Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5s przycisk home-nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 McSelon

McSelon
  • 12 postów

Napisano 15 czerwca 2017 - 10:58

Witam, zakupiłem odblokowanego iPhone 5s lecz przycisk home nie działa i nie mogę przejść dalej. Wiem ze najpierw przestał działać Touch ID i później sam przycisk. Moje pytanko brzmi czy może to być sama taśma ? Taśma przycisku nie wygląda za dobrze :/ Czy po wymianie samej taśmy przycisk zachowa sprawność Touch ID ? Jeśli nie to co sądzicie o tych przyciskach za 15zł ? Ile kosztuje wymiana przycisku w serwisie Apple ? (Zapewne wtedy Touch ID będzie działać ) Niestety w internecie jak i tutaj na forum szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem :/ zapewne już taki jest

#2 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 21 czerwca 2017 - 22:59

Jak wymienisz przycisk, to przycisk będzie działał, ale Touch ID nie. Touch ID jest integrowane z płytą główną, więc musiałbyś mieć parę przycisk + płyta.



#3 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2017 - 23:26

Witam, zakupiłem odblokowanego iPhone 5s lecz przycisk home nie działa i nie mogę przejść dalej. Wiem ze najpierw przestał działać Touch ID i później sam przycisk. Moje pytanko brzmi czy może to być sama taśma ? Taśma przycisku nie wygląda za dobrze :/ Czy po wymianie samej taśmy przycisk zachowa sprawność Touch ID ? Jeśli nie to co sądzicie o tych przyciskach za 15zł ? Ile kosztuje wymiana przycisku w serwisie Apple ? (Zapewne wtedy Touch ID będzie działać ) Niestety w internecie jak i tutaj na forum szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem :/ zapewne już taki jest

 

Jeżeli tel był otwierany przez nieautoryzowany serwis to Apple już Ci nic nie wymieni.


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwca 2017 - 09:05

Jeżeli tel był otwierany przez nieautoryzowany serwis to Apple już Ci nic nie wymieni.

 

 

Jeśli jest kompletny, ma oryginalne części to nie będzie żadnego problemu z naprawą w serwisie autoryzowanym. Ewentualnie ekran może być wymieniony na zamiennik, bo od pewnego czasu to już też nie jest żadną przeszkodą.

 

@McSelon jeśli chcesz zachować sprawność TouchID to musisz oddać telefon do wymiany ekranu w serwisie autoryzowanym. Kosztuje to 659 złotych. Jeśli wymienisz samą tasiemkę to TouchID nie będzie działać.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 12 lipca 2017 - 20:29

Jeśli jest kompletny, ma oryginalne części to nie będzie żadnego problemu z naprawą w serwisie autoryzowanym. Ewentualnie ekran może być wymieniony na zamiennik, bo od pewnego czasu to już też nie jest żadną przeszkodą.

 

@McSelon jeśli chcesz zachować sprawność TouchID to musisz oddać telefon do wymiany ekranu w serwisie autoryzowanym. Kosztuje to 659 złotych. Jeśli wymienisz samą tasiemkę to TouchID nie będzie działać.

Kto z resów wymienia ekranu w telefonach z zamiennikiem na fulle z touch id? 


AppleMobile.pl - Serwis iPhone, iPod, iPad Szczecin - Pierwszy i jedyny serwis urządzęń Apple w Zachodniopomorskim autoryzowany przez MyApple.pl Masz pytania? Dzwoń! tel: 889 277 288 - Naprawy wysyłkowe na terenie całego kraju! http://www.facebook.com/AppleMobilePL


#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 lipca 2017 - 08:12

Każdy. Już od dawna zamiennik ekranu nie jest problemem, nawet na gwarancję możesz oddać taki telefon jeśli zgłaszasz inną usterkę niż ekran.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipca 2017 - 09:03

Każdy. Już od dawna zamiennik ekranu nie jest problemem, nawet na gwarancję możesz oddać taki telefon jeśli zgłaszasz inną usterkę niż ekran.

 

Pierwsze słyszę. Gdzie tak jest?


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lipca 2017 - 14:38

Była mowa o tym jakiś czas temu, nie powiedziałbym że jest tak od dawna

Użytkownik rybak-17 edytował ten post 14 lipca 2017 - 14:38

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#9 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 16 lipca 2017 - 09:53

Jak wymienisz przycisk, to przycisk będzie działał, ale Touch ID nie. Touch ID jest integrowane z płytą główną, więc musiałbyś mieć parę przycisk + płyta.

 

To co piszesz nie jest do konca prawdą bo akturat w 5s można wymienić taśme i touch id bedzie działać.

Na teśmie jest taki mały układ i to własnie on jest sparowany z płytą głowną.Przelutowując ten układ do nowego przycisku zachowamy touch id.

Jednakże samo przelutowanie nie nalezy do najprostszych gdyż lutuje się bezpośrednio na cienkiej taśmie i można ją łatwo uszkodzić ale jak najbardziej jest to wykonanlne.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych