Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Który Maciek do Final Cut Pro X oraz Motion


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 szfagir

szfagir
  • 4 postów
  • SkądGród Kraka

Napisano 26 czerwca 2017 - 11:31

Serwus!

 

Zastanawiam się nad rozbudową sprzętu albo zmiana na coś nowego. Obecnie posiadam Mini Maca z 2012 z i7 (4 rdzenie) na pokładzie, 1TB Fusion Drive, grafiką HD 4000 i 16GB RAMU. Z aktualizacji jakie mi pozostały w tym sprzęcie to tylko wymiana dysku na SSD co pewnie by go trochę przyśpieszyło, ale sam nie wiem, gdyż różne opinie wyczytałem na necie.

 

Montuję dużo filmów w HD i chce aby moja praca stała się szybsza. Obecny komp daje rade, ale rendering kilku efektów czasem trwa i komp muli, stąd moje zainteresowanie tematem.

 

Z chęcią nabyłbym Maca Pro, ale one są z końca 2013 i zastanawiam się na ile podstawowa konfiguracja dostępna obecnie w sklepach się opłaca (http://www.cortland.pl/apple-mac-pro-xeon-3.5ghz-6rdzeni-16gb-ram-256gb-ssd-amd-firepro-d500.html). Dawno nic nie słyszałem o odświeżeniu Maców Pro czy też Mini. 

Czemu chciałbym MP, ponieważ za dużo naczytałem sie o kurzących sie matrycach w iMacach. Jeśli ten problem nie występuje już w tych komputerach to interesowała by mnie wersja 27" Retina 5K z Radeon Pro 580 8GB i i7.

A może jednak zakupić Mini Maca z 2014 z i7, 16GB ramu, nowsza grafika i dobrym SSDkiem?

 

Wiem, że mówimy o dużych pieniądzach, ale sprzęt i będę leasingował, więc na "DZIEŃ DOBRY" nie wywale 15kzł, a chce kupić dobrą, mocną maszynę gdzie obróbka filmów i rendering będzie tak przyjemne jak... Ten sprzęt ma po prostu zap13rd4l4ć, a po godzinach fajnie będzie pograć w D3 na full detalach albo chociaż bardzo wysokich.

 

Co możecie mi doradzić.

 

Dziękuje i pozdrawiam

szfagir



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 czerwca 2017 - 13:06

Mini z 2014 i7 to dwa rdzenie - nie nadaje się do wideo
Fallout ...war, war never changes...

#3 szfagir

szfagir
  • 4 postów
  • SkądGród Kraka

Napisano 26 czerwca 2017 - 15:04

Dyskusja się rozkręca. :)



#4 Krzyssp2

Krzyssp2
  • 128 postów

Napisano 26 czerwca 2017 - 16:20

Chyba lepiej nowego iMaca, jednak architektura jest sporo nowsza więc stosunek cena/wydajność wyjdzie Ci dużo lepszy niż w MP. O grach się nie wypowiem, ale na tym iMacu co wymieniłeś powinieneś dać radę.



#5 szfagir

szfagir
  • 4 postów
  • SkądGród Kraka

Napisano 27 czerwca 2017 - 21:13

Obawiam się tylko tego kurzu. Nic więcej. No może jeszcze tylko późniejszej sprzedaży takiego sprzętu.



#6 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 05 lipca 2017 - 10:11

Mam mini late 2012 i7 z ssd+ hdd i nie wiem o jakich problemach piszesz. Na twoim miejscu wrzuciłbym dysk ssd i poczekał w spokoju na nowego iMaca Pro i Maca Pro. Te z 2013 roku w dniu premiery miały 1.5 roczne części.

Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych