Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymieniona bateria w iPhone 5 - słaba?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 08 czerwca 2017 - 22:27

Witam serdecznie!

 

Zakupiłem na allegro telefon iPhone 5 - ładny stan, brak śladów upadku.

 

Wg sprzedawcy bateria była wymieniana pół roku temu w jakimś serwisie - wg CoconutBattery ma 22 cykle, i 112% natywnej pojemności (ponad 1600mAh) przy pełnym naładowaniu i rzeczywiście dość długo trzyma 100%, ale potem leci wg mnie za szybko. Telefon potrafi się zrobić ciepły (obecnie używam jako HotSpot, leci YT i jest cały ciepły - Coconut pokazuje temp baterii 27*C)

 

Ściągnąłem appke ,,TestingBattery" i na tym iPhonie wskazało ok. 850pkt - a na 5C brata z wymienianą baterią na zamiennik Green Cell - 1500pkt. Wiem, że 5C ma większą baterię ale różnica jest za duża myślę.

 

Przy użytkowaniu internetu przez 3G (aplikacja allegro, safari, spotify itp.) leci ok. 25-30% na godzinę. Przez noc bateria nie spada dużo - myślę, że w granicach normy.

 

W niedzielę będę mieć możliwość rozebrania go, więc zrobię zdjęcie baterii która w nim siedzi. Czytałem, że wymieniany ekran może powodować sporo większy drenaż baterii (wyświetlacz sam w sobie lub np. taśma przednia etc, brak izolacji na 3 wtyczkach również?).

 

Na co zwrócić uwagę - co może powodować podwyższony drenaż jeszcze? Czy bateria mimo sporej pojemności może być słabiej jakości i powodować takie objawy? 

 

pozdrawiam



#2 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 09 czerwca 2017 - 13:45

Ps. Przez noc bez karty SIM zeszlo 12%.

#3 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 09 czerwca 2017 - 19:32

PS2. Po całkowitym rozładowaniu, bez problemów się ładuje - czy to wyklucza U2?



#4 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 czerwca 2017 - 08:07

PS2. Po całkowitym rozładowaniu, bez problemów się ładuje - czy to wyklucza U2?

 

Zbyt duży pobór(12% przez noc) to możliwość problemu z U2 lub akumulator kiepski.



#5 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 11 czerwca 2017 - 08:18

Przed spaniem go naladowalem - jak wstalem to ciagle mial 100%. Mozna jakos sprawdzic baterie? Te 1600mah jest realne czy elektronika oszukuje?

#6 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 11 czerwca 2017 - 20:27

Witam ponownie. Wyciągnałem baterie, podsyłam zdjęcia - wg mnie to jakiś tani ,,szmelc" - co uważacie? Zamówiłem już ze sprawdzonej firmy. Po odpięciu taśmy home i taśmy przedniej wynik był taki sam.

 

ehpax.jpg

 

9ter9l.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych