iPhone 7S Plus i bezramkowego to opowiedz nam jaki masz pomysł na ich zakup ;)



#13 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 13:20

Jedno jest pewne, iPad nie zastąpi Ci laptopa ale spełni większość jego funkcji.



#14 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 13:47

Z tym iPhone 7s plus myślałem, zeby zastapił mojego tymczasowego 6s (bez plusa) i byłaby to mniejsza sesja iPada oraz mam wtedy jedno urządzenie, a nie dwa.

Tworzyć niczego nie bede, jedynie czasami pisał cos w wordzie. Jak juz mówiłem, mp3/filmy to moge pobierać na komputerze z windowsem i przesłać na iPada.

Macbooka 12 z retina kupie nowego w tej cenie, co Air w jakimś rtvagd czy MM?

#15 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2017 - 14:11

Moim zdaniem smartfon nie zastąpi tabletu. Przyjemność z konsumowania treści na 4x mniejszym ekranie jest zupełnie inna. Używam równolegle iPhona i iPada i w zasadzie nigdy nie sięgam po iPhona, gdy mam pod ręką iPada. Jedyne wyjątki to robienie zdjęć i słuchanie muzyki.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 05 lipca 2017 - 14:20

Moim zdaniem smartfon nie zastąpi tabletu. Przyjemność z konsumowania treści na 4x mniejszym ekranie jest zupełnie inna. Używam równolegle iPhona i iPada i w zasadzie nigdy nie sięgam po iPhona, gdy mam pod ręką iPada. Jedyne wyjątki to robienie zdjęć i słuchanie muzyki.

I co z tego? To tylko powielanie tych samych funkcji i zagracanie się kolejnymi gadżetami. 

 

OP: Jak chcesz wygodę i większy ekran to rozważ macbooka + zew. monitor a nie iPada "dużego iPhone". 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 05 lipca 2017 - 14:20

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#17 spd1Pepek

spd1Pepek
  • 6 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 18:46

Mam macbooka air 13', iphona 7 plus i wcześniej za czasów iphona 5s kupiłem ipada mini z retina.

 

Szczerze to jedyne do czego się przydawał to oglądanie hbo go i netflixa - nie zważając na dźwięk bo głosniki miał marne. Na ipada filmów nie ściągniesz przez torenta. 

 

Bierz Macboonia - dobrze se ogląda. Bateria trzyma długo. I wszystko co byś chciał robić na windowsie tez zrobisz. 

 

Kiedyś też kombinowałem ze sciaganiem przez kompa z windowsem i przesyłaniem - szybko się znudzisz tym rozwiązaniem i Ipadem - nawet jak to będzie 10 cali. 

 

Jak będziesz chciał coś ściągnąć przed wyjazdem to już będziesz miał na Macu - dobrze Ci radzimy :)



#18 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 20:41

Pytam Was dlatego, ze macie pewnie większe doświadczenie z urządzeniami apple'a, niż ja. Mam tylko iphone'a i chciałbym powiększyć ekosystem od odwykowe urządzenie. Miało byc mobilne i trzymać długo na baterii. MacBook jest spoko, ale to kolejna dodatkowa torba do noszenia.

Czy w cenie do 4500 zł kupie macbooka nowego z retina w sklepie takim jak media markt, Saturn lub RTV euro AGD? Do tych sklepów mam zaufanie i moge wziąsc ewentualnie na raty.

#19 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 06 lipca 2017 - 06:49

Pytam Was dlatego, ze macie pewnie większe doświadczenie z urządzeniami apple'a, niż ja. Mam tylko iphone'a i chciałbym powiększyć ekosystem od odwykowe urządzenie. Miało byc mobilne i trzymać długo na baterii. MacBook jest spoko, ale to kolejna dodatkowa torba do noszenia.

Czy w cenie do 4500 zł kupie macbooka nowego z retina w sklepie takim jak media markt, Saturn lub RTV euro AGD? Do tych sklepów mam zaufanie i moge wziąsc ewentualnie na raty.


Czytałem o MacBooku 12 i w każdym teście wydajnościowych przegrywa z Air, a jego cena jest większa o + - 800-1000 zł za nowy egzemplarz. Przewaga macbooka jest jedynie wyświetlacz retina, który bez wątpienia jest świetny, ale i czas pracy na baterii jest mniejszy.

Air w podstawie to 3800 zl, a z większym dyskiem to 4800 zł. MacBook to zaś kwota 5300, ale z najsłabszym procesorem m3, a jego mocniejszy odpowiednik m5 to juz 6200 zł.

Co innego, jeśli kupimy używkę, to wtedy rocznego/półtora rocznego macbooka z m5 można juz za 3400 zł

#20 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 06 lipca 2017 - 11:41

Z tym iPhone 7s plus myślałem, zeby zastapił mojego tymczasowego 6s (bez plusa) i byłaby to mniejsza sesja iPada oraz mam wtedy jedno urządzenie, a nie dwa.

 

Tyle to ja zrozumiałem tylko jestem ciekawy gdzie Ty tego 7S Plus chcesz kupić?  :)  Premiera będzie w połowie września, zanim w PL będzie można go zamawiać to pewnie jeszcze ze 2 tygodnie a zanim realnie zaczną je wysyłać kolejne 2-3 tygodnie, jak dobrze pójdzie otrzymasz go w połowie października. To na początku lipca zastanawiasz się co kupić w październiku? :)  No chyba, że w dzień premiery przejedziesz się do Berlina/Drezna ale to też połowa września, 2,5 miesiąca.


Czytałem o MacBooku 12 i w każdym teście wydajnościowych przegrywa z Air, a jego cena jest większa o + - 800-1000 zł za nowy egzemplarz. Przewaga macbooka jest jedynie wyświetlacz retina, który bez wątpienia jest świetny, ale i czas pracy na baterii jest mniejszy.

Air w podstawie to 3800 zl, a z większym dyskiem to 4800 zł. MacBook to zaś kwota 5300, ale z najsłabszym procesorem m3, a jego mocniejszy odpowiednik m5 to juz 6200 zł.

Co innego, jeśli kupimy używkę, to wtedy rocznego/półtora rocznego macbooka z m5 można juz za 3400 zł

 

Do Twoich zastosować wydajność będzie w sam raz, na cyferki w Geekbench aż tak nie patrz. Przewaga oprócz wyświetlacza to większa mobilność a przecież tak Ci na tym zależy. Osobiście wolałbym lekko używanego MB Retina niż nówkę Air ale wybór jest Twój. Pytałeś się też o zakup na firmę - wrzucisz sobie w koszty, odliczysz VAT (jeżeli jesteś płatnikiem), najlepiej pogadaj wcześniej z księgową. To oczywiście dotyczy także Air czy iPada.



#21 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 06 lipca 2017 - 11:43

Heh, wiem ze jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży, i myśle troche naprzód co kupić, zeby juz pozniej bez wahania isc i zamówić sprzęt. Dalej nie wiem, co zrobić z tymi MacBookami

#22 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 06 lipca 2017 - 11:59

Heh, wiem ze jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży, i myśle troche naprzód co kupić, zeby juz pozniej bez wahania isc i zamówić sprzęt. Dalej nie wiem, co zrobić z tymi MacBookami

 

Przejedź się do jakiegoś MM/Saturn/Cortland/iSpot oblukaj, pobaw się i może coś Ci od razu bardziej podpasuje. Ewentualnie możesz tu zrobić głosowanie i wybierzemy za Ciebie  :D



#23 Roberto18

Roberto18
  • 72 postów

Napisano 06 lipca 2017 - 20:55

Myśle, ze jednak kolejna generacja iphone'a odpada. Jeśli chodzi o wojnę miedzy MacBook Air i MacBook to nie ukrywam, ze retina robi robotę, ale wszystkie inne podzespoły sa gorsze, czyli wydajność rownież. Bateria w Air tez jest lepsza i oczywiscie większa liczba portów. Moim zdaniem, różnica cenowa jest zbyt duża, zeby dopłacić do retina i zbyt duzo rzeczy stracę na rzecz ekranu.

Jeszcze myśle nad tym nowym iPadem Pro 10,5" bo jest to fajny sprzęt, który wydajnosciowo bije wszystkich na głowę, ale boje sie troche tego, ze na iOS nie zrobie wszystkiego i po jakimś czasie rzucę go w kąt, bo bedzie to tylko przerośnięty iPhone.

Ciężko cos wybrać

#24 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 07 lipca 2017 - 12:28

Jeżeli już teraz tak myślisz o iPadzie Pro, to zdecydowanie go nie bierz moim zdaniem. Coś w tym jest, że to przerośnięty iPhone, za to jest super przez to, że ma duży, wygodny ekran do czytania/przeglądania/oglądania.

#25 spd1Pepek

spd1Pepek
  • 6 postów

Napisano 07 lipca 2017 - 15:18

Wejdź na allegro. Tam kupisz najtaniej, nawet jeżeli jest to nowy MacBook Air. Raty tez weźmiesz. 

 

iPad jak Ci wszyscy piszą to przerośnięty iPhone. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych