Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wybór pomiędzy SE/6S, a 7 w czerwcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qvstra

Qvstra
  • 7 postów

Napisano 16 czerwca 2017 - 10:28

Stoję przed wyborem zmiany telefonu i zastanawiam się nad SE/6S, lub 7. Czy branie ktoregos z pierwszej dwójki ma sens w dniu dzisiejszym, czyli prawie dwa lata od premiery "bebechów" 6S. Boję się tego, że kupię telefon, który na starcie będzie przestarzały i zmiana na nowszy model będzie konieczna za 2 lata, bo spadki płynności będą nie do zaakceptowania przeze mnie. W czerwcu można śmiało kupować "stary" model z nastawieniem, że będzie działał jak po wyjęciu z pudelka przez najbliższe 3-4 lata, czy dla spokoju brać 7?



#2 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 16 czerwca 2017 - 10:51

Jesli masz zamiar miec telefon na dwa lata to czekaj do wrzesnia na nowe modele. Ja na rok w polowie roku bym 7 nie kupil a co dopiero na 2.

#3 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 czerwca 2017 - 11:03

Ja ogólnie też powoli przymierzam się do zmiany telefonu i zostało już tylko nieco ponad 2 miesiące do prezentacji nowych modeli więc poczekam. Jeżeli nowy iPhone okaże się fajny to poczekam aż wejdzie na rynek i go kupię, a jeżeli okaże się klapą to wtedy kupię 7 plus. Obecnie mam szóstkę więc jakoś mocno mi się nie spieszy z wymianą dlatego stwierdziłem, że poczekam.



#4 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 16 czerwca 2017 - 11:39

A ja bym kupił 6s. Telefon szybkością nie ustępuje siódemce, ma 2GB ramu, mocny procesor i jest tańszy od siódemki. Będzie wspierany jeszcze spokojnie przez 3-4 lata. SE przez wielkośc ekranu musi być mega przemyślanym zakupem. Ja sprzedałem SE po 2 miesiącach, był super szybki i fajny ale przez moje grube palce ciężko mi się pisało na 4 calach. Z takim myśleniem że należy czekać na kolejny debiut kolejnego iphonea człowiek może nigdy nie kupić telefonu :) Ja uważam że każdy moment jest dobry na zakup.


Jesli masz zamiar miec telefon na dwa lata to czekaj do wrzesnia na nowe modele. Ja na rok w polowie roku bym 7 nie kupil a co dopiero na 2.

A dlaczegóż to? Uważasz że siódemka nie poradzi sobie przez dwa lata? Procesory "mobilne" apple poszły mega do przodu, zaczynają już wygrywać z topowymi intelami z komputerów PC. Uważam że siódemka spokojnie wystarczy na 5 lat komfortowego używania.

IMG0035PN_aqawsrh.png

IMG0036PN_aqawsrx.png

Użytkownik Kardas edytował ten post 16 czerwca 2017 - 11:39

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#5 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 16 czerwca 2017 - 11:44

Procesor moze sobie poradzi ale ekran ktory juz ma technologicznie 3 lata za 2 lata bedzie mial 5. Tak samo jak w przypadku SE - kto dzis powie ze SE ma dobry ekran ? Nie chce wiedziec jak dziala bateria w 5cio letnim telefonie - po 2000 cykli ladowania.

#6 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 czerwca 2017 - 13:28

Z takim myśleniem że należy czekać na kolejny debiut kolejnego iphonea człowiek może nigdy nie kupić telefonu :)

 

Niby tak, ale obecnie jest tak blisko do prezentacji nowych urządzeń, że chyba warto poczekać - szczególnie jeżeli ktoś nie ma presji, bo poprzedni telefon nadal działa całkiem ok. Dodatkowo, teraz będzie to model rocznicowy na 10 lecie iPhonów więc możliwe, że zrobią coś z efektem WOW.



#7 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 16 czerwca 2017 - 14:33

Procesor moze sobie poradzi ale ekran ktory juz ma technologicznie 3 lata za 2 lata bedzie mial 5.

No i co z tego? W dalszym ciągu będzie pokazywał dokładnie tak samo dobrze jak obecnie.

Tak samo jak w przypadku SE - kto dzis powie ze SE ma dobry ekran ?

Ja tak powiem. SE ma dobry jasny ekran. Tak prawdę mówiąc apple od lat buduje te same ekrany retina z podobnym lub wręcz takim samym zagęszczeniem pikseli. Z roku na rok wchodzą pewne udoskonalenia typu lepsza jasność, true tone itp ale w dalszym ciągu to ta sama retina. I nie powiem abyśmy co roku mieli wielkie "wow" odnośnie jakościowego przeskoku na wyższy poziom. Dopiero tegoroczny iphone ma zostać pod tym względem zupełnie zmieniony.

Nie chce wiedziec jak dziala bateria w 5cio letnim telefonie - po 2000 cykli ladowania.

Tego oczywiście nie da się stwierdzić na 100%. Najdłużej miałem ipada air 2. Od samej premiery, czyli zaraz będzie 3 lata. Dopiero co go sprzedałem, bateria była ładowana codziennie, wytrzymywała ostatnio 7 godzin. Według programów do sprawdzania baterii to ta w moim ipadzie straciła 7% ze swojej sprawności przez myślę prawie 1000 cykli ładowania.

Niby tak, ale obecnie jest tak blisko do prezentacji nowych urządzeń, że chyba warto poczekać - szczególnie jeżeli ktoś nie ma presji, bo poprzedni telefon nadal działa całkiem ok. Dodatkowo, teraz będzie to model rocznicowy na 10 lecie iPhonów więc możliwe, że zrobią coś z efektem WOW.

Nowe telefony będą dostępne dopiero pod koniec września czyli jeszcze 3 miesiące. Faktycznie jeśli jest działająca słuchawka to pewnie że można poczekać. Weź tylko pod uwagę że nowe iphony z nowymi ekranami będą droźsze od tych obecnych. Nie wiem czy coś się zmieniło w tym temacie ale apple oprócz nowej specjalnej ósemki może pokazać iphony 7s w standardowej cenie. Nowa ósemka będzie droższa, gdzieś czytałem że może kosztować nawet blisko tysiąc dolarów. Podobno dopiero w 2018 roku wszystkie modele iphonów dostaną ekrany OLED.

Użytkownik Kardas edytował ten post 16 czerwca 2017 - 14:36

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#8 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 czerwca 2017 - 15:43

Nowe telefony będą dostępne dopiero pod koniec września czyli jeszcze 3 miesiące.

Tak, ale jak na konferencji pokażą coś co mi się spodoba to poczekam, a jak się okaże, że niczym mnie nie zachęcą to wtedy kupię poprzedni model - pewnie będą jakieś obniżki. Tak to sobie obmyśliłem ;) No, ale gdybym potrzebował szybko telefonu to kupiłbym teraz pewnie 6S.



#9 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2017 - 00:03

SE to super telefon, 6s w obudowie 5sa, tutaj fajnie opisali rzecz http://www.blog.cort...-6s-w-2017-roku jak nie potrzebujesz większego ekranu to SE jest idealny, ale to moja opinia.


Użytkownik Damien Karras edytował ten post 17 czerwca 2017 - 00:03

Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#10 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2017 - 08:44

Ja mam SE i jest super poręczny. Dobry ekran, dobra bateria, bardzo szybki i idealny rozmiar. Nic więcej mi nie potrzeba i mam gdzieś to że są szybsze telefony, słupki mnie nie interesują.



#11 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2017 - 10:21

Ja mam SE i jest super poręczny. Dobry ekran, dobra bateria, bardzo szybki i idealny rozmiar. Nic więcej mi nie potrzeba i mam gdzieś to że są szybsze telefony, słupki mnie nie interesują.

 

Jak długo działa Ci bateria?


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#12 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2017 - 10:32

Jeszcze to sprawdzam ale naładowałem wczoraj rano, w ciągu dnia robiłem sporo zdjęć i do tej pory jest jeszcze 66%. Czyli całkiem dobrze.



#13 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 19 czerwca 2017 - 11:16

Teraz na czas wizyty w serwisie ostatnie 2 tygodnie używałem SE - za podobną cene 100x bym wolał iPhone 6 32GB nowego. 



#14 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2017 - 11:26

Bo ma większy ekran? Właśnie tego nie chciałem.



#15 grigoro

grigoro
  • 5 postów

Napisano 20 czerwca 2017 - 10:26

Ja bym brał 6s, wciąż jest jeszcze dobry i posłuży przez lata jak to sprzęt Apple. Ewentualnie jeśli Ci się nie śpieszy to warto poczekać do tych okolic września na informacje o nowościach, może znów jakaś rewolucja bedzie :)



#16 bułazmakiem

bułazmakiem
  • 21 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwca 2017 - 13:42

Nie bez znaczenia jest tutaj cena. Iphone SE 32 jest 1000zł tańsze od 6s 32. Nie mówię tutaj o telefonach z olx i komisów. Odkąd sieci komórkowe PLUS i TMOBILE zaczęły blokować telefony za nieopłacanie rachunków strach teraz coś kupić z 2 ręki. Tylko czekać aż Orange i Play zrobią to samo.

 

W sumie cenowo do SE można porównać 6 32GB na XKOM za 1799. Lepsze parametry ale większy ekran - coś za coś.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych