Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Radio samochodowe - AUX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 pietr4s

pietr4s
  • 4 postów

Napisano 21 czerwca 2017 - 11:29

Witam serdecznie na forum,

 

Mój problem dotyczy połączenia iPhona z radiem samochodowym poprzez AUX. Jako że posiadam dwa iPhony, po którejś z ostatniej aktualizacji (pare miesięcy temu) jeden z nich przestał działać z samochodowym radiem wyrzucając błąd "Ten iPhone nie obsługuje tego akcesorium". Domyśliłem się, że problem leży po stronie aktualizacji iOS'a ponieważ niezaktualizowany iPhone nadal działał.

 

Wczoraj jednak w pośpiechu zaktualizowałem drugiego iPhona i ten sam błąd pojawia się na drugim telefonie. W związku z powyższym nie mam teraz jak odtwarzać muzyki w samochodzie :( Czy moje przypuszczenia są dobre i to faktycznie wina aktualizacji? Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?



#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2017 - 13:32

Raczej problemem jest niezaktualizowane oprogramowanie radia w samochodzie.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 21 czerwca 2017 - 18:46

A co ma oprogramowanie radia do AUX. Przecież to połączenie analogowe.

 

Spróbuj innym kablem AUX


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#4 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2017 - 19:55

A co ma oprogramowanie radia do AUX. Przecież to połączenie analogowe.
 
Spróbuj innym kablem AUX


Bo jak znam życie podłącza po USB bo innego wytłumaczenia dla komunikatu nie ma.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#5 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 21 czerwca 2017 - 21:09

To może niech kolega doprecyzuje jakim kablem się podłącza (Lightning-USB czy jack-jack), dla mnie AUX to analog i jack-jack ale wtedy też nie wyobrażam sobie takiego komunikatu. Także to pewnie Lightning-USB i może np. nieoryginalny kabel?



#6 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 czerwca 2017 - 07:32

Ja mam złącze AUX w samochodzie i aby pozbyć się kabla kupiłem transmiter bluetooth tp-linka podłączany kablem mini jack i zasilany jest z gniazdka zapalniczki. Wsiadam do samochodu po włączeniu automatycznie łączy się z iphonem i puszczam muzykę przez transmiter. Spróbuj nie będzie problemu potem z kablami i ze zgodnością itp.


"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG


#7 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 czerwca 2017 - 08:03

Słabe rozwiązanie bo nie masz mikrofonu do rozmów, i jakość dźwięku jest gorsza 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwca 2017 - 08:06

Gdyby podłączał analogowo przez złącze słuchawkowe to by nie było komunikatu, że "Ten iPhone nie obsługuje tego akcesorium", dlatego można się domyślać, że połączenie jest cyfrowo ze złącza Lightning. A tym przypadku jeśli po aktualizacji jest taki problem to trzeba się zgłosić do serwisu producenta tego samochodu i dowiedzieć, czy można też zaktualizować oprogramowanie radia.


Słabe rozwiązanie bo nie masz mikrofonu do rozmów, i jakość dźwięku jest gorsza 

 

Xiaomi produkuje taki transmiter FM, który podobno jakością dźwięku nie odbiega od MP3 nagranego na płytę, nazywa się to ROIDMI 2, jest do tego aplikacja na iPhona itd. Można też prowadzić normalnie rozmowy.


Użytkownik macsupport edytował ten post 22 czerwca 2017 - 09:58

  • OleYek lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwca 2017 - 08:57

Gdyby podłączał analogowo przez złącze słuchawkowe to by nie było komunikatu, że "Ten iPhone nie obsługuje tego akcesorium", dlatego można się domyślać, że połączenie jest cyfrowo ze złącza Lightning. A tym przypadku jeśli po aktualizacji jest taki problem to trzeba się zgłosić do serwisu producenta tego samochodu i dowiedzieć, czy można też zaktualizować oprogramowanie radia.[/size]

 
Xiaomi produkuje taki transmiter FM, który podobno jakością dźwięku nie odbiega od MP3 nagranego na płytę, nazywa się to RODMI 2, jest do tego aplikacja na iPhona itd. Można też prowadzić normalnie rozmowy.


Dzięki za TIP :) Na Alledrogo są po 500zł więc znalazłem u chińczyków za 75 zł i kupiłem :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwca 2017 - 09:09

500 złotych? Przecież oryginalny na AliExpress albo Gearbest kosztuje poniżej 20 dolarów. Tylko jak kupujesz to bierz dwójkę, bo tańsza jedynka nie ma niektórych funkcji i podobno jakość dźwięku słabsza. Też przymierzam się do zakupu.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#11 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwca 2017 - 09:16

500 złotych? Przecież oryginalny na AliExpress albo Gearbest kosztuje poniżej 20 dolarów. Tylko jak kupujesz to bierz dwójkę, bo tańsza jedynka nie ma niektórych funkcji i podobno jakość dźwięku słabsza. Też przymierzam się do zakupu.


No 500 zł porąbało kogoś: http://allegro.pl/xi...6298343830.html Najlepsze, że 40 osób to kupiło na tej aukcji... Chyba zacznę sam sprzedawać patrząc na to ilu jest naiwniaków na alledrogo :)

Kupiłem właśnie 2s na Gearbest za 16€ :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#12 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 czerwca 2017 - 09:50

Bo to teraz na allegro jak towar się skończy dają zaporowe centy żeby aukcja była cały czas promowana

Ten adapter Xiaomi dawno testowałem, fajna sprawa

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#13 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 22 czerwca 2017 - 10:05

Czy to nie to samo 6 x taniej? http://allegro.pl/xi...6745697543.html


iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#14 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwca 2017 - 10:31

Czy to nie to samo 6 x taniej? http://allegro.pl/xi...6745697543.html


Nie do końca, bo to jest akurat pierwsza wersja, ale 2s można na alledrogo złapać w granicach 80-90 zł.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#15 pietr4s

pietr4s
  • 4 postów

Napisano 23 czerwca 2017 - 06:23

Witam,

 

Precyzując, samochód to AR159, AUX jest wyprowadzony z radia za pomocą Mini ISO -> cinch (2 kanały) i potem przejściówka z cinch na jack. Telefon to iPhone 7, na końcu kabla znajduje się przejściówka z jack -> lightning kupiona (według sprzedawcy 100% oryginał). Problem pojawił się po aktualizacji a z tego co mi się wydaję brak obsługi dla nieautoryzowanych kabli nie przyszedł z tą aktualizacją, mylę się? Spróbuję podłączyć jeszcze po tej prześciówce zwykłe słuchawki i dam znać czy też wyrzuca taki błąd i dam znać.

 

Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem.



#16 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 23 czerwca 2017 - 07:44

Akurat przejsciowka lightning na jack jest tania wiec lepiej kupowac u autoryzowanych sprzedawcow typu cortland ispot idream

#17 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 23 czerwca 2017 - 08:27

Na niemieckim ebay.de za 31 eur. można to kupić.

 

http://www.ebay.de/i...HAAAOSwAANY52DT


Użytkownik kalvin edytował ten post 23 czerwca 2017 - 08:56

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#18 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwca 2017 - 10:29

Witam,
 
Precyzując, samochód to AR159, AUX jest wyprowadzony z radia za pomocą Mini ISO -> cinch (2 kanały) i potem przejściówka z cinch na jack. Telefon to iPhone 7, na końcu kabla znajduje się przejściówka z jack -> lightning kupiona (według sprzedawcy 100% oryginał). Problem pojawił się po aktualizacji a z tego co mi się wydaję brak obsługi dla nieautoryzowanych kabli nie przyszedł z tą aktualizacją, mylę się? Spróbuję podłączyć jeszcze po tej prześciówce zwykłe słuchawki i dam znać czy też wyrzuca taki błąd i dam znać.
 
Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem.


Problemem jest w takim razie przejściówka, która nie koniecznie jest oryginalna, tudzież nie posiada certyfikatu MFi. Ale przecież w zestawie z iPhone powinieneś mieć oryginalną Apple'owską przejściówkę.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#19 pietr4s

pietr4s
  • 4 postów

Napisano 23 czerwca 2017 - 10:45

W zestawie z iPhonem dostałem słuchawki na złącze lightining i przejściówki w zestawie nie było. Dodam tylko że testowałem Xiaomi Roidmi 2 i starym telefonem Xiaomi Note 2 i niestety nie pasuje do mojego gniazda zapalniczki i jakość dźwięku była mocno przeciętna, nie wiem jak się sprawa ma w przypadku tej droższej wersji trzeciej. Jakby jakiś forumowicz był chętny to odsprzedam Roidmi 2, paragon i gwarancja jeszcze jest :)


Po podłączeniu słuchawek przez przejściówkę pokazuje się ten sam błąd. Wygląda na to że przejściówka do końca oryginalna nie jest. Dziękuje bardzo za wszystkie wskazówki ! :)



#20 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2017 - 10:55

Bo to idzie przez transmiter FM, podłącz nadajnik bluetooth bezpośrednio do radia jak masz AUX. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#21 pietr4s

pietr4s
  • 4 postów

Napisano 23 czerwca 2017 - 11:11

Bo to idzie przez transmiter FM, podłącz nadajnik bluetooth bezpośrednio do radia jak masz AUX. 

 

Możesz przybliżyć? Jakoś nie mam wizji co masz na myśli.



#22 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2017 - 11:27

Zobacz np. https://www.banggood...ml?rmmds=search


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#23 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 23 czerwca 2017 - 16:00

Nie do końca, bo to jest akurat pierwsza wersja, ale 2s można na alledrogo złapać w granicach 80-90 zł.


W opisie tej aukcji jest 2s. Jak rozpoznać nowszą wersję?

#24 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwca 2017 - 23:44

W opisie tej aukcji jest 2s. Jak rozpoznać nowszą wersję?


No teraz jest, wcześniej nie było i cena była znacznie niższa, więc albo coś straszy na forum, albo wystawiający zaktualizował aukcję...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#25 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 czerwca 2017 - 14:21

Słabe rozwiązanie bo nie masz mikrofonu do rozmów, i jakość dźwięku jest gorsza 

 

Ja mam głośnomówiący w samochodzie przez który gadam a muzyki słucham tak jak mówiłem przez transmiter bluetooth podłączony do minijacka w samochodzie.


"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych