Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto kupić iPhone'a 2G?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 25 czerwca 2017 - 23:56

Hej,

 

na eBay jest sporo aukcji, gdzie sprzedawane są iPhone'y 2G. Niektóre z nich to urządzenia w stanie idealnym, a dodatkowo w wersji oprogramowania 1.0, z kompletem pudełka, ładowarki itp. Nr IMEI telefonu pokrywa się z tym z pudełka. Ceny oczywiście są wysokie, w zależności od stanu, wyposażenia i wersji oprogramowania, od 99$ do nawet 7000$ (wersja iPhone'a w folii, nigdy nie wyjęty z pudełka).

 

O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć inwestowanie w telefon nierozpakowany, bo za kolejne 10 lat może być warty małą fortunę (chociaż sam fakt, że ktoś chce 10k dolarów, nie znaczy, że tyle dostanie), o tyle zastanawiam się co z pozostałymi wersjami. Czy jest sens kupowania iPhone'a 2G w stanie 9/10 i systemem 1.0 i trzymanie go przez następne kilkanaście lat? 

 

Pomijam fakt, że za te 10-20 lat to bateria będzie już martwa, a zamiennika się już nie dostanie, ergo telefon będzie robił za przycisk do papieru. No i sprzedano ponad 6 milionów sztuk, więc mimo, że to niedużo jak na dzisiejsze standardy, to jednak chyba za dużo by telefon stał się unikatem nawet za X lat... Ktoś na forum może zainwestował w taki telefon?


Użytkownik john80 edytował ten post 26 czerwca 2017 - 00:04


#2 Krystian W.

Krystian W.
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2017 - 00:05

A one w ogole będą działać jeszcze?



#3 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 26 czerwca 2017 - 00:24

A one w ogole będą działać jeszcze?

 

Działać w jakim sensie?

 

Jeżeli masz na myśli te nierozpakowane, to loteria. Bateria nieużywana od 10 lat, dodatkowo nie ma gwarancji, że telefon nie ma wady fabrycznej lub innego defektu (który zostałby usunięty dzięki gwarancji lub telefon wymieniony na nowy, no ale nie w 2017...)

 

W przypadku pozostałych wersji (otwarte pudełka), telefony działają. Bateria pewnie co jakiś czas jest podładowywana (nieużywanie baterii w ogóle, degraduje ją szybciej, niż w przypadku regularnego ładowania), widać zrzuty ekranu z działania systemu, pokazania jego wersji i IMEI. No ale taki rozpakowany nie jest wart już tyle samo, a im gorszy stan tym mniej opłacalny zakup.

 

 

Mi osobiście się wydaje, że wersja fabrycznie zafoliowana ma jakiś tam sens, bo z X lat może być warta więcej. Niestety już teraz pułap cenowy raczej stawia ten towar w zasięgu kolekcjonerów. Wszystkie pozostałe to już raczej tylko dla siebie, a nie dla zysku. To nie Apple I, że w każdym stanie dostanie się majątek. No i pozostaje kwestia tego, czy to fabryczna folia, czy ktoś sobie zafoliował telefon w bdb stanie :-) 



#4 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 26 czerwca 2017 - 05:40

Nówki bym nie kupił, bo bateria pewnie trup o ile nie spuchła i nie uszkodziła telefonu wydasz duzą kasę i wszystko ciul.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#5 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2017 - 08:26

Bzdury piszecie z tą baterią. Na Allegro można kupić Nokie sprzed 20-25 lat i bateria działa. W dodatku jest to ogniwo starego typu.


Zamiennik zawsze można dostać do najpopularniejszych telefonów.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 26 czerwca 2017 - 08:26

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#6 Krystian W.

Krystian W.
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2017 - 12:46

Działać w jakim sensie?

 

Chodzi mi o dzialanie w obecnych sieciach komorkowych.



#7 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2017 - 12:50

Jak najbardziej będą działać bo niby czemu nie? Moja stara Nokia 6610i działa do tej pory. 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 26 czerwca 2017 - 12:51

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#8 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 26 czerwca 2017 - 13:22

Mój nowy (tak, tak, nowy, nieużywany) Ericsson GH388 jeszcze ze 2-3 lata temu odpalał na oryginalnej baterii i trzymał z pół dnia. Teraz jak patrzę to cegła a kiedyś jeden z mniejszych na rynku :)

Czasami używam Motki V60, do rozmów nic więcej nie trzeba ;) nawet trzyma ze 3-4 dni ale na zamienniku. 

Oba fony maja po ok. 20 lat... ot tak, zostały w szafie razem z innymi antykami, po prostu nigdy nie sprzedawałem telefonów.

 

Przy kupowaniu "nowych" powiedzmy legendarnych telefonów, trzeba uważać bo 99,9% to odnawiane (stara płyta w nieoryginalnej nowej obudowie) lub podróby nie majace nic wspólnego z oryginalnym produktem.

Ceny prawdziwych oryginałów, nawet nie nowych potrafią być naprawdę wysokie.


iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#9 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 26 czerwca 2017 - 13:25

Będzie działać, ale rok temu czytałem że za kilka lat będą wyłączane częstotliwości 2G i będzie problem ze starszymi urządzeniami.

 

Bzdury piszecie z tą baterią. Na Allegro można kupić Nokie sprzed 20-25 lat i bateria działa. W dodatku jest to ogniwo starego typu.


Zamiennik zawsze można dostać do najpopularniejszych telefonów.

Działa, tylko jak???  :D

Tak się składa że wyjąłem niedawno Nokię 6310i świetny telefon, w czasach świetności wytrzymywał 2 tygodnie rozsądnego używania oraz kilka dni, gdy było bardzo dużo rozmów. W tej chwili wytrzymała niecałe 3 dni z czego 10 minut rozmowy a reszta luźne leżenie.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#10 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 26 czerwca 2017 - 22:18

Nie znam się na bateriach, opieram się na artykule, który kiedyś czytałem. Bateria nieużywana od nowości, po około 15 latach może nie być w stanie skumulować ładunku do odpalenia telefonu... Być może baterie używane przez kilka lat zachowują się inaczej. Nie wiem z czego to wynika. Jak znajdę artykuł to go wkleję. Pisali na Verge.



#11 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwca 2017 - 18:33

Nawet jak kupisz zafoliowanego pierwszego iPhone'a to i tak musisz sprawdzić czy sprzedawca cię nie oszukał i w pudełku nie ma np. ziemniaka. Potem co jakiś czas możesz baterię regenerować żeby miała jak najdłuższą żywotność. Smartfon w stanie idealnym i podtrzymywany przy życiu będzie miał wielokrotnie większą wartość niż zafoliowane niewiadomo co.


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych