Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

iPad Pro 10.5 - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#101 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 19 lipca 2017 - 10:19

U mnie to chyba nawet bardziej było widoczne na około 50% podświetlenia, tak jak pewnie większość z nas ma ustawione. Szczególnie trzymając go poziomo było widać że jedna strona jest idealna bialutka a druga tam gdzie jest przycisk home jest jakby ciemniejsza, brudniejsza. Jeszcze odnośnie numerów seryjnych, to pytałem po to bo podobno dwie pierwsze litery wskazują fabrykę gdzie ipad był produkowany. Nasze w Polsce pewnie pochodzą z tej samej fabryki i wszystkie idą z magazynów w Chechach. Czytałem też o innych ipadach na zagranicznych stronach gdzie ludzie dostają o innych numerach seryjnych jednak też z różnymi ekranami, lepszymi i gorszymi. Swoją drogą wątek miał być o pierwszych wrażeniach i zamiast pisać o zaletach ipada, których niewątpliwie jest wiele, chociażby 120hz to skupiamy się na ekranach. Moim jednak zdaniem w tej cenie nie godzi się aby akceptować te wady w takim sprzęcie.

 

Zażółcenia ekranu? O ile się nie mylę to dyskusja na ten temat jest w każdym temacie poświęconym nowemu modelowi. 


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#102 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2017 - 10:30

Trochę lipa bo zamierzam kupić nowy model. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#103 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 11:27

Zażółcenia ekranu? O ile się nie mylę to dyskusja na ten temat jest w każdym temacie poświęconym nowemu modelowi.


Dziwne bo wygląda na to że zawsze jest ten problem z nowym modelem i później tak jakby ten problem wraz z kolejnymi produkowanymi partiami był rozwiązywany. Tylko przecież te same ekrany, ta sama retina istnieje już kilka lat. Dlaczego zatem apple ma to głęboko gdzieś. Ja szczerze mówiąc mam dosyć odsyłania sprzętu i czekania tygodniami na taki bez wad. Machnąłbym na to ręką, ale to nie jest przecież sprzęt z marketu za kilkaset złotych a sprzęt za kilka tysięcy od firmy premium.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#104 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2017 - 11:54

Trochę lipa bo zamierzam kupić nowy model.

Wierz mi lub nie, nie mam ochoty się chwalić;) ale mój nowy iPad ma idealny ekran, podobnie jak ten wystawiony w iSpocie, Cortlandzie i mediamarkcie , gdzie je oglądałem. "Niestety" nie każdy zadowolony ma szansę znaleźć ten wątek i udzielić kontry wobec uogólnień tu zapodawanych. Niektórych egzemplarzy Apple nie ma gdzieś.
Tak więc spokojnie, masz szansę.

#105 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 12:21

Wierz mi lub nie, nie mam ochoty się chwalić;) ale mój nowy iPad ma idealny ekran, podobnie jak ten wystawiony w iSpocie, Cortlandzie i mediamarkcie , gdzie je oglądałem. "Niestety" nie każdy zadowolony ma szansę znaleźć ten wątek i udzielić kontry wobec uogólnień tu zapodawanych. Niektórych egzemplarzy Apple nie ma gdzieś.
Tak więc spokojnie, masz szansę.

Bardzo ciekawe. Ja widziałem około 5-6 egzemplarzy i wszystkie bardziej bądź mniej miały nierówne podświetlenie. Także oblądałem tego ipada w ispocie. Mam iphonea 6s, wcześniej ipada air 2 i żadne takie wady nie były absolutnie widoczne. Z tym że to modele kupione kilka miesięcy po premierze. Może za jakiś czas problem z ekranami w tych ipadach 10.5 także zostanie rozwiązany.

Użytkownik Kardas edytował ten post 19 lipca 2017 - 12:23

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#106 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 10:49

Nie ma idealnych ekranów. LCD to ułomna technologia i mankamenty to norma. Można mieć szczęście i trafić na egzemplarz lepszy, lub mieć pecha i trafić na egzemplarz gorszy. Duże zanaczenie ma też to, że nie każdy dane wady widzi i nie każdemu przeszkadzają. Jeden będzie wymieniał w nieskończoność w poszukiwaniu swojego ideału, inny będzie się w tym czasie cieszył sprzętem.
Moje iPady były wysłane z Holandii

#107 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 20 lipca 2017 - 11:01

...Jeden będzie wymieniał w nieskończoność w poszukiwaniu swojego ideału, inny będzie się w tym czasie cieszył sprzętem....

 

Ja na początku też myślałem, że mam jakieś zażółcenie po oczytaniu się tych postów. Wpatrywałem się naprawdę długo i stwierdziłem, że nawet jakby... to i tak tego podczas normalnego użytkowania nie widać... trzeba się naprawdę wpatrzyć a i to tylko na białym tle widać. Ile razy korzystacie tylko z białego tła i razi was to aż tak w oczy... Wg mnie nie warto tracić niepotrzebnie czas bez sprzętu i dni gwary żeby znaleźć kwadratowe jajo...

Dlatego tak jak napisał bezybezy nie szukać dziury w całym tylko używać i cieszyć się ze sprzętu...



#108 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 11:37

Moje iPady były wysłane z Holandii

Z Holandii? Moje wszystkie trzy były wysyłane z Czech. Zwroty były zawsze do Holandii.


Wg mnie nie warto tracić niepotrzebnie czas ...

A jeśli się ma taki ekran na dole? W sprzęcie za ponad 3tys? To też bzdura? To jest tablet "PRO" ?
IMG0759JP_qpsphaa.jpg

Użytkownik Kardas edytował ten post 20 lipca 2017 - 11:44

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#109 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 11:38

Na etykiecie UPS mam Syncreon Technology (...) The Netherlands
Może dostaję te ze zwrotów :o

Użytkownik bezybezy edytował ten post 20 lipca 2017 - 11:40


#110 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 20 lipca 2017 - 11:57

Z Holandii? Moje wszystkie trzy były wysyłane z Czech. Zwroty były zawsze do Holandii.


A jeśli się ma taki ekran na dole? W sprzęcie za ponad 3tys? To też bzdura? To jest tablet "PRO" ?
IMG0759JP_qpsphaa.jpg

 

Zależy pod jakim kątem trzymasz urządzenie... Na poniższym zdjęciu widać że obydwa boki są niedoświetlone a guzik prawda bo wszystko się zmienia jak inaczej patrzysz... Wg mnie to trochę siedzi w głowie a nie w Ipadzie.. Ja miałem schizy zaraz jak go pierwszy raz włączyłem ale teraz już mi przeszło :)

 

IMG_0055.jpg



#111 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 12:02

Zależy pod jakim kątem trzymasz urządzenie... Na poniższym zdjęciu widać że obydwa boki są niedoświetlone a guzik prawda bo wszystko się zmienia jak inaczej patrzysz... Wg mnie to trochę siedzi w głowie a nie w Ipadzie.. Ja miałem schizy zaraz jak go pierwszy raz włączyłem ale teraz już mi przeszło :)

IMG_0055.jpg

Nie do końca. Kąt ma znaczenie ale odwracając ipada tak aby przycisk home był u góry tego brudnego ekranu na dole już nie widać. To ewidentny dowód że połowa ekranu przy przycisku home ma nieproporcjonalne podświetlenie w stosunku do góry tego tabletu.

Przez ponad dwa lata miałem Air2. Nic takiego tam nie miało miejsca. Mimo iż ten tablet nie miał true tone ani tak jasnego podświetlenia to ekran był według mnie dużo lepszy. Nie było plam, ekran nie miał tak mocno żółtej barwy jak w 10.5, według mnie był dużo bardziej przyjazny dla oka.

Użytkownik Kardas edytował ten post 20 lipca 2017 - 12:08

  • konio124 lubi to

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#112 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 20 lipca 2017 - 17:11

Dzisiaj kupiłem i jest OK, ekran świeci równo tak jaka trzeba. Nie wiem tylko jaki case kupić.

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#113 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 20 lipca 2017 - 18:22

Dzisiaj kupiłem i jest OK, ekran świeci równo tak jaka trzeba. Nie wiem tylko jaki case kupić.

https://pancernik.eu...17,-czarne/7299

 

Bierz w ciemno i nawet się nie zastanawiaj... Ja wczoraj zamówiłem dzisiaj przyszedł i jestem MEEGA zadowolony. Wykonanie lepiej jak oryginał od Apple



#114 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 20:10

Też szukam jakiegoś casea. Coraz więcej pojawia się już na rynku. Powiedz mi odnośnie tego Moshi. Ma on mocno łamaną przednią część chroniącą ekran. Czy poprzez te łamania i ustawiana w różnych pozycjach ta przednia część się nie odkształca? Nie odstaje po jakimś czasie?

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#115 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 20:19

Tutaj jest temat o caseach http://myapple.pl/fo...case-zamiennik/


iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#116 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 20 lipca 2017 - 20:40

Ok. Spoko. Nie wiedziałem że jest osobny wątek. Dzięki.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#117 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 20 lipca 2017 - 20:42

Też szukam jakiegoś casea. Coraz więcej pojawia się już na rynku. Powiedz mi odnośnie tego Moshi. Ma on mocno łamaną przednią część chroniącą ekran. Czy poprzez te łamania i ustawiana w różnych pozycjach ta przednia część się nie odkształca? Nie odstaje po jakimś czasie?


To etui to majstersztyk... nic się nie odgina, odstaje itp. Przód pomimo tych zgjęć jest sztywny i bardzo dobrze chroni ekran. Plecki są przezroczyste dzięki temu widać ze masz iPada a to origami daje możliwość postawienia go nawet w pozycji pionowej. Materiał jest z najwyższej półki. Wg mnie wart swojej ceny i nie żałuje kasy choć ta jest nie mała. Wg mnie etui lepsze od oryginalnego Apple...


Tutaj jest temat o caseach http://myapple.pl/fo...case-zamiennik/


Niech moderator przeniesie te 3 posty do odpowiedniego działu jakby co... Choć z drugiej strony temat główny to rozmowy ogólne więc wg mnie jest ok...
  • Kardas lubi to

#118 Zaldier

Zaldier
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2017 - 11:23

Dziś kupiłem w Cortlandzie tego iPad'a Pro 10.5.

Brak tego zażółcenia na dole, chociaż bardzo upierdliwie się temu przyglądałem, aż do momentu w którym miałem dziwne zwoje w oczach, wydawało się że ten żółty pasek pojawia się na każdym boku. Przeczekałem kilka minut i już nie widziałem tego. Po prostu placebo. Ale trafił się z pięknym ekranem na szczęście.

 

Poza tym sprzęt naprawdę robi robotę, ten płynny ekran.. miodny po prostu a szybkość, no petarda! Apple się postarało tutaj naprawdę.


  • MasterM lubi to

iPhone X 256GB | Apple Watch 2 Nike+ 42mm | iPad Pro 10.5 64GB | Macbook 15" Pro Mid 2012 | iPod nano 5th


#119 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 12:35

Dziś kupiłem w Cortlandzie tego iPad'a Pro 10.5.
Brak tego zażółcenia na dole, chociaż bardzo upierdliwie się temu przyglądałem, aż do momentu w którym miałem dziwne zwoje w oczach, wydawało się że ten żółty pasek pojawia się na każdym boku. Przeczekałem kilka minut i już nie widziałem tego. Po prostu placebo. Ale trafił się z pięknym ekranem na szczęście.
 
Poza tym sprzęt naprawdę robi robotę, ten płynny ekran.. miodny po prostu a szybkość, no petarda! Apple się postarało tutaj naprawdę.


To gratuluję egzemplarza. U mnie to nie były zażółcenia a raczej nierówne podświetlenie.
Dziś dotarł wymieniony iPad. Jest zdecydowanie najlepszy ekran jaki widziałem w 10.5. Muszę trochę potestować ale zdaję się że żadnych wymian już z mojej strony nie będzie. iPad który dostałem miał naładowaną baterię do 95%. Poprzednie do około 70%. Zatem ten chyba jest najświeższy. Może już sobie poradzili z wadą ekranu. Muszę go potestować parę dni, ale wygląda że jest w miarę OK.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#120 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 13:49

Ja dzisiaj zgłosiłem kolejną wymianę, do 3 razy sztuka :)


iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#121 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 13:56

Ja dzisiaj zgłosiłem kolejną wymianę, do 3 razy sztuka :)


Nagraj dla pewności pakowanie i rozpakowywanie nowego ipada :) Mój ipad nie jest idealny, ale jest najlepszy z trzech które miałem. Idealnego jeszcze nie widziałem, no chyba źe mojego aira 2 :) Wydaje mi się też że nowy IOS 10.3.3 tak jakby trochę zmienił żółtość w trybie true tone. Po włączeniu tej opcji ipad jakby szybciej reaguje i szybciej dostosowuje ekran. Chociaż to tylko może moje odczucie.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#122 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 14:21

Poprosiłem ich jeszcze o tydzień bo być może ten problem sam zniknie, czytałem o takich przypadkach.

Międzyczasie mój znajomy kupił iPada pro i jego ekran jest jeszcze gorszy, ale on nie widzi w nim żadnej wady :)


iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#123 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 17:31

Niestety wypada się przyzwyczaić i zaakceptować. Jeśli u kogoś te wady nie są mocno widoczne to ja bym odpuścił. Widziałem do tej pory chyba 6 ipadów i póki co nie widziałem idealnego ekranu. Za rok lub dwa dostaniemy ipada z Oledem to skończą się problemy "zasikanych" ekranów.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#124 Zaldier

Zaldier
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2017 - 19:53

iPad który dostałem miał naładowaną baterię do 95%. Poprzednie do około 70%. Zatem ten chyba jest najświeższy. Może już sobie poradzili z wadą ekranu. 

 

Mój miał 94% więc coś jest na rzeczy.


iPhone X 256GB | Apple Watch 2 Nike+ 42mm | iPad Pro 10.5 64GB | Macbook 15" Pro Mid 2012 | iPod nano 5th


#125 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 20:14

Mój miał 94% więc coś jest na rzeczy.


Dodam jeszcze że mój obecny ipad jest świeżutki, został wyprodukowany w lipcu - 28 tydzień produkcji. Fabryka: DM (China - Foxconn). Pierwszy ipad jaki otrzymałem był z maja i tamten miał tragiczny ekran.

Użytkownik Kardas edytował ten post 21 lipca 2017 - 20:19

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych